Top 5 ------- Finishers -------
Place Team Places 1 2 3 4 5 6* 7*
1 Sarasota HS 64 1 8 9 22 24 30 45
Top 5 Times: 19:50.7
2 Estero HS 134 3 5 13 47 66 83
Top 5 Times: 20:28.1
3 North Port HS 153 15 20 35 41 42 46 87
Top 5 Times: 20:42.4
4 Community School of Naples 156 7 17 26 43 63 74 140
Top 5 Times: 20:44.0
5 King HS 200 4 21 36 61 78 118
Top 5 Times: 21:01.0
6 George Jenkins HS 204 2 11 39 58 94 99 123
Top 5 Times: 20:57.2
7 Fort Walton Beach HS 208 6 16 49 65 72 77 120
Top 5 Times: 21:07.7
8 Sarasota Riverview HS 225 12 19 32 48 114 116 124
Top 5 Times: 21:03.9
9 West Orange HS 312 40 53 56 75 88 106 126
Top 5 Times: 21:54.7
10 Lemon Bay HS 313 18 50 52 90 103 119 138
Top 5 Times: 21:47.9
11 HB Plant HS 323 34 55 57 84 93 110 131
Top 5 Times: 21:56.2
12 Lakewood Ranch HS 332 33 38 62 98 101 139
Top 5 Times: 21:52.1
13 Palmetto Ridge HS 343 29 44 54 81 135 158
Top 5 Times: 22:06.9
14 Newsome HS 371 23 27 79 117 125
Top 5 Times: 22:04.9
15 Lely HS 395 25 85 89 96 100 142 143
Top 5 Times: 22:17.3
16 East Lake HS 397 10 28 59 147 153
Top 5 Times: 22:50.1
17 Charlotte HS 415 51 67 80 105 112
Top 5 Times: 22:26.6
18 Land O Lakes HS 424 70 76 86 95 97 104 122
Top 5 Times: 22:34.1
19 Calvary Christian (Clearwater) 438 14 82 107 108 127 137
Top 5 Times: 22:32.2
20 Gulf Coast HS 480 37 69 109 129 136 148 150
Top 5 Times: 22:58.8
21 Robinson HS 484 31 91 111 121 130 134 145
Top 5 Times: 22:47.3
22 Immokalee HS 506 60 71 102 132 141 151
Top 5 Times: 23:19.3
23 Evangelical Christian School 509 64 73 113 115 144
Top 5 Times: 23:09.2
24 Braden River HS 653 92 128 133 146 154 155 159
Top 5 Times: 24:57.6
25 Cardinal Mooney HS 682 68 149 152 156 157
Top 5 Times: 26:39.2
Inc. Barron Collier HS 4 finishers
Top 5 Times:
Inc. Manatee HS 4 finishers
Top 5 Times:
Inc. Suncoast HS 3 finishers
Top 5 Times:
Overall Finish List - Boys
O'all Adj
Place Place Bib No Name Team Time Pace
1 1 11 Adam Bradtmueller Sarasota HS 15:48.3 5:06/M
2 (< 5) 678 Franco Martins Windermere Prep 15:54.1 5:08/M
3 2 9 Zack Summerall Sarasota HS 16:00.2 5:10/M
4 (< 5) 408 Tyler Fisher Port Charlotte HS 16:01.4 5:10/M
5 3 551 Blake Riley Sarasota Riverview HS 16:12.2 5:14/M
6 4 40 Dillion Vallette Estero HS 16:12.2 5:14/M
7 5 552 Warran Grajalez Sarasota Riverview HS 16:18.2 5:15/M
8 (< 5) 1661 Sam Geiman Suncoast HS 16:25.3 5:18/M
9 6 525 Urias Velasquez Immokalee HS 16:26.6 5:18/M
10 7 614 Trey LaNasa Fort Walton Beach HS 16:30.7 5:19/M
11 8 228 Cal Davidson Turner Cardinal Mooney HS 16:34.7 5:21/M
12 9 621 Josh McDowell Fort Walton Beach HS 16:36.7 5:21/M
13 10 3 Noah Perkins Seffner Christian Academy HS 16:38.4 5:22/M
14 11 156 Jack Rogers Robinson HS 16:42.1 5:23/M
15 12 612 Demery Benedict Fort Walton Beach HS 16:42.2 5:23/M
16 13 526 Alejandro Ruiz Immokalee HS 16:49.6 5:25/M
17 14 421 Jason Caldwell Tampa Jesuit HS 16:55.2 5:27/M
18 15 652 Luke Peterson Shorecrest Prep 16:59.5 5:29/M
19 16 143 William Castrovince North Port HS 17:03.0 5:30/M
20 17 45 Ayre Beck Estero HS 17:03.0 5:30/M
21 18 1682 Charlie Gonzmart Tampa Jesuit HS 17:06.0 5:31/M
22 19 39 Christian Slater Estero HS 17:08.3 5:32/M
23 20 1712 Andrew Flynn Newsome HS 17:08.8 5:32/M
24 21 127 Dylan Stover Venice HS 17:10.3 5:32/M
25 22 550 Matthew Berman Sarasota Riverview HS 17:10.9 5:32/M
26 23 14 Jordan Gonzalez Sarasota HS 17:11.3 5:33/M
27 24 12 Brady Hill Sarasota HS 17:16.3 5:34/M
28 25 1715 Jonathan Governor Newsome HS 17:22.6 5:36/M
29 26 516 Jack Matute Gulf Coast HS 17:22.7 5:36/M
30 27 1718 Aaron Harper Newsome HS 17:23.4 5:36/M
31 28 331 Kyle Wray Lakewood Ranch HS 17:23.6 5:36/M
32 29 161 John Slife Robinson HS 17:24.6 5:37/M
33 30 155 Manuel Tejeda Robinson HS 17:25.6 5:37/M
34 31 56 Jordan Russo Barron Collier HS 17:26.6 5:37/M
35 32 19 Cesar Pozas Sarasota HS 17:29.1 5:38/M
36 33 321 John Rivera Lakewood Ranch HS 17:30.4 5:39/M
37 34 163 Ben Jones Robinson HS 17:33.1 5:40/M
38 35 615 Trace McMullen Fort Walton Beach HS 17:34.6 5:40/M
39 36 582 Gage Wheeler Lely HS 17:35.0 5:40/M
40 37 558 Miles Rittenhouse Lemon Bay HS 17:35.1 5:40/M
41 (< 5) 409 Brandon Randall Port Charlotte HS 17:37.3 5:41/M
42 38 318 George Dabbiero Lakewood Ranch HS 17:37.7 5:41/M
43 39 48 Matt Ellard Estero HS 17:45.7 5:44/M
44 40 323 Read Corley Lakewood Ranch HS 17:48.0 5:45/M
45 41 44 Delfino Reyes Estero HS 17:48.1 5:45/M
46 42 212 Donald Swartz Land O Lakes HS 17:49.5 5:45/M
47 43 215 Francisco Juan Land O Lakes HS 17:54.2 5:46/M
48 44 632 Chris McAleer Manatee HS 17:55.5 5:47/M
49 45 132 Griffin Dorsey Venice HS 17:56.2 5:47/M
50 46 210 Bailey Konruff Land O Lakes HS 17:56.2 5:47/M
51 47 620 Daniel Orcutt Fort Walton Beach HS 17:59.8 5:48/M
52 48 656 Justin Scoby Shorecrest Prep 18:01.5 5:49/M
53 49 377 Daniel Monistere East Lake HS 18:01.9 5:49/M
54 50 1716 Nickolas Gum Newsome HS 18:02.2 5:49/M
55 51 378 Caleb Lewis East Lake HS 18:02.9 5:49/M
56 52 271 Joao Amador George Jenkins HS 18:05.8 5:50/M
57 53 17 Renier Escalona-diaz Sarasota HS 18:08.7 5:51/M
58 54 217 Justin Bartz Land O Lakes HS 18:10.3 5:52/M
59 55 41 Jacob Dorn Estero HS 18:10.4 5:52/M
60 56 54 Chad Husted Barron Collier HS 18:11.2 5:52/M
61 57 417 Tyler Pratt Tampa Jesuit HS 18:11.3 5:52/M
62 58 594 Robert Garcia Lely HS 18:12.5 5:52/M
63 59 659 Josh Miles Shorecrest Prep 18:16.6 5:54/M
64 60 553 Blake Bright Sarasota Riverview HS 18:16.7 5:54/M
65 61 1714 Michael Fuller Newsome HS 18:17.1 5:54/M
66 62 518 John Amaya Gulf Coast HS 18:18.4 5:54/M
67 63 51 Tanner Fulcher Barron Collier HS 18:19.5 5:55/M
68 64 146 Evan Weisberger North Port HS 18:21.6 5:55/M
69 65 533 Andonet Thermidor Immokalee HS 18:22.0 5:55/M
70 66 207 Nathan Abernathy Land O Lakes HS 18:22.6 5:55/M
71 67 1733 Ryan Simonsen Newsome HS 18:24.1 5:56/M
72 68 219 Alex Normandia Land O Lakes HS 18:24.4 5:56/M
73 69 468 Chris Robin Calvary Christian (Clearwater) 18:24.4 5:56/M
74 70 617 Stephen Jones Fort Walton Beach HS 18:24.4 5:56/M
75 71 613 Davis McKinney Fort Walton Beach HS 18:24.9 5:56/M
76 72 530 Erasmo Cortes Immokalee HS 18:26.7 5:57/M
77 73 554 John Tejada Sarasota Riverview HS 18:27.4 5:57/M
78 (< 5) 679 Alex Pogar Windermere Prep 18:27.6 5:57/M
79 74 423 Griffin Rain Tampa Jesuit HS 18:27.9 5:57/M
80 75 59 Dylan Murphy Barron Collier HS 18:31.8 5:58/M
81 76 512 John Mccann Gulf Coast HS 18:36.1 6:00/M
82 77 1736 Christian Tucker Newsome HS 18:40.2 6:01/M
83 78 626 Tanner Smith Manatee HS 18:40.7 6:01/M
84 79 470 Mitchell Pantelides Calvary Christian (Clearwater) 18:42.6 6:02/M
85 80 123 Jake Ireland Venice HS 18:42.7 6:02/M
86 81 16 Matthew Ritter Sarasota HS 18:42.8 6:02/M
87 82 154 Wade Fitzgerald Robinson HS 18:43.0 6:02/M
88 83 522 Anthony Bordanaro Gulf Coast HS 18:45.8 6:03/M
89 84 515 Cooper Back Gulf Coast HS 18:51.2 6:05/M
90 85 27 Mitchell McCormick Braden River HS 18:52.3 6:05/M
91 86 588 Garett Sotherland Lely HS 18:52.5 6:05/M
92 87 476 Matthew Hopkins Calvary Christian (Clearwater) 18:52.5 6:05/M
93 88 216 Nicholas Barbas Land O Lakes HS 18:53.1 6:05/M
94 89 557 Justin Raines Lemon Bay HS 18:55.0 6:06/M
95 90 265 Benjamin Zalanka George Jenkins HS 18:55.4 6:06/M
96 91 267 Christian Malick George Jenkins HS 18:56.7 6:06/M
97 92 422 David Plante Tampa Jesuit HS 18:56.9 6:06/M
98 93 560 Wyatt Chandler Lemon Bay HS 18:58.0 6:07/M
99 94 645 Michael Cory King HS 18:59.9 6:07/M
100 95 658 Casey Cureton Shorecrest Prep 19:00.9 6:08/M
O'all Adj
Place Place Bib No Name Team Time Pace
101 96 385 Shaun Reid East Lake HS 19:01.3 6:08/M
102 97 320 Brice Easton Lakewood Ranch HS 19:01.7 6:08/M
103 98 227 Mitch Gannon Cardinal Mooney HS 19:18.6 6:14/M
104 99 381 Ryan Muchard East Lake HS 19:19.3 6:14/M
105 100 7 Paul McKenzie Seffner Christian Academy HS 19:19.3 6:14/M
106 101 188 Christian Lombardi Charlotte HS 19:22.4 6:15/M
107 102 230 Jack Corey Cardinal Mooney HS 19:23.3 6:15/M
108 103 531 Mackenson Yrelus Immokalee HS 19:23.8 6:15/M
109 104 2 Joel Seronka Seffner Christian Academy HS 19:26.7 6:16/M
110 105 52 Sam Allen Barron Collier HS 19:26.9 6:16/M
111 106 549 Riley Johnson Sarasota Riverview HS 19:27.0 6:16/M
112 107 268 Steven Puget George Jenkins HS 19:27.2 6:16/M
113 108 232 Adam Sage Cardinal Mooney HS 19:27.7 6:16/M
114 109 187 Chauncey Graham Charlotte HS 19:29.7 6:17/M
115 110 55 David Rolon Barron Collier HS 19:30.2 6:17/M
116 111 633 Ivan Plancarte Manatee HS 19:30.6 6:17/M
117 112 649 Connor Aspray King HS 19:32.1 6:18/M
118 (> 7) 616 David Fenyvesi Fort Walton Beach HS 19:32.5 6:18/M
119 113 382 Evan Cody East Lake HS 19:32.5 6:18/M
120 114 145 Ben Durrant North Port HS 19:35.0 6:19/M
121 115 584 Dalton Herrity Lely HS 19:35.0 6:19/M
122 116 159 Ritvik Joshi Robinson HS 19:35.5 6:19/M
123 (< 5) 1664 Swoosh Shrestha Suncoast HS 19:36.4 6:19/M
124 117 186 Sean Gill Charlotte HS 19:36.4 6:19/M
125 118 138 Josh Lawson Venice HS 19:36.6 6:19/M
126 119 418 Dominic Santos Tampa Jesuit HS 19:38.9 6:20/M
127 (< 5) 1659 Jacob Defazio Suncoast HS 19:39.7 6:20/M
128 120 561 Lucas Haranda Lemon Bay HS 19:40.6 6:21/M
129 121 419 Myles Hahn Tampa Jesuit HS 19:41.6 6:21/M
130 122 564 calvin strong Lemon Bay HS 19:43.7 6:22/M
131 123 529 Javier Camargo Immokalee HS 19:43.7 6:22/M
132 124 192 Alex Roberts Charlotte HS 19:48.8 6:23/M
133 125 147 Kevin Shahan North Port HS 19:51.1 6:24/M
134 126 205 Dylan Friedman-AndersoCharlotte HS 19:54.6 6:25/M
135 127 202 Alfredo Ortega Charlotte HS 19:55.6 6:25/M
136 128 35 Mario Lopez Braden River HS 19:56.6 6:26/M
137 129 383 John Dieffenthaller East Lake HS 19:56.9 6:26/M
138 130 595 Uriel Castillo Lely HS 19:57.8 6:26/M
139 131 562 Daniel Vo Lemon Bay HS 19:58.9 6:26/M
140 132 319 Sam Sablan Lakewood Ranch HS 19:59.3 6:27/M
141 133 57 Chris Myers Barron Collier HS 20:03.3 6:28/M
142 134 47 Cody Harris Estero HS 20:04.2 6:28/M
143 135 269 Lane Schneider George Jenkins HS 20:05.3 6:29/M
144 136 592 Travis Barnes Lely HS 20:08.2 6:30/M
145 137 508 Preston Olinger Gulf Coast HS 20:09.4 6:30/M
146 138 122 Jared Neugebauer Venice HS 20:12.7 6:31/M
147 139 158 Clay Lewis Robinson HS 20:16.0 6:32/M
148 140 1 Jd Duke Seffner Christian Academy HS 20:16.8 6:32/M
149 141 325 Dylan Nusche Lakewood Ranch HS 20:18.2 6:33/M
150 142 563 colton Montogomery Lemon Bay HS 20:19.6 6:33/M
151 143 509 Ben Klassen Gulf Coast HS 20:20.5 6:34/M
152 144 653 Josh Katz Shorecrest Prep 20:23.2 6:35/M
153 145 199 Matthew Gjerde Charlotte HS 20:23.8 6:35/M
154 146 630 Corbin Wood Manatee HS 20:26.0 6:35/M
155 147 655 Kyle Herdegen Shorecrest Prep 20:26.0 6:35/M
156 (< 5) 1665 Rj Svenconis Suncoast HS 20:26.3 6:35/M
157 148 135 Martin Calvillo Venice HS 20:26.4 6:35/M
158 149 6 John McKenzie Seffner Christian Academy HS 20:28.2 6:36/M
159 150 622 Hunter Windham Manatee HS 20:30.6 6:37/M
160 151 528 Mauricio Trejo Immokalee HS 20:36.5 6:39/M
161 152 126 Kyle O'Connor Venice HS 20:36.5 6:39/M
162 153 239 Sebastian Lescano Cardinal Mooney HS 20:43.6 6:41/M
163 154 392 Jordan Roneree East Lake HS 20:46.3 6:42/M
164 155 473 Alex Cherry Calvary Christian (Clearwater) 20:46.4 6:42/M
165 156 629 David Naeher Manatee HS 20:47.7 6:42/M
166 157 625 Jose Lopez Manatee HS 20:50.3 6:43/M
167 158 478 Tristan Finlayson Calvary Christian (Clearwater) 21:04.9 6:48/M
168 159 591 Isaac Mendez Lely HS 21:05.8 6:48/M
169 160 36 Corey Orlando Braden River HS 21:14.9 6:51/M
170 161 4 Jake Turner Seffner Christian Academy HS 21:17.7 6:52/M
171 162 144 Michael Barnes North Port HS 21:25.1 6:55/M
172 163 483 Ethan Whittington Calvary Christian (Clearwater) 21:27.7 6:55/M
173 164 238 Tommy Hubbard Cardinal Mooney HS 21:31.1 6:56/M
174 165 233 Evan Berman Cardinal Mooney HS 21:47.6 7:02/M
175 166 647 sloan hastings King HS 21:49.5 7:02/M
176 167 264 Dalvin Scarvers George Jenkins HS 21:51.2 7:03/M
177 168 654 Brian Sotolongo Shorecrest Prep 21:54.4 7:04/M
178 169 481 Colin Pope Calvary Christian (Clearwater) 21:56.7 7:05/M
179 170 31 Jesse Charbonneau Braden River HS 22:15.8 7:11/M
180 171 651 Anirudh Sathish King HS 22:16.9 7:11/M
181 172 650 Hussain Jhaveri King HS 22:17.9 7:11/M
182 173 34 Andrew Solorzano Braden River HS 22:45.4 7:20/M
183 174 148 Michael Gibbons North Port HS 22:55.7 7:24/M
184 175 152 Trevor Melton North Port HS 22:59.3 7:25/M
185 (< 5) 680 Diego Crespo Windermere Prep 24:12.3 7:48/M
186 176 644 Erik Cooper King HS 24:15.0 7:49/M
187 (< 5) 681 Andrew Caylor Windermere Prep 24:41.2 7:58/M
188 177 33 Jacob Barrineau Braden River HS 24:55.3 8:02/M
Team Summary Report - Boys
Top 5 ------- Finishers -------
Place Team Places 1 2 3 4 5 6* 7*
1 Sarasota HS 82 1 2 23 24 32 53 81
Top 5 Times: 16:45.0
Average Time: 16:45.0
2 Fort Walton Beach HS 110 7 9 12 35 47 70 71
Top 5 Times: 17:04.8
Average Time: 17:04.8
3 Estero HS 120 4 17 19 39 41 55 134
Top 5 Times: 17:11.5
Average Time: 17:11.5
4 Sarasota Riverview HS 163 3 5 22 60 73 106
Top 5 Times: 17:17.1
Average Time: 17:17.1
5 Newsome HS 183 20 25 27 50 61 67 77
Top 5 Times: 17:38.8
Average Time: 17:38.8
6 Robinson HS 186 11 29 30 34 82 116 139
Top 5 Times: 17:33.7
Average Time: 17:33.7
7 Lakewood Ranch HS 236 28 33 38 40 97 132 141
Top 5 Times: 17:52.3
Average Time: 17:52.3
8 Land O Lakes HS 251 42 43 46 54 66 68 88
Top 5 Times: 18:02.6
Average Time: 18:02.6
9 Tampa Jesuit HS 255 14 18 57 74 92 119 121
Top 5 Times: 17:55.5
Average Time: 17:55.5
10 Immokalee HS 259 6 13 65 72 103 123 151
Top 5 Times: 17:53.7
Average Time: 17:53.7
11 Barron Collier HS 330 31 56 63 75 105 110 133
Top 5 Times: 18:23.2
Average Time: 18:23.2
12 Gulf Coast HS 331 26 62 76 83 84 137 143
Top 5 Times: 18:22.8
Average Time: 18:22.8
13 Shorecrest Prep 361 15 48 59 95 144 147 168
Top 5 Times: 18:32.3
Average Time: 18:32.3
14 Venice HS 402 21 45 80 118 138 148 152
Top 5 Times: 18:43.7
Average Time: 18:43.7
15 East Lake HS 408 49 51 96 99 113 129 154
Top 5 Times: 18:47.6
Average Time: 18:47.6
16 Lely HS 425 36 58 86 115 130 136 159
Top 5 Times: 18:50.6
Average Time: 18:50.6
17 Lemon Bay HS 461 37 89 93 120 122 131 142
Top 5 Times: 18:58.5
Average Time: 18:58.5
18 Cardinal Mooney HS 469 8 98 102 108 153 164 165
Top 5 Times: 19:05.6
Average Time: 19:05.6
19 George Jenkins HS 475 52 90 91 107 135 167
Top 5 Times: 19:06.1
Average Time: 19:06.1
20 North Port HS 481 16 64 114 125 162 174 175
Top 5 Times: 19:15.1
Average Time: 19:15.1
21 Seffner Christian Academy HS 503 10 100 104 140 149 161
Top 5 Times: 19:13.9
Average Time: 19:13.9
22 Manatee HS 529 44 78 111 146 150 156 157
Top 5 Times: 19:24.7
Average Time: 19:24.7
23 Calvary Christian (Clearwater) 548 69 79 87 155 158 163 169
Top 5 Times: 19:34.2
Average Time: 19:34.2
24 Charlotte HS 577 101 109 117 124 126 127 145
Top 5 Times: 19:38.4
Average Time: 19:38.4
25 King HS 715 94 112 166 171 172 176
Top 5 Times: 20:59.3
Average Time: 20:59.3
26 Braden River HS 716 85 128 160 170 173 177
Top 5 Times: 21:01.0
Average Time: 21:01.0
Inc. Port Charlotte HS 2 finishers
Top 5 Times:
Average Time:
Inc. Windermere Prep 4 finishers
Top 5 Times:
Average Time:
Inc. Suncoast HS 4 finishers
Top 5 Times:
Average Time:
Overall Finish List - Invite Girls
O'all Adj
Place Place Bib No Name Team Time Pace
1 1 1213 Kayla Easterly North Fort Myers HS 20:35.9 6:38/M
2 2 1146 Kali Clemmer Bloomingdale HS 21:00.3 6:46/M
3 3 1176 Kamryn Anderson George M. Steinbrenner HS 21:00.9 6:46/M
4 4 1011 Marin James Wharton HS 21:05.8 6:48/M
5 5 1161 Morgan Sheer George M. Steinbrenner HS 21:10.5 6:50/M
6 6 1366 Kendall Flaharty Canterbury School (Fort Myers) 21:14.6 6:51/M
7 7 1638 Olivia Suski Seminole HS 21:18.7 6:52/M
8 8 1407 Rebecca Shakour Naples HS 21:33.0 6:57/M
9 9 1024 Amanda Slattery Wharton HS 21:37.2 6:58/M
10 10 1017 Alisha Deschenas Wharton HS 21:39.8 6:59/M
11 11 1012 April Olson Wharton HS 21:43.7 7:00/M
12 12 1028 Juliana Barbaccia Palm Harbor University HS 21:48.1 7:02/M
13 13 1205 Kristen Mittl North Fort Myers HS 21:50.7 7:03/M
14 14 1030 Jenna Thompson Palm Harbor University HS 21:51.9 7:03/M
15 (< 5) 1450 Xiomara Rangel Clewiston HS 21:55.9 7:04/M
16 15 1166 Brieanna Rekow George M. Steinbrenner HS 22:02.6 7:06/M
17 16 1029 Anna Hamilton Palm Harbor University HS 22:05.6 7:07/M
18 17 1210 Megan Richards North Fort Myers HS 22:10.4 7:09/M
19 18 1398 Brittany Morrison Naples HS 22:13.0 7:10/M
20 19 1032 Savannah Collier Palm Harbor University HS 22:14.7 7:10/M
21 20 989 Esmerelda Rodriguez LaBelle HS 22:17.4 7:11/M
22 21 1165 Emily Petrus George M. Steinbrenner HS 22:24.5 7:14/M
23 22 1016 Mackenzie Willman Wharton HS 22:29.6 7:15/M
24 23 1320 Jasmine Lee Fort Walton Beach HS 22:30.1 7:15/M
25 24 1640 Kaityn Vaz Seminole HS 22:30.4 7:15/M
26 25 1003 Caroline Buigas St. John Neumann 22:40.7 7:19/M
27 26 1149 Christina Hernandez Bloomingdale HS 22:43.6 7:20/M
28 27 847 Alexis Wheat Venice HS 22:48.3 7:21/M
29 28 1212 Kaitlyn Karkota North Fort Myers HS 22:50.8 7:22/M
30 29 794 Hannah Decker Palmetto Senior HS 22:55.3 7:24/M
31 30 1158 Golda Shaw George M. Steinbrenner HS 22:55.5 7:24/M
32 31 1641 Hope Heron Seminole HS 22:55.9 7:24/M
33 32 1162 Anderson Dibble George M. Steinbrenner HS 22:56.9 7:24/M
34 33 1639 Megan Bayley Seminole HS 22:57.5 7:24/M
35 34 841 Elizabeth Macdonell Venice HS 23:00.1 7:25/M
36 35 1160 Morgan Hooker George M. Steinbrenner HS 23:04.4 7:26/M
37 36 988 Karla Aleman LaBelle HS 23:05.6 7:27/M
38 37 986 Rebekah Lapp LaBelle HS 23:06.0 7:27/M
39 38 987 Ana Arreola LaBelle HS 23:09.5 7:28/M
40 (< 5) 1220 Maggie Xie Seacrest Country Day School 23:10.0 7:28/M
41 39 1422 Madison Weeks Naples HS 23:14.4 7:30/M
42 40 1399 Megan Sullivan Naples HS 23:16.3 7:30/M
43 41 1004 Grace Conejo St. John Neumann 23:17.3 7:31/M
44 42 1005 Danielle Quevedo St. John Neumann 23:19.6 7:31/M
45 43 1026 Kayla Horvath Palm Harbor University HS 23:20.6 7:32/M
46 44 1009 Mariah Loya Wharton HS 23:21.2 7:32/M
47 45 1033 Abigail Bowman Palm Harbor University HS 23:22.1 7:32/M
48 46 1618 Bridget Ambrose Palmetto Senior HS 23:22.6 7:32/M
49 47 1215 Jennifer Gress North Fort Myers HS 23:22.8 7:32/M
50 48 1325 Katie Sartz Fort Walton Beach HS 23:23.9 7:33/M
51 49 1119 Brittany McGivern Port Charlotte HS 23:24.7 7:33/M
52 50 1147 Lindsay McKishnie Bloomingdale HS 23:25.1 7:33/M
53 51 891 Sara Graves Admiral Farragut Academy 23:25.2 7:33/M
54 (< 5) 1382 Kate Kiely Windermere Prep 23:28.0 7:34/M
55 52 1319 Autumn White Fort Walton Beach HS 23:28.3 7:34/M
56 53 1516 kelly thomas Fort Myers HS 23:29.4 7:35/M
57 54 1395 Caroline Baldwin Naples HS 23:33.3 7:36/M
58 55 1521 Victoria Wall Fort Myers HS 23:39.1 7:38/M
59 56 1207 Priscilla Pacheco North Fort Myers HS 23:39.9 7:38/M
60 57 1367 Olivia Deboest Canterbury School (Fort Myers) 23:46.0 7:40/M
61 58 1642 Emily Laperriere Seminole HS 23:47.7 7:40/M
62 59 1611 Chloe Ruppert Out of Door Academy 23:49.3 7:41/M
63 60 1145 Abigail Wingfield Bloomingdale HS 23:52.3 7:42/M
64 61 1643 Gabby Hamblin Seminole HS 23:59.6 7:44/M
65 62 1063 Katherine Stoll Sebring HS 24:02.2 7:45/M
66 63 1014 Rania Samhouri Wharton HS 24:04.6 7:46/M
67 64 1604 Carling Landeche Out of Door Academy 24:08.0 7:47/M
68 (< 5) 1059 Sarah Swiersz Southwest Florida Christian Acad 24:08.2 7:47/M
69 65 1331 Rachel McMullen Fort Walton Beach HS 24:09.3 7:47/M
70 66 990 Mayra Ramirez-Reyna LaBelle HS 24:10.3 7:48/M
71 (< 5) 744 Abigail Schosek Seffner Christian Academy HS 24:12.6 7:48/M
72 67 1397 Rebecca Rutila Naples HS 24:13.3 7:49/M
73 68 1396 Kaitlyn Novak Naples HS 24:14.9 7:49/M
74 69 1074 Brooke Sanders Sebring HS 24:15.9 7:49/M
75 70 1118 Sabrina Fultz Port Charlotte HS 24:18.1 7:50/M
76 71 1148 Courtney Hayes Bloomingdale HS 24:19.5 7:51/M
77 72 1518 Emily Tudor Fort Myers HS 24:20.7 7:51/M
78 73 1117 Tristian Lechien Port Charlotte HS 24:23.4 7:52/M
79 (< 5) 818 Shreya Patel St. Stephens Episcopal School 24:27.3 7:53/M
80 74 1371 Sammy Stensrud Canterbury School (Fort Myers) 24:33.7 7:55/M
81 75 1372 Jessica Edwards Canterbury School (Fort Myers) 24:42.9 7:58/M
82 76 1615 Peyton Vaughn Out of Door Academy 24:43.6 7:58/M
83 77 1362 Evelyn Pizzolato-MurraCanterbury School (Fort Myers) 24:44.1 7:59/M
84 (< 5) 743 Lydia Schosek Seffner Christian Academy HS 24:46.0 7:59/M
85 78 1154 Jessica Follmer Bloomingdale HS 24:51.3 8:01/M
86 (< 5) 822 Katie Pierce St. Stephens Episcopal School 24:51.8 8:01/M
87 (< 5) 1455 Amanda Vazquez Clewiston HS 24:54.6 8:02/M
88 79 895 Cami Croasdale Admiral Farragut Academy 25:00.5 8:04/M
89 (< 5) 1134 Lauren Oldham Newsome HS 25:01.0 8:04/M
90 (< 5) 833 Olivia Schwartz St. Stephens Episcopal School 25:06.4 8:06/M
91 80 994 Teresa DiMercurio St. John Neumann 25:08.1 8:06/M
92 81 1072 Sophia Tauchen Sebring HS 25:10.8 8:07/M
93 82 1064 Christen Pyles Sebring HS 25:11.0 8:07/M
94 83 1000 Hallie O'Brien St. John Neumann 25:13.8 8:08/M
95 84 892 Hailey Dalton Admiral Farragut Academy 25:25.6 8:12/M
96 85 1288 Darlene Charles Golden Gate HS 25:26.1 8:12/M
97 86 1473 Kelsey Congress Fort Myers HS 25:28.5 8:13/M
98 87 1524 Alison Wynne Fort Myers HS 25:37.4 8:16/M
99 88 1737 Deveney Miller Palmetto Senior HS 25:40.2 8:17/M
100 89 1328 Lauren Hunter Fort Walton Beach HS 25:41.6 8:17/M
O'all Adj
Place Place Bib No Name Team Time Pace
101 90 1644 Hailey Halterman Seminole HS 25:41.8 8:17/M
102 (< 5) 742 Sarah Leonard Seffner Christian Academy HS 25:48.7 8:19/M
103 91 1368 Ava Sorenson Canterbury School (Fort Myers) 26:03.3 8:24/M
104 92 998 Madison Clark St. John Neumann 26:05.3 8:25/M
105 93 1122 Nasiel Cardentey Port Charlotte HS 26:05.9 8:25/M
106 94 1364 Madi McGee Canterbury School (Fort Myers) 26:07.0 8:25/M
107 95 843 Natalie Deto Venice HS 26:15.8 8:28/M
108 96 1216 Hannah Aviles North Fort Myers HS 26:15.8 8:28/M
109 97 795 Anahi Vega Palmetto Senior HS 26:30.2 8:33/M
110 98 1614 Madison Shaw Out of Door Academy 26:37.1 8:35/M
111 (< 5) 1221 Logan Nikolich Seacrest Country Day School 26:37.8 8:35/M
112 99 1291 Alexa Figueroa Golden Gate HS 26:38.3 8:35/M
113 (< 5) 1058 Victoria Jynella Southwest Florida Christian Acad 26:38.8 8:35/M
114 (< 5) 1383 Mariana Casas Windermere Prep 26:47.0 8:38/M
115 (< 5) 745 Sarah Katherine CrispeSeffner Christian Academy HS 26:47.4 8:38/M
116 100 1557 Marche Quaderer Imagine School at North Port 26:48.2 8:39/M
117 101 1581 summer wylie Lemon Bay HS 26:49.4 8:39/M
118 (< 5) 1385 Veronica Arvelo Windermere Prep 26:53.6 8:40/M
119 102 775 Alberta Momenthy Bayshore HS 26:56.2 8:41/M
120 103 1121 Mayra Gossett Port Charlotte HS 27:01.3 8:43/M
121 (< 5) 1442 Selena Gonzales Clewiston HS 27:03.2 8:44/M
122 104 1608 Tori Onufrak Out of Door Academy 27:06.1 8:45/M
123 105 802 Luz Olguin Palmetto Senior HS 27:06.9 8:45/M
124 106 894 Haley Taylor Admiral Farragut Academy 27:17.5 8:48/M
125 107 1356 Zoe Hawkins-Smyk Southeast HS 27:22.9 8:50/M
126 108 1569 shannon Futch Lemon Bay HS 27:30.1 8:52/M
127 109 1120 Michele Gordon Port Charlotte HS 27:32.8 8:53/M
128 110 1360 madelyn kumar Southeast HS 27:33.9 8:53/M
129 (< 5) 1390 Karina Romero Gateway Charter HS 27:34.1 8:54/M
130 111 1065 Sarahi Rivera Sebring HS 27:39.0 8:55/M
131 112 1430 Clark Mulligan Bloomingdale HS 27:46.9 8:57/M
132 113 1123 Christine Bodine Port Charlotte HS 27:50.0 8:59/M
133 114 774 Liann Porch Bayshore HS 28:01.6 9:02/M
134 (< 5) 1389 Maddalena Cocco Gateway Charter HS 28:04.6 9:03/M
135 115 773 Kristen Schrock Bayshore HS 28:09.5 9:05/M
136 116 835 lauren scarry Venice HS 28:20.6 9:08/M
137 (< 5) 1427 Aleah Schwartz Sarasota Christian School 28:39.0 9:15/M
138 117 772 Alexis Gulli Bayshore HS 28:51.7 9:18/M
139 118 803 Sarah Quattromani Palmetto Senior HS 28:53.2 9:19/M
140 119 1355 Yosselin Linares-Gonz Southeast HS 29:00.9 9:21/M
141 120 897 Abby Helmke Admiral Farragut Academy 29:11.6 9:25/M
142 121 1061 Ashley White Sebring HS 29:17.0 9:27/M
143 122 771 Stephanie Lyons Bayshore HS 29:18.9 9:27/M
144 (> 7) 1206 Amy Romstadt North Fort Myers HS 29:29.8 9:31/M
145 (> 7) 1214 Megan Fonock North Fort Myers HS 29:30.5 9:31/M
146 (> 7) 1124 Kaitlin Rioux Port Charlotte HS 30:13.1 9:45/M
147 123 890 Daniella Greco Admiral Farragut Academy 30:22.5 9:48/M
148 124 1610 Rachel Rodgers Out of Door Academy 30:41.7 9:54/M
149 125 1294 Silvia Mangiapane Golden Gate HS 30:56.3 9:59/M
150 126 1612 Melanie Saltz Out of Door Academy 31:07.4 10:02/M
151 (< 5) 1060 Eileen Little Southwest Florida Christian Acad 31:09.8 10:03/M
152 127 1572 Jackie Gomez Lemon Bay HS 31:31.5 10:10/M
153 128 839 Sara Boyd Venice HS 31:36.1 10:12/M
154 129 1298 Claudia Silva Golden Gate HS 31:37.1 10:12/M
155 130 1578 Isabelle Rodriguez Lemon Bay HS 32:00.3 10:19/M
156 131 1577 Sofia Redmann Lemon Bay HS 32:04.1 10:21/M
157 132 1574 chils kerryn Lemon Bay HS 32:06.3 10:21/M
158 (> 7) 1211 Helena Robertson North Fort Myers HS 32:07.7 10:22/M
159 133 1571 kelsey Gelotte Lemon Bay HS 32:07.9 10:22/M
160 (> 7) 1587 Shelby Seymour North Fort Myers HS 32:32.9 10:30/M
161 134 1361 Sukanya Mohan Southeast HS 32:41.8 10:33/M
162 (> 7) 1584 Natalia Fletcha North Fort Myers HS 32:50.6 10:35/M
163 (> 7) 1588 Asia Shephard North Fort Myers HS 32:53.6 10:36/M
164 (> 7) 1209 Hemeralda Hector North Fort Myers HS 32:54.7 10:37/M
165 135 1548 Kelly Brobst Imagine School at North Port 33:13.6 10:43/M
166 136 1560 Mackenzie Runyon Imagine School at North Port 34:15.8 11:03/M
167 137 899 Rachel Goldstein Admiral Farragut Academy 35:21.6 11:24/M
168 138 1296 Lorenza Leon Golden Gate HS 35:32.2 11:28/M
169 139 840 Megan Boyd Venice HS 35:44.8 11:32/M
170 140 1549 Grace Campbell Imagine School at North Port 37:51.9 12:13/M
171 141 1551 Jazmine Coleman Imagine School at North Port 38:08.7 12:18/M
172 142 1358 Sita Jothishankar Southeast HS 42:52.8 13:50/M
Team Summary Report - Girls
Top 5 ------- Finishers -------
Place Team Places 1 2 3 4 5 6* 7*
1 Wharton HS 56 4 9 10 11 22 44 63
Top 5 Times: 21:43.2
Average Time: 21:43.2
2 George M. Steinbrenner HS 74 3 5 15 21 30 32 35
Top 5 Times: 21:54.8
Average Time: 21:54.8
3 Palm Harbor University HS 104 12 14 16 19 43 45
Top 5 Times: 22:16.2
Average Time: 22:16.2
4 North Fort Myers HS 106 1 13 17 28 47 56 96
Top 5 Times: 22:10.1
Average Time: 22:10.1
5 Seminole HS 153 7 24 31 33 58 61 90
Top 5 Times: 22:42.0
Average Time: 22:42.0
6 Naples HS 159 8 18 39 40 54 67 68
Top 5 Times: 22:46.0
Average Time: 22:46.0
7 LaBelle HS 197 20 36 37 38 66
Top 5 Times: 23:09.8
Average Time: 23:09.8
8 Bloomingdale HS 209 2 26 50 60 71 78 112
Top 5 Times: 23:04.2
Average Time: 23:04.2
9 St. John Neumann 271 25 41 42 80 83 92
Top 5 Times: 23:55.9
Average Time: 23:55.9
10 Fort Walton Beach HS 277 23 48 52 65 89
Top 5 Times: 23:50.6
Average Time: 23:50.6
11 Canterbury School (Fort Myers) 289 6 57 74 75 77 91 94
Top 5 Times: 23:48.3
Average Time: 23:48.3
12 Fort Myers HS 353 53 55 72 86 87
Top 5 Times: 24:31.0
Average Time: 24:31.0
13 Palmetto Senior HS 365 29 46 88 97 105 118
Top 5 Times: 25:07.0
Average Time: 25:07.0
14 Port Charlotte HS 388 49 70 73 93 103 109 113
Top 5 Times: 25:02.7
Average Time: 25:02.7
15 Venice HS 400 27 34 95 116 128 139
Top 5 Times: 26:24.2
Average Time: 26:24.2
16 Out of Door Academy 401 59 64 76 98 104 124 126
Top 5 Times: 25:16.8
Average Time: 25:16.8
17 Sebring HS 405 62 69 81 82 111 121
Top 5 Times: 25:15.8
Average Time: 25:15.8
18 Admiral Farragut Academy 440 51 79 84 106 120 123 137
Top 5 Times: 26:04.1
Average Time: 26:04.1
19 Bayshore HS 570 102 114 115 117 122
Top 5 Times: 28:15.6
Average Time: 28:15.6
20 Golden Gate HS 576 85 99 125 129 138
Top 5 Times: 30:02.0
Average Time: 30:02.0
21 Lemon Bay HS 597 101 108 127 130 131 132 133
Top 5 Times: 29:59.1
Average Time: 29:59.1
22 Southeast HS 612 107 110 119 134 142
Top 5 Times: 31:54.5
Average Time: 31:54.5
23 Imagine School at North Port 652 100 135 136 140 141
Top 5 Times: 34:03.7
Average Time: 34:03.7
Inc. Clewiston HS 3 finishers
Top 5 Times:
Average Time:
Inc. Gateway Charter HS 2 finishers
Top 5 Times:
Average Time:
Inc. Newsome HS 1 finishers
Top 5 Times:
Average Time:
Inc. Sarasota Christian School 1 finishers
Top 5 Times:
Average Time:
Inc. Seacrest Country Day School 2 finishers
Top 5 Times:
Average Time:
Inc. Seffner Christian Academy HS 4 finishers
Top 5 Times:
Average Time:
Inc. Southwest Florida Christian Acad 3 finishers
Top 5 Times:
Average Time:
Inc. St. Stephens Episcopal School 3 finishers
Top 5 Times:
Average Time:
Inc. Windermere Prep 3 finishers
Top 5 Times:
Average Time:
Overall Finish List - Invite Boys
O'all Adj
Place Place Bib No Name Team Time Pace
1 1 169 Patrick McNamara Admiral Farragut Academy 16:44.9 5:24/M
2 2 343 Eric Foster Sebring HS 16:47.1 5:25/M
3 3 440 Thomas Keith George M. Steinbrenner HS 17:13.1 5:33/M
4 4 444 Drew Myers George M. Steinbrenner HS 17:13.8 5:33/M
5 5 344 Damian Foster Sebring HS 17:14.7 5:34/M
6 6 447 Ian Campbell George M. Steinbrenner HS 17:16.7 5:34/M
7 7 310 Adam Fahey Palm Harbor University HS 17:21.1 5:36/M
8 8 282 Enrique Jimenez LaBelle HS 17:25.8 5:37/M
9 9 174 Hunter McCann Admiral Farragut Academy 17:25.8 5:37/M
10 10 280 Omar Figueroa LaBelle HS 17:30.1 5:39/M
11 11 249 Jonas Elliott Evangelical Christian School 17:32.3 5:39/M
12 12 439 Ryan Nagel George M. Steinbrenner HS 17:35.2 5:40/M
13 13 279 Eduard Benitez-rangel LaBelle HS 17:37.9 5:41/M
14 14 360 Christian Kondor Largo HS 17:38.4 5:41/M
15 15 101 Henry Howell St. Stephens Episcopal School 17:39.8 5:42/M
16 16 442 Chris Holmes George M. Steinbrenner HS 17:39.8 5:42/M
17 (< 5) 660 Dominic MacRae Southeast HS 17:40.4 5:42/M
18 17 370 Jonathan Kash West Orange HS 17:41.4 5:42/M
19 18 276 Justin Reyes LaBelle HS 17:41.4 5:42/M
20 19 1622 Cameron Leclair Seminole HS 17:42.8 5:43/M
21 20 349 Malcolm Holdman Sebring HS 17:43.0 5:43/M
22 21 452 Colton Heath George M. Steinbrenner HS 17:46.2 5:44/M
23 22 427 Bo Benik Bloomingdale HS 17:47.5 5:44/M
24 (< 5) 1683 John Robbins Tampa Jesuit HS 17:56.2 5:47/M
25 23 499 Blake Burchett Seacrest Country Day School 17:57.5 5:47/M
26 (< 5) 91 Ryan Bausback Booker HS 17:57.5 5:47/M
27 24 281 Dalton Hyser LaBelle HS 18:06.5 5:50/M
28 25 312 Mussab Tariq Palm Harbor University HS 18:14.1 5:53/M
29 26 717 Christopher Davis Naples HS 18:15.1 5:53/M
30 27 278 Brendan Hererra LaBelle HS 18:18.3 5:54/M
31 28 295 Gavin James Wharton HS 18:21.6 5:55/M
32 29 297 Ryan Spence Wharton HS 18:21.7 5:55/M
33 30 365 Jackson Gillette Largo HS 18:23.1 5:56/M
34 31 400 Eli Lauber Community School of Naples 18:24.5 5:56/M
35 32 299 Julian Panesso Wharton HS 18:24.5 5:56/M
36 33 701 MacDonald Petite-Fort Naples HS 18:24.8 5:56/M
37 34 65 Matthew Connor Palmetto Senior HS 18:25.0 5:56/M
38 35 688 Carter Luna Gateway Charter HS 18:25.5 5:56/M
39 36 357 Parker Lewis Largo HS 18:27.1 5:57/M
40 37 300 Angel Escobar Wharton HS 18:29.0 5:58/M
41 38 707 Zoltan Hepp Naples HS 18:31.7 5:58/M
42 39 294 Robert Fisher Wharton HS 18:36.1 6:00/M
43 40 426 Eric Fee Bloomingdale HS 18:36.5 6:00/M
44 41 725 Bryce Rutila Naples HS 18:39.7 6:01/M
45 42 431 Kyle Perry Bloomingdale HS 18:40.4 6:01/M
46 43 568 Alejandro Servin Golden Gate HS 18:43.2 6:02/M
47 44 359 Brad Mostowski Largo HS 18:44.9 6:03/M
48 45 438 Anthony Rocca George M. Steinbrenner HS 18:46.4 6:03/M
49 46 727 Colin Williams Naples HS 18:47.6 6:04/M
50 47 334 Evan Williams Southwest Florida Christian Acad 18:50.3 6:05/M
51 48 505 Peter Charles Seacrest Country Day School 18:55.1 6:06/M
52 49 298 Jonathan Sepulveda Wharton HS 18:56.2 6:06/M
53 50 397 Bradley Price Community School of Naples 18:56.3 6:06/M
54 51 371 Blaine Goodwin West Orange HS 18:57.6 6:07/M
55 52 429 Noah McCausland Bloomingdale HS 18:58.6 6:07/M
56 53 373 Cullen Yancey West Orange HS 18:59.2 6:07/M
57 54 342 Wesley Koning Sebring HS 18:59.7 6:07/M
58 55 247 Brandon Kohlmeier Evangelical Christian School 19:01.4 6:08/M
59 56 353 Chandler Gowan Sebring HS 19:03.8 6:09/M
60 57 494 Johnie Candiano North Fort Myers HS 19:04.4 6:09/M
61 58 1623 Austin Spicer Seminole HS 19:05.1 6:09/M
62 59 277 Isaac Reyes LaBelle HS 19:07.9 6:10/M
63 60 708 Alex Mossman Naples HS 19:08.7 6:10/M
64 61 398 Hunter Puzak Community School of Naples 19:09.2 6:11/M
65 (< 5) 410 Mathew Martins Port Charlotte HS 19:09.3 6:11/M
66 62 374 Charles Whitehead West Orange HS 19:13.4 6:12/M
67 63 1625 Paul Leclair Seminole HS 19:14.6 6:12/M
68 64 424 Kaleb Koutz Bloomingdale HS 19:16.3 6:13/M
69 65 677 Chapin Leatherwood Canterbury School (Fort Myers) 19:20.7 6:14/M
70 66 366 Dennis Le Largo HS 19:27.5 6:16/M
71 67 696 Rudy Campbell Gateway Charter HS 19:30.0 6:17/M
72 68 102 Hayes Chatham St. Stephens Episcopal School 19:30.2 6:17/M
73 69 699 Parker Arnold Naples HS 19:31.7 6:18/M
74 70 1429 Colin Boutin Bloomingdale HS 19:32.2 6:18/M
75 71 363 Deep Patel Largo HS 19:33.6 6:18/M
76 72 1624 Quinton Tollever Seminole HS 19:36.6 6:19/M
77 73 346 Tim Koning Sebring HS 19:37.7 6:20/M
78 74 402 Zach Barry Community School of Naples 19:38.2 6:20/M
79 75 358 Yash Patel Largo HS 19:39.5 6:20/M
80 76 375 Billy Hannah West Orange HS 19:46.2 6:23/M
81 77 376 Patrick Morrissey West Orange HS 19:47.8 6:23/M
82 78 567 Arnulfo Santoyo Golden Gate HS 19:50.1 6:24/M
83 79 246 Lunsford William Evangelical Christian School 19:52.1 6:25/M
84 80 332 David Sievert Southwest Florida Christian Acad 19:53.7 6:25/M
85 81 314 Austin Gergen Palm Harbor University HS 19:54.8 6:25/M
86 82 168 Michael Hajek Admiral Farragut Academy 19:55.6 6:25/M
87 83 306 Frankie Godbold Wharton HS 19:58.1 6:26/M
88 84 309 Conner Ennis Palm Harbor University HS 19:58.2 6:26/M
89 85 404 Max Bleh Community School of Naples 20:00.4 6:27/M
90 86 369 Lance Brown West Orange HS 20:02.3 6:28/M
91 (< 5) 37 Brandon Aaron Bayshore HS 20:07.3 6:29/M
92 87 347 Trevor Doty Sebring HS 20:10.8 6:30/M
93 88 496 Michael Moore North Fort Myers HS 20:14.0 6:32/M
94 89 1627 Kyle Tobias Seminole HS 20:15.3 6:32/M
95 90 104 Andrew Csubak St. Stephens Episcopal School 20:15.7 6:32/M
96 (< 5) 412 Hayden Wilder Port Charlotte HS 20:16.2 6:32/M
97 91 258 Chance Kirchner Evangelical Christian School 20:16.7 6:32/M
98 92 577 Miguel Lopez Golden Gate HS 20:17.3 6:33/M
99 (< 5) 1451 Jose Rios Clewiston HS 20:18.0 6:33/M
100 (< 5) 93 Connor Wozniak Booker HS 20:18.5 6:33/M
O'all Adj
Place Place Bib No Name Team Time Pace
101 93 1650 Kyle Deshanes Seminole HS 20:24.5 6:35/M
102 94 434 Marc Shivel Bloomingdale HS 20:26.6 6:35/M
103 95 288 John Koga St. John Neumann 20:28.8 6:36/M
104 96 176 Joseph Yuschok Admiral Farragut Academy 20:39.7 6:40/M
105 97 316 Sam Maiocco Palm Harbor University HS 20:39.8 6:40/M
106 98 103 Jakob Hamilton St. Stephens Episcopal School 20:40.0 6:40/M
107 99 250 Ian Olney Evangelical Christian School 20:41.3 6:40/M
108 (< 5) 1454 Edilberto Vazquez Clewiston HS 20:46.6 6:42/M
109 100 256 Justin Rivera Evangelical Christian School 20:46.8 6:42/M
110 101 396 Zach Rochette Community School of Naples 20:48.9 6:43/M
111 102 1607 Jack Malcomb Out of Door Academy 20:50.0 6:43/M
112 103 113 Kevin Zandomenego St. Stephens Episcopal School 20:50.8 6:43/M
113 104 286 Eaton Pierre St. John Neumann 20:51.7 6:44/M
114 105 315 Kylar Barrett Palm Harbor University HS 20:56.6 6:45/M
115 106 114 Dawson Hamilton St. Stephens Episcopal School 20:58.1 6:46/M
116 107 292 Vito DiMercurio St. John Neumann 21:00.4 6:46/M
117 (< 5) 662 Robert Rodriguez Southeast HS 21:02.7 6:47/M
118 108 257 Christopher Rivera Evangelical Christian School 21:02.9 6:47/M
119 109 111 Curtis Stump St. Stephens Episcopal School 21:03.3 6:47/M
120 110 495 Beau Candiano North Fort Myers HS 21:08.4 6:49/M
121 111 341 Patrick Pereira Southwest Florida Christian Acad 21:08.9 6:49/M
122 112 689 Sebastian Cocco Gateway Charter HS 21:11.3 6:50/M
123 113 170 Sean Evans Admiral Farragut Academy 21:12.8 6:50/M
124 (< 5) 94 Thomas Halflants Booker HS 21:13.6 6:51/M
125 114 70 Donald Nafziger Palmetto Senior HS 21:15.1 6:51/M
126 115 283 Matthew Myers St. John Neumann 21:18.1 6:52/M
127 116 693 Nate Kolb Gateway Charter HS 21:20.0 6:53/M
128 117 80 Josue Hernandez Palmetto Senior HS 21:21.1 6:53/M
129 118 1530 Ricardo Colas Golden Gate HS 21:30.9 6:56/M
130 119 1628 Ryan Mock Seminole HS 21:31.0 6:56/M
131 120 403 Mitchell Verhelle Community School of Naples 21:32.3 6:57/M
132 (< 5) 38 Caleb Freeman Bayshore HS 21:34.2 6:57/M
133 121 1559 Jonathan Renfran Imagine School at North Port 21:39.2 6:59/M
134 (< 5) 1445 Joel McCray Clewiston HS 21:46.4 7:01/M
135 122 337 Conner Buck Southwest Florida Christian Acad 21:46.7 7:01/M
136 123 69 Michael McNeary Palmetto Senior HS 21:47.0 7:02/M
137 124 575 Joel Oliver Golden Gate HS 21:51.5 7:03/M
138 125 574 Tommy Chavez Golden Gate HS 21:53.8 7:04/M
139 126 1609 Erick Pena Out of Door Academy 21:54.5 7:04/M
140 127 489 Tyler Russo North Fort Myers HS 21:54.7 7:04/M
141 128 1595 Christopher Eckart Out of Door Academy 21:57.8 7:05/M
142 129 670 Griffin East Canterbury School (Fort Myers) 22:02.4 7:06/M
143 130 285 Nicholas Corso St. John Neumann 22:09.7 7:09/M
144 131 1582 Timothy Brett North Fort Myers HS 22:11.5 7:09/M
145 132 1602 Will Harwell Out of Door Academy 22:13.1 7:10/M
146 133 338 Ethan Tank Southwest Florida Christian Acad 22:13.2 7:10/M
147 134 1599 Vaughn Garcia Out of Door Academy 22:26.0 7:14/M
148 135 1554 Alex Espinal Imagine School at North Port 22:28.8 7:15/M
149 136 491 Aaron Galyon North Fort Myers HS 22:29.4 7:15/M
150 137 68 David Nethery Palmetto Senior HS 22:32.0 7:16/M
151 138 695 Kaleb Konieczki Gateway Charter HS 22:38.4 7:18/M
152 139 492 Jarrett Lindsey North Fort Myers HS 22:43.2 7:20/M
153 140 76 Xavier Martin Palmetto Senior HS 23:00.0 7:25/M
154 141 1546 Conner Anderson Imagine School at North Port 23:09.0 7:28/M
155 142 500 Justin Merrell Seacrest Country Day School 23:13.6 7:29/M
156 143 674 Shawn Foor Canterbury School (Fort Myers) 23:14.8 7:30/M
157 144 506 Jacob Hartman Seacrest Country Day School 23:24.7 7:33/M
158 145 666 Randy Richardson Canterbury School (Fort Myers) 23:24.8 7:33/M
159 (< 5) 1443 Levi Hoover Clewiston HS 23:32.5 7:35/M
160 146 291 Tyler Rice St. John Neumann 23:33.3 7:36/M
161 147 317 Gavin Mitchiner Palm Harbor University HS 23:54.7 7:43/M
162 148 336 Caleb Isenhour Southwest Florida Christian Acad 23:56.5 7:43/M
163 (< 5) 661 Alex Camacho Southeast HS 24:02.6 7:45/M
164 (< 5) 663 Caleb Sutton Southeast HS 24:02.9 7:45/M
165 149 1553 Austin Duffey Imagine School at North Port 24:37.8 7:56/M
166 150 339 Nathaniel Riley Southwest Florida Christian Acad 24:43.5 7:58/M
167 151 287 Kirk Maxmilian St. John Neumann 24:45.0 7:59/M
168 152 735 Cody Miller Sarasota Christian School 24:47.4 8:00/M
169 153 668 Varun Varshney Canterbury School (Fort Myers) 25:00.1 8:04/M
170 154 1601 Bam Han Out of Door Academy 25:02.7 8:05/M
171 155 501 Elliot Totten Seacrest Country Day School 25:35.8 8:15/M
172 156 1550 Joel Coker Imagine School at North Port 25:36.9 8:15/M
173 157 504 Coleson Weir Seacrest Country Day School 25:47.0 8:19/M
174 158 1561 Jonathan Thornhill Imagine School at North Port 25:49.5 8:20/M
175 159 736 Christopher Caughran Sarasota Christian School 25:57.4 8:22/M
176 160 672 Michael Burton Canterbury School (Fort Myers) 26:13.4 8:27/M
177 161 1616 Zach Wells Out of Door Academy 26:13.8 8:27/M
178 162 1552 Matthew Combs Imagine School at North Port 26:27.1 8:32/M
179 (> 7) 340 Luke Magsig Southwest Florida Christian Acad 26:30.3 8:33/M
180 163 1621 Lukas Oest Sarasota Christian School 26:42.0 8:37/M
181 164 733 Gabe Streitmatter Sarasota Christian School 27:33.2 8:53/M
182 (> 7) 335 Ryan Hellier Southwest Florida Christian Acad 27:47.1 8:58/M
183 165 738 Grant Palmer Sarasota Christian School 28:05.0 9:04/M
184 (> 7) 1547 Caleb Brobst Imagine School at North Port 28:54.0 9:19/M
185 166 734 Kyle Crowley Sarasota Christian School 29:26.4 9:30/M
Team Summary Report - Boys
Top 5 ------- Finishers -------
Place Team Places 1 2 3 4 5 6* 7*
1 George M. Steinbrenner HS 41 3 4 6 12 16 21 45
Top 5 Times: 17:23.7
Average Time: 17:23.7
2 LaBelle HS 73 8 10 13 18 24 27 59
Top 5 Times: 17:40.3
Average Time: 17:40.3
3 Sebring HS 137 2 5 20 54 56 73 87
Top 5 Times: 17:57.7
Average Time: 17:57.7
4 Wharton HS 165 28 29 32 37 39 49 83
Top 5 Times: 18:26.6
Average Time: 18:26.6
5 Naples HS 184 26 33 38 41 46 60 69
Top 5 Times: 18:31.8
Average Time: 18:31.8
6 Largo HS 190 14 30 36 44 66 71 75
Top 5 Times: 18:32.2
Average Time: 18:32.2
7 Bloomingdale HS 220 22 40 42 52 64 70 94
Top 5 Times: 18:39.9
Average Time: 18:39.9
8 West Orange HS 259 17 51 53 62 76 77 86
Top 5 Times: 18:55.6
Average Time: 18:55.6
9 Palm Harbor University HS 294 7 25 81 84 97 105 147
Top 5 Times: 19:13.6
Average Time: 19:13.6
10 Admiral Farragut Academy 301 1 9 82 96 113
Top 5 Times: 19:11.8
Average Time: 19:11.8
11 Community School of Naples 301 31 50 61 74 85 101 120
Top 5 Times: 19:13.7
Average Time: 19:13.7
12 Seminole HS 301 19 58 63 72 89 93 119
Top 5 Times: 19:10.9
Average Time: 19:10.9
13 Evangelical Christian School 335 11 55 79 91 99 100 108
Top 5 Times: 19:28.8
Average Time: 19:28.8
14 St. Stephens Episcopal School 374 15 68 90 98 103 106 109
Top 5 Times: 19:47.3
Average Time: 19:47.3
15 Golden Gate HS 455 43 78 92 118 124 125
Top 5 Times: 20:26.6
Average Time: 20:26.6
16 Gateway Charter HS 468 35 67 112 116 138
Top 5 Times: 20:37.1
Average Time: 20:37.1
17 Southwest Florida Christian Acad 493 47 80 111 122 133 148 150
Top 5 Times: 20:46.5
Average Time: 20:46.5
18 Seacrest Country Day School 512 23 48 142 144 155 157
Top 5 Times: 21:49.3
Average Time: 21:49.3
19 North Fort Myers HS 513 57 88 110 127 131 136 139
Top 5 Times: 20:54.6
Average Time: 20:54.6
20 Palmetto Senior HS 525 34 114 117 123 137 140
Top 5 Times: 21:04.0
Average Time: 21:04.0
21 St. John Neumann 551 95 104 107 115 130 146 151
Top 5 Times: 21:09.8
Average Time: 21:09.8
22 Out of Door Academy 622 102 126 128 132 134 154 161
Top 5 Times: 21:52.3
Average Time: 21:52.3
23 Canterbury School (Fort Myers) 635 65 129 143 145 153 160
Top 5 Times: 22:36.6
Average Time: 22:36.6
24 Imagine School at North Port 702 121 135 141 149 156 158 162
Top 5 Times: 23:30.4
Average Time: 23:30.4
25 Sarasota Christian School 803 152 159 163 164 165 166
Top 5 Times: 26:37.0
Average Time: 26:37.0
Inc. Bayshore HS 2 finishers
Top 5 Times:
Average Time:
Inc. Booker HS 3 finishers
Top 5 Times:
Average Time:
Inc. Clewiston HS 4 finishers
Top 5 Times:
Average Time:
Inc. Port Charlotte HS 2 finishers
Top 5 Times:
Average Time:
Inc. Southeast HS 4 finishers
Top 5 Times:
Average Time:
Inc. Tampa Jesuit HS 1 finishers
Top 5 Times:
Average Time:
Overall Finish List - Girls
O'all Adj
Place Place Bib No Name Team Time Pace
1 1 1050 Lilly Hodge Lakewood Ranch HS 21:44.8 7:01/M
2 2 1681 Sydnie Sullivan Sarasota Riverview HS 22:20.2 7:12/M
3 3 1648 Jordan Bayley Seminole HS 22:21.1 7:13/M
4 (< 5) 747 Morgan Holmes Sarasota HS 22:33.6 7:16/M
5 4 1480 Natalie Eskin Fort Myers HS 22:33.8 7:16/M
6 5 969 Rachel Castor George Jenkins HS 22:48.8 7:21/M
7 (< 5) 1597 Terra Ehrhart Out of Door Academy 22:59.2 7:25/M
8 6 780 Abigal Barrosa Estero HS 23:07.8 7:27/M
9 (< 5) 1536 Jacema Andino HB Plant HS 23:08.8 7:28/M
10 7 912 Carolyn Estrella Land O Lakes HS 23:16.3 7:30/M
11 (< 5) 1538 Sarah Seghrouchni HB Plant HS 23:27.0 7:34/M
12 (< 5) 1539 Courtney Jones HB Plant HS 23:28.6 7:34/M
13 8 962 Taylor Sanders George Jenkins HS 23:46.7 7:40/M
14 9 1173 Claire Morrison George M. Steinbrenner HS 23:48.6 7:41/M
15 10 1022 Brynn Clancy Wharton HS 23:50.4 7:41/M
16 (< 5) 758 Josephine LeBlanc Sarasota HS 23:52.1 7:42/M
17 (< 5) 903 Shannon Norton Charlotte HS 23:59.4 7:44/M
18 11 1007 Mollie Golicher Wharton HS 24:04.3 7:46/M
19 12 1133 Christine Torsone Newsome HS 24:05.9 7:46/M
20 13 972 Melissa Ferguson George Jenkins HS 24:07.1 7:47/M
21 14 979 Abigail Gauch George Jenkins HS 24:08.0 7:47/M
22 15 1335 Katreyna Zeppi Manatee HS 24:11.1 7:48/M
23 16 1317 kathryn Schiller Lely HS 24:17.4 7:50/M
24 17 978 Chloe Baker George Jenkins HS 24:17.5 7:50/M
25 18 1142 Juliana Tragakis Newsome HS 24:22.6 7:52/M
26 19 982 Gabriella Rodriquez George Jenkins HS 24:27.1 7:53/M
27 20 967 Maria Deandrade George Jenkins HS 24:28.0 7:54/M
28 21 1314 Ella Kerchner Lely HS 24:38.8 7:57/M
29 (> 7) 983 Kiley Strickland George Jenkins HS 24:41.1 7:58/M
30 22 1177 Olivia D'Angelo George M. Steinbrenner HS 24:45.0 7:59/M
31 23 882 Vivika Sheppard Robinson HS 24:45.1 7:59/M
32 24 1299 Johann Charelus Lely HS 24:51.0 8:01/M
33 25 1143 Lauren Lewis Newsome HS 24:51.1 8:01/M
34 26 1131 Emilie Dunn Newsome HS 24:51.2 8:01/M
35 27 1040 Kim Arnold Lakewood Ranch HS 24:53.1 8:02/M
36 28 1134 Lauren Oldham Newsome HS 24:56.1 8:03/M
37 29 1405 Madison Monett Naples HS 25:01.1 8:04/M
38 (> 7) 966 Andrea Lopez George Jenkins HS 25:03.3 8:05/M
39 30 1041 Jordan Augustyniak Lakewood Ranch HS 25:06.3 8:06/M
40 31 1680 Paige Routh Sarasota Riverview HS 25:08.1 8:06/M
41 32 1336 Dominique Blanchard Manatee HS 25:11.1 8:07/M
42 (< 5) 908 Riley Havel Charlotte HS 25:12.6 8:08/M
43 33 1228 Payton Davis Gulf Coast HS 25:14.3 8:08/M
44 34 1171 Olivia Pino George M. Steinbrenner HS 25:14.3 8:08/M
45 (< 5) 860 Brooke Fisher North Port HS 25:15.6 8:09/M
46 35 1018 Halle Derrico Wharton HS 25:19.1 8:10/M
47 36 1231 Sophia Vivonetto Gulf Coast HS 25:19.2 8:10/M
48 (> 7) 980 Abigail Lamb George Jenkins HS 25:21.9 8:11/M
49 (< 5) 910 Natalie Ressel Charlotte HS 25:23.2 8:11/M
50 37 1417 Emily Hugan Naples HS 25:25.7 8:12/M
51 (< 5) 1603 Elle LaClair Out of Door Academy 25:28.0 8:13/M
52 (< 5) 861 Maria Parada North Port HS 25:28.1 8:13/M
53 38 1489 Isabelle Koflin Fort Myers HS 25:35.6 8:15/M
54 39 1057 Mikayla Wiles Lakewood Ranch HS 25:36.3 8:15/M
55 40 1667 Jacquelin Velasquez Wharton HS 25:39.1 8:16/M
56 41 1180 Norah Fennelly George M. Steinbrenner HS 25:40.5 8:17/M
57 42 1019 Rachel Lettiero Wharton HS 25:40.6 8:17/M
58 43 1462 Emily Belcher Fort Myers HS 25:41.0 8:17/M
59 (< 5) 907 Denise Smith Charlotte HS 25:41.7 8:17/M
60 44 1312 Diana Vera Lely HS 25:43.2 8:18/M
61 45 1645 Summer Sanderfield Seminole HS 25:44.0 8:18/M
62 46 1023 Olivia Giarrizzo Wharton HS 25:45.6 8:18/M
63 47 1175 Karen Triggiano George M. Steinbrenner HS 25:45.7 8:18/M
64 48 1179 Sophia Piniella George M. Steinbrenner HS 25:46.1 8:19/M
65 49 930 Sieanna Shannon Land O Lakes HS 25:51.3 8:20/M
66 50 786 Min Lee Estero HS 25:56.1 8:22/M
67 (< 5) 1102 Emily Cosgrove Community School of Naples 25:56.9 8:22/M
68 51 1485 Amanda Hickey Fort Myers HS 25:57.5 8:22/M
69 (> 7) 961 Victoria McKendrick George Jenkins HS 26:02.7 8:24/M
70 52 922 Lila Baker Land O Lakes HS 26:04.6 8:25/M
71 53 1332 McKenzy Lacko Manatee HS 26:07.4 8:25/M
72 54 1344 Alexandria Salinas Manatee HS 26:07.6 8:25/M
73 55 1193 Brandie Rimer Calvary Christian (Clearwater) 26:09.5 8:26/M
74 56 1168 Leslie Cevallos George M. Steinbrenner HS 26:10.1 8:26/M
75 57 1265 Esperanza Gonzalez DeSoto County HS 26:10.5 8:26/M
76 58 827 Grace Barnes St. Stephens Episcopal School 26:13.2 8:27/M
77 (> 7) 1172 Bailey Zinckgraf George M. Steinbrenner HS 26:14.7 8:28/M
78 (> 7) 1156 Landry Talley George M. Steinbrenner HS 26:16.5 8:28/M
79 59 1634 Lilly Lawson Seminole HS 26:16.5 8:28/M
80 60 1010 Xella Doi Wharton HS 26:16.6 8:28/M
81 61 913 Kara Armatrout Land O Lakes HS 26:17.3 8:29/M
82 (> 7) 1167 Kailey Smart George M. Steinbrenner HS 26:20.8 8:30/M
83 62 846 Caroline Kincaid Venice HS 26:24.1 8:31/M
84 63 1419 Annisa Setiawan Naples HS 26:24.7 8:31/M
85 64 837 Marianna Obermeir Venice HS 26:25.0 8:31/M
86 65 1343 Analisa Lopez Manatee HS 26:25.4 8:31/M
87 66 923 Abigail Amick Land O Lakes HS 26:31.4 8:33/M
88 67 999 Katherine Saluan St. John Neumann 26:37.1 8:35/M
89 68 873 Brianna Cook Robinson HS 26:38.1 8:35/M
90 69 1369 Emilee Cato Canterbury School (Fort Myers) 26:42.3 8:37/M
91 70 1573 brianna kane Lemon Bay HS 26:44.5 8:37/M
92 (> 7) 1181 Brooke Kubel George M. Steinbrenner HS 26:44.7 8:37/M
93 71 821 Gaby Pung St. Stephens Episcopal School 26:45.4 8:38/M
94 72 849 Jennifer White Venice HS 26:48.8 8:39/M
95 73 1365 Julia Richardson Canterbury School (Fort Myers) 26:49.7 8:39/M
96 74 1678 Emma Odenweller Sarasota Riverview HS 26:49.9 8:39/M
97 (> 7) 973 Sasha Foss George Jenkins HS 26:50.6 8:39/M
98 75 1676 Anneliese Hardman Sarasota Riverview HS 26:51.3 8:40/M
99 76 1483 Autumn Giles Fort Myers HS 26:57.5 8:42/M
100 77 921 Bethany Dunn Land O Lakes HS 26:57.9 8:42/M
O'all Adj
Place Place Bib No Name Team Time Pace
101 78 1373 Aaliyah Jackson Canterbury School (Fort Myers) 27:00.9 8:43/M
102 79 1049 Jennifer Gaffers Lakewood Ranch HS 27:02.4 8:43/M
103 (< 5) 1105 Kristina Puzak Community School of Naples 27:03.1 8:44/M
104 80 1137 Ashley Arndt Newsome HS 27:05.5 8:44/M
105 (> 7) 977 Chloe Ayers George Jenkins HS 27:05.9 8:44/M
106 81 1194 Ashley Louis Calvary Christian (Clearwater) 27:07.2 8:45/M
107 (> 7) 976 Ryan Antos George Jenkins HS 27:09.3 8:45/M
108 (< 5) 1116 Hatti Trimm Community School of Naples 27:10.0 8:46/M
109 82 1579 morgan shamasian Lemon Bay HS 27:13.9 8:47/M
110 83 916 Esther Abramova Land O Lakes HS 27:14.5 8:47/M
111 (> 7) 965 Amber Lape George Jenkins HS 27:14.9 8:47/M
112 84 785 Angela Burun Estero HS 27:19.0 8:49/M
113 (> 7) 1528 Jennifer Teixeira George M. Steinbrenner HS 27:20.7 8:49/M
114 (< 5) 1109 Rachael Rich Community School of Naples 27:22.2 8:50/M
115 85 1374 Melissa Marchese Canterbury School (Fort Myers) 27:22.3 8:50/M
116 (> 7) 1178 Grace D'Angelo George M. Steinbrenner HS 27:23.3 8:50/M
117 86 1337 Courtney Brown Manatee HS 27:24.2 8:50/M
118 87 1315 Isabel Jancsok Lely HS 27:24.5 8:50/M
119 88 1570 kamryn gelotte Lemon Bay HS 27:27.5 8:51/M
120 89 1272 Viki Ramirez DeSoto County HS 27:28.7 8:52/M
121 90 1363 Sydney Hall Canterbury School (Fort Myers) 27:28.9 8:52/M
122 91 1196 Jordan Kenefick Calvary Christian (Clearwater) 27:28.9 8:52/M
123 92 1649 Olivia Pellissier Seminole HS 27:29.5 8:52/M
124 93 883 Tatiana Fabian Robinson HS 27:33.6 8:53/M
125 (> 7) 1183 Jennifer Hall George M. Steinbrenner HS 27:34.1 8:54/M
126 94 1576 julia peteritis Lemon Bay HS 27:40.6 8:55/M
127 (< 5) 954 Adela Harvey Evangelical Christian School 27:42.6 8:56/M
128 (> 7) 917 Mckenzie Hyer Land O Lakes HS 27:43.2 8:56/M
129 95 1575 amanda mccall Lemon Bay HS 27:46.0 8:57/M
130 96 1424 Jenna Zimmerman Naples HS 27:50.8 8:59/M
131 (< 5) 1352 Eileen Cory King HS 27:53.0 9:00/M
132 (> 7) 1163 MacKenzie Franks George M. Steinbrenner HS 27:54.7 9:00/M
133 97 832 Sarah Schnur St. Stephens Episcopal School 27:55.9 9:00/M
134 98 828 Janie Chatham St. Stephens Episcopal School 27:55.9 9:00/M
135 99 1408 Larissa Shakour Naples HS 27:59.2 9:02/M
136 100 1226 Hannah Holzer Gulf Coast HS 28:00.9 9:02/M
137 101 1633 Alyssa Kazmierski Seminole HS 28:03.6 9:03/M
138 (< 5) 868 Nicole Polisar North Port HS 28:05.5 9:04/M
139 102 845 Kylee Nolan Venice HS 28:06.8 9:04/M
140 103 1519 Lindsay Vigness Fort Myers HS 28:07.4 9:04/M
141 104 1070 Hailey McMahon Sebring HS 28:11.8 9:05/M
142 (> 7) 1159 Sophie Arias George M. Steinbrenner HS 28:17.0 9:07/M
143 (> 7) 975 Haddy Touray George Jenkins HS 28:25.0 9:10/M
144 105 1514 Sophie Smiley Fort Myers HS 28:25.0 9:10/M
145 106 781 Natalie Ippolito Estero HS 28:26.6 9:10/M
146 107 1243 Jolie Alberty Gulf Coast HS 28:30.0 9:12/M
147 108 1186 Gina Gasparini Calvary Christian (Clearwater) 28:30.5 9:12/M
148 (< 5) 945 Melanie Meegan Cardinal Mooney HS 28:32.7 9:12/M
149 (> 7) 1184 Haley Hernandez George M. Steinbrenner HS 28:33.6 9:13/M
150 109 1236 Tatum Westley Gulf Coast HS 28:35.6 9:13/M
151 110 1262 Kaylyn Castro DeSoto County HS 28:37.3 9:14/M
152 (< 5) 1217 Brittany Merrell Seacrest Country Day School 28:37.9 9:14/M
153 111 830 Gaby Creneti St. Stephens Episcopal School 28:40.1 9:15/M
154 112 826 Emma Jones St. Stephens Episcopal School 28:40.2 9:15/M
155 113 1071 Ashlee Wilson Sebring HS 28:40.6 9:15/M
156 114 854 Makenna Dorsey Venice HS 28:41.4 9:15/M
157 115 1318 Jane Townsend Lely HS 28:47.1 9:17/M
158 116 1414 Taylor Buechel Naples HS 28:52.3 9:19/M
159 117 1002 Kaiya Sarmenta St. John Neumann 29:07.0 9:24/M
160 118 1062 Kimber Harris Sebring HS 29:10.5 9:25/M
161 119 1073 Rachel Caldwell Sebring HS 29:12.4 9:25/M
162 (> 7) 1182 Kimberly Hall George M. Steinbrenner HS 29:13.5 9:25/M
163 120 1201 Anna Mink Calvary Christian (Clearwater) 29:14.3 9:26/M
164 121 823 Caroline Kelly St. Stephens Episcopal School 29:16.4 9:26/M
165 (< 5) 757 Natalie Vesely Sarasota HS 29:17.0 9:27/M
166 (> 7) 1492 Lydia Mansour Fort Myers HS 29:17.2 9:27/M
167 122 876 Annabeth Graves Robinson HS 29:18.4 9:27/M
168 (> 7) 928 Samantha Loechelt Land O Lakes HS 29:21.3 9:28/M
169 (> 7) 960 Christine Guerrero George Jenkins HS 29:23.3 9:29/M
170 123 853 Rachel Luff Venice HS 29:30.1 9:31/M
171 (> 7) 1517 Mikaela Toth Fort Myers HS 29:31.5 9:31/M
172 124 1056 Paige Venuto Lakewood Ranch HS 29:40.1 9:34/M
173 (> 7) 926 Sabrina Schmitt Land O Lakes HS 29:41.6 9:35/M
174 (> 7) 932 Megan Hartley Land O Lakes HS 29:41.9 9:35/M
175 (> 7) 927 Aracelis Colon Land O Lakes HS 29:47.8 9:36/M
176 (> 7) 824 MaryAnn Placheril St. Stephens Episcopal School 29:48.0 9:37/M
177 (> 7) 1015 Taylor Hernandez Wharton HS 29:52.8 9:38/M
178 (> 7) 1504 Kelsey Parker Fort Myers HS 29:54.6 9:39/M
179 (< 5) 1591 Dylan Black Out of Door Academy 30:00.0 9:41/M
180 125 1235 Briana Maierle Gulf Coast HS 30:05.0 9:42/M
181 (> 7) 1169 Peyton Funsch George M. Steinbrenner HS 30:09.4 9:44/M
182 (> 7) 1157 Daniella Matthews George M. Steinbrenner HS 30:09.5 9:44/M
183 126 1039 Valerie Super Lakewood Ranch HS 30:14.1 9:45/M
184 (> 7) 931 Grace Alexander Land O Lakes HS 30:20.3 9:47/M
185 127 1001 Makayla Connor St. John Neumann 30:21.4 9:47/M
186 128 1418 Kaitlin Price Naples HS 30:23.1 9:48/M
187 (> 7) 829 Emma Harllee St. Stephens Episcopal School 30:24.5 9:48/M
188 129 798 Heather Crouch Palmetto Senior HS 30:26.2 9:49/M
189 130 1245 Ramina Yonlisky Gulf Coast HS 30:28.1 9:50/M
190 (> 7) 963 Brianna Neumann George Jenkins HS 30:32.8 9:51/M
191 (< 5) 1351 rebecca talent King HS 30:35.8 9:52/M
192 (< 5) 1255 Alexis Ayala Immokalee HS 30:47.0 9:56/M
193 131 1310 Elizabeth Lopez Lely HS 30:47.9 9:56/M
194 (> 7) 1308 Pilar Forrest Lely HS 30:53.1 9:58/M
195 (> 7) 1046 Sidney Chambers Lakewood Ranch HS 30:56.1 9:59/M
196 (< 5) 941 Audrey Contis Cardinal Mooney HS 31:00.0 10:00/M
197 (> 7) 1244 Kaitlyn Klein Gulf Coast HS 31:00.4 10:00/M
198 132 1264 Jacqueline Flores DeSoto County HS 31:00.7 10:00/M
199 133 1266 Vianney Manriquez DeSoto County HS 31:04.0 10:01/M
200 (> 7) 918 Mary-Kathryn Guenette Land O Lakes HS 31:04.5 10:01/M
O'all Adj
Place Place Bib No Name Team Time Pace
201 134 888 Sierra Bourdeaux Robinson HS 31:09.0 10:03/M
202 135 1261 Alondra Morales DeSoto County HS 31:14.4 10:05/M
203 (> 7) 1013 Hallie Goward Wharton HS 31:15.4 10:05/M
204 (< 5) 1590 Courtney May North Port HS 31:18.9 10:06/M
205 136 842 Alex Mills Venice HS 31:25.9 10:08/M
206 137 796 Rachel Lester Palmetto Senior HS 31:28.9 10:09/M
207 138 800 Victoria Carmen Palmetto Senior HS 31:42.4 10:14/M
208 139 1675 Rebecca Giles Sarasota Riverview HS 31:44.1 10:14/M
209 (< 5) 938 Kylee Weishaar Cardinal Mooney HS 31:48.6 10:15/M
210 140 1456 Abigail Villarreal Clewiston HS 31:51.6 10:16/M
211 141 1260 Elizabeth Montero DeSoto County HS 31:54.2 10:17/M
212 142 1436 Noemi Cruz Clewiston HS 31:55.3 10:18/M
213 (< 5) 760 Shelby Shea Sarasota HS 32:03.6 10:20/M
214 (> 7) 1053 Emma Price Lakewood Ranch HS 32:06.2 10:21/M
215 (> 7) 1242 Aleah Sadaty Gulf Coast HS 32:21.6 10:26/M
216 (> 7) 1400 Isabel Gareau Naples HS 32:28.6 10:28/M
217 143 1646 Jordan Kryska Seminole HS 32:31.0 10:29/M
218 144 805 Ayanna Washington Palmetto Senior HS 32:44.0 10:34/M
219 145 1069 Mollie Hayes Sebring HS 32:44.3 10:34/M
220 (> 7) 1311 Esmeralda Williams Lely HS 32:56.8 10:37/M
221 (> 7) 974 Caitlyn Lewis George Jenkins HS 33:05.8 10:40/M
222 (> 7) 1416 Rheanna Davis Naples HS 33:10.8 10:42/M
223 (> 7) 1233 Genna Franchetti Gulf Coast HS 33:11.1 10:42/M
224 146 1434 Stephanie Cervantes Clewiston HS 33:13.3 10:43/M
225 147 807 Micaela Dennis Palmetto Senior HS 33:29.9 10:48/M
226 (> 7) 1241 Carissa Day Gulf Coast HS 33:34.0 10:50/M
227 148 806 Mackenzie Swetnich Palmetto Senior HS 33:53.1 10:56/M
228 (> 7) 1267 Saida Muniz DeSoto County HS 34:24.5 11:06/M
229 (> 7) 984 Emily Holjes George Jenkins HS 34:50.2 11:14/M
230 149 783 Mikaela Whitman Estero HS 34:52.7 11:15/M
231 150 799 Paige Southwick Palmetto Senior HS 35:04.5 11:19/M
232 (> 7) 819 MacKenZie Rumage St. Stephens Episcopal School 35:14.8 11:22/M
233 151 1440 Brittany Funderburk Clewiston HS 35:22.2 11:25/M
234 (> 7) 1404 Lizette LaBra Naples HS 35:27.8 11:26/M
235 152 1006 Samara Sulmice St. John Neumann 35:51.3 11:34/M
236 (> 7) 1020 Rachel Hineline Wharton HS 35:54.1 11:35/M
237 (< 5) 1256 Kristina Luciano Immokalee HS 35:57.2 11:36/M
238 153 1446 Jordan Pencarinha Clewiston HS 36:03.5 11:38/M
239 (< 5) 1292 Katherine Granja Golden Gate HS 36:24.5 11:45/M
240 (< 5) 944 McKenna Subbarao Cardinal Mooney HS 37:41.4 12:09/M
241 (> 7) 1271 Jami Westberry DeSoto County HS 37:47.2 12:11/M
242 154 1647 Myleena Hurtado Seminole HS 38:00.6 12:15/M
243 155 996 Sophia Carter St. John Neumann 38:17.3 12:21/M
244 (> 7) 804 Alexis Strayhorn Palmetto Senior HS 39:10.5 12:38/M
245 156 1453 Eileen Sanchez Clewiston HS 39:15.5 12:40/M
246 157 1449 Naquesha Pope Clewiston HS 39:29.7 12:44/M
247 158 1076 Jayda Amarosa Sebring HS 39:43.1 12:49/M
248 (> 7) 808 Itzel Avendano Palmetto Senior HS 40:56.9 13:12/M
249 (> 7) 1410 Jocelyn Corcuera Naples HS 45:13.5 14:35/M
250 159 1677 Herrera Karina Sarasota Riverview HS 1:03:30.0 20:29/M
251 (> 7) 1631 Gabe Munoz Seminole HS 1:06:03.9 21:18/M
Team Summary Report - Girls
Top 5 ------- Finishers -------
Place Team Places 1 2 3 4 5 6* 7*
1 George Jenkins HS 57 5 8 13 14 17 19 20
Top 5 Times: 23:49.6
Average Time: 23:49.6
2 Newsome HS 109 12 18 25 26 28 80
Top 5 Times: 24:37.4
Average Time: 24:37.4
3 Wharton HS 138 10 11 35 40 42 46 60
Top 5 Times: 24:54.7
Average Time: 24:54.7
4 George M. Steinbrenner HS 153 9 22 34 41 47 48 56
Top 5 Times: 25:02.8
Average Time: 25:02.8
5 Lakewood Ranch HS 176 1 27 30 39 79 124 126
Top 5 Times: 24:52.6
Average Time: 24:52.6
6 Lely HS 192 16 21 24 44 87 115 131
Top 5 Times: 25:23.0
Average Time: 25:23.0
7 Fort Myers HS 212 4 38 43 51 76 103 105
Top 5 Times: 25:21.1
Average Time: 25:21.1
8 Manatee HS 219 15 32 53 54 65 86
Top 5 Times: 25:36.5
Average Time: 25:36.5
9 Land O Lakes HS 235 7 49 52 61 66 77 83
Top 5 Times: 25:36.2
Average Time: 25:36.2
10 Seminole HS 300 3 45 59 92 101 143 154
Top 5 Times: 25:58.9
Average Time: 25:58.9
11 Sarasota Riverview HS 321 2 31 74 75 139 159
Top 5 Times: 26:34.7
Average Time: 26:34.7
12 Naples HS 324 29 37 63 96 99 116 128
Top 5 Times: 26:32.3
Average Time: 26:32.3
13 Gulf Coast HS 385 33 36 100 107 109 125 130
Top 5 Times: 27:08.0
Average Time: 27:08.0
14 Estero HS 395 6 50 84 106 149
Top 5 Times: 27:56.5
Average Time: 27:56.5
15 Canterbury School (Fort Myers) 395 69 73 78 85 90
Top 5 Times: 27:04.8
Average Time: 27:04.8
16 Venice HS 414 62 64 72 102 114 123 136
Top 5 Times: 27:17.2
Average Time: 27:17.2
17 Lemon Bay HS 429 70 82 88 94 95
Top 5 Times: 27:22.5
Average Time: 27:22.5
18 St. Stephens Episcopal School 435 58 71 97 98 111 112 121
Top 5 Times: 27:30.1
Average Time: 27:30.1
19 Robinson HS 440 23 68 93 122 134
Top 5 Times: 27:52.8
Average Time: 27:52.8
20 Calvary Christian (Clearwater) 455 55 81 91 108 120
Top 5 Times: 27:42.1
Average Time: 27:42.1
21 DeSoto County HS 521 57 89 110 132 133 135 141
Top 5 Times: 28:52.3
Average Time: 28:52.3
22 Sebring HS 599 104 113 118 119 145 158
Top 5 Times: 29:35.9
Average Time: 29:35.9
23 St. John Neumann 618 67 117 127 152 155
Top 5 Times: 32:02.8
Average Time: 32:02.8
24 Palmetto Senior HS 695 129 137 138 144 147 148 150
Top 5 Times: 31:58.3
Average Time: 31:58.3
25 Clewiston HS 732 140 142 146 151 153 156 157
Top 5 Times: 33:41.2
Average Time: 33:41.2
Inc. Cardinal Mooney HS 4 finishers
Top 5 Times:
Average Time:
Inc. Charlotte HS 4 finishers
Top 5 Times:
Average Time:
Inc. Community School of Naples 4 finishers
Top 5 Times:
Average Time:
Inc. Evangelical Christian School 1 finishers
Top 5 Times:
Average Time:
Inc. Golden Gate HS 1 finishers
Top 5 Times:
Average Time:
Inc. HB Plant HS 3 finishers
Top 5 Times:
Average Time:
Inc. Immokalee HS 2 finishers
Top 5 Times:
Average Time:
Inc. North Port HS 4 finishers
Top 5 Times:
Average Time:
Inc. Out of Door Academy 3 finishers
Top 5 Times:
Average Time:
Inc. Sarasota HS 4 finishers
Top 5 Times:
Average Time:
Inc. Seacrest Country Day School 1 finishers
Top 5 Times:
Average Time:
Inc. King HS 2 finishers
Top 5 Times:
Average Time: