|
Our Media/Results from Spanish River XC InvitationalOur ResultsTeam Scores
2014 Results - Spanish River XC InvitationalPublished by RunnerSpace.com/HighSchool on Sep 27th 2014, 6:18pm
Results by: Track Timing and Event Management Track Timing and Data Management - Contractor License HY-TEK's Meet Manager
32nd Spanish River Cross Country Invitational - 9/27/2014
South County Regional Park Boca Raton, Flori
Event 1 Girls 5k Run CC VARSITY GIRLS 3A/4A
==================================================================================
Name Year School Avg 1K Finals Points
==================================================================================
1 Aylwyn Hernandez 12 John A. Ferguson HS 3:58.6 19:52.84 1
2 Lauren Gavulic 12 John A. Ferguson HS 3:58.9 19:54.10 2
3 Maura Rose Poling 10 Lely HS 4:01.8 20:08.58 3
4 Sabrina Quijano 10 Lourdes 4:04.1 20:20.16 4
5 Lianna Farnesi 12 Lourdes 4:04.9 20:24.51 5
6 Jinah Mickens 6 Mater Academ 4:05.3 20:26.40
7 Sydney Guenther 12 North Port HS 4:05.5 20:27.47 6
8 Annika Mursten 10 Douglas HS 4:06.3 20:31.24 7
9 Meylin Muniz 10 Doral Academ 4:08.9 20:44.40 8
10 Vanessa Church 10 Olympic Heights HS 4:10.7 20:53.10
11 Ann Vallace 12 Dwyer HS 4:10.8 20:53.98 9
12 Kaley Boethig 10 North Port HS 4:11.1 20:55.19 10
13 Jamie Weisberger 12 North Port HS 4:14.0 21:09.66 11
14 Annie Allmark 10 Suncoast HS 4:15.7 21:18.09 12
15 Stella Quinlan 10 Dwyer HS 4:16.2 21:20.82 13
16 Darielle Costa 10 North Port HS 4:16.4 21:21.84 14
17 Andrea Gongora 11 Lourdes 4:18.4 21:31.84 15
18 Melissa Melchor 11 John A. Ferguson HS 4:18.9 21:34.10 16
19 Gabriela Crespi 10 John A. Ferguson HS 4:20.7 21:43.31 17
20 Emily Castella 12 Lourdes 4:21.1 21:45.32 18
21 Bronwyn Eyeington 10 Suncoast HS 4:22.3 21:51.35 19
22 Jordan Quinn 10 Dwyer HS 4:22.6 21:52.94 20
23 Erin Mullin-Garcia 12 Lourdes 4:22.7 21:53.48 21
24 Nicolle Garcia 10 John A. Ferguson HS 4:23.9 21:59.32 22
25 Nicole McGrath Palm Beach Central 4:24.8 22:03.62 23
26 Kaylee Alfaro 10 John A. Ferguson HS 4:24.8 22:03.97 24
27 Leysha Caraballo 12 Pemb Pines Chart 4:25.3 22:06.34 25
28 Lauren Aronson 12 Douglas HS 4:25.6 22:07.77 26
29 Emilia Thom 10 Douglas HS 4:25.9 22:09.09 27
30 Lauren Garcia 11 Lourdes 4:28.6 22:22.64 28
31 Megan Hutchinson 12 Douglas HS 4:29.0 22:24.82 29
32 Elizabeth Hans 10 Coral Glades HS 4:29.2 22:26.01
33 Lindsay Boethig 10 North Port HS 4:29.6 22:27.73 30
34 Kali Hazera 11 Pemb Pines Chart 4:29.8 22:28.60 31
35 Kayla Dennis 10 North Port HS 4:30.1 22:30.41 32
36 Annemarie Jude 12 Lourdes 4:32.4 22:41.61 33
37 Sydne Garcia 12 John A. Ferguson HS 4:32.5 22:42.28 34
38 Elizabeth Macgowan 11 John A. Ferguson HS 4:33.8 22:48.74
39 Jordin Giles 12 Lely HS 4:35.2 22:55.60 35
40 Selena Lugo 11 Douglas HS 4:35.4 22:56.69 36
41 Isabella Nowland 10 Doral Academ 4:35.9 22:59.05 37
42 Ana Sargent 9 Boca Raton HS 4:36.2 23:00.94 38
43 Madison Fernandez 12 Lourdes 4:38.0 23:09.59
44 Yanisel Stuart 10 McCarthy 4:38.4 23:11.87
45 Alexandra Morrison 11 Dwyer HS 4:39.2 23:16.02 39
46 Paloma Pimentel 10 Miami Sunset HS 4:39.4 23:16.83 40
47 Venus Garcia 11 Mater Academ 4:39.8 23:18.60
48 Nicole Mcconnell 9 Monarch HS 4:42.1 23:30.25 41
49 Salma Campos 12 Monarch HS 4:42.5 23:32.26 42
50 Denise Spann 12 Boyd Anderson HS 4:43.3 23:36.49
51 Hannah Jansen 9 Boca Raton HS 4:43.4 23:36.87 43
52 Maria Fernandez 9 Doral Academ 4:44.7 23:43.22 44
53 Sophia Cruzan 9 Boca Raton HS 4:44.9 23:44.43 45
54 Marielle Dagassan 10 Dwyer HS 4:45.4 23:46.93 46
55 Gabriela Lucca 12 Doral Academ 4:45.8 23:48.69 47
56 Katie Dominguez 11 Suncoast HS 4:47.1 23:55.29 48
57 Gabby Fisher Deerfield Beach 4:47.5 23:57.16 49
58 Alexandra Kasper 11 Boca Raton HS 4:47.9 23:59.34 50
59 Yuria Utsumi 10 Boca Raton HS 4:48.8 24:03.77 51
60 Gracie Mendez 12 John I. Leonard HS 4:48.9 24:04.34 52
61 kathryn Schiller 12 Lely HS 4:49.1 24:05.19 53
62 Elizabeth Shutt 10 Boca Raton HS 4:49.2 24:05.99 54
63 Stephanie Pile 12 Pemb Pines Chart 4:50.2 24:10.83 55
64 Sarah Strothman Deerfield Beach 4:50.7 24:13.32 56
65 Sophie Carr 12 Cooper City HS 4:50.8 24:13.97 57
66 Maria Camacho 12 Doral Academ 4:51.5 24:17.14 58
67 Emily Rumisek 9 North Port HS 4:51.7 24:18.42 59
68 Meha Agrawal 11 Flanagan HS 4:51.8 24:18.88 60
69 Katherine Alzola 12 Miami Coral Park HS 4:52.0 24:20.01 61
70 Jordana Kimelman 12 Spanish River HS 4:52.2 24:20.82 62
71 Demi Iglesias 10 Pemb Pines Chart 4:52.4 24:21.82 63
72 Natalia Valderrama 10 Pemb Pines Chart 4:52.8 24:23.66 64
73 Isaliz Baez 12 Miami Sunset HS 4:53.0 24:25.00 65
74 Tenka Stringer 11 Miami Killian HS 4:54.0 24:29.90
75 Morgan Thomas 11 Dwyer HS 4:54.7 24:33.05 66
76 Savannah Bergeron 10 McCarthy 4:54.9 24:34.54
77 Aimee Becker 9 Cooper City HS 4:55.3 24:36.47 67
78 Ismara Garcia 11 Miami Sunset HS 4:55.9 24:39.07 68
79 Emily Mendoza 11 Braddock 4:56.4 24:41.65 69
80 Chelsea Caplan 10 West Boca Raton HS 4:56.5 24:42.23
81 Annette Garcia 12 McCarthy 4:57.0 24:44.64
82 Sharon Morera 11 Flanagan HS 4:57.1 24:45.42 70
83 Yilen Amador 12 Braddock 4:59.0 24:55.04 71
84 Lily Rucci 11 Dwyer HS 5:00.1 25:00.22 72
85 Cara Steinberg 11 Douglas HS 5:01.7 25:08.07 73
86 Gabriela Alvarez 11 Miami Coral Park HS 5:02.3 25:11.40 74
87 Ella Kerchner 9 Lely HS 5:03.3 25:16.45 75
88 Jessica Bango 11 Miami Sunset HS 5:04.3 25:21.45 76
89 Ellie Brodrick 10 Suncoast HS 5:04.5 25:22.10 77
90 Hasina Dorcely 11 Pemb Pines Chart 5:05.6 25:27.59 78
91 Alessandra Gonzalez 12 Braddock 5:05.6 25:27.97 79
92 Priscilla Talavera 10 Miami Coral Park HS 5:05.7 25:28.38 80
93 Johann Charelus 12 Lely HS 5:06.7 25:33.08 81
94 Jasmine Robertson 11 Flanagan HS 5:07.2 25:35.67 82
95 Joyce Caba 12 Braddock 5:08.7 25:43.50 83
96 Alyse Boguszewski 12 Flanagan HS 5:08.9 25:44.39 84
97 Destiny Byrd 11 Boyd Anderson HS 5:10.9 25:54.10
98 Bailey Lazo 11 Cooper City HS 5:11.0 25:54.86 85
99 Theony Chitty 10 Coral Glades HS 5:12.3 26:01.38
100 Liliana Serrato-Solorio 10 Lely HS 5:13.2 26:06.03 86
101 Heather Carpenter 10 Cooper City HS 5:13.3 26:06.33 87
102 Sabrina Soto-Sugar 11 Spanish River HS 5:13.9 26:09.35 88
103 Easton Abt 10 Douglas HS 5:14.2 26:11.00 89
104 Kaitlyn Osorio 12 Atlantic HS 5:15.6 26:17.57 90
105 Sylwia Jejientte 12 McArthur HS 5:15.7 26:18.19
106 Mara Notkin 12 Cooper City HS 5:16.8 26:23.73 91
107 Erika Mares Palm Beach Central 5:16.9 26:24.40 92
108 Vivian Castillo 12 Miami Coral Park HS 5:17.9 26:29.06 93
109 Carine Charles 11 John I. Leonard HS 5:18.1 26:30.22 94
110 Celine Dalrymple 10 John I. Leonard HS 5:18.7 26:33.32 95
111 Consquela Wiggins 12 John I. Leonard HS 5:19.9 26:39.38 96
112 Kiera Wilkings 12 McArthur HS 5:20.3 26:41.49
113 Emma Fernandez 10 Lely HS 5:22.1 26:50.41 97
114 Morgan Chisholm 9 Spanish River HS 5:22.8 26:53.60 98
115 Kimberly Petit 12 Miami Killian HS 5:24.0 26:59.63
116 Victoria Centamore 12 Monarch HS 5:24.1 27:00.33 99
117 Lauren Locke 9 Braddock 5:24.5 27:02.49 100
118 Brianna Vidal 9 Braddock 5:24.7 27:03.29 101
119 Serena Sakkal 11 Spanish River HS 5:25.9 27:09.31 102
120 Danielle Morton Palm Beach Central 5:26.1 27:10.15 103
121 Danielle Ha 11 Miami Sunset HS 5:26.2 27:10.95 104
122 Maria Vega 11 Miami Coral Park HS 5:26.4 27:11.88 105
123 Jane Pietruszka 12 Spanish River HS 5:26.6 27:12.76 106
124 Sheyla Soria-gomez 12 Monarch HS 5:26.8 27:13.63 107
125 Bethany Smale Palm Beach Central 5:30.0 27:29.64 108
126 Shelby Meyer 11 Spanish River HS 5:30.1 27:30.15 109
127 Yanisa Stuart 12 McCarthy 5:30.3 27:31.08
128 Samantha Matias 11 Miami Coral Park HS 5:31.7 27:38.41 110
129 Claudia Gutierrez 11 Miami Coral Park HS 5:32.5 27:42.13 111
130 Robin Schwartz 10 West Boca Raton HS 5:32.6 27:42.57
131 Escarle Turcios Deerfield Beach 5:35.0 27:54.97 112
132 Gabby Campos 10 Coral Glades HS 5:36.2 28:00.55
133 Jackie Leary 12 Suncoast HS 5:38.2 28:10.70 113
134 Yasmin Nelken 12 Atlantic HS 5:39.7 28:18.13 114
135 Ruby Rader 11 Spanish River HS 5:40.0 28:19.93 115
136 Carolina Dominguez 10 Miami Coral Park HS 5:41.0 28:25.03
137 Tiandra Williams 12 Boyd Anderson HS 5:41.4 28:26.77
138 Kayla Newton 10 Olympic Heights HS 5:43.6 28:37.74
139 Maria Morales 10 Flanagan HS 5:43.7 28:38.12 116
140 Alexis Fisher 11 Atlantic HS 5:44.0 28:39.57 117
141 Julia Apercino Palm Beach Central 5:46.6 28:52.59 118
142 Cristina Gomez Deerfield Beach 5:48.0 28:59.86 119
143 May Khammonwong 10 Atlantic HS 5:48.5 29:02.19 120
144 Rebecca Mentoz Deerfield Beach 5:48.9 29:04.28 121
145 Daniela Gonzalez 11 West Boca Raton HS 5:50.5 29:12.28
146 Danielle Carr Deerfield Beach 5:51.9 29:19.08 122
147 Ana Sanchez 10 John I. Leonard HS 5:53.3 29:26.44 123
148 Carolina Navarro 10 Doral Academ 5:57.2 29:45.60 124
149 Pamela Milien 11 John I. Leonard HS 6:01.9 30:09.43 125
150 Janet Jhon 12 Flanagan HS 6:05.4 30:26.68 126
151 Aaliyah M 9 McArthur HS 6:09.1 30:45.41
152 Crystal Besson 10 Atlantic HS 6:13.3 31:06.11 127
153 Juliana Noury 9 Monarch HS 6:14.4 31:11.67 128
154 Emily Davila 12 Cooper City HS 6:16.4 31:21.83 129
155 Cyndi Hernandez Vargas 12 Flanagan HS 6:17.3 31:26.20 130
156 Victoria Tran Palm Beach Central 6:18.5 31:32.39 131
157 Vanessa Astacio 11 Pemb Pines Chart 6:19.6 31:38.03 132
158 Isabella Ortega 12 Olympic Heights HS 6:20.7 31:43.42
159 Julia Levy 10 Olympic Heights HS 6:33.6 32:47.83
160 Sophe Levin 10 Atlantic HS 6:34.2 32:50.81 133
161 Anna Rabil 12 West Boca Raton HS 6:41.1 33:25.32
162 Saira Baron 9 Coral Glades HS 6:45.1 33:45.40
163 Brittney Strickland 11 Cooper City HS 6:56.3 34:41.37 134
164 Ashley Disantes 9 Cooper City HS 7:00.4 35:01.77
Team Scores
=================================================================================
Rank Team Total 1 2 3 4 5 *6 *7 *8 *9
=================================================================================
1 John A. Ferguson HS 58 1 2 16 17 22 24 34
Total Time: 1:45:03.67
Average: 21:00.74
2 Our Lady of Lourdes Acade 63 4 5 15 18 21 28 33
Total Time: 1:45:55.31
Average: 21:11.07
3 North Port HS 71 6 10 11 14 30 32 59
Total Time: 1:46:21.89
Average: 21:16.38
4 Douglas HS 125 7 26 27 29 36 73 89
Total Time: 1:50:09.61
Average: 22:01.93
5 Dwyer HS 127 9 13 20 39 46 66 72
Total Time: 1:51:10.69
Average: 22:14.14
6 Doral Academy Charter HS 194 8 37 44 47 58 124
Total Time: 1:55:32.50
Average: 23:06.50
7 Boca Raton HS 227 38 43 45 50 51 54
Total Time: 1:58:25.35
Average: 23:41.07
8 Pembroke Pines Charter HS 238 25 31 55 63 64 78 132
Total Time: 1:57:31.25
Average: 23:30.25
9 Lely HS 247 3 35 53 75 81 86 97
Total Time: 1:57:58.90
Average: 23:35.78
10 Suncoast HS 269 12 19 48 77 113
Total Time: 2:00:37.53
Average: 24:07.51
11 Miami Sunset HS 353 40 65 68 76 104
Total Time: 2:04:53.30
Average: 24:58.66
12 Cooper City HS 387 57 67 85 87 91 129 134
Total Time: 2:07:15.36
Average: 25:27.08
13 G. Holmes Braddock HS 402 69 71 79 83 100 101
Total Time: 2:07:50.65
Average: 25:34.13
14 Flanagan HS 412 60 70 82 84 116 126 130
Total Time: 2:09:02.48
Average: 25:48.50
15 Miami Coral Park HS 413 61 74 80 93 105 110 111
Total Time: 2:08:40.73
Average: 25:44.15
16 Monarch HS 417 41 42 99 107 128
Total Time: 2:12:28.14
Average: 26:29.63
17 Palm Beach Central 444 23 92 103 108 118 131
Total Time: 2:12:00.40
Average: 26:24.08
18 Spanish River HS 456 62 88 98 102 106 109 115
Total Time: 2:11:45.84
Average: 26:21.17
19 Deerfield Beach 457 49 56 112 119 121 122
Total Time: 2:14:09.59
Average: 26:49.92
20 John I. Leonard HS 460 52 94 95 96 123 125
Total Time: 2:13:13.70
Average: 26:38.74
21 Atlantic HS (Delray) 568 90 114 117 120 127 133
Total Time: 2:23:23.57
Average: 28:40.72
Event 2 Boys 5k Run CC VARSITY BOYS 3A/4A
==================================================================================
Name Year School Avg 1K Finals Points
==================================================================================
1 Nick Diaz 12 Miami Sunset HS 3:10.4 15:51.84 1
2 Tomas Gimenez-Beron 12 Pemb Pines Chart 3:10.5 15:52.26 2
3 Carlos Penaranda 12 Pemb Pines Chart 3:13.9 16:09.47 3
4 Anthony Ramcharran 12 Douglas HS 3:18.5 16:32.32 4
5 Ilio Sanchez 11 John I. Leonard HS 3:21.7 16:48.20 5
6 Alex Margetts 12 Douglas HS 3:23.7 16:58.40 6
7 Jonathan Lievonen 12 Boca Raton HS 3:23.9 16:59.14 7
8 John Toussaint 12 Boyd Anderson HS 3:24.0 16:59.82 8
9 Guillermo Rojas 9 John A. Ferguson HS 3:24.9 17:04.15 9
10 William Shine 10 McCarthy 3:25.1 17:05.08 10
11 Jeremy Farrell 12 McCarthy 3:25.3 17:06.07 11
12 Gino Gonzalez 11 Miami Sunset HS 3:25.9 17:09.14 12
13 Abiel Payano 12 John A. Ferguson HS 3:26.0 17:09.78 13
14 Daniel Penaranda 12 Pemb Pines Chart 3:26.1 17:10.43 14
15 Adrian Crespi 11 John A. Ferguson HS 3:26.3 17:11.36 15
16 Leonardo Rodriguez 11 John A. Ferguson HS 3:26.9 17:14.48 16
17 Sam Geiman 12 Suncoast HS 3:27.4 17:16.70 17
18 Jake Noonan 10 Spanish River HS 3:27.8 17:18.65 18
19 Adrian Bermudez 12 John A. Ferguson HS 3:28.0 17:19.67 19
20 Nicholas Evans 11 Boca Raton HS 3:28.1 17:20.33 20
21 Gage Wheeler 12 Lely HS 3:28.5 17:22.47 21
22 Samuel Salazar 12 John I. Leonard HS 3:29.4 17:26.88 22
23 Daniel Verdecia 11 John A. Ferguson HS 3:29.9 17:29.11 23
24 William Castrovince 12 North Port HS 3:31.3 17:36.17 24
25 Justin Ortiz 12 Pemb Pines Chart 3:31.7 17:38.30 25
26 Javier Arriaga 10 John A. Ferguson HS 3:31.9 17:39.28 26
27 Caleb Rader 12 Spanish River HS 3:32.4 17:41.75 27
28 Manuel Lacayo 11 Miami Coral Park HS 3:33.0 17:44.72 28
29 Jehal Thompson 12 Pemb Pines Chart 3:33.2 17:45.88 29
30 Jose Penalver 10 Cooper City HS 3:33.4 17:46.78 30
31 Kristinn McNair 12 Pemb Pines Chart 3:33.6 17:47.69 31
32 John Medina 12 Pemb Pines Chart 3:34.2 17:50.55 32
33 Alex Villanueva 12 Flanagan HS 3:35.1 17:55.31 33
34 Royer Baez 11 Homestead Senior HS 3:35.5 17:57.17
35 Jordan McCutchen 11 Douglas HS 3:35.6 17:57.80 34
36 Kurt Taegar 9 John I. Leonard HS 3:35.7 17:58.49 35
37 Jose Rivera 11 John I. Leonard HS 3:35.9 17:59.19 36
38 Gabriel Prado 10 Miami Sunset HS 3:36.1 18:00.10 37
39 Roland William Samuelson 12 Suncoast HS 3:36.2 18:00.84 38
40 Giovanni Rosado 10 Doral Academ 3:36.9 18:04.15 39
41 Bryan Vidal 12 Spanish River HS 3:37.0 18:04.94 40
42 Chneider Sagesse Coconut Creek 3:37.2 18:05.70 41
43 Noeha Rose 11 Coral Glades HS 3:37.4 18:06.94 42
44 Jared Rubin 11 Douglas HS 3:37.6 18:07.68 43
45 Alejandro Morejon 12 Miami Sunset HS 3:37.8 18:08.74 44
46 Garett Sotherland 10 Lely HS 3:38.5 18:12.42 45
47 Edwin Soto 10 Coral Glades HS 3:38.8 18:13.70 46
48 Daniel Arango 12 Pemb Pines Chart 3:39.1 18:15.32
49 Christian Stribula 11 John I. Leonard HS 3:39.3 18:16.38 47
50 Andres Parada 11 Spanish River HS 3:39.6 18:17.57 48
51 Quinton Clarke 9 Homestead Senior HS 3:40.4 18:21.68
52 Hussein Soueid 11 Spanish River HS 3:40.5 18:22.49 49
53 Eric Reit 12 Boca Raton HS 3:40.7 18:23.16 50
54 Linden Clark 11 Douglas HS 3:40.8 18:23.93 51
55 Alex Kline 10 Spanish River HS 3:41.0 18:24.86 52
56 Matthew Guinazu Palm Beach Central 3:41.2 18:25.71 53
57 William Breslow 12 Doral Academ 3:41.5 18:27.10 54
58 Kendarius Coward 9 Boyd Anderson HS 3:41.6 18:27.79 55
59 Dominick Deleva 11 Coral Glades HS 3:41.8 18:28.62 56
60 Braden Pearsall 12 Dwyer HS 3:42.0 18:29.81 57
61 Brendon Van Marter 10 Dwyer HS 3:42.1 18:30.41 58
62 Felipe Gomez 11 Spanish River HS 3:42.3 18:31.15 59
63 Evan Weisberger 10 North Port HS 3:42.4 18:31.95 60
64 Andrew Trujillo 12 Miami Sunset HS 3:42.6 18:32.70 61
65 Max Cruzan 12 Boca Raton HS 3:45.1 18:45.30 62
66 Chris French 9 Spanish River HS 3:47.5 18:57.18
67 Wilmer Garcia 9 Mater Academ 3:48.3 19:01.32 63
68 Luke Bukowiecki 12 Miami Coral Park HS 3:48.7 19:03.35 64
69 Derek Smale Palm Beach Central 3:48.9 19:04.23 65
70 Tristan Dagassan 12 Dwyer HS 3:49.8 19:08.55 66
71 Alexis Garcia 12 John I. Leonard HS 3:49.9 19:09.18 67
72 Brandon Lopez 11 South Dade HS 3:50.7 19:13.29 68
73 Jacob Defazio 10 Suncoast HS 3:50.8 19:13.99 69
74 Eduardo Reyes 11 Homestead Senior HS 3:51.1 19:15.13
75 Denny Nguyen 10 Monarch HS 3:51.3 19:16.07 70
76 Noel Knibbs 12 Mater Academ 3:51.5 19:17.35 71
77 Joe Walker 12 Boca Raton HS 3:51.7 19:18.46 72
78 Phillip Cutchineal 9 North Port HS 3:52.7 19:23.42 73
79 Swoosh Shrestha 10 Suncoast HS 3:52.8 19:24.00 74
80 Manuel Sanchez 12 Braddock 3:53.0 19:24.80 75
81 Robert Garcia 11 Lely HS 3:53.2 19:25.57 76
82 Gabriel Timotei 11 Boca Raton HS 3:53.5 19:27.10 77
83 Kwesi Mcnieshie 10 Coral Glades HS 3:53.6 19:27.55 78
84 Victor Ledon 12 Coral Glades HS 3:53.9 19:29.05 79
85 Cody Demalavez 10 Lely HS 3:54.7 19:33.39 80
86 Raul Mayers 11 McArthur HS 3:55.1 19:35.45 81
87 Scott Colbacchini 11 Douglas HS 3:55.2 19:35.99 82
88 Uriel Castillo 11 Lely HS 3:56.4 19:41.88 83
89 Kevin Shahan 11 North Port HS 3:56.5 19:42.47 84
90 Paul Willis 12 Boyd Anderson HS 3:56.7 19:43.16 85
91 Eliseo Torres 9 Braddock 3:57.1 19:45.08 86
92 Gabriel Rodriguez Palm Beach Central 3:57.5 19:47.34 87
93 Sequion Hill 11 Boyd Anderson HS 3:57.7 19:48.08 88
94 Evan Fleurantus Deerfield Beach 3:57.9 19:49.09 89
95 Patrick Sabillon 11 John I. Leonard HS 3:58.1 19:50.33 90
96 Kyle wood 10 Coral Glades HS 3:58.6 19:52.55 91
97 Shaun Grant 11 Boyd Anderson HS 3:59.1 19:55.39 92
98 Ben Durrant 11 North Port HS 3:59.2 19:55.98 93
99 Erick Dasilva Deerfield Beach 3:59.3 19:56.49 94
100 Armani Jerez 11 Flanagan HS 3:59.4 19:57.01 95
101 John Gregory 11 Monarch HS 3:59.6 19:57.87 96
102 Ross McAfee 11 South Dade HS 4:00.0 19:59.62 97
103 Owen Plamann 10 Atlantic HS 4:00.2 20:00.82 98
104 Andres Espinosa 12 Doral Academ 4:00.4 20:01.79 99
105 Miguel Martinez 12 McArthur HS 4:00.7 20:03.12 100
106 Nick Boyer 9 Douglas HS 4:01.5 20:07.16 101
107 Dillon Garrett 10 North Port HS 4:02.0 20:09.73 102
108 Henry Velazquez 11 South Dade HS 4:02.1 20:10.13 103
109 Jerry Jean Baptist Coconut Creek 4:03.2 20:15.68 104
110 Ivan Martinez 11 Homestead Senior HS 4:03.4 20:16.56
111 John Quintana 10 Mater Academ 4:03.7 20:18.52 105
112 Alex Lauricello 11 Monarch HS 4:03.9 20:19.42 106
113 Travis Barnes 11 Lely HS 4:04.1 20:20.27 107
114 Damyan Ruiz 12 Doral Academ 4:04.3 20:21.10 108
115 Ronald Tubbs 12 South Dade HS 4:05.0 20:24.95 109
116 Dean Anderson Palm Beach Central 4:05.1 20:25.49 110
117 James Melvin 12 South Dade HS 4:05.4 20:26.66 111
118 Drew Sobrino 12 Cooper City HS 4:05.6 20:27.68 112
119 Brian Hans 10 Coral Glades HS 4:05.8 20:28.69 113
120 Ethan Curling 12 Suncoast HS 4:06.0 20:29.96 114
121 Anthony Albornoz 12 Monarch HS 4:06.2 20:30.61 115
122 Glenn Durosier 11 Boyd Anderson HS 4:06.5 20:32.47 116
123 anthony Lineras 11 Mater Academ 4:06.7 20:33.35 117
124 David Morales 12 Cooper City HS 4:06.8 20:33.74 118
125 Mario Espinoza 10 Miami Coral Park HS 4:06.9 20:34.54 119
126 Brandon Brown 12 McArthur HS 4:07.7 20:38.06 120
127 Adam Mozo 10 McCarthy 4:08.3 20:41.38 121
128 Jaise Pino 12 Dwyer HS 4:08.5 20:42.05 122
129 Joshua Castillo 11 Lely HS 4:09.3 20:46.41 123
130 Watson Charles Coconut Creek 4:09.4 20:47.00 124
131 Kevin Serpa 11 Miami Killian HS 4:09.8 20:48.93 125
132 David Sanchez 11 Mater Academ 4:10.3 20:51.15 126
133 Frankie Baquedano 12 Cooper City HS 4:10.6 20:52.84 127
134 Austin Nembach 10 Olympic Heights HS 4:10.8 20:53.81 128
135 Harlon Pomeroy 10 Doral Academ 4:11.6 20:57.92 129
136 Mauricio Miguelena 10 Doral Academ 4:12.2 21:00.62 130
137 Emerson Estima Deerfield Beach 4:12.6 21:02.89 131
138 Brian Hursh Deerfield Beach 4:12.7 21:03.22 132
139 Frank Vega 12 Miami Coral Park HS 4:12.8 21:03.56 133
140 Brandon Cherasard 11 Flanagan HS 4:13.9 21:09.44 134
141 Kenny Wong Palm Beach Central 4:14.4 21:11.55 135
142 Dequion Hill 11 Boyd Anderson HS 4:14.7 21:13.47 136
143 Jean Beldunord Coconut Creek 4:14.9 21:14.17 137
144 Anthony Perez 10 Braddock 4:15.0 21:14.83 138
145 Kyle Dimico 11 Dwyer HS 4:15.2 21:15.62 139
146 Alec Ramos Palm Beach Central 4:15.4 21:16.71 140
147 Ethan Trinh 12 West Boca Raton HS 4:15.6 21:17.57 141
148 Ryan Gonzalez 11 Braddock 4:16.8 21:23.95 142
149 Yaran Ma 11 McCarthy 4:17.3 21:26.34 143
150 Aaron Ortiz 9 Miami Sunset HS 4:17.5 21:27.40 144
151 John Woodman 10 Miami Killian HS 4:17.7 21:28.13 145
152 Garrett Yu 12 Cooper City HS 4:17.9 21:29.39 146
153 Tate Davies Palm Beach Central 4:18.4 21:31.65 147
154 Fabian Puig 11 Miami Coral Park HS 4:19.4 21:36.97 148
155 Christopher Magnus 10 Monarch HS 4:20.5 21:42.47 149
156 Daniel Segura 12 Miami Killian HS 4:21.1 21:45.50 150
157 Nelson Chua 10 McArthur HS 4:21.5 21:47.25 151
158 Blake Grout 10 Olympic Heights HS 4:21.6 21:47.68 152
159 Blake Nuzum 11 Dwyer HS 4:22.3 21:51.36 153
160 West Bukowiecki 12 Miami Coral Park HS 4:22.7 21:53.30 154
161 Terry Harig 12 Flanagan HS 4:23.4 21:56.69 155
162 Brandon Becerra 11 McCarthy 4:26.8 22:13.85 156
163 Gabriel Torres 11 Miami Coral Park HS 4:27.3 22:16.10 157
164 Maklik Mills 8 Mater Academ 4:27.7 22:18.49 158
165 Rj Svenconis 10 Suncoast HS 4:31.1 22:35.11 159
166 Lawrence Kosoy 11 Olympic Heights HS 4:31.7 22:38.46 160
167 Nick Protich 12 Cooper City HS 4:32.8 22:43.72 161
168 Jason Thomas 9 Mater Academ 4:33.5 22:47.13 162
169 Josh Samarista 11 McCarthy 4:33.7 22:48.14 163
170 Michael Barnes 12 North Port HS 4:33.8 22:48.91 164
171 Leandro Ruiz 12 Miami Killian HS 4:34.7 22:53.23 165
172 Josue Gomez 10 McArthur HS 4:34.9 22:54.46 166
173 Trace Austin 11 Cooper City HS 4:36.1 23:00.44 167
174 Ali Colina 11 Braddock 4:36.5 23:02.25 168
175 Brian Paul 12 Atlantic HS 4:37.5 23:07.47 169
176 Brian Martinez 10 Braddock 4:37.9 23:09.46 170
177 Luke O'Correll 10 Atlantic HS 4:38.0 23:09.90 171
178 Robert Julia 10 McCarthy 4:38.6 23:12.59 172
179 Christopher Haggerty 10 West Boca Raton HS 4:38.7 23:13.39 173
180 Quang Le 12 Olympic Heights HS 4:39.2 23:15.59 174
181 Jason Robles 10 West Boca Raton HS 4:39.9 23:19.06 175
182 Alexander Roa 12 Braddock 4:40.8 23:24.01 176
183 Bryce Conley 11 Atlantic HS 4:41.4 23:27.01 177
184 Erik Lopez-Hutton 12 Cooper City HS 4:44.0 23:39.76
185 Mateo Salas Deerfield Beach 4:44.9 23:44.54 178
186 Paul Steger 11 Olympic Heights HS 4:46.6 23:52.87 179
187 Sebastian Cebollero 10 Miami Killian HS 4:51.0 24:14.74 180
188 Eric Vargas 10 Flanagan HS 4:52.4 24:21.99 181
189 Tyler Basenback Coconut Creek 4:52.7 24:23.47 182
190 Jonathan Yataco Deerfield Beach 4:54.6 24:32.90 183
191 Daniel Murrillo 11 Miami Killian HS 4:57.3 24:46.10 184
192 David Mendoza Palm Beach Central 4:58.4 24:51.60
193 Kevin Campos 12 Olympic Heights HS 5:07.8 25:38.92 185
194 Paul Lipinski 11 Atlantic HS 5:10.7 25:53.48 186
195 Kendrick Cooper 12 McArthur HS 5:13.2 26:05.85 187
196 Samuel Kayne 12 West Boca Raton HS 5:13.9 26:09.10 188
197 Dov Levin 11 Atlantic HS 5:19.4 26:36.72 189
198 Dylan Farley 12 Atlantic HS 5:21.8 26:48.65 190
199 Jake Lambert 12 Atlantic HS 5:24.1 27:00.28
200 Ossee Chery Coconut Creek 5:30.0 27:29.73 191
201 Purcell Mark 11 Dwyer HS 5:34.3 27:51.29 192
202 Alejandro Baquedano 9 Cooper City HS 5:40.6 28:22.87
203 Thomas Ferguson 11 Cooper City HS 5:59.2 29:55.72
204 Kryan Durao 11 West Boca Raton HS 6:01.1 30:05.10 193
Team Scores
=================================================================================
Rank Team Total 1 2 3 4 5 *6 *7 *8 *9
=================================================================================
1 John A. Ferguson HS 72 9 13 15 16 19 23 26
Total Time: 1:25:59.44
Average: 17:11.89
2 Pembroke Pines Charter HS 73 2 3 14 25 29 31 32
Total Time: 1:24:36.34
Average: 16:55.27
3 Douglas HS 138 4 6 34 43 51 82 101
Total Time: 1:28:00.13
Average: 17:36.03
4 John I. Leonard HS 145 5 22 35 36 47 67 90
Total Time: 1:28:29.14
Average: 17:41.83
5 Miami Sunset HS 155 1 12 37 44 61 144
Total Time: 1:27:42.53
Average: 17:32.51
6 Spanish River HS 182 18 27 40 48 49 52 59
Total Time: 1:29:45.40
Average: 17:57.08
7 Boca Raton HS 211 7 20 50 62 72 77
Total Time: 1:30:46.39
Average: 18:09.28
8 Coral Glades HS 301 42 46 56 78 79 91 113
Total Time: 1:33:45.86
Average: 18:45.18
9 Lely HS 305 21 45 76 80 83 107 123
Total Time: 1:34:15.73
Average: 18:51.15
10 Suncoast HS 312 17 38 69 74 114 159
Total Time: 1:34:25.49
Average: 18:53.10
11 Boyd Anderson HS 328 8 55 85 88 92 116 136
Total Time: 1:34:54.24
Average: 18:58.85
12 North Port HS 334 24 60 73 84 93 102 164
Total Time: 1:35:09.99
Average: 19:02.00
13 Doral Academy Charter HS 429 39 54 99 108 129 130
Total Time: 1:37:52.06
Average: 19:34.42
14 Archbishop McCarthy HS 441 10 11 121 143 156 163 172
Total Time: 1:38:32.72
Average: 19:42.55
15 Dwyer HS 442 57 58 66 122 139 153 192
Total Time: 1:38:06.44
Average: 19:37.29
16 Palm Beach Central 450 53 65 87 110 135 140 147
Total Time: 1:38:54.32
Average: 19:46.87
17 Mater Academy Charter Ms/ 482 63 71 105 117 126 158 162
Total Time: 1:40:01.69
Average: 20:00.34
18 South Dade HS 488 68 97 103 109 111
Total Time: 1:40:14.65
Average: 20:02.93
19 Miami Coral Park HS 492 28 64 119 133 148 154 157
Total Time: 1:40:03.14
Average: 20:00.63
20 Cooper City HS 533 30 112 118 127 146 161 167
Total Time: 1:41:10.43
Average: 20:14.09
21 Monarch HS 536 70 96 106 115 149
Total Time: 1:41:46.44
Average: 20:21.29
22 Coconut Creek 588 41 104 124 137 182 191
Total Time: 1:44:46.02
Average: 20:57.21
23 Flanagan HS 598 33 95 134 155 181
Total Time: 1:45:20.44
Average: 21:04.09
24 G. Holmes Braddock HS 609 75 86 138 142 168 170 176
Total Time: 1:44:50.91
Average: 20:58.19
25 McArthur HS 618 81 100 120 151 166 187
Total Time: 1:44:58.34
Average: 20:59.67
26 Deerfield Beach 624 89 94 131 132 178 183
Total Time: 1:45:36.23
Average: 21:07.25
27 Miami Killian HS 765 125 145 150 165 180 184
Total Time: 1:51:10.53
Average: 22:14.11
28 Olympic Heights HS 793 128 152 160 174 179 185
Total Time: 1:52:28.41
Average: 22:29.69
29 Atlantic HS (Delray) 801 98 169 171 177 186 189 190
Total Time: 1:55:38.68
Average: 23:07.74
30 West Boca Raton HS 870 141 173 175 188 193
Total Time: 2:04:04.22
Average: 24:48.85
Event 3 Girls 5k Run CC VARSITY GIRLS 1A/2A
==================================================================================
Name Year School Avg 1K Finals Points
==================================================================================
1 Alyssa Pujals 11 Gulliver Prep HS 3:51.8 19:18.66 1
2 Katie Pinnell 9 No Broward Prep 3:59.9 19:59.05 2
3 Niki Kolisch 11 Carrollton 4:03.5 20:17.21 3
4 Carolyn Shields 11 South Florida Heat 4:14.4 21:11.72 4
5 Isabella Allen 8 Country Day 4:14.9 21:14.07 5
6 Mariana Gonzalez 9 LaSalle 4:16.6 21:22.92 6
7 Alejandra Moros 9 St. Brendan HS 4:18.5 21:32.39 7
8 Alexa Garcia 12 Carrollton 4:22.6 21:52.85 8
9 Nicole Taggart 10 Calvary Chri 4:25.1 22:05.51 9
10 Carolina Prado 10 Carrollton 4:25.5 22:07.05 10
11 Ashley Campis 11 St. Brendan HS 4:28.2 22:20.93 11
12 Ashley Williams 6 Westminster Academy 4:29.6 22:28.01 12
13 Carlee Snyder 11 Gulliver Prep HS 4:30.5 22:32.31 13
14 Lauren Lavernia 11 St. Brendan HS 4:31.1 22:35.46 14
15 Marie Madiedo 11 Carrollton 4:32.4 22:42.01 15
16 Alexa Dussaq 10 St. Brendan HS 4:33.7 22:48.29 16
17 Gabriela Gutierrez 11 St. Brendan HS 4:34.6 22:53.03 17
18 Kaitlyn Miller 10 St. Brendan HS 4:34.9 22:54.13 18
19 Carolina Rodriguez 9 Carrollton 4:35.2 22:55.94 19
20 Rhian Romanik 12 Curley 4:35.8 22:58.66
21 Erica Garcia 12 Carrollton 4:37.6 23:07.66 20
22 Lindley Dykema 8 Calvary Chri 4:38.0 23:09.60 21
23 Catelyn Wurzburger 10 Am Her Delray 4:39.1 23:15.28 22
24 Cadeebra Calcote 10 Calvary Chri 4:39.4 23:16.63 23
25 Sofia Gomez 7 Dade Christi 4:39.8 23:18.61
26 Erin Shields 11 South Florida Heat 4:40.1 23:20.25 24
27 Caitlyn Hamilton 12 Westminster Academy 4:40.2 23:20.92 25
28 Sarah Morris 8 South Florida Heat 4:40.3 23:21.37 26
29 Brooke Oman 12 Westminster Academy 4:41.9 23:29.37 27
30 Susana Gutierrez 11 St. Brendan HS 4:42.6 23:32.61 28
31 Alexandra Piussan 11 Country Day 4:44.1 23:40.37 29
32 Veroneeka Dorval 9 Am Hert Plant 4:44.3 23:41.53 30
33 Emersyn Zintsmaster 9 Am Hert Plant 4:45.6 23:47.79 31
34 Amanda Ruiz 9 LaSalle 4:45.7 23:48.49 32
35 Francesca Tomas 11 Carrollton 4:46.6 23:52.91 33
36 Nyah Correa 9 Dade Christi 4:47.0 23:54.73
37 Emily Still 8 Calvary Chri 4:48.1 24:00.24 34
38 Savannah Lambert 10 Oxbridge Academy 4:49.2 24:05.61 35
39 Jaclyn Swindle 9 Oxbridge Academy 4:51.0 24:15.04 36
40 Emoijah Bridges 8 South Florida Heat 4:52.0 24:19.99 37
41 Sofia Sosa 11 Carrollton 4:52.2 24:20.61
42 Alesandra Scroggin 9 Gulliver Prep HS 4:53.2 24:25.77 38
43 Allison Keller 12 Gulliver Prep HS 4:53.3 24:26.16 39
44 Anna Tauzer 10 C Sp Christian 4:53.3 24:26.53 40
45 Dana Hernandez 10 No Broward Prep 4:54.3 24:31.18 41
46 Cryst Cassinelli 10 Calvary Chri 4:55.5 24:37.18 42
47 Presley Giresi 9 L Worth Christia 4:57.8 24:48.56 43
48 Sidney Anchors 9 Somerset Aca 4:58.8 24:54.03 44
49 Jenna Shortridge 10 No Broward Prep 4:59.0 24:54.69 45
50 Julia Martin 10 C Sp Christian 4:59.3 24:56.22 46
51 Kemper Reback 8 South Florida Heat 5:00.4 25:01.72 47
52 Kelli Isabelle 12 South Florida Heat 5:02.6 25:12.99 48
53 Angie Gonzalez 11 Westwood Chr 5:03.4 25:16.71
54 Joanna Lacy 10 Calvary Chri 5:04.7 25:23.34 49
55 Emma Thomson 12 Westwood Chr 5:05.0 25:24.67
56 Hally Cortez 9 South Florida Heat 5:05.3 25:26.07 50
57 Samantha Rathe 7 Am Hert Plant 5:07.8 25:38.66 51
58 Carolyn Galan 10 LaSalle 5:07.9 25:39.46 52
59 Vida Lugo 10 Am Hert Plant 5:08.1 25:40.16 53
60 Dominique Angione 12 Westminster Academy 5:08.2 25:41.03 54
61 Lea Ankonina 9 Country Day 5:08.5 25:42.52 55
62 Taisa Strouse 7 Doctors Char 5:09.3 25:46.44
63 Elizabeth Meadows 11 Westminster Academy 5:09.7 25:48.51 56
64 Klara Meyer 7 Country Day 5:10.3 25:51.24 57
65 Sydney Fuentes 6 Country Day 5:10.9 25:54.28 58
66 Tali Rupp 12 Gulliver Prep HS 5:17.6 26:28.02 59
67 Sierra Burrell 12 Highlands Ch 5:17.7 26:28.33
68 Robyn Ratzan 10 Am Hert Plant 5:18.7 26:33.32 60
69 Alyssa Mendez 9 Chaminade-Ma 5:19.5 26:37.41
70 Hope Dean 8 Berean 5:21.0 26:44.97
71 Hannah Purcell 8 South Florida Heat 5:21.4 26:46.67
72 Maddy Andrews 9 Am Her Delray 5:23.5 26:57.52 61
73 Bethany Hubbard 11 Highlands Ch 5:25.4 27:06.60
74 Tara Vander Laan 10 C Sp Christian 5:26.5 27:12.13 62
75 Victoria Daley 9 Am Her Delray 5:26.8 27:13.83 63
76 Isabella Almeida 9 LaSalle 5:28.0 27:19.85 64
77 Saige Horowitz 10 No Broward Prep 5:30.6 27:33.01 65
78 Sofia Cochran 9 Westminster Academy 5:32.2 27:41.03 66
79 Sarah Dean 11 No Broward Prep 5:34.9 27:54.36 67
80 Elizabeth Shin 10 Am Hert Plant 5:36.7 28:03.11 68
81 Hannah Federico 8 Summit Chris 5:39.7 28:18.08
82 Naja Murphy 11 Pace 5:40.7 28:23.52
83 Fernanda Lamuno 12 LaSalle 5:43.7 28:38.08 69
84 Townley Meeske 10 C Sp Christian 5:43.7 28:38.48 70
85 Maria Muniz 10 LaSalle 5:45.1 28:45.48 71
86 Megan Merino 12 The Sagemont School 5:47.4 28:57.01
87 Allegra Nolan 12 Am Her Delray 5:49.7 29:08.06 72
88 Arianna Caro 11 Westwood Chr 5:50.5 29:12.23
89 Julia Torres 11 The Sagemont School 5:51.7 29:18.18
90 Sussana Paredes 10 Somerset Aca 5:52.7 29:23.35 73
91 Sydnie Rathe 8 Am Hert Plant 5:53.8 29:29.01 74
92 Josefine Van Reenen 9 Highlands Ch 5:54.3 29:31.26
93 Kaitlin Waite 8 Berean 5:58.4 29:51.55
94 Taylor Rivet 9 Somerset Aca 5:59.6 29:57.89 75
95 Emily Bom 11 L Worth Christia 5:59.7 29:58.21 76
96 Kaila Merrill 12 Curley 6:01.1 30:05.54
97 Emily Sanchez 8 Summit Chris 6:01.2 30:06.02
98 Daniela Myers 10 LaSalle 6:03.1 30:15.51 77
99 Sara Lucas 12 L Worth Christia 6:03.9 30:19.24 78
100 Lauren Madonna 12 L Worth Christia 6:04.0 30:19.94 79
101 Rossana Paredes 10 Somerset Aca 6:05.2 30:25.82 80
102 Grace Hines 11 Oxbridge Academy 6:10.1 30:50.23 81
103 Victoria Tozzi 12 C Sp Christian 6:11.0 30:54.64 82
104 Amber Tardiff 10 Highlands Ch 6:19.8 31:38.86
105 Alex Thomas 12 L Worth Christia 6:21.2 31:45.67 83
106 Myriam Dominique 9 Curley 6:47.3 33:56.11
107 Nina Borroto 12 LaSalle 6:56.4 34:41.97
108 Jackie Brown 9 Oxbridge Academy 6:56.6 34:42.58 84
109 Laura Castillo 10 Oxbridge Academy 7:04.6 35:22.83 85
110 Sophie Leb 10 Somerset Aca 7:13.8 36:08.86 86
111 Andrea Hansrote 9 Summit Chris 7:14.1 36:10.52
112 Olivia Schiappa 10 Oxbridge Academy 7:14.2 36:10.82 87
113 Vastie Madestin 11 Berean 7:31.6 37:37.93
114 Valerie Kessler 11 C Sp Charter 8:32.4 42:41.66
115 Anastasia Sabga 11 Am Her Delray 8:50.2 44:10.90 88
116 Dominque Ribeiro 11 C Sp Charter 8:50.3 44:11.09
117 Lexi Purcell 11 C Sp Christian 9:03.0 45:14.65 89
118 Paula Arioso 11 C Sp Charter 9:04.8 45:23.96
119 Ashley Ray 10 Pace 9:06.8 45:33.69
120 Faith Shelton 6 Doctors Char 9:13.8 46:08.86
121 Hazel Sarmiento 7 Doctors Char 9:15.9 46:19.38
122 Trinity Artis 9 The Sagemont School 9:24.1 47:00.22
123 Marcella Tricomi 10 Somerset Aca 9:25.1 47:05.39 90
Team Scores
=================================================================================
Rank Team Total 1 2 3 4 5 *6 *7 *8 *9
=================================================================================
1 Carrollton School of the 55 3 8 10 15 19 20 33
Total Time: 1:49:55.06
Average: 21:59.02
2 St. Brendan HS 65 7 11 14 16 17 18 28
Total Time: 1:52:10.11
Average: 22:26.02
3 Calvary Christian Academy 129 9 21 23 34 42 49
Total Time: 1:57:09.16
Average: 23:25.84
4 South Florida Heat 138 4 24 26 37 47 48 50
Total Time: 1:57:15.05
Average: 23:27.01
5 Gulliver Prep HS 150 1 13 38 39 59
Total Time: 1:57:10.92
Average: 23:26.19
6 Westminster Academy 174 12 25 27 54 56 66
Total Time: 2:00:47.84
Average: 24:09.57
7 Miami Country Day School 204 5 29 55 57 58
Total Time: 2:02:22.48
Average: 24:28.50
8 North Broward Prep HS 220 2 41 45 65 67
Total Time: 2:04:52.29
Average: 24:58.46
9 Immaculata-LaSalle HS 223 6 32 52 64 69 71 77
Total Time: 2:06:48.80
Average: 25:21.76
10 American Heritage Ms/Hs ( 225 30 31 51 53 60 68 74
Total Time: 2:05:21.46
Average: 25:04.30
11 Coral Springs Christian 300 40 46 62 70 82 89
Total Time: 2:16:08.00
Average: 27:13.60
12 American Heritage Delray 306 22 61 63 72 88
Total Time: 2:30:45.59
Average: 30:09.12
13 Oxbridge Academy 321 35 36 81 84 85 87
Total Time: 2:29:16.29
Average: 29:51.26
14 Somerset Academy Canyons 358 44 73 75 80 86 90
Total Time: 2:30:49.95
Average: 30:09.99
15 Lake Worth Christian 359 43 76 78 79 83
Total Time: 2:27:11.62
Average: 29:26.33
Event 4 Boys 5k Run CC VARSITY BOYS 1A/2A
==================================================================================
Name Year School Avg 1K Finals Points
==================================================================================
1 Joel Lacy 11 Calvary Chri 3:24.0 16:59.87 1
2 Ryan Szklany 9 Highlands Ch 3:29.3 17:26.25 2
3 Iverson Williams 12 Dade Christi 3:32.9 17:44.09 3
4 Danny Ferro 9 Calvary Chri 3:33.0 17:45.04 4
5 Brandon Williams 11 Chaminade-Ma 3:34.0 17:49.96
6 Geoffrey Still 11 Calvary Chri 3:40.2 18:20.87 5
7 Josh Deangulo 9 Westminster Academy 3:43.1 18:35.33 6
8 austin ramos Gulliver Prep HS 3:43.7 18:38.35 7
9 Alexander Cohen 10 Country Day 3:45.1 18:45.49 8
10 Jordan Campbell 12 Calvary Chri 3:46.7 18:53.11 9
11 Lachlan Shiver 11 C Sp Charter 3:47.5 18:57.46
12 Mark Grinage 9 L Worth Christia 3:47.6 18:58.02 10
13 Julian Schultz 12 Country Day 3:47.8 18:58.85 11
14 Joe Noto 10 Oxbridge Academy 3:49.2 19:05.73 12
15 Brando Mena 10 LaSalle 3:50.4 19:11.97
16 Rubens Denis 11 Village Academy 3:50.8 19:13.89
17 Jacob Strouse 11 Country Day 3:51.0 19:14.68 13
18 Matthew Figueroa 10 Pace 3:52.0 19:19.84
19 Jonathan Gill 10 Doctors Char 3:53.1 19:25.29 14
20 Parker Solis 12 Am Hert Plant 3:54.8 19:33.67 15
21 Michael Garcia Gulliver Prep HS 3:55.5 19:37.45 16
22 Bruno Alvarez Gulliver Prep HS 3:56.4 19:41.99 17
23 tirso navarro Gulliver Prep HS 3:56.8 19:43.59 18
24 Anthony Colon 9 Summit Chris 3:57.3 19:46.14 19
25 Charles Harris Gulliver Prep HS 3:57.9 19:49.10 20
26 Michael Robinson 10 Chaminade-Ma 3:58.3 19:51.27
27 Mark Anthony Bryan 9 Dade Christi 3:59.0 19:54.79 21
28 Andres Quesada 12 Calvary Chri 3:59.2 19:55.92 22
29 Hunter Tushman 10 No Broward Prep 4:00.2 20:00.62 23
30 Alex Pegg 11 Doctors Char 4:00.5 20:02.48 24
31 Jamie Wellin 11 C Sp Christian 4:00.7 20:03.29 25
32 Jei Chen 8 Calvary Chri 4:01.3 20:06.52 26
33 John Cabauy 12 Fla Christian 4:02.9 20:14.52 27
34 Nick Esparragoza 12 Fla Christian 4:04.3 20:21.21 28
35 Adrian Matthias 12 Highlands Ch 4:04.5 20:22.10 29
36 Nicholas Slupecki 12 C Sp Christian 4:04.7 20:23.08 30
37 Evan Mendelson 8 Country Day 4:04.8 20:23.97 31
38 Churchill Perry 11 Westminster Academy 4:05.0 20:24.94 32
39 Mack Tracy 6 Country Day 4:05.2 20:25.78 33
40 Patrick Sastre 10 Westminster Academy 4:05.7 20:28.34 34
41 Adrian De La Rosa 8 Dade Christi 4:05.9 20:29.15 35
42 Brett Herbert 9 Calvary Chri 4:06.2 20:30.84 36
43 James Oliver 10 Am Her Delray 4:06.8 20:33.77 37
44 Tommy Young Slam Academy 4:07.2 20:35.80 38
45 Noah Purcell 12 South Florida Heat 4:09.0 20:44.83 39
46 Torrian Wallace 11 Doctors Char 4:09.2 20:45.81 40
47 Juan Aguirre 10 LaSalle 4:10.1 20:50.23
48 Addison Kasper 11 Oxbridge Academy 4:10.3 20:51.06 41
49 Phillip Reutter 9 Oxbridge Academy 4:10.8 20:53.97 42
50 Tristan Cravello 10 Doctors Char 4:11.2 20:55.66 43
51 David Rivera 12 South Florida Heat 4:11.7 20:58.37 44
52 Julian Plante 8 South Florida Heat 4:14.3 21:11.51 45
53 Justin Bridgewater 9 Berean 4:14.8 21:13.56
54 Ryan Mendelson 6 Country Day 4:15.3 21:16.19 46
55 Daniel Wood 11 Westminster Academy 4:17.1 21:25.23 47
56 Bernardo Gullo 11 Am Hert Plant 4:17.2 21:25.89 48
57 Joseph Castellvi 9 LaSalle 4:17.8 21:29.00
58 Justin Arce Slam Academy 4:18.0 21:29.58 49
59 Justin Ebenhack 10 Highlands Ch 4:19.3 21:36.43 50
60 Miguel Augustin 10 Curley 4:20.4 21:41.67 51
61 Matthew Bermudez 9 Am Hert Plant 4:20.7 21:43.30 52
62 Ed-ga Laloi 8 Summit Chris 4:21.6 21:48.04 53
63 Jacob Shooster 11 No Broward Prep 4:21.8 21:48.63 54
64 Nick Mena 11 C Sp Christian 4:22.5 21:52.48 55
65 Hunter Walton 11 Highlands Ch 4:23.1 21:55.21 56
66 Jonathan Espinoza 11 Westwood Chr 4:23.8 21:59.00 57
67 Alex Falette Slam Academy 4:24.0 21:59.99 58
68 Matthew Allen 7 Country Day 4:24.2 22:00.87 59
69 Chris Ventura 12 Pace 4:24.4 22:01.88
70 Jehvaughn Powell 12 Am Her Delray 4:25.2 22:05.85 60
71 Ryan McAdoo 10 Am Her Delray 4:25.8 22:08.74 61
72 Gabriel Oliveira 12 L Worth Christia 4:26.1 22:10.49 62
73 mark royero Gulliver Prep HS 4:26.5 22:12.22 63
74 Simon Kato 9 Dade Christi 4:26.8 22:13.91 64
75 Alec Gordon 9 No Broward Prep 4:27.0 22:14.79 65
76 Carlos Abreu 10 Dade Christi 4:28.3 22:21.52 66
77 Jacob Kuyper 9 C Sp Christian 4:28.9 22:24.23 67
78 Andrew Bass 9 Am Hert Plant 4:29.0 22:24.89 68
79 Dawson Cohen 9 Am Hert Plant 4:29.5 22:27.17 69
80 Daniel Briz 12 Curley 4:29.6 22:27.94 70
81 Brandon Morales 8 Curley 4:29.8 22:29.02 71
82 jack kweres Gulliver Prep HS 4:29.9 22:29.44 72
83 Hedwyn Lamy 11 Curley 4:31.2 22:35.87 73
84 Michael Murray 12 No Broward Prep 4:32.2 22:40.66 74
85 Adrian Parra Slam Academy 4:33.1 22:45.14 75
86 Mingi Hong 10 Oxbridge Academy 4:33.8 22:48.64 76
87 John Archambo 11 L Worth Christia 4:35.2 22:55.89 77
88 Carson Strader 11 Chaminade-Ma 4:35.8 22:58.72
89 Isaiah Pettiford 10 Village Academy 4:36.1 23:00.16
90 Sebastian Santa 12 Dade Christi 4:36.4 23:01.71 78
91 Eddy Rochez 12 Curley 4:36.9 23:04.05 79
92 Noah Hibbert 10 South Florida Heat 4:37.2 23:05.66 80
93 Raphael Borges 10 Highlands Ch 4:37.7 23:08.34 81
94 David Diaz 10 Curley 4:38.9 23:14.06 82
95 Alex Carroll 10 No Broward Prep 4:39.2 23:15.75 83
96 Josh Bom 12 L Worth Christia 4:39.6 23:17.57 84
97 Lucas Cordova 10 The Sagemont School 4:40.5 23:22.19
98 Patrick Medico-Composto 12 Oxbridge Academy 4:40.8 23:23.88 85
99 Carlos Herrera 10 Westwood Chr 4:41.0 23:24.83 86
100 Jeremy McMillan 12 No Broward Prep 4:41.4 23:26.70 87
101 Austin Dean 11 Berean 4:42.4 23:31.67
102 Andres Cabrera 10 LaSalle 4:46.2 23:50.83
103 Raymond Freeman Slam Academy 4:46.8 23:53.61 88
104 Brandon Delgado Slam Academy 4:47.3 23:56.42 89
105 Peter Tindle 11 Westwood Chr 4:47.9 23:59.34 90
106 Aiden Dermody-Mckeen 12 Oxbridge Academy 4:48.1 24:00.24 91
107 David Jimenez 7 Fla Christian 4:48.5 24:02.35 92
108 Andrew Swanson 8 Summit Chris 4:49.1 24:05.24 93
109 Joey Hendrix 10 C Sp Charter 4:49.6 24:07.60
110 Dominic Frederick 10 C Sp Christian 4:50.8 24:13.98 94
111 Brendan Teeters 12 C Sp Christian 4:51.0 24:14.87 95
112 Noah Horowitz 12 No Broward Prep 4:52.8 24:23.66 96
113 Blake Prieto 12 Westwood Chr 4:53.8 24:28.61 97
114 Andrew Rubin 12 Am Her Delray 4:54.8 24:33.65 98
115 Blake Clement 12 Oxbridge Academy 4:55.1 24:35.21 99
116 Dashon David Slam Academy 4:55.4 24:36.59 100
117 Luis DeLaCruz Slam Academy 4:55.7 24:38.52
118 Cole Rusin 7 L Worth Christia 4:57.3 24:46.54 101
119 Nicholas Baran 9 Am Hert Plant 5:00.0 24:59.59 102
120 Christian Masseus 11 Curley 5:00.1 25:00.31 103
121 Marco Peralta 11 L Worth Christia 5:01.3 25:06.32 104
122 Josh Dubinsky 9 Summit Chris 5:02.1 25:10.21 105
123 Luis Herrera 9 C Sp Charter 5:04.9 25:24.31
124 Sebastian Santos 6 Westwood Chr 5:07.7 25:38.34 106
125 James Cabauy 9 Fla Christian 5:09.2 25:45.67 107
126 Tarek Safa 12 The Sagemont School 5:10.6 25:52.71
127 Alex Sutterfield 12 Oxbridge Academy 5:13.6 26:08.04
128 Nick Gentile 12 L Worth Christia 5:14.2 26:10.72 108
129 Sebastian Bolivar 12 C Sp Christian 5:16.9 26:24.41 109
130 Riley Woodbury 9 Am Her Delray 5:18.7 26:33.53 110
131 Christopher Radcliffe 10 Westwood Chr 5:21.1 26:45.28 111
132 Dane Olson 10 Somerset Aca 5:24.2 27:00.58 112
133 John Daskos 9 The Sagemont School 5:24.9 27:04.53
134 Jonathan Velazquez 11 South Florida Heat 5:26.0 27:09.85 113
135 Jacob Manter 9 Highlands Ch 5:26.5 27:12.08 114
136 Brad Baxter 12 Westminster Academy 5:26.9 27:14.18 115
137 Mario Fernandez 12 Fla Christian 5:27.6 27:17.61 116
138 Jonathan Pierre Slam Academy 5:32.8 27:43.79
139 Josh Tilus 10 C Sp Christian 5:42.4 28:31.71
140 Brett Speiser 9 Somerset Aca 5:42.6 28:32.60 117
141 Matthew Thompson 7 Somerset Aca 5:50.1 29:10.20 118
142 Sean Tooker 8 Summit Chris 5:57.2 29:46.03 119
143 Nicholas Sanabria 10 Am Hert Plant 6:03.4 30:16.87 120
144 Jose Lopez 10 Somerset Aca 6:05.2 30:26.00 121
145 Brandon Fabel 12 L Worth Christia 6:05.3 30:26.36
146 Donald Plunkett 10 Chaminade-Ma 6:14.3 31:11.15
147 Ali Sweid 11 Am Her Delray 6:20.5 31:42.27 122
148 Leon Rice 12 Am Her Delray 6:23.9 31:59.45 123
149 Kieran Khanna 9 Am Hert Plant 6:37.0 33:04.82
150 Joseph Sutton 9 Somerset Aca 6:50.4 34:11.67 124
151 Andres Rodriguez 10 C Sp Christian 6:59.3 34:56.54
152 Seth Guritzka 10 Am Her Delray 7:00.3 35:01.22
153 Gabriel Duran 6 Doctors Char 13:04.5 1:05:22.36 125
Team Scores
=================================================================================
Rank Team Total 1 2 3 4 5 *6 *7 *8 *9
=================================================================================
1 Calvary Christian Academy 41 1 4 5 9 22 26 36
Total Time: 1:31:54.81
Average: 18:22.97
2 Gulliver Prep HS 78 7 16 17 18 20 63 72
Total Time: 1:37:30.48
Average: 19:30.10
3 Miami Country Day School 96 8 11 13 31 33 46 59
Total Time: 1:37:48.78
Average: 19:33.76
4 Dade Christian School 189 3 21 35 64 66 78
Total Time: 1:42:43.46
Average: 20:32.70
5 Highlands Christian Acade 218 2 29 50 56 81 114
Total Time: 1:44:28.33
Average: 20:53.67
6 Westminster Academy 234 6 32 34 47 115
Total Time: 1:48:08.02
Average: 21:37.61
7 Doctors Charter School 246 14 24 40 43 125
Total Time: 2:26:31.61
Average: 29:18.32
8 American Heritage Ms/Hs ( 252 15 48 52 68 69 102 120
Total Time: 1:47:34.92
Average: 21:30.99
9 Oxbridge Academy 256 12 41 42 76 85 91 99
Total Time: 1:47:03.28
Average: 21:24.66
10 Coral Springs Christian 271 25 30 55 67 94 95 109
Total Time: 1:48:57.06
Average: 21:47.42
11 North Broward Prep HS 299 23 54 65 74 83 87 96
Total Time: 1:50:00.45
Average: 22:00.09
12 Slam Academy 308 38 49 58 75 88 89 100
Total Time: 1:50:44.12
Average: 22:08.83
13 South Florida Heat 321 39 44 45 80 113
Total Time: 1:53:10.22
Average: 22:38.05
14 Lake Worth Christian 334 10 62 77 84 101 104 108
Total Time: 1:52:08.51
Average: 22:25.71
15 Archbishop Curley HS 344 51 70 71 73 79 82 103
Total Time: 1:52:18.55
Average: 22:27.71
16 American Heritage Delray 366 37 60 61 98 110 122 123
Total Time: 1:55:55.54
Average: 23:11.11
17 Florida Christian School 370 27 28 92 107 116
Total Time: 1:57:41.36
Average: 23:32.28
18 Summit Christian School 389 19 53 93 105 119
Total Time: 2:00:35.66
Average: 24:07.14
19 Westwood Christian School 436 57 86 90 97 106 111
Total Time: 1:59:30.12
Average: 23:54.03
20 Somerset Academy Canyons 592 112 117 118 121 124
Total Time: 2:29:21.05
Average: 29:52.21
Event 5 Girls 5k Run CC JV GIRLS
==================================================================================
Name Year School Avg 1K Finals Points
==================================================================================
1 Taylor Tejera 9 John A. Ferguson HS 4:32.9 22:44.11 1
2 Jessica Elizondo 9 John A. Ferguson HS 4:33.5 22:47.35 2
3 Sarah McCarthy 12 Dwyer HS 4:40.6 23:22.96 3
4 Kayla Hogan 9 John A. Ferguson HS 4:42.3 23:31.40 4
5 Antravia Snow 9 Homestead Senior HS 4:43.2 23:35.86
6 Lauren Vargas 11 John A. Ferguson HS 4:45.9 23:49.29 5
7 Anette Alonso 10 Gulliver Prep HS 4:46.4 23:51.63
8 Lauren Potesta 9 John A. Ferguson HS 4:46.9 23:54.09 6
9 Danielle Amoils 9 Country Day 4:52.0 24:19.68 7
10 Jasmine Alvarez 10 John A. Ferguson HS 4:54.4 24:31.95 8
11 Samantha Ebanks 11 John A. Ferguson HS 4:57.2 24:45.66 9
12 Gineka Mena 11 John A. Ferguson HS 4:58.1 24:50.43
13 Natalie Barrios 12 Lourdes 5:01.3 25:06.09
14 Rebecca Mirabent 10 John A. Ferguson HS 5:05.8 25:28.82
15 Andrea Peterson 11 St. Brendan HS 5:08.1 25:40.09 10
16 Maria Monte 12 Doral Academ 5:09.7 25:48.25 11
17 Gabrielle Martini 11 Dwyer HS 5:10.2 25:50.87 12
18 Ashley Acevedo 9 John A. Ferguson HS 5:11.4 25:56.68
19 Carla Campos 10 St. Brendan HS 5:11.5 25:57.14 13
20 Jennifer Riera 10 Braddock 5:11.6 25:57.70 14
21 Sofia Mesa 12 Spanish River HS 5:11.8 25:58.67 15
22 Rebecca Reines 6 Country Day 5:12.5 26:02.32 16
23 Madison Duell 11 St. Brendan HS 5:14.4 26:11.87 17
24 Anna Evans 9 Boca Raton HS 5:15.3 26:16.23 18
25 Sofia Gomez 9 Country Day 5:15.6 26:17.72 19
26 Shannon Hourigan 9 Boca Raton HS 5:16.1 26:20.39 20
27 Lorraine Jesteadt 12 Dwyer HS 5:16.7 26:23.19 21
28 Drew Franta 8 Westminster Academy 5:16.9 26:24.43
29 Taylor Sennett 11 Country Day 5:18.5 26:32.23 22
30 Savannah Clarington 10 John A. Ferguson HS 5:19.4 26:36.59
31 Christina Timotei 9 Boca Raton HS 5:20.2 26:41.04 23
32 Katherine Marin 11 John A. Ferguson HS 5:20.7 26:43.16
33 Rachel Nicholaison 12 Douglas HS 5:21.2 26:45.55
34 Hannah Amoils 7 Country Day 5:21.3 26:46.44 24
35 Karla Fernandez 11 John A. Ferguson HS 5:21.5 26:47.31
36 Alyssa Chaljub 11 Dwyer HS 5:23.0 26:54.56 25
37 Sophia Menendez 9 St. Brendan HS 5:23.1 26:55.39 26
38 Sophia Cabarcos 7 Country Day 5:26.8 27:13.61 27
39 Sarhai Mercado 10 Braddock 5:28.5 27:22.30 28
40 Juliana Caro-Ascencio 10 Miami Coral Park HS 5:29.8 27:28.81
41 Sarah Flowers 12 Dwyer HS 5:30.4 27:31.77 29
42 Karen Alvarez 10 Lourdes 5:32.3 27:41.49
43 Sydney Pearsall 9 Dwyer HS 5:32.5 27:42.17 30
44 Sarah Lentz 7 Somerset Aca 5:32.6 27:42.96
45 Nancy Van Vliet 9 Boca Raton HS 5:33.3 27:46.05 31
46 Victoria Thomson 11 Douglas HS 5:33.5 27:47.32
47 Vanessa Navarrete 10 John A. Ferguson HS 5:33.7 27:48.24
48 Gabriela Gil 9 John A. Ferguson HS 5:34.0 27:49.99
49 Dawn Erlich 9 Westminster Academy 5:34.3 27:51.14
50 Melissa Wohl 9 Spanish River HS 5:35.2 27:56.00 32
51 Kassy Mendez 11 Spanish River HS 5:36.2 28:00.66 33
52 Kaitlyn Chang 12 Pemb Pines Chart 5:36.5 28:02.39
53 Emma Ward 9 Boca Raton HS 5:36.6 28:03.03 34
54 Lauren Rosenthal 11 Spanish River HS 5:37.9 28:09.23 35
55 Leslie Saravia 12 Calvary Chri 5:39.0 28:14.81
56 Jasmin Zambrano 11 Miami Coral Park HS 5:39.5 28:17.09
57 Shannon Ahern 10 Spanish River HS 5:39.6 28:17.60 36
58 Jade Johnson 11 Lely HS 5:41.0 28:24.63
59 Carly Garazi 9 Country Day 5:43.0 28:34.84 37
60 Abby Wolfe 9 Boca Raton HS 5:44.3 28:41.31 38
61 Ryli Reback 12 South Florida Heat 5:45.8 28:48.77 39
62 Cristina Ortega 10 St. Brendan HS 5:47.5 28:57.17 40
63 Kaylyn McFarland 10 Dwyer HS 5:49.0 29:04.96 41
64 Hannah Bogart 10 Douglas HS 5:49.5 29:07.06
65 Stephanie Sawicki 9 Spanish River HS 5:50.4 29:11.68 42
66 Cecilia Monge 10 John A. Ferguson HS 5:51.9 29:19.22
67 Stephanie Bastidas 10 John A. Ferguson HS 5:52.1 29:20.11
68 Bliss Reback 11 South Florida Heat 5:52.3 29:21.17 43
69 Anabelle Hernandez 10 John A. Ferguson HS 5:52.4 29:21.83
70 Valentina Aguilar 9 Doral Academ 5:52.6 29:22.82 44
71 Rossana Sassarini 11 Spanish River HS 5:57.8 29:48.88 45
72 Myryame Desrosiers 11 John A. Ferguson HS 6:01.3 30:06.29
73 Tiyana Richards 12 Flanagan HS 6:03.3 30:16.10 46
74 Shannon McCool 10 Dwyer HS 6:05.0 30:24.59
75 Shreeya Singh 10 Pemb Pines Chart 6:05.6 30:27.55
76 Daniela Bassaure 12 Doral Academ 6:06.9 30:34.53 47
77 Sofia Tormo 10 Gulliver Prep HS 6:09.3 30:46.54
78 Michaela Miller 10 South Florida Heat 6:10.0 30:49.79 48
79 Olivia Beira 9 Somerset Aca 6:10.2 30:50.56
80 Isabella Silva 11 John A. Ferguson HS 6:10.2 30:51.00
81 Keyla Jenkins 10 John A. Ferguson HS 6:10.3 30:51.54
82 Emanuelle Hart 7 Country Day 6:10.4 30:51.96
83 Kristina Zhukova 11 Douglas HS 6:10.5 30:52.38
84 Hannah Horn 7 Somerset Aca 6:10.8 30:53.70
85 Arycini Walker 11 John I. Leonard HS 6:11.1 30:55.23
86 Ally Dusek 8 Westminster Academy 6:11.4 30:56.74
87 Rebecca Eckelkamp 9 Spanish River HS 6:11.8 30:58.94
88 Moraima Noda 12 Braddock 6:12.2 31:01.00 49
89 Natasha Barreda 9 John A. Ferguson HS 6:12.8 31:03.90
90 Victoria Condis 10 Miami Coral Park HS 6:13.0 31:04.89
91 Spencer Hancock 11 Atlantic HS 6:17.7 31:28.49 50
92 Maricel Troitino 10 John A. Ferguson HS 6:18.4 31:31.63
93 Kamille Catala 12 Pemb Pines Chart 6:19.3 31:36.19
94 Amanda Ayoub 11 Spanish River HS 6:19.8 31:38.68
95 Cynthia Borja Deerfield Beach 6:20.9 31:44.13 51
96 Jenna Elique 10 Calvary Chri 6:21.1 31:45.34
97 Sophia Shepard 9 Spanish River HS 6:22.2 31:50.74
98 Anna Bissell 12 Lely HS 6:23.3 31:56.39
99 Daniela Ramos 11 Fla Christian 6:23.8 31:58.67 52
100 Madison Amador 9 South Florida Heat 6:23.9 31:59.26 53
101 Victoria Alonso 7 Fla Christian 6:29.5 32:27.15 54
102 Lorena Rivadeniera 11 Braddock 6:29.7 32:28.08 55
103 Melanie Benjumea 10 Doral Academ 6:31.0 32:34.94 56
104 Carlie Lonrod Deerfield Beach 6:34.1 32:50.24 57
105 Maria Mulet 9 Doral Academ 6:35.0 32:54.78 58
106 Gaby Ruiz Deerfield Beach 6:40.6 33:22.82 59
107 Nyiesha Henry 11 Flanagan HS 6:42.6 33:32.86 60
108 Sasha Black 11 Flanagan HS 6:43.7 33:38.17 61
109 Pilar Forrest 9 Lely HS 6:43.8 33:38.69
110 Marie Joseph 10 John I. Leonard HS 6:44.0 33:39.63
111 Jassell Fielder 12 Flanagan HS 6:45.6 33:47.99 62
112 Issy Pita 6 South Florida Heat 6:46.1 33:50.36 63
113 Glory Reback 6 South Florida Heat 6:47.5 33:57.44 64
114 Renata Sassarini 11 Spanish River HS 6:51.8 34:18.73
115 Viviana Movates Deerfield Beach 6:53.8 34:28.80 65
116 Julia Beltran 10 Doral Academ 6:55.0 34:34.99 66
117 Maria Montero 11 Doral Academ 6:55.9 34:39.45 67
118 Alexandra Giraldo 11 Atlantic HS 6:57.5 34:47.31 68
119 Jenna Cox Deerfield Beach 6:58.1 34:50.13 69
120 Amanda Rios 9 Braddock 6:58.7 34:53.14 70
121 Brittney Ramirez 10 Braddock 6:59.0 34:54.92 71
122 Carolina Perdomo 9 Doral Academ 7:01.9 35:09.10
123 Megan Otero 9 Flanagan HS 7:03.5 35:17.54 72
124 Lavonna Pinder Deerfield Beach 7:04.5 35:22.15 73
125 Amanda Wacker Deerfield Beach 7:05.5 35:27.21 74
126 Asletti Alejo 11 Miami Coral Park HS 7:09.0 35:45.04
127 Carmella Keel An 9 John I. Leonard HS 7:12.1 36:00.22
128 Samantha Cerrato 9 Doral Academ 7:13.4 36:06.98
129 Glenda Holcomb 10 Atlantic HS 7:14.3 36:11.34 75
130 Samantha Renteria Deerfield Beach 7:14.7 36:13.11
131 Sophia Saravia 9 Olympic Heights HS 7:19.1 36:35.10
132 Madi Dean 11 Spanish River HS 7:20.4 36:41.89
133 Sydney Smith 10 South Florida Heat 7:20.8 36:43.72 76
134 Amanda Snavely 12 Atlantic HS 7:22.7 36:53.51 77
135 Juilly Cardinas Deerfield Beach 7:28.5 37:22.16
136 Yaweh Bulgin 10 Flanagan HS 7:33.0 37:44.58 78
137 Evelyn Gonzalez 7 Fla Christian 7:35.4 37:56.69 79
138 Alyssa Hansen 6 Somerset Aca 7:38.6 38:12.80
139 Erika Arias 11 Fla Christian 7:43.4 38:36.79 80
140 Emily Vazquez 10 Fla Christian 7:58.7 39:53.54 81
141 Taylor Bethmann 12 Atlantic HS 7:58.8 39:53.82 82
142 Naika Desgrottes 10 Lely HS 8:00.8 40:03.91
143 Mercedes Sethi 10 Westminster Academy 8:09.6 40:47.92
144 Paula Crespo 9 Doral Academ 8:14.0 41:09.63
145 Jessica Hallett Deerfield Beach 8:18.1 41:30.29
Team Scores
=================================================================================
Rank Team Total 1 2 3 4 5 *6 *7 *8 *9
=================================================================================
1 John A. Ferguson HS 18 1 2 4 5 6 8 9
Total Time: 1:56:46.24
Average: 23:21.25
2 Miami Country Day School 88 7 16 19 22 24 27 37
Total Time: 2:09:58.39
Average: 25:59.68
3 Dwyer HS 90 3 12 21 25 29 30 41
Total Time: 2:10:03.35
Average: 26:00.67
4 St. Brendan HS 106 10 13 17 26 40
Total Time: 2:13:41.66
Average: 26:44.34
5 Boca Raton HS 126 18 20 23 31 34 38
Total Time: 2:15:06.74
Average: 27:01.35
6 Spanish River HS 151 15 32 33 35 36 42 45
Total Time: 2:18:22.16
Average: 27:40.44
7 Doral Academy Charter HS 216 11 44 47 56 58 66 67
Total Time: 2:31:15.32
Average: 30:15.07
8 G. Holmes Braddock HS 216 14 28 49 55 70 71
Total Time: 2:31:42.22
Average: 30:20.45
9 South Florida Heat 246 39 43 48 53 63 64 76
Total Time: 2:34:49.36
Average: 30:57.87
10 Deerfield Beach 301 51 57 59 65 69 73 74
Total Time: 2:47:16.12
Average: 33:27.23
11 Flanagan HS 301 46 60 61 62 72 78
Total Time: 2:46:32.66
Average: 33:18.54
12 Florida Christian School 346 52 54 79 80 81
Total Time: 3:00:52.84
Average: 36:10.57
13 Atlantic HS (Delray) 352 50 68 75 77 82
Total Time: 2:59:14.47
Average: 35:50.90
Event 6 Boys 5k Run CC JV BOYS
==================================================================================
Name Year School Avg 1K Finals Points
==================================================================================
1 Christian Gomez 11 Pemb Pines Chart 3:37.1 18:05.21 1
2 Romllaire Ambroise 12 Deerfield Beach 3:38.2 18:10.99 2
3 Angelo Paparazzi 11 Pemb Pines Chart 3:40.0 18:19.94 3
4 Justin Melo 10 John A. Ferguson HS 3:45.7 18:48.12 4
5 Brian Escobar 10 John A. Ferguson HS 3:48.7 19:03.46 5
6 Danilo Zavala 10 John A. Ferguson HS 3:49.6 19:07.62 6
7 Chris Smith 11 Pemb Pines Chart 3:49.9 19:09.30 7
8 Francisco Portocarrero 9 John A. Ferguson HS 3:51.4 19:16.61 8
9 Angelo Saraceno 12 John A. Ferguson HS 3:54.3 19:31.50 9
10 Dylan Carter 11 Pemb Pines Chart 3:55.9 19:39.52 10
11 Nicolas Raffinengo 6 Somerset Aca 3:56.8 19:43.89 11
12 Daniel Peralta 11 John A. Ferguson HS 3:58.7 19:53.34 12
13 Wadson Joseph 11 Lely HS 3:59.4 19:56.96 13
14 Gregory Estrada-Knight 9 John A. Ferguson HS 3:59.7 19:58.38 14
15 Kevin Quach 12 Douglas HS 4:01.5 20:07.15 15
16 Chris Jordan 11 McCarthy 4:01.8 20:08.82
17 Alejandro Diaz 12 Spanish River HS 4:04.3 20:21.18 16
18 Houston Barenholtz 9 Spanish River HS 4:04.9 20:24.10 17
19 Ariel Saravia 9 Calvary Chri 4:05.2 20:25.71 18
20 Brett Smythe 10 Spanish River HS 4:05.5 20:27.53 19
21 Javier Couso 10 John A. Ferguson HS 4:05.8 20:28.59
22 Gabriel Lipartito 11 John A. Ferguson HS 4:06.3 20:31.18
23 Daniel Gonzalez 11 John A. Ferguson HS 4:06.4 20:31.83
24 Ryan Deitsch 9 Douglas HS 4:06.6 20:32.96 20
25 Waterson Dorisca 11 John I. Leonard HS 4:07.2 20:35.77 21
26 Joshua Lamarre 9 John I. Leonard HS 4:07.8 20:38.61 22
27 Rugde Hyppolite 10 Lely HS 4:08.0 20:39.98 23
28 David Venegas 10 John A. Ferguson HS 4:08.4 20:41.86
29 Benjamin Deangulo 7 Westminster Academy 4:09.3 20:46.38 24
30 Samuel Tate 11 John A. Ferguson HS 4:09.7 20:48.30
31 Itan Gross 11 Spanish River HS 4:09.9 20:49.09 25
32 Rafael Berrios 9 John A. Ferguson HS 4:11.4 20:56.61
33 Max Morgenbesser 9 Spanish River HS 4:11.6 20:57.85 26
34 Adrian Rackauskas 11 Coral Glades HS 4:12.9 21:04.32 27
35 Angel Valentin 11 John I. Leonard HS 4:14.9 21:14.40 28
36 Jonathan Estrada-Knight 12 John A. Ferguson HS 4:15.8 21:19.02
37 Raymond Garcia 11 John A. Ferguson HS 4:16.1 21:20.50
38 Aidan Kerchner 10 Lely HS 4:16.2 21:20.78 29
39 Nicholas Pujals 9 John A. Ferguson HS 4:16.3 21:21.19
40 Dom Milocco 12 Boca Raton HS 4:16.8 21:23.80 30
41 Joseph Lopez 10 John I. Leonard HS 4:17.7 21:28.41 31
42 Arthur Julube 9 Calvary Chri 4:18.8 21:33.70 32
43 Stevan Rivero 10 John A. Ferguson HS 4:19.6 21:37.80
44 Austin Xie 11 Boca Raton HS 4:19.8 21:38.96 33
45 Kevin Lopez 12 Lely HS 4:20.4 21:41.59 34
46 Elijah Deangulo 7 Westminster Academy 4:20.6 21:42.73 35
47 Tomas Quesada 8 Calvary Chri 4:20.9 21:44.22 36
48 Nicholas Dolezal 12 Douglas HS 4:21.2 21:45.78 37
49 Giovanni Belloise 9 Calvary Chri 4:21.4 21:46.92 38
50 Adam Raposo 10 John A. Ferguson HS 4:22.0 21:49.61
51 Matt Flaks 9 Spanish River HS 4:23.7 21:58.27 39
52 Taylor Goroky 12 Coral Glades HS 4:25.0 22:04.69 40
53 Cristian Aguilar 12 John A. Ferguson HS 4:25.4 22:06.78
54 Andy Francois 12 Lely HS 4:26.0 22:09.71 41
55 Ronald Vazquez 11 John I. Leonard HS 4:28.2 22:20.85 42
56 Noah Lastella 10 Calvary Chri 4:28.7 22:23.18 43
57 Justin Haber 9 Spanish River HS 4:29.0 22:24.67 44
58 Christopher Curtis 9 John A. Ferguson HS 4:31.0 22:34.72
59 Sage Brands 7 Westminster Academy 4:31.1 22:35.40 45
60 Vicente Grueiro 12 Miami Coral Park HS 4:32.1 22:40.30 46
61 Kemp Gonzalez 11 John A. Ferguson HS 4:32.5 22:42.38
62 Carlos Marin 12 Doral Academ 4:32.8 22:43.79
63 Antonio Viera 11 Douglas HS 4:33.0 22:44.73 47
64 Juan Sanchez 12 John A. Ferguson HS 4:33.6 22:47.72
65 Bryan Martin 11 Braddock 4:34.0 22:49.65 48
66 Eduardo Dana 8 Country Day 4:34.1 22:50.28 49
67 Kedan Sauder 9 Calvary Chri 4:34.7 22:53.12 50
68 Elijah Hibbert 6 South Florida Heat 4:35.2 22:55.60
69 Isaac Hetzroni 11 Douglas HS 4:35.6 22:57.70 51
70 Kyle Sahadeo 11 Douglas HS 4:36.0 22:59.67 52
71 Miguel Reyes 9 Homestead Senior HS 4:36.1 23:00.43 53
72 Patrick McCann 6 Calvary Chri 4:36.7 23:03.27 54
73 Dwight Rodriguez 10 Doral Academ 4:36.9 23:04.21
74 Tajay Desinord Deerfield Beach 4:37.1 23:05.31 55
75 Mateo Haydar 11 Doral Academ 4:37.5 23:07.14
76 Thai Tran 10 Spanish River HS 4:37.7 23:08.20
77 jorge flores Gulliver Prep HS 4:37.9 23:09.43
78 Dymy Cestin Deerfield Beach 4:38.3 23:11.25 56
79 Jordan Richburg 11 Coral Glades HS 4:39.0 23:14.72 57
80 Baldomero Esquivel 11 Homestead Senior HS 4:39.1 23:15.36 58
81 Jason Brackett 9 Spanish River HS 4:39.3 23:16.18
82 Jamaal Benning 12 Coral Glades HS 4:39.7 23:18.17 59
83 Isaac Mendez 10 Lely HS 4:39.8 23:18.74 60
84 Ben Squitieri 10 Spanish River HS 4:40.2 23:20.67
85 Michael Hernandez2 11 John A. Ferguson HS 4:40.4 23:21.67
86 Abner Ocampo 12 Miami Coral Park HS 4:41.4 23:26.87 61
87 Jean Illait Coconut Creek 4:41.6 23:27.86 62
88 Nicholas Petry 10 Atlantic HS 4:41.7 23:28.37
89 Noah Reines 8 Country Day 4:41.9 23:29.05 63
90 Luis Cortes 9 Boca Raton HS 4:43.1 23:35.20 64
91 Yvens Lazarre 11 Homestead Senior HS 4:43.7 23:38.20 65
92 Noah Joseph 12 Lely HS 4:44.1 23:40.07 66
93 Riley Tchivijian 8 Westminster Academy 4:45.3 23:46.12 67
94 Austin Wolfe 9 Spanish River HS 4:45.9 23:49.14
95 Daniel Lafferty 9 Westminster Academy 4:46.3 23:51.26 68
96 Lukas King 11 Boca Raton HS 4:46.7 23:53.27 69
97 Max Hume 9 Calvary Chri 4:48.0 23:59.85
98 Cameron Kretz 9 Spanish River HS 4:48.9 24:04.50
99 Coltrane Mackendrik 10 John I. Leonard HS 4:49.7 24:08.53 70
100 Daniel Nunez 10 John A. Ferguson HS 4:50.3 24:11.22
101 tejas srivatsav Gulliver Prep HS 4:51.0 24:14.89
102 Benjamin Guererro 9 Braddock 4:51.8 24:18.70 71
103 Clayton Holzkneeht 10 Coral Glades HS 4:54.0 24:29.56 72
104 Joel Cohen 7 Country Day 4:54.2 24:30.82 73
105 Joshua Rodriguez 11 Flanagan HS 4:54.5 24:32.38
106 Trenton Smart 10 McArthur HS 4:55.0 24:34.78
107 Alex Alas 12 Lely HS 4:55.4 24:37.01
108 Joey Tierney 9 Coral Glades HS 4:55.8 24:38.56 74
109 Jimmy Kaiser 10 Oxbridge Academy 4:55.8 24:38.88 75
110 Jp Oprison 9 Douglas HS 4:55.9 24:39.26 76
111 Alexander Fernandez-Que 11 Braddock 4:56.0 24:39.63 77
112 Roberto Orozco 9 Miami Coral Park HS 4:56.1 24:40.51 78
113 Jonathan Haber 10 Boca Raton HS 4:56.3 24:41.47 79
114 Christopher Sotolongo 11 Braddock 4:56.5 24:42.28 80
115 Lestat Alfonso 9 John I. Leonard HS 4:57.1 24:45.41 81
116 Nicolas Urquiaga 9 Flanagan HS 4:57.8 24:48.91
117 Jeremiah Anderson 10 Homestead Senior HS 4:59.1 24:55.24 82
118 Emilio Saravia 12 Olympic Heights HS 4:59.8 24:58.67
119 Gabriel Fernandez 11 Miami Coral Park HS 5:00.4 25:01.79 83
120 Jay Weaver 10 Country Day 5:01.2 25:05.75 84
121 Eduardo Poveda 10 Spanish River HS 5:01.4 25:06.89
122 Kervens Pierre Coconut Creek 5:01.8 25:08.97 85
123 Zach Larson 9 Calvary Chri 5:02.0 25:09.80
124 Sebastian Colon Coconut Creek 5:02.2 25:10.85 86
125 D'Vaughn Orince 10 Flanagan HS 5:05.6 25:28.02
126 Lucas Valdivieso 11 Pemb Pines Chart 5:08.1 25:40.11 87
127 Mason Brown 9 Spanish River HS 5:09.3 25:46.54
128 Leonardo Ortiz 11 Miami Coral Park HS 5:10.5 25:52.23 88
129 Noah Wells 10 Oxbridge Academy 5:10.8 25:53.72 89
130 Micah Hibbert 8 South Florida Heat 5:10.9 25:54.49
131 Daniel Maldonado Coconut Creek 5:12.2 26:00.89 90
132 Skylar Belloise 6 Calvary Chri 5:12.9 26:04.22
133 Andres Falla 8 Calvary Chri 5:13.3 26:06.37
134 Julian Bartkiw 11 Oxbridge Academy 5:14.0 26:09.82 91
135 Dhillon Murphy 6 Country Day 5:14.4 26:11.99 92
136 Ben Clarfield 9 Spanish River HS 5:15.6 26:17.58
137 Mark Charmes 7 Westminster Academy 5:15.7 26:18.26 93
138 Joshua Gonzalez 8 Fla Christian 5:15.9 26:19.30
139 Simon Escobar 11 Coral Glades HS 5:16.3 26:21.28 94
140 Kevin Hodge 11 Homestead Senior HS 5:16.6 26:22.89 95
141 Jesus Alvarez 10 Lely HS 5:16.8 26:23.86
142 Christian Miller 9 South Florida Heat 5:17.0 26:24.73
143 John Remaks 10 Lely HS 5:17.5 26:27.36
144 Andrew Abreu Deerfield Beach 5:17.9 26:29.50 96
145 Brayden Asadoorian 6 Somerset Aca 5:18.4 26:31.94 97
146 Patrick Motta 12 Boca Raton HS 5:25.7 27:08.43 98
147 Dominic DeMarco 9 Lely HS 5:26.1 27:10.46
148 Isaac Hibbert 7 South Florida Heat 5:26.7 27:13.10
149 Jd Cappeller 11 Boca Raton HS 5:27.0 27:14.74 99
150 Mark Motta 10 Boca Raton HS 5:27.9 27:19.28
151 Federico Rueda 11 Braddock 5:28.5 27:22.47 100
152 Sean Swindle 9 Oxbridge Academy 5:28.8 27:23.83 101
153 Mike Myrtil 12 Lely HS 5:29.5 27:27.47
154 Paul Kirksey Deerfield Beach 5:29.8 27:28.68 102
155 Alec Musinsky 10 Spanish River HS 5:30.7 27:33.46
156 Kingin Boileau 10 Curley 5:31.1 27:35.19
157 Ryan Haber 10 Boca Raton HS 5:31.4 27:36.65
158 Jacob Gordon 11 No Broward Prep 5:31.5 27:37.37
159 Riley Barber 11 Highlands Ch 5:31.8 27:38.58
160 Patrick Bell 11 Boca Raton HS 5:32.2 27:40.93
161 Joshua Dubin 9 Pemb Pines Chart 5:32.7 27:43.17 103
162 Yanniv Nelken 7 Somerset Aca 5:33.7 27:48.46 104
163 Gabe Melo 11 Olympic Heights HS 5:40.0 28:19.71
164 Charles Crichon 10 Atlantic HS 5:41.2 28:25.97
165 Carlos Azpurua Deerfield Beach 5:44.6 28:42.69 105
166 Antual Gordon Coconut Creek 5:45.6 28:47.90 106
167 Joshua Parker Deerfield Beach 5:47.2 28:55.56 107
168 Johnathan Martin 9 Braddock 5:47.4 28:56.63 108
169 Bilgen Hason Deerfield Beach 5:51.6 29:17.80
170 Tommy Veracchi 12 Oxbridge Academy 5:54.3 29:31.46 109
171 Alain Mayo 10 Lely HS 5:54.5 29:32.53
172 Fredley Sylvain 10 Lely HS 5:55.1 29:35.53
173 Clermondo Erisme 11 Curley 5:55.3 29:36.38
174 Joseph Carusillo 12 Boca Raton HS 5:55.5 29:37.23
175 Quinnlan Varcoe 9 Lely HS 5:56.2 29:40.82
176 Charles McAllister 9 Lely HS 5:56.4 29:41.77
177 Victor Delgado 12 Coral Glades HS 5:57.9 29:49.37
178 Joseph Donato 9 Douglas HS 5:58.7 29:53.26
179 Samuel Deane 11 Flanagan HS 5:59.8 29:59.00
180 Giovanny Regidor 9 Braddock 6:08.2 30:40.64 110
181 Nabeh Dibsi 9 Doral Academ 6:10.3 30:51.50
182 Claudio Eveillard 10 McArthur HS 6:14.2 31:10.68
183 Roldson Bassou Deerfield Beach 6:20.6 31:42.62
184 Justin Nunez 8 Fla Christian 6:21.1 31:45.05
185 Kyle Galie 10 Boca Raton HS 6:26.1 32:10.35
186 Nicholas Ziegler 12 No Broward Prep 6:30.1 32:30.44
187 Christopher Williams 12 Atlantic HS 6:35.6 32:58.00
188 Jonathan Horbund 9 Oxbridge Academy 6:36.0 32:59.79 111
189 Benjamin Wachterman 6 Somerset Aca 6:41.2 33:25.95 112
190 Nick Cristino 12 Olympic Heights HS 6:43.4 33:36.67
191 Grant Scheurich 10 Olympic Heights HS 6:44.0 33:39.62
192 Alejandro Palenzuela 8 Somerset Aca 6:48.2 34:00.89 113
193 Gian Ramiresz Deerfield Beach 6:51.8 34:18.71
194 Justin Gonzalez 11 Braddock 9:39.9 48:19.48
Team Scores
=================================================================================
Rank Team Total 1 2 3 4 5 *6 *7 *8 *9
=================================================================================
1 John A. Ferguson HS 32 4 5 6 8 9 12 14
Total Time: 1:35:47.31
Average: 19:09.47
2 Spanish River HS 103 16 17 19 25 26 39 44
Total Time: 1:42:59.75
Average: 20:35.95
3 Pembroke Pines Charter HS 108 1 3 7 10 87 103
Total Time: 1:40:54.08
Average: 20:10.82
4 Lely HS 140 13 23 29 34 41 60 66
Total Time: 1:45:49.02
Average: 21:09.81
5 John I. Leonard HS 144 21 22 28 31 42 70 81
Total Time: 1:46:18.04
Average: 21:15.61
6 Calvary Christian Academy 167 18 32 36 38 43 50 54
Total Time: 1:47:53.73
Average: 21:34.75
7 Douglas HS 170 15 20 37 47 51 52 76
Total Time: 1:48:08.32
Average: 21:37.67
8 Westminster Academy 239 24 35 45 67 68 93
Total Time: 1:52:41.89
Average: 22:32.38
9 Coral Glades HS 255 27 40 57 59 72 74 94
Total Time: 1:54:11.46
Average: 22:50.30
10 Boca Raton HS 275 30 33 64 69 79 98 99
Total Time: 1:55:12.70
Average: 23:02.54
11 Deerfield Beach 311 2 55 56 96 102 105 107
Total Time: 1:58:25.73
Average: 23:41.15
12 Homestead Senior HS 353 53 58 65 82 95
Total Time: 2:01:12.13
Average: 24:14.43
13 Miami Coral Park HS 356 46 61 78 83 88
Total Time: 2:01:41.70
Average: 24:20.34
14 Miami Country Day School 361 49 63 73 84 92
Total Time: 2:02:07.89
Average: 24:25.58
15 G. Holmes Braddock HS 376 48 71 77 80 100 108 110
Total Time: 2:03:52.73
Average: 24:46.55
16 Coconut Creek 429 62 85 86 90 106
Total Time: 2:08:36.47
Average: 25:43.30
17 Somerset Academy Canyons 437 11 97 104 112 113
Total Time: 2:21:31.13
Average: 28:18.23
18 Oxbridge Academy 465 75 89 91 101 109 111
Total Time: 2:13:37.71
Average: 26:43.55
Like·Comment·Share·E-mail·131388 views
|