|
Our Media/Results from Holy Trinity Fall ClassicOur ResultsTeam Scores
2015 Results - Holy Trinity Fall ClassicPublished by DyeStatFL.com on Oct 17th 2015, 10:50pm
Holy Trinity Episcopal Academy HY-TEK's Meet Manager
HTA Fall Classic - 10/17/2015
10/17/2015
Event 1 Girls 5k Run CC Varsity
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Beach, Amanda Melbourne Ce 18:00.69 1
2 Smith, Shelby Holy Trinity 18:02.59 2
3 Smith, Sydney Holy Trinity 18:36.18 3
4 Folio, Samantha Holy Trinity 18:57.31 4
5 Farrish, Kenzie Holy Trinity 19:35.03 5
6 Crist, Isabel First Academ 20:05.00 6
7 Crist, Caroline First Academ 20:06.41 7
8 Hennessy, Nicole Melbourne Ce 20:10.28 8
9 Bennett, Shelby Edgewood Ms/Hs 20:17.50 9
10 Harnden, Abigail Melbourne Ce 20:29.91 10
11 Barker, Caitlin First Academ 20:36.56 11
12 Higginbotham, Haley Edgewood Ms/Hs 20:40.97 12
13 Horton, Anna Kate First Academ 20:43.59 13
14 Strauss, Alana Jensen Beach HS 21:02.44 14
15 Baker, Alexa Holy Trinity 21:10.66 15
16 Wiechecki Vergara, Sasha Holy Trinity 21:18.00 16
17 McHenry, Abby Holy Trinity 21:18.65 17
18 Corbin, Peyton Edgewood Ms/Hs 21:36.15 18
19 Langley, Kelsey Jensen Beach HS 21:40.28 19
20 Wills, Mackenzie Holy Trinity 21:42.50
21 Carlson, Mia First Academ 21:55.18 20
22 Zanganeh, Kiana Melbourne Ce 21:55.68 21
23 Durham, Kristina Covenant Chr 21:57.56 22
24 Siviter, Brooke Holy Trinity 22:02.03
25 Myers, Rebecca First Academ 22:02.56 23
26 Thurman, Victoria Brevard Heat 22:03.78 24
27 Barron, Hannah First Academ 22:14.62 25
28 Layton, Claire Holy Trinity 22:15.18
29 Sierra, Isabel Edgewood Ms/Hs 22:31.00 26
30 Maddelyn, Madeux Edgewood Ms/Hs 22:38.34 27
31 Harwick, Hannah Master's Academy 22:39.97
32 Madeux, Margeuax Edgewood Ms/Hs 22:41.81 28
33 Nugent, Samantha Jensen Beach HS 22:43.97 29
34 Booth, Ireland Jensen Beach HS 22:48.44 30
35 Hochenberger, Anastasia Jensen Beach HS 22:51.06 31
36 Recek, Chelsea Jensen Beach HS 23:02.31 32
37 Blanchard, Christina Brevard Heat 23:14.91 33
38 Spidell, Lauren Circle Chris 23:55.28
39 Turgeon, Kiara Jensen Beach HS 23:56.66 34
40 Anderson, MacKenzie Melbourne Ce 24:08.25 35
41 Thomas, Meredith Brevard Heat 24:21.28 36
42 Ackley, Hunter Covenant Chr 24:23.12 37
43 Mungin, Zacharia Jensen Beach HS 24:28.31
44 Engle, Gabriella Jensen Beach HS 24:29.56
45 Belmont, Madison Melbourne Ce 24:34.56 38
46 Gage, Rachel Master's Academy 24:40.66
47 Myer, Grace Covenant Chr 24:42.03 39
48 Knoblock, Gabby Melbourne Ce 24:44.12 40
49 Smithson, Shea Edgewood Ms/Hs 25:15.25 41
50 Weaver, Lauren Master's Academy 25:35.81
51 Blanchard, Tara Brevard Heat 25:51.44 42
52 Flaming, Julia Master's Academy 26:35.56
53 MacDonald, Maddie Melbourne Ce 26:44.09
54 Gotcher, Lee Anne Brevard Heat 27:12.97 43
55 Ridgley, Carissa Brevard Heat 27:46.59 44
56 Soliz, Jada Brevard Heat 28:11.94 45
57 Etienne, Hannah Brevard Heat 28:18.75
58 Etienne, Rebekah Brevard Heat 28:56.81
59 O'Conner, Jaliah Covenant Chr 29:53.75 46
60 Jeancake, Laura Covenant Chr 29:54.34 47
61 McBryde, Amelia Brevard Heat 31:45.91
62 Edmonds, Alisha Covenant Chr 40:00.00 48
Team Scores
=================================================================================
Rank Team Total 1 2 3 4 5 *6 *7 *8 *9
=================================================================================
1 Holy Trinity Academy 29 2 3 4 5 15 16 17
Total Time: 1:36:21.78
Average: 19:16.36
2 First Academy (Orlando) 57 6 7 11 13 20 23 25
Total Time: 1:43:26.74
Average: 20:41.35
3 Melbourne Central Catholi 75 1 8 10 21 35 38 40
Total Time: 1:44:44.81
Average: 20:56.97
4 Edgewood Ms/Hs 92 9 12 18 26 27 28 41
Total Time: 1:47:43.96
Average: 21:32.80
5 Jensen Beach HS 123 14 19 29 30 31 32 34
Total Time: 1:51:06.19
Average: 22:13.24
6 Brevard Heat 178 24 33 36 42 43 44 45
Total Time: 2:02:44.38
Average: 24:32.88
7 Covenant Christian School 191 22 37 39 46 47 48
Total Time: 2:10:50.80
Average: 26:10.16
Event 2 Boys 5k Run CC Varsity
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Clethen, Joshua Miami Monsig 16:19.25 1
2 De Armas, Drew First Academ 16:26.78 2
3 De Los Santos, Bacilio Melbourne Ce 17:21.72 3
4 Hennessy, Sam Melbourne Ce 17:22.31 4
5 Guenther, Cal First Academ 17:32.06 5
6 Blanchard, Luke Brevard Heat 17:38.72 6
7 Jaime, Paul Melbourne Ce 17:39.37 7
8 Aybar, Carlos Melbourne Ce 17:40.34 8
9 Padilla, Omar Miami Monsig 17:41.59 9
10 Diaz, Maximillion Melbourne Ce 17:43.91 10
11 Borell, Robert Melbourne Ce 17:46.47 11
12 Tyler, Hunter Brevard Heat 17:52.81 12
13 Harbour, Lucas Covenant Chr 18:01.06 13
14 Schrope, Nathan Covenant Chr 18:01.75 14
15 Figueroa, Matthew Miami Monsig 18:02.75 15
16 Ramsammy, Sage First Academ 18:03.68 16
17 Johnson, Dylan Edgewood Ms/Hs 18:04.59 17
18 Bisienere, Jackson First Academ 18:06.68 18
19 Seibenick, Josh Jensen Beach HS 18:14.00 19
20 Kraver, Josh Edgewood Ms/Hs 18:14.68 20
21 Knoblock, Duncan Melbourne Ce 18:26.75 21
22 Flaming, James Master's Academy 18:28.15
23 Sierra, Victor Edgewood Ms/Hs 18:29.21 22
24 Boydstun, William Holy Trinity 18:29.93 23
25 Cates, Wesley Jensen Beach HS 18:40.31 24
26 Durham, Lucas Covenant Chr 18:42.47 25
27 Gage, Danny Master's Academy 19:00.47
28 Sherman, Joey Melbourne Ce 19:02.47
29 Chimento, Stephen Brevard Heat 19:03.24 26
30 McCray, Alvin Miami Monsig 19:03.93 27
31 Lundy, Liam Melbourne Ce 19:04.90
32 Romero, Kole Melbourne Ce 19:11.81
33 Nugent, Dylan Jensen Beach HS 19:16.91 28
34 Soliz, Michael Brevard Heat 19:17.96 29
35 Rice, Daniel Covenant Chr 19:22.75 30
36 Chapman, Ethan Brevard Heat 19:23.50 31
37 Salyers, Benjamin Brevard Heat 19:27.44 32
38 Becerra, Julian Miami Monsig 19:35.34 33
39 Hohl, Zach Edgewood Ms/Hs 19:35.84 34
40 Seward, Thomas Edgewood Ms/Hs 19:39.47 35
41 Kim, Liam Holy Trinity 19:51.91 36
42 Blechman, Jordan Jensen Beach HS 19:57.84 37
43 Johnson, Walker Holy Trinity 20:01.00 38
44 Rousseau, Nicholas Holy Trinity 20:02.50 39
45 Marr, Edward Holy Trinity 20:14.18 40
46 Lussier, Jonathan Covenant Chr 20:24.62 41
47 Raffay, Alex Jensen Beach HS 20:26.59 42
48 Hagerty, Benjamin Edgewood Ms/Hs 20:32.94 43
49 Halford, Joshua Covenant Chr 20:35.62 44
50 Haak, Christopher Circle Chris 20:45.41
51 Clark, Jake Jensen Beach HS 20:46.02 45
52 Cronin, Daniel Holy Trinity 20:51.31 46
53 Carboni, John Edgewood Ms/Hs 20:58.09 47
54 Haak, Alex Circle Chris 21:10.06
55 Melendez, Jayden Covenant Chr 21:11.18 48
56 Heard, James Covenant Chr 21:11.78
57 Velez, Garrison Brevard Heat 22:22.69 49
58 Stone, Evan First Academ 22:57.78 50
59 Fowler, Nathaniel Master's Academy 23:06.75
60 Bewersdorf, Ethan Master's Academy 23:07.43
61 Dandapani, Hari Holy Trinity 23:09.97 51
62 Periman, Everett Jensen Beach HS 23:55.56 52
63 Laiza, Christopher Covenant Chr 24:14.31
64 Barron, Elijah First Academ 24:28.18 53
65 Armison, Christian Covenant Chr 24:30.47
66 Luthra, Neal Holy Trinity 25:43.44
67 Bolton, Dallas Circle Chris 26:14.75
68 Brooks, Cole Jensen Beach HS 27:07.25
69 Spidell, Ryan Circle Chris 28:22.97
70 Pagan, Max Holy Trinity 28:36.84
Team Scores
=================================================================================
Rank Team Total 1 2 3 4 5 *6 *7 *8 *9
=================================================================================
1 Melbourne Central Catholi 32 3 4 7 8 10 11 21
Total Time: 1:27:47.65
Average: 17:33.53
2 Miami Monsignor Pace HS 85 1 9 15 27 33
Total Time: 1:30:42.86
Average: 18:08.58
3 First Academy (Orlando) 91 2 5 16 18 50 53
Total Time: 1:33:06.98
Average: 18:37.40
4 Brevard Heat 104 6 12 26 29 31 32 49
Total Time: 1:33:16.23
Average: 18:39.25
5 Covenant Christian School 123 13 14 25 30 41 44 48
Total Time: 1:34:32.65
Average: 18:54.53
6 Edgewood Ms/Hs 128 17 20 22 34 35 43 47
Total Time: 1:34:03.79
Average: 18:48.76
7 Jensen Beach HS 150 19 24 28 37 42 45 52
Total Time: 1:36:35.65
Average: 19:19.13
8 Holy Trinity Academy 176 23 36 38 39 40 46 51
Total Time: 1:38:39.52
Average: 19:43.91
Event 3 Mixed 5k Run CC Junior Varsity
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
Results - Women 5000 Run
1 McHenry, Olivia W Holy Trinity 22:26.00 1
2 Kaiser, Gabriela W First Academ 22:28.00
3 Hochenberger, Alexa W Jensen Beach HS 22:55.00 2
4 Anello, Amelia W Holy Trinity 22:57.00 3
5 Mueller, Camille W Master's Academy 23:52.00 4
6 McGuinness, Alissa W Jensen Beach HS 24:32.00 5
7 Dickinson, Amelia W First Academ 24:39.00
8 Walker, Emma W Holy Trinity 24:43.00 6
9 Mueller, Hannah W Master's Academy 25:03.00 7
10 Milo, Leena W Holy Trinity 25:08.00 8
11 Pankey, Sage W Jensen Beach HS 25:29.00 9
12 Ridgley, Jalyssa W Brevard Heat 25:40.00
13 DeSantis, Hunter W Jensen Beach HS 25:41.00 10
14 Waage, Abby W Master's Academy 25:43.00 11
15 Nixon, Hanna W First Academ 25:46.00
16 Bell, Laura W Holy Trinity 26:05.00 12
17 Reed, Sammi W Holy Trinity 26:07.00 13
18 Clarke, Ava W Jensen Beach HS 26:11.00 14
19 Langley, Lauren W Jensen Beach HS 26:29.00 15
20 Varnes, Charlotte W Holy Trinity 26:30.00 16
21 Tombling, Kaitlynn W Melbourne Ce 26:36.00 17
22 Milesic, Monica W Master's Academy 27:00.00 18
23 Debiase, Josephine W Jensen Beach HS 27:09.00 19
24 Beuscher, Olivia W Jensen Beach HS 27:27.00
25 Barella, Alyssa W Melbourne Ce 28:26.00 20
26 Hammond, Angela W Melbourne Ce 28:50.00 21
27 Wilson, Nicole W Brevard Heat 29:03.00
28 Sidonis, Gwendolyn W Jensen Beach HS 29:21.00
29 Perry, Lauren W Melbourne Ce 30:07.00 22
30 DeSantis, Brooke W Jensen Beach HS 30:17.00
31 Cogliati, Dakota W Jensen Beach HS 30:18.00
32 Cox, Tia W Jensen Beach HS 30:24.00
33 Borchellor, Taylor W Master's Academy 31:22.00 23
34 Sutton, Anna W Melbourne Ce 31:24.00 24
35 Salyer, Gabby W Holy Trinity 32:05.00
36 Long, Madison W Circle Chris 32:48.00
37 Salehi, Anna W Circle Chris 33:11.00
38 Chandler, Emma W Jensen Beach HS 33:12.00
39 Laird, Anne W Melbourne Ce 34:39.00 25
40 Raleigh, Megan W Melbourne Ce 34:40.00 26
41 Sanchez, Casey W Melbourne Ce 36:56.00
Results - Men 5000 Run
1 Robinson, Todd M Melbourne Ce 19:37.00 1
2 Craft, Ryan M Melbourne Ce 20:19.00 2
3 Cannie, Sean M Melbourne Ce 20:42.00 3
4 Crager, Jacob M Melbourne Ce 20:58.00 4
5 Girton, Jordan M Master's Academy 21:34.00
6 Ziegler, Matthew M Edgewood Ms/Hs 21:41.00 5
7 Calvert, Tim M Edgewood Ms/Hs 21:47.00 6
8 Girard, Tamir M Edgewood Ms/Hs 22:15.00 7
9 Kelly, Danny M Melbourne Ce 22:16.00 8
10 Penn, Nolan M Melbourne Ce 22:17.00 9
11 Kennedy, Sean M Edgewood Ms/Hs 22:20.00 10
12 Pattelis, Mike M Edgewood Ms/Hs 22:33.00 11
13 Dacosta, David M Melbourne Ce 22:43.00 12
14 Jones, Colin M Melbourne Ce 22:46.00
15 Serroto, Ignacio M Edgewood Ms/Hs 22:49.00 13
16 Rieder, Ty M Melbourne Ce 22:53.00
17 Brown, Ben M Master's Academy 22:59.00
18 MacDonald, Robert M Melbourne Ce 24:30.00
19 Kirkendall, David M Melbourne Ce 25:00.00
20 Diaz, Ben M Melbourne Ce 25:24.00
21 Abbott, Brent M Melbourne Ce 25:28.00
22 Cooke, Grey M Park Avenue 28:57.00
23 Ray, Ethan M Park Avenue 29:02.00
24 Phillips, Jacob M Park Avenue 29:39.00
25 McKenzie, Josh M Melbourne Ce 30:07.90
26 Bromer, Keaton M Master's Academy 30:26.00
27 Owler, Tanner M Park Avenue 35:02.00
Team Scores
=================================================================================
Rank Team Total 1 2 3 4 5 *6 *7 *8 *9
=================================================================================
Results - Men 5000 Run
1 Melbourne Central Catholi 18 1 2 3 4 8 9 12
Total Time: 1:43:52.00
Average: 20:46.40
2 Edgewood Ms/Hs 39 5 6 7 10 11 13
Total Time: 1:50:36.00
Average: 22:07.20
Results - Women 5000 Run
1 Holy Trinity Academy 30 1 3 6 8 12 13 16
Total Time: 2:01:19.00
Average: 24:15.80
2 Jensen Beach HS 40 2 5 9 10 14 15 19
Total Time: 2:04:48.00
Average: 24:57.60
3 Master's Academy 63 4 7 11 18 23
Total Time: 2:13:00.00
Average: 26:36.00
4 Melbourne Central Catholi 104 17 20 21 22 24 25 26
Total Time: 2:25:23.00
Average: 29:04.60
Like·Comment·Share·E-mail·95007 views
|