|
Our Media/Results from Jim Ryun XC Invitational
Our ResultsTeam Scores
2013 Results - Jim Ryun XC InvitationalPublished by RunnerSpace.com/HighSchool on Sep 21st 2013, 7:17pm
Website:Click here Results by: Elite Timing Elite Timing & Event Management - Contractor License HY-TEK's Meet Manager
Jim Ryun Invitational - 9/20/2013 to 9/21/2013
Holloway Park - Lakeland, FL
Last Completed Event
Event 1 Girls 3k Run CC MS
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Gibbons, Rafaella Orlando Runners 10:57.20
2 Santiesteban, Brooke Httr Tornadoes 12:03.20 1
3 Rowe, Cadi Real Life Ch 12:19.20
4 Ault, Jaden Circle Chris 12:49.40
5 Garba, Josie Httr Tornadoes 12:50.90 2
6 Felton, Jillian Unattached 12:57.00
7 Rohm, Julia Fish Hawks 13:06.60
8 Dunn, Katie Httr Tornadoes 13:11.60 3
9 Brosonski, Lauren Unattached 13:21.40
10 Kennedy, Mia Tampa Bay Heat 13:38.20 4
11 McLaughlin, Emma Tampa Bay Heat 13:41.10 5
12 Bolano, Juliana Lawton Chile 13:52.60 6
13 Blair, Olivia Weeki Wachee 13:53.50
14 Mitchell, Karinne Unattached 13:56.80
15 Parrish, Ally Httr Tornadoes 14:04.70 7
16 Kerby, Johanna Httr Tornadoes 14:17.10 8
17 Skantze, Emma Terrace Comm 14:19.10 9
18 Corbett, Erin All Saints' Academy 14:19.90
19 Mayer, Avery Hillsborough 14:22.30 10
20 Goode, Chandler Terrace Comm 14:27.60 11
21 Jones, Madison Fish Hawks 14:30.20
22 Mattson, Aslyn All Saints' Academy 14:34.50
23 Mayer, Jensen Hillsborough 14:35.00 12
24 Sentner, Anna Lawton Chile 14:38.90 13
25 Heron, Hope Speed Bay XC 14:40.00 14
26 Cafaro, Mia Httr Tornadoes 14:40.10 15
27 Casale, Emily Terrace Comm 14:40.30 16
28 Stewart, Echo Terrace Comm 14:40.40 17
29 Bradley, Megan Speed Bay XC 14:42.10 18
30 Friedman, Lydia Hillsborough 14:43.70 19
31 DeRigo, Marley Terrace Comm 14:57.40 20
32 Holt, Ashton The Geneva School 14:58.60 21
33 Smith, Raquel The Geneva School 15:03.30 22
34 Hendrix, Lily The Geneva School 15:07.60 23
35 Wortinger, Zoe Champions Elite 15:10.50
36 Vargas, Sophie The Geneva School 15:18.70 24
37 Kennedy, Anna Tampa Bay Heat 15:19.00 25
38 Guzman, Madeline The Geneva School 15:27.90 26
39 Smith, Alyssa Real Life Ch 15:34.60
40 Laatsch, Micaiah Tampa Bay Heat 15:42.30 27
41 Mowery, Kathryn Httr Tornadoes 15:43.50 28
42 Salsbury, Elizabeth Bell Creek A 15:43.90 29
43 Miller, India The Geneva School 16:00.90 30
44 Strobhar, Emily Speed Bay XC 16:03.80 31
45 Gonzalez, Teresa Tampa Bay Heat 16:08.70 32
46 Friedman, Moriah Hillsborough 16:20.40 33
47 Rutherford, Allyssa Tampa Bay Heat 16:23.20 34
48 Zelenka, Abby Terrace Comm 16:27.30 35
49 Doyle, Susie Circle Chris 16:31.00
50 Sellhorn, Monica Terrace Comm 16:31.20 36
51 Waugh, Mali Hillsborough 16:32.30 37
52 Ewing, Kelsey Speed Bay XC 16:34.10 38
53 Bartlett, Rachel Bell Creek A 16:40.40 39
54 Driesse, Olivia Terrace Comm 16:45.40
55 Strobahr, Rachel Speed Bay XC 16:50.50 40
56 Nales, Angelic Foundation C 16:56.00
57 Hyden, Amy Terrace Comm 16:58.50
58 Mayer, Lindie Hillsborough 16:59.50 41
59 Barulic, Samantha Foundation C 17:03.20
60 Knazavich, Rachel Tampa Bay Heat 17:08.40 42
61 Griner, Haley Tampa Bay Heat 17:10.30
62 Rohm, Regina Fish Hawks 17:14.60
63 Plunkett, Margaret Ann Terrace Comm 17:19.00
64 Garner, Destiny Bell Creek A 17:24.20 43
65 Dray, Savannah Real Life Ch 17:28.60
66 Owen, Ashton Bartow Middl 17:38.80 44
67 Lewis, Hannah Bell Shoals 17:41.70
68 Michael, Abigail Trinity Scho 17:46.30 45
69 Rosario, Madison Lakeland Hig 17:52.80 46
70 Brainard, Lilly Tampa Bay Heat 17:56.10
71 White, Sydney Trinity Scho 18:03.80 47
72 Manley, Ashlyn Tampa Bay Heat 18:08.40
73 White, Madison Trinity Scho 18:11.70 48
74 Guzman, Jasmin Lawton Chile 18:23.10 49
75 Ramirez, Caitlin Circle Chris 18:23.10
76 Townley, Taylor Bell Creek A 18:28.50 50
77 Howard, Rose Shiloh Middl 18:49.40 51
78 Robbins, Scarlett Bell Shoals 18:55.10
79 Peterson, Kat Foundation C 18:59.60
80 Rios, Camila Winthrop Charter 19:00.10
81 Cao, Viviana Terrace Comm 19:10.30
82 Steiermann, Jillian Speed Bay XC 19:18.40 52
83 Farmer, Anna Bell Shoals 19:22.20
84 Carpenter, Alexander Lake Gibson 19:24.30
85 Burke, Georgea Bell Creek A 19:38.50 53
86 Miller, Gracie Lawton Chile 19:43.60 54
87 Arbocus, Jocelyn Lakeland Hig 19:53.00 55
88 Robbins, Autumn Bell Shoals 19:55.90
89 Thompson, Zaria Lawton Chile 19:59.20 56
90 Richarz, Autumn Lawton Chile 20:11.30 57
91 Wright, Gracie Shiloh Middl 20:25.20 58
92 Washington, Alayyah Trinity Scho 20:53.70 59
93 Bergwall, Cait Lawton Chile 20:56.50 60
94 Martinson, Allison Lawton Chile 20:56.80
95 Wallnofer, Virginia Shiloh Middl 21:05.60 61
96 Kepley, Julia Trinity Scho 21:09.80 62
97 Calkins, Noele Bell Creek A 21:10.00 63
98 Quimby, Kendal Speed Bay XC 21:23.40 64
99 Soberal, Lily Lake Gibson 21:23.60
100 Martin, Kierstan Lakeland Hig 21:29.30 65
101 Coleman, Andrea Bartow Middl 21:31.70 66
102 Selehi, Anna Circle Chris 21:39.20
103 Joyson, Jerrin Bell Creek A 21:44.80 67
104 Gainey, Madelyn Bell Creek A 21:50.70
105 Dow, Aysia Lakeland Hig 22:26.10 68
106 Waldrop, Megan Lakeland Hig 22:26.90 69
107 Miller, Gabby Foundation C 22:28.40
108 Szydlowski, Megan Hillsborough 22:32.70 70
109 Amorelli, Haley Winthrop Charter 22:47.00
110 Dow, Athena Lakeland Hig 22:56.10 71
111 Dietz, Elle Trinity Scho 23:06.50 72
112 Cofield, Nia Tampa Bay Heat 23:13.70
113 Oliver, Julie Trinity Scho 23:22.90 73
114 Badenhorst, Mollie Shiloh Middl 23:23.70 74
115 Roses, Samantha Tampa Bay Heat 23:30.70
116 Wharton, Kennedy Lawton Chile 24:20.10
117 Jasckson, Lillie Terrace Comm 24:24.10
118 Renfort, Alexandria Bartow Middl 24:25.20 75
119 Costner, Sarah Tampa Bay Heat 24:30.70
120 McIntyre, Azelin Lakeland Hig 24:35.50 76
121 Johnson, Sheila Lawton Chile 24:58.10
122 Cayasso, Kayla Trinity Scho 25:59.70
123 Wong-Reese, Kadesha Shiloh Middl 26:04.30 77
124 Clark, Emily Shiloh Middl 26:10.70 78
125 Doctor, Diamond Bartow Middl 26:22.00 79
126 Butterworth, Cheyenne Shiloh Middl 26:25.30 80
127 Quartermont, Hailey Bell Creek A 26:33.80
128 Bailey, Kaitlyn Shiloh Middl 26:44.00
129 Kelso, Maggie Stambaugh Middle 28:46.50
130 Harkness, Kaylie Trinity Scho 28:53.00
131 Duke, Brooke Bartow Middl 29:22.50 81
132 Mena, Brianna Bell Creek A 29:28.00
133 Holjes, Emily Lawton Chile 29:33.90
134 Wallnofer, Paige Shiloh Middl 29:54.30
135 Jones, Erin Lawton Chile 29:55.80
136 Witte, Kaitlin Bell Creek A 30:17.60
Team Scores
=================================================================================
Rank Team Total 1 2 3 4 5 *6 *7 *8 *9
=================================================================================
1 Httr Tornadoes 21 1 2 3 7 8 15 28
Total Time: 1:06:27.50
Average: 13:17.50
2 Terrace Community Middle 73 9 11 16 17 20 35 36
Total Time: 1:13:04.80
Average: 14:36.96
3 Tampa Bay Heat 93 4 5 25 27 32 34 42
Total Time: 1:14:29.30
Average: 14:53.86
4 Hillsborough Harriers 111 10 12 19 33 37 41 70
Total Time: 1:16:33.70
Average: 15:18.74
5 The Geneva School 116 21 22 23 24 26 30
Total Time: 1:15:56.10
Average: 15:11.22
6 Speed Bay XC 141 14 18 31 38 40 52 64
Total Time: 1:18:50.50
Average: 15:46.10
7 Lawton Chiles Middle Acad 178 6 13 49 54 56 57 60
Total Time: 1:26:37.40
Average: 17:19.48
8 Bell Creek Academy Middle 214 29 39 43 50 53 63 67
Total Time: 1:27:55.50
Average: 17:35.10
9 Trinity School for Childr 261 45 47 48 59 62 72 73
Total Time: 1:36:05.30
Average: 19:13.06
10 Lakeland Highlands Middle 303 46 55 65 68 69 71 76
Total Time: 1:44:08.10
Average: 20:49.62
11 Shiloh Middle Charter Sch 321 51 58 61 74 77 78 80
Total Time: 1:49:48.20
Average: 21:57.64
12 Bartow Middle School 345 44 66 75 79 81
Total Time: 1:59:20.20
Average: 23:52.04
Elite Timing & Event Management - Contractor License HY-TEK's Meet Manager
Jim Ryun Invitational - 9/20/2013 to 9/21/2013
Holloway Park - Lakeland, FL
Last Completed Event
Event 2 Boys 3k Run CC MS
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Foley, Trevor Unattached 10:25.10
2 Bell, Bryce Orlando Runners 10:47.20
3 Quintana, Noah Real Life Ch 11:41.40
4 Chapman, Tj Circle Chris 11:53.60 1
5 Newton, Dru Bell Shoals 12:06.40
6 Zimmerman, Brady Lakeland Hig 12:09.80 2
7 Borland, Bryce Bell Creek A 12:17.50 3
8 Nieves, Matthew Terrace Comm 12:43.40 4
9 Stewart, Reign Terrace Comm 12:45.70 5
10 Gazzo, Luke Bell Shoals 12:47.20
11 Williams, Carson Terrace Comm 12:53.30 6
12 Molendyke, Dominic Bell Creek A 12:55.30 7
13 Manno, Dylan Bayshore Christian 12:58.90 8
14 Hammontree, Aspen Circle Chris 12:59.70 9
15 Denson, Trevor Park Avenue 13:00.00 10
16 Hamic, Ben Lawton Chile 13:08.40 11
17 Kelton, Tyler All Saints' Academy 13:10.90
18 Garrett, Jason Park Avenue 13:12.20 12
19 Haught, Benjamin Lakeland Hig 13:12.90 13
20 Sokolowski, Nicholas Lakeland Hig 13:16.50 14
21 Chapman, Trevor Circle Chris 13:17.80 15
22 Blanding, Ja'Quarious Stambaugh Middle 13:24.10 16
23 Marshe, Benjamin Bell Creek A 13:26.00 17
24 Franklin, Nicholas Bell Creek A 13:26.50 18
25 Howat, Grant Terrace Comm 13:28.50 19
26 Jones, Drew Fish Hawks 13:28.90
27 Garvey, Ronnie Lawton Chile 13:30.40 20
28 Velasquez, Ernesto Hillsborough 13:31.50 21
29 Cabassa, Carter Hillsborough 13:33.40 22
30 Sathfish, Anirud Terrace Comm 13:39.40 23
31 Salas, Justin Lawton Chile 13:48.60 24
32 Pena, Alex Unattached 13:55.30
33 Wyckoff, Eli Park Avenue 13:55.80 25
34 Bly, davis Hillsborough 13:57.40 26
35 Dicecco, Nicholas Terrace Comm 14:00.50 27
36 Koller, Matt Terrace Comm 14:01.20 28
37 Haak, Christopher Circle Chris 14:02.00 29
38 Lyons III, Shelton Unattached 14:04.60
39 Haak, Alex Circle Chris 14:05.30 30
40 Thompson, John David Terrace Comm 14:07.10
41 Gohringer, Eathan Terrace Comm 14:09.40
42 Coker, Matthew Trinity Scho 14:09.70 31
43 Phelan, Josh Lawton Chile 14:10.20 32
44 Richard, Garrett Foundation C 14:10.60 33
45 Paredes, Osaias Hillsborough 14:11.80 34
46 Cochran, Carson Lakeland Hig 14:12.10 35
47 Chappell, Noah Park Avenue 14:15.90 36
48 Gutierrez, Logan Lawton Chile 14:25.50 37
49 King, Ian Terrace Comm 14:25.50
50 Abernathy, Ashton Lakeland Hig 14:26.40 38
51 Pines, Michael Terrace Comm 14:28.60
52 Mizell, Cameron Park Avenue 14:29.90 39
53 Collier, Logan Park Avenue 14:30.40 40
54 Balmaseba, Alex Terrace Comm 14:31.30
55 Panarelli, Cobyn Terrace Comm 14:31.50
56 Mitchell, Dalin Fish Hawks 14:33.10
57 Manley, Bryce Tampa Bay Heat 14:35.50 41
58 Anglin, Donovan Terrace Comm 14:38.00
59 Miller, Krzystoffer Foundation C 14:40.90 42
60 Nix, Sterling Tampa Bay Heat 14:42.20 43
61 Ochalek, Noah Bell Shoals 14:49.00
62 Whiddon, Ethan Lake Gibson 14:50.40
63 Johnson, Finn Trinity Scho 14:53.80 44
64 Vaughn, Cason Lawton Chile 14:53.90 45
65 Moore, Brendan Lawton Chile 15:00.30 46
66 Joyson, Jess Bell Creek A 15:00.60 47
67 Johnson, Tommy Shiloh Middl 15:01.40 48
68 Jhaveri, Hussain Terrace Comm 15:02.20
69 White, Zach Tampa Bay Heat 15:02.80 49
70 Dawes, Chris Lakeland Hig 15:05.20 50
71 Dinwiddie, Michael Lakeland Hig 15:05.70 51
72 Ortiz, Alex Lawton Chile 15:06.70
73 Pohl, Dalton Lakeland Hig 15:14.10
74 Castiglione, Elias Lakeland Hig 15:18.40
75 Stephens, Anthony Terrace Comm 15:20.60
76 Longmire, Blake Trinity Scho 15:21.90 52
77 Waters, Jordan Shiloh Middl 15:22.40 53
78 Badenhorst, Luke Shiloh Middl 15:22.40 54
79 Stewart, Joey Shiloh Middl 15:26.20 55
80 O'Leary, Robert Bell Creek A 15:33.20 56
81 Gloss, Ryan Terrace Comm 15:35.40
82 Wilson, Bryan Terrace Comm 15:36.50
83 Taylor, Zachary Stambaugh Middle 15:40.00 57
84 Spriro, Cade Bell Shoals 15:41.60
85 Ferguson, Connor Park Avenue 15:42.40 58
86 Wilson, Connor Bayshore Christian 15:43.10 59
87 Wood, Nicholas Lawton Chile 15:53.70
88 Rowlette, Grant Tampa Bay Heat 15:56.80 60
89 Johnson, Graham Trinity Scho 15:56.90 61
90 Thomas, Spencer Bell Creek A 16:00.60 62
91 Martin, Jack Bayshore Christian 16:02.30 63
92 White, Cesar The Geneva School 16:04.10
93 Tobin, Jason Park Avenue 16:06.60
94 Steele, Joey Bayshore Christian 16:11.60 64
95 King, Nick Terrace Comm 16:14.20
96 Abram, Nathan Lawton Chile 16:14.80
97 Mecsko, Austin Tampa Bay Heat 16:18.20 65
98 Ault, Josh Circle Chris 16:19.60 66
99 Ramos-Wilson, Arlo Bell Creek A 16:21.90
100 Vasquez, Christian Foundation C 16:26.10 67
101 Hymes, Ethan Terrace Comm 16:32.20
102 Sainsbury, Josiah Tampa Bay Heat 16:33.50 68
103 Akins, Mykel Stambaugh Middle 16:38.30 69
104 Johann, Jalen Bayshore Christian 16:38.80 70
105 Straysser, Tyler Lakeland Hig 16:39.30
106 Bahr, Alex Lawton Chile 16:39.40
107 Waugh, Owen Hillsborough 16:40.40 71
108 Dufresne, Brady Trinity Scho 16:49.90 72
109 Flanders, Zach Shiloh Middl 16:52.90 73
110 Bruton, Joshua Real Life Ch 16:56.50
111 Capellan, Efrain Real Life Ch 16:59.60
112 Yborra, Seth Unattached 17:00.20
113 McLaughlin, Daniel Tampa Bay Heat 17:01.00 74
114 Seiple, Jared Circle Chris 17:11.80 75
115 Corbett, Dathan Stambaugh Middle 17:13.00 76
116 Penny, Duncan Lawton Chile 17:14.00
117 Williams, Michael Stambaugh Middle 17:25.70 77
118 Caraballo, Kenneth Lake Gibson 17:29.10
119 Purcell, Adam Shiloh Middl 17:40.00 78
120 Howard, Kye Shiloh Middl 17:46.40 79
121 Gonzalez, Jared Bell Creek A 17:54.00
122 Lake, Conner Tampa Bay Heat 17:57.40
123 Myers, Robert Lakeland Hig 18:08.10
124 Bijoy, Jacob Bell Creek A 18:12.00
125 Thomas, Brian Stambaugh Middle 18:16.10 80
126 Saavedra, Rodolfo Winthrop Charter 18:16.40
127 Salsbury, Ethan Bell Creek A 18:17.20
128 Roses, Brandon Tampa Bay Heat 18:18.40
129 Ruiz, Pasha Trinity Scho 18:19.10 81
130 Smith, Alex Real Life Ch 18:22.60
131 Hammond, Jack Lawton Chile 18:25.00
132 Turley, Cameron Shiloh Middl 18:33.50
133 Jackson, Raymone Bell Creek A 18:35.40
134 Donates, Adriel Trinity Scho 18:35.50 82
135 Varney, Joshua Lake Gibson 18:44.10
136 Bennett, Clay Stambaugh Middle 18:51.60 83
137 Griffis, Nathyn Stambaugh Middle 19:02.50
138 Sainsbury, Samuel Tampa Bay Heat 19:20.80
139 Bolton, Dallas Circle Chris 19:23.80
140 Webb, Hunter Lakeland Hig 19:27.10
141 Omana, Alain Foundation C 19:49.40 84
142 Buckner, Brian Foundation C 19:50.60 85
143 Doyle, Timmy Circle Chris 20:15.10
144 Horton, Taylor Stambaugh Middle 20:17.50
Team Scores
=================================================================================
Rank Team Total 1 2 3 4 5 *6 *7 *8 *9
=================================================================================
1 Terrace Community Middle 57 4 5 6 19 23 27 28
Total Time: 1:05:30.30
Average: 13:06.06
2 Circle Christian School 84 1 9 15 29 30 66 75
Total Time: 1:06:18.40
Average: 13:15.68
3 Bell Creek Academy Middle 92 3 7 17 18 47 56 62
Total Time: 1:07:05.90
Average: 13:25.18
4 Lakeland Highlands Middle 102 2 13 14 35 38 50 51
Total Time: 1:07:17.70
Average: 13:27.54
5 Park Avenue Christian Aca 122 10 12 25 36 39 40 58
Total Time: 1:08:53.80
Average: 13:46.76
6 Lawton Chiles Middle Acad 124 11 20 24 32 37 45 46
Total Time: 1:09:03.10
Average: 13:48.62
7 Hillsborough Harriers 174 21 22 26 34 71
Total Time: 1:11:54.50
Average: 14:22.90
8 Tampa Bay Heat 258 41 43 49 60 65 68 74
Total Time: 1:16:35.50
Average: 15:19.10
9 Trinity School for Childr 260 31 44 52 61 72 81 82
Total Time: 1:17:12.20
Average: 15:26.44
10 Bayshore Christian 264 8 59 63 64 70
Total Time: 1:17:34.70
Average: 15:30.94
11 Shiloh Middle Charter Sch 283 48 53 54 55 73 78 79
Total Time: 1:18:05.30
Average: 15:37.06
12 Stambaugh Middle School 295 16 57 69 76 77 80 83
Total Time: 1:20:21.10
Average: 16:04.22
13 Foundation Christian Acad 311 33 42 67 84 85
Total Time: 1:24:57.60
Average: 16:59.52
Elite Timing & Event Management - Contractor License HY-TEK's Meet Manager
Jim Ryun Invitational - 9/20/2013 to 9/21/2013
Holloway Park - Lakeland, FL
Last Completed Event
Event 3 Women 5k Run CC College
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Slamal, Alec Florida Sout 20:35.70 1
2 Jones, Mollie Rollins College 20:44.80 2
3 Dunleavy, Lauren Ave Maria Un 21:01.20 3
4 Yero, Melody Pasco-Hernan 21:02.70 4
5 Holley, Jennifer Westfield St 21:14.90 5
6 Krystek, Jessica Florida Sout 21:19.10 6
7 Perry, Ali Rollins College 21:24.70 7
8 Marshall, Olivia Westfield St 21:30.20 8
9 Greenlee, Samantha Pasco-Hernan 21:41.70 9
10 Dow Romano, Ashley Westfield St 21:44.20 10
11 Hunsicker, Karen Florida College 21:49.60 11
12 Fraine, Danielle Florida Runn 21:50.80 12
13 Kelleher, Michelle Westfield St 21:51.30 13
14 Asci, Jennifer Westfield St 21:52.20 14
15 Derbani, Maria Florida Runn 21:52.50 15
16 Merlo, Lori Westfield St 21:52.60 16
17 Surrette, Taylor Westfield St 21:53.30 17
18 Grey, Ariel Pasco-Hernan 22:04.90 18
19 Ryan, Caitlin Westfield St 22:06.20
20 Chevalier, Leah Westfield St 22:09.00
21 Hurley, Samantha Westfield St 22:09.50
22 Monds, Kathryn Pasco-Hernan 22:10.10 19
23 johnson, olivia Florida College 22:14.10 20
24 Melissa, Cowley Florida College 22:25.60 21
25 Domings, Andrea Westfield St 22:29.50
26 Hicks, Andrea Westfield St 22:30.50
27 Jones, Kaitlyn Southeastern 22:32.10 22
28 Martinez, Samantha Pasco-Hernan 22:34.30 23
29 Fenton, Lexi Palm Beach A 22:35.20 24
30 Dunlap, Kristen Pasco-Hernan 22:40.00 25
31 Grossman, Shannon Westfield St 22:42.10
32 Falcone, Emma Florida Runn 22:42.50 26
33 Price, Molly Florida Sout 22:45.70 27
34 Montano, Ashley Florida Sout 22:45.90 28
35 Dudman, Ashley Florida Sout 22:54.50 29
36 Keppel, Morgan Florida Runn 23:00.70 30
37 Duplisea, Kristina Westfield St 23:02.50
38 Levy, Rebecca Florida Sout 23:02.90 31
39 Roggeman, Julie Florida Sout 23:04.30 32
40 Gray, Carlie Florida Sout 23:04.90
41 Lyons, Jamie Westfield St 23:12.40
42 Geiger, Alex Florida Sout 23:15.20
43 Bilafer, Alison Ave Maria Un 23:18.00 33
44 Seddon, Isabella Rollins College 23:19.10 34
45 Garvey, Kelsey Westfield St 23:21.90
46 Barrett, Cassandra Florida Runn 23:25.30 35
47 Young, Judith Pasco-Hernan 23:28.90 36
48 Reed, Ashley Southeastern 23:29.70 37
49 Flament, Emilie Florida Sout 23:30.40
50 Murray, Ashley Florida Sout 23:30.90
51 Anderson, Brianne Palm Beach A 23:34.30 38
52 Polley, Kiersa Ave Maria Un 23:38.20 39
53 Hayes, Kendall Southeastern 23:39.80 40
54 Allen, Sarah Southeastern 24:03.90 41
55 Gavallas, Elaine Pasco-Hernan 24:07.10
56 Martin, Heather Florida Runn 24:35.00 42
57 Rioux, Danielle Rollins College 24:37.10 43
58 Ginn-Davis, Chelsea Pasco-Hernan 24:50.00
59 Patnode, Rachael Pasco-Hernan 25:03.00
60 Neal, Danielle Palm Beach A 25:05.50 44
61 Bofinger, Ashley Palm Beach A 25:36.70 45
62 seideman, kiera Florida College 25:45.80 46
63 Hughes, Courtney Florida Runn 25:48.20 47
64 Wilson, Jennifer Florida Runn 25:51.30
65 suter, evelyn Florida College 25:55.20 48
66 Sexton, Jessica Palm Beach A 26:00.60 49
67 Gerhart, Laura Florida Runn 26:04.50
68 Gambera, Gianna Ave Maria Un 26:22.40 50
69 Malendez-Flynn, Cynthia Southeastern 27:45.00 51
70 Velez, Zaidy Southeastern 27:47.00 52
71 Boykin, Jasmine Pasco-Hernan 27:52.00
72 Sterling, Kayla Ave Maria Un 28:00.60 53
73 Vanover, Ansley Rollins College 29:15.40 54
74 La Starza, Catherine Florida Runn 31:24.90
75 Fidanza, Anna Marie Palm Beach A 32:16.30 55
76 Caden, Monica Johnson Univ 34:48.80 56
77 Ginn-Davis, Marissa Pasco-Hernan 37:07.70
78 Johnson, Laura Johnson Univ 37:31.10 57
79 Van Kley, Catheryn Johnson Univ 37:40.20 58
80 Row, Vanessa Johnson Univ 39:21.50 59
81 Bakalus, Robyn Johnson Univ 44:23.00 60
82 Nally, Allison Pasco-Hernan 50:03.00
Team Scores
=================================================================================
Rank Team Total 1 2 3 4 5 *6 *7 *8 *9
=================================================================================
1 Westfield State Universit 50 5 8 10 13 14 16 17
Total Time: 1:48:12.80
Average: 21:38.56
2 Pasco-Hernando Community 73 4 9 18 19 23 25 36
Total Time: 1:49:33.70
Average: 21:54.74
3 Florida Southern College 91 1 6 27 28 29 31 32
Total Time: 1:50:20.90
Average: 22:04.18
4 Florida Running Club 118 12 15 26 30 35 42 47
Total Time: 1:52:51.80
Average: 22:34.36
5 Rollins College 140 2 7 34 43 54
Total Time: 1:59:21.10
Average: 23:52.22
6 Florida College 146 11 20 21 46 48
Total Time: 1:58:10.30
Average: 23:38.06
7 Ave Maria University 178 3 33 39 50 53
Total Time: 2:02:20.40
Average: 24:28.08
8 Southeastern University 191 22 37 40 41 51 52
Total Time: 2:01:30.50
Average: 24:18.10
9 Palm Beach Atlantic Unive 200 24 38 44 45 49 55
Total Time: 2:02:52.30
Average: 24:34.46
10 Johnson University - Flor 290 56 57 58 59 60
Total Time: 3:13:44.60
Average: 38:44.92
Elite Timing & Event Management - Contractor License HY-TEK's Meet Manager
Jim Ryun Invitational - 9/20/2013 to 9/21/2013
Holloway Park - Lakeland, FL
Last Completed Event
Event 4 Men 8k Run CC College
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Tomchinsky, David Florida Sout 26:49.80 1
2 Aplund, Jacob Northwood Un 27:21.10
3 keenan, josh Florida College 27:43.70 2
4 Parzich, Benjamin Westfield St 27:44.90 3
5 Kathman, Kyler Southeastern 27:46.70 4
6 Connolly, Steven Westfield St 27:59.10 5
7 Cossio, Deion Southeastern 28:03.80 6
8 Kelleher, Mike Westfield St 28:09.10 7
9 Williams, Christopher Westfield St 28:09.20 8
10 Pena, Stephen Southeastern 28:15.10 9
11 Shea, Tim Westfield St 28:31.50 10
12 Shannon, Lucas Southeastern 28:34.80 11
13 Skelly, Mike Westfield St 28:37.60 12
14 Chandler, Sam Southeastern 28:45.60 13
15 Ormsby, Bobby Florida Sout 28:53.40 14
16 Trebilcock, Chris Florida Sout 29:00.90 15
17 Noland, Derik Westfield St 29:03.90 16
18 Moussamih, Matthew Westfield St 29:12.20
19 Fairbanks, Cameron Westfield St 29:12.90
20 Morse, Colin Westfield St 29:18.90
21 Perez, Jose Florida Sout 29:19.90 17
22 Vazquez, Gilbert Florida Sout 29:35.00 18
23 Coules, Trevor Ave Maria Un 29:36.30 19
24 Graves, Rashaad Southeastern 29:36.90 20
25 Sercer, Charlie Ave Maria Un 29:41.70 21
26 Smith, Drew Southeastern 29:45.60 22
27 Ozery, Matan Florida Runn 29:51.80 23
28 Robertson, Ryan Florida Runn 29:54.00 24
29 Ramirez, Saul Florida Runn 30:05.30 25
30 Connolly, Justin Westfield St 30:07.40
31 Gross, Zach Westfield St 30:10.70
32 Burns, Patrick Westfield St 30:13.10
33 Cintron, Tevin Westfield St 30:15.80
34 Harris, Brian Southeastern 30:18.30
35 Selzer, Logan Florida Sout 30:25.50 26
36 Van Natter, Cody Florida Sout 30:25.60 27
37 Moses, Jonathan Florida Sout 30:25.70
38 Hundersmarck, Ryan Florida Runn 30:32.50 28
39 Coull, Andrew Florida Sout 30:45.70
40 Gubitz, Albert Florida Runn 30:47.40 29
41 McFall, Matthew Unattached 30:49.10
42 Pancotto, Michael Florida Runn 30:55.00 30
43 Comerford, Sean Westfield St 31:00.20
44 Hodgdon, Charles Westfield St 31:05.60
45 Schoolcraft, Ricky Westfield St 31:05.70
46 Mullally, Thomas Ave Maria Un 31:13.70 31
47 Pacifici, Jacob Southeastern 31:17.60
48 Hawes, Nick Westfield St 31:24.50
49 Bourdon, Adam Westfield St 31:36.70
50 Gouriluk, Kael Southeastern 31:45.30
51 Dorhety, Ryan Westfield St 32:03.10
52 Pierce, Blake Rollins College 32:04.40 32
53 Boykins, Avonte Northwood Un 32:04.50
54 abeyta, josh Florida College 32:15.00 33
55 Rouse, Stephen Unattached 32:20.50
56 Forbis, Grant Southeastern 32:27.40
57 Mazur, Dan Rollins College 32:32.10 34
58 Fonseca, Pedro Northwood Un 32:33.60
59 paulin, casey Florida College 32:50.40 35
60 Igo, Benjamin Westfield St 32:58.40
61 Laferriere, Nicholas Westfield St 33:03.60
62 Gargano, John Ave Maria Un 33:11.90 36
63 Horvath, Emmitt Rollins College 33:26.10 37
64 Audino, Christopher Ave Maria Un 33:31.20 38
65 kercheville, austin Florida College 33:32.70 39
66 Runac, Justin Florida Runn 33:48.50 40
67 Bernard, Sedrick Northwood Un 34:21.20
68 Boggs, Matt Rollins College 34:59.90 41
69 Schopf, Alex Westfield St 35:42.10
70 Nash, Matthew Johnson Univ 35:44.30
71 golden, bryan Florida College 36:00.70 42
72 Dineen, Jacob Florida College 36:04.10 43
73 Dunn, Cj Rollins College 36:40.70 44
74 Falconi, Luis Florida Runn 37:37.40
75 Sawyer, Kyle Rollins College 37:43.90 45
76 Goodberry, Benjamin Southeastern 39:36.50
77 Kasselman, Seth Southeastern 41:13.70
78 Tan, Nikko Florida Runn 41:19.80
79 Peterson, Tyler Johnson Univ 41:36.50
80 billington, kyle Florida College 43:17.40 46
81 Dalisay, Christopher Johnson Univ 46:58.10
82 Harvey, Josh Johnson Univ 49:27.90
Team Scores
=================================================================================
Rank Team Total 1 2 3 4 5 *6 *7 *8 *9
=================================================================================
1 Westfield State Universit 33 3 5 7 8 10 12 16
Total Time: 2:20:33.80
Average: 28:06.76
2 Southeastern University 43 4 6 9 11 13 20 22
Total Time: 2:21:26.00
Average: 28:17.20
3 Florida Southern College 65 1 14 15 17 18 26 27
Total Time: 2:23:39.00
Average: 28:43.80
4 Florida Running Club 129 23 24 25 28 29 30 40
Total Time: 2:31:11.00
Average: 30:14.20
5 Ave Maria University 145 19 21 31 36 38
Total Time: 2:37:14.80
Average: 31:26.96
6 Florida College 151 2 33 35 39 42 43 46
Total Time: 2:42:22.50
Average: 32:28.50
7 Rollins College 188 32 34 37 41 44 45
Total Time: 2:49:43.20
Average: 33:56.64
Event 22 Boys 5k Run RR V
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 #1209 Gonzalez, Nicholas The Geneva School 16:40.60 1
2 #518 DeGale, Ryan Lake Mary HS 16:42.10 2
3 #582 Rigel, Isaac Lake Wales HS 17:01.00 3
4 #1208 Davis, Isak The Geneva School 17:05.20 4
5 #646 Hulzebos, Jonathan Lakeland HS 17:05.40 5
6 #746 White, Dustin McKeel Academy 17:13.80 6
7 #811 Ferreira, Desi Olympia HS 17:19.20 7
8 #730 Brady, Casey McKeel Academy 17:29.00 8
9 #739 Lippincott, Duncan McKeel Academy 17:30.90 9
10 #222 Ault, Joseph Circle Chris 17:34.00 10
11 #823 Occenat, Tyson Olympia HS 17:37.50 11
12 #683 Araiza, Rogelio Liberty High School 17:38.90 12
13 #1095 Traxler, Elliot St. Petersburg HS 17:39.10 13
14 #196 Purvis, Cameron Chamberlain HS 17:39.30 14
15 #736 Henrikson, Leif McKeel Academy 17:56.60 15
16 #854 Fahey, Adam Palm Harbor 18:02.30 16
17 #477 Kretzer, Rodney Lake Gibson HS 18:02.40 17
18 #179 Corinealdi, Justin Celebration HS 18:08.30 18
19 #1211 Katynski, Kola The Geneva School 18:09.00 19
20 #743 Sadowsky, Dylan McKeel Academy 18:14.10 20
21 #729 Brady, Caleb McKeel Academy 18:20.10
22 #539 Trask, Cole Lake Mary HS 18:22.60 21
23 #534 Lyons, John Lake Mary HS 18:23.10 22
24 #1089 Abernethy, Declan St. Petersburg HS 18:24.20 23
25 #1090 Bruce, Semmes St. Petersburg HS 18:28.70 24
26 #1218 Rader, Austin The Geneva School 18:28.70 25
27 #806 Bandarra, Fabio Olympia HS 18:35.20 26
28 #812 Flament, Thomas Olympia HS 18:36.30 27
29 #824 Santiago, Sergio Olympia HS 18:39.30 28
30 #1038 Scoby, Justin Shorecrest Prep 18:42.70 29
31 #522 Field, William Lake Mary HS 18:47.80 30
32 #1128 Rhodes, Chandler Tampa Bay Heat 18:48.40 31
33 #182 Sanchez, Diego Celebration HS 18:48.50 32
34 #242 Ramirez, Caleb Circle Chris 18:52.30 33
35 #775 Nunamaker, Justin Northside Christian 18:53.40 34
36 #819 Lau, Jared Olympia HS 18:55.10
37 #229 Doyle, Matt Circle Chris 18:56.50 35
38 #913 Whitmore, Luke Plant City HS 18:57.40 36
39 #696 Yarde, Ryan Liberty High School 18:57.50 37
40 #737 Jones, Dakota McKeel Academy 18:57.90
41 #861 Tariq, Mussab Palm Harbor 19:06.50 38
42 #194 Liotine, Danny Chamberlain HS 19:12.00 39
43 #938 Velez, Lemuel Ridge Community HS 19:17.40 40
44 #95 Martinez, Jose Bartow HS 19:19.00 41
45 #1032 Miles, Josh Shorecrest Prep 19:19.90 42
46 #55 Corbitt, Marcus Auburndale HS 19:20.70 43
47 #526 Gordon, Jon Lake Mary HS 19:24.50 44
48 #391 Zapata, Enmanuel Haines City HS 19:25.30 45
49 #689 Jennings, Deshaun Liberty High School 19:26.00 46
50 #529 Huffman, Robert Lake Mary HS 19:26.10
51 #1092 Hunter, Chad St. Petersburg HS 19:27.00 47
52 #478 Muir, Stephen Lake Gibson HS 19:27.20 48
53 #1205 Brodrecht, Ethan The Geneva School 19:31.60 49
54 #527 Griffin, Sean Lake Mary HS 19:35.20
55 #578 Nobles, Dillan Lake Wales HS 19:40.80 50
56 #178 Bruner, Austin Celebration HS 19:44.50 51
57 #642 Edmondson, Kevon Lakeland HS 19:45.30 52
58 #1219 Rader, Ben The Geneva School 19:46.40
59 #643 Ferrell, Levi Lakeland HS 19:48.80 53
60 #1207 Davis, Asher The Geneva School 19:50.30
61 #181 Rosa, Christian Celebration HS 19:51.50 54
62 #56 Corbitt, Micah Auburndale HS 19:54.70 55
63 #1017 Cureton, Casey Shorecrest Prep 19:55.00 56
64 #818 Koffarnus, Austin Olympia HS 19:55.80
65 #1119 Lambeth, Timothy Tampa Bay Heat 19:59.60 57
66 #88 Daniels, Jr., Ryan Bartow HS 20:00.40 58
67 #1123 McLaughlin, Jacob Tampa Bay Heat 20:00.50 59
68 #230 Doyle, Mike Circle Chris 20:01.50 60
69 #904 Brewer, Devin Plant City HS 20:07.20 61
70 #688 Jennings, Dedrick Liberty High School 20:09.10 62
71 #853 Ennis, Conner Palm Harbor 20:11.40 63
72 #685 Caceres, Timothy Liberty High School 20:11.60 64
73 #97 Minterr, Daniel Bartow HS 20:14.30 65
74 #221 Ault, Jacob Circle Chris 20:19.90 66
75 #559 Drollette, Kyle Lake Region HS 20:25.80
76 #263 Cabauy II, John Florida Chri 20:28.50 67
77 #191 Cermeno, Gabriel Chamberlain HS 20:30.20 68
78 #603 Reinsch, Kurt Lakeland Chr 20:34.00 69
79 #640 Davis, Jeremiah Lakeland HS 20:36.90 70
80 #1091 Degesse, Dan St. Petersburg HS 20:37.20 71
81 #908 Mhumdi, Ali Plant City HS 20:44.60 72
82 #581 Rigel, Benjamin Lake Wales HS 20:45.10 73
83 #1021 Greene, Mitchell Shorecrest Prep 20:54.50 74
84 #855 Gergen, Austin Palm Harbor 20:57.90 75
85 #903 Adams, William Plant City HS 21:00.80 76
86 #693 Roseme, Jason Liberty High School 21:02.50
87 #906 Cross, Zach Plant City HS 21:03.00 77
88 #1093 Nelson, Aidan St. Petersburg HS 21:04.00
89 #1316 Temple, Sam Winter Haven HS 21:07.10
90 #766 Boyajian, Geoff Northside Christian 21:09.20 78
91 #1314 Meldrim, Shane Winter Haven HS 21:13.20
92 #651 Primus, Zac Lakeland HS 21:13.90 79
93 #388 Rampergas, Andre Haines City HS 21:16.60 80
94 #195 Murphy, Donovan Chamberlain HS 21:22.00 81
95 #240 Miller, Jacob Circle Chris 21:23.90
96 #1311 Ledbetter, Ernest Winter Haven HS 21:26.40
97 #193 Fuhr, Paul Chamberlain HS 21:36.30 82
98 #932 Cranston, Matthew Ridge Community HS 21:41.30 83
99 #232 Elsey, Nick Circle Chris 21:47.10
100 #562 Luna, Martin Lake Region HS 21:52.90
101 #641 DeJesus, Jorge Lakeland HS 21:58.20
102 #860 Swallow, James Palm Harbor 21:58.70 84
103 #645 Gale, Ryan Lakeland HS 22:01.50
104 #387 Parris, Steven Haines City HS 22:01.60 85
105 #272 Zimmerman, Alexand Florida Chri 22:02.00 86
106 #101 Stewart, Jordan Bartow HS 22:03.20 87
107 #1129 Rohm, Noah Tampa Bay Heat 22:03.70 88
108 #930 Anhalt, Joseph Ridge Community HS 22:11.30 89
109 #850 Brooks, Joe Palm Harbor 22:11.60
110 #460 Dawson, Gage Kathleen HS 22:13.00
111 #936 Senatus, Godfrey Ridge Community HS 22:13.70 90
112 #765 Anderson, Hunter Northside Christian 22:15.20 91
113 #359 Barulic, Alex Foundation C 22:15.70 92
114 #892 Hernandez, Hector Plant City HS 22:20.10
115 #476 Hewitt, Richard Lake Gibson HS 22:31.70 93
116 #769 Huang, Heric Northside Christian 22:33.00 94
117 #1313 Meldrim, Seth Winter Haven HS 22:35.80
118 #457 Bobet, Terrence Kathleen HS 22:39.10
119 #166 Bustamante, Nathan Cambridge (C 22:51.50 95
120 #852 Core, Stuart Palm Harbor 22:52.50
121 #52 Angleton, Brandon Auburndale HS 23:04.30 96
122 #770 Jackson, Kyle Northside Christian 23:11.60 97
123 #58 Fountain, Phillip Auburndale HS 23:15.10 98
124 #479 Stalker, Jacob Lake Gibson HS 23:20.10 99
125 #1149 Koontz, Zach Tampa Catholic HS 23:21.10 100
126 #1147 Callaway, Zack Tampa Catholic HS 23:27.90 101
127 #579 Ramirez, Andres Lake Wales HS 23:31.10 102
128 #183 Seegers, Tyler Celebration HS 23:33.90 103
129 #475 Delgado, Hector Lake Gibson HS 23:35.10 104
130 #264 Jimenez, David Florida Chri 23:38.00 105
131 #96 Mccoy, Andrew Bartow HS 23:41.90 106
132 #266 Millian, William Florida Chri 23:42.90 107
133 #591 Agosti, Matt Lakeland Chr 23:47.20 108
134 #931 Calderon, Alexis Ridge Community HS 23:48.30 109
135 #935 Rosado, Axel Ridge Community HS 23:53.60
136 #594 Greene, Christophe Lakeland Chr 23:59.40 110
137 #773 Madasz, Tyler Northside Christian 24:02.30
138 #102 Sullivan, Antonio Bartow HS 24:02.60
139 #386 McMahan, Trevor Haines City HS 24:07.60 111
140 #601 Musick, Remi Lakeland Chr 24:08.40 112
141 #270 Salazar, Joshua Florida Chri 24:23.20 113
142 #383 Jean Baptiste, Der Haines City HS 24:28.30 114
143 #577 Nelson, Joseph Lake Wales HS 24:35.60 115
144 #172 White, Brandon Cambridge (C 24:40.40 116
145 #1115 Eggert, Ben Tampa Bay Heat 24:50.40 117
146 #1120 Little, David Tampa Bay Heat 25:00.60
147 #385 Juan, Felipe Haines City HS 25:14.80
148 #574 Kenney, Richard Lake Wales HS 25:18.80
149 #1150 Mandel, Nicholas Tampa Catholic HS 25:18.90 118
150 #909 Orso, James Plant City HS 25:27.30
151 #168 Newman, Zachary Cambridge (C 25:37.40 119
152 #600 Musick, Parker Lakeland Chr 26:18.70 120
153 #1127 Noel, Dakota Tampa Bay Heat 26:38.30
154 #54 Bulman, Brody Auburndale HS 26:38.50 121
155 #363 Dulkoski, Zach Foundation C 26:43.60 122
156 #1152 Privitere, John Tampa Catholic HS 26:45.50 123
157 #384 Jean Laurent, Fedr Haines City HS 26:48.60
158 #169 Ordaz, David Cambridge (C 26:52.70 124
159 #268 Pablo, Andy De Florida Chri 27:04.00
160 #180 Nieves, Jeremias Celebration HS 27:05.90
161 #1029 Lovesky, Chris Shorecrest Prep 27:21.30 125
162 #417 Mcallister, Harris Howard W. Blake HS 27:46.90
163 #690 Joisil, Gardy Liberty High School 27:52.00
164 #596 Kaye, Brandon Lakeland Chr 28:09.90
165 #64 Williams, Peircen Auburndale HS 28:14.40
166 #576 McNall, Jacob Lake Wales HS 28:20.10
167 #1022 Herdegen, Kyle Shorecrest Prep 28:26.30
168 #53 Biggar, Adam Auburndale HS 28:39.20
169 #365 Macasing, Kyle Foundation C 29:04.60 126
170 #563 McDowell, Joshua Lake Region HS 29:30.60
171 #1146 Bell, Joey Tampa Catholic HS 29:43.00 127
172 #170 Potts, Justin Cambridge (C 29:59.00 128
173 #357 Arango, Braden Foundation C 30:09.00 129
174 #94 Manalo, Charlie Bartow HS 30:22.60
175 #1155 Nguyen, Arthur Tenoroc HS 30:24.00
176 #937 Solis, Sean Ridge Community HS 30:26.70
177 #370 Sabadano, Cody Foundation C 31:17.50 130
178 #1156 Thomas, Nickolas Tenoroc HS 34:39.00
Team Scores
======================================================================================
Rank Team Runner 1 Runner 2 Runner 3 Runner 4 Runner 5
======================================================================================
1 McKeel Academy 17:13.80 17:29.00 17:30.90 17:56.60 18:14.10
Total Time: 1:28:24.40
Average: 17:40.88
2 The Geneva School 16:40.60 17:05.20 18:09.00 18:28.70 19:31.60
Total Time: 1:29:55.10
Average: 17:59.02
3 Olympia HS 17:19.20 17:37.50 18:35.20 18:36.30 18:39.30
Total Time: 1:30:47.50
Average: 18:09.50
4 Lake Mary HS 16:42.10 18:22.60 18:23.10 18:47.80 19:24.50
Total Time: 1:31:40.10
Average: 18:20.02
5 St. Petersburg HS 17:39.10 18:24.20 18:28.70 19:27.00 20:37.20
Total Time: 1:34:36.20
Average: 18:55.24
6 Circle Christian School 17:34.00 18:52.30 18:56.50 20:01.50 20:19.90
Total Time: 1:35:44.20
Average: 19:08.84
7 Liberty High School 17:38.90 18:57.50 19:26.00 20:09.10 20:11.60
Total Time: 1:36:23.10
Average: 19:16.62
8 Lakeland HS 17:05.40 19:45.30 19:48.80 20:36.90 21:13.90
Total Time: 1:38:30.30
Average: 19:42.06
9 Celebration HS 18:08.30 18:48.50 19:44.50 19:51.50 23:33.90
Total Time: 1:40:06.70
Average: 20:01.34
10 Palm Harbor University HS 18:02.30 19:06.50 20:11.40 20:57.90 21:58.70
Total Time: 1:40:16.80
Average: 20:03.36
11 Chamberlain HS 17:39.30 19:12.00 20:30.20 21:22.00 21:36.30
Total Time: 1:40:19.80
Average: 20:03.96
12 Plant City HS 18:57.40 20:07.20 20:44.60 21:00.80 21:03.00
Total Time: 1:41:53.00
Average: 20:22.60
13 Bartow HS 19:19.00 20:00.40 20:14.30 22:03.20 23:41.90
Total Time: 1:45:18.80
Average: 21:03.76
14 Lake Wales HS 17:01.00 19:40.80 20:45.10 23:31.10 24:35.60
Total Time: 1:45:33.60
Average: 21:06.72
15 Tampa Bay Heat 18:48.40 19:59.60 20:00.50 22:03.70 24:50.40
Total Time: 1:45:42.60
Average: 21:08.52
16 Shorecrest Prep 18:42.70 19:19.90 19:55.00 20:54.50 27:21.30
Total Time: 1:46:13.40
Average: 21:14.68
17 Lake Gibson HS 18:02.40 19:27.20 22:31.70 23:20.10 23:35.10
Total Time: 1:46:56.50
Average: 21:23.30
18 Northside Christian 18:53.40 21:09.20 22:15.20 22:33.00 23:11.60
Total Time: 1:48:02.40
Average: 21:36.48
19 Ridge Community HS 19:17.40 21:41.30 22:11.30 22:13.70 23:48.30
Total Time: 1:49:12.00
Average: 21:50.40
20 Haines City HS 19:25.30 21:16.60 22:01.60 24:07.60 24:28.30
Total Time: 1:51:19.40
Average: 22:15.88
21 Auburndale HS 19:20.70 19:54.70 23:04.30 23:15.10 26:38.50
Total Time: 1:52:13.30
Average: 22:26.66
22 Florida Christian School 20:28.50 22:02.00 23:38.00 23:42.90 24:23.20
Total Time: 1:54:14.60
Average: 22:50.92
23 Lakeland Christian School 20:34.00 23:47.20 23:59.40 24:08.40 26:18.70
Total Time: 1:58:47.70
Average: 23:45.54
24 Tampa Catholic HS 23:21.10 23:27.90 25:18.90 26:45.50 29:43.00
Total Time: 2:08:36.40
Average: 25:43.28
25 Cambridge (Christian) Sch 22:51.50 24:40.40 25:37.40 26:52.70 29:59.00
Total Time: 2:10:01.00
Average: 26:00.20
26 Foundation Christian Acad 22:15.70 26:43.60 29:04.60 30:09.00 31:17.50
Total Time: 2:19:30.40
Average: 27:54.08
Elite Timing & Event Management - Contractor License HY-TEK's Meet Manager
Jim Ryun Invitational - 9/20/2013 to 9/21/2013
Holloway Park - Lakeland, FL
Last Completed Event
Event 21 Girls 5k Run RR V
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 #789 Headley, Emily Olympia HS 19:12.80 1
2 #205 Chapman, Denae Circle Chris 19:13.50 2
3 #990 Eaton, Alex Shorecrest Prep 19:45.00 3
4 #187 Parrish, Maggie Chamberlain HS 20:05.70 4
5 #499 Jaffer, Fatema Lake Mary HS 20:17.30 5
6 #1004 Rovin, Olivia Shorecrest Prep 20:17.80 6
7 #203 Bos, Devin Circle Chris 20:27.90 7
8 #844 Raymond, Sarah Palm Harbor 20:39.20 8
9 #1012 Vesely, Sophia Shorecrest Prep 20:43.60 9
10 #510 Urzua, Daniela Lake Mary HS 20:50.30 10
11 #492 Carrion, Sarah Lake Mary HS 20:52.40 11
12 #796 Piatkowski, Olivia Olympia HS 21:10.50 12
13 #1083 Fitzgerald, Megan St. Petersburg HS 21:29.60 13
14 #545 Jostes, Leah Lake Region HS 21:32.80 14
15 #495 Demeter, Nicole Lake Mary HS 21:42.70 15
16 #801 Stokes, Briana Olympia HS 21:43.70 16
17 #188 Schonder, Emily Chamberlain HS 21:45.40 17
18 #843 Paczynski, Brianna Palm Harbor 21:56.30 18
19 #803 Zagra, Julianna Olympia HS 22:10.90 19
20 #586 Lewis, Kennedy Lakeland Chr 22:13.40 20
21 #923 Addison, Lily Ridge Community HS 22:13.90 21
22 #186 Mayer, Quincy Chamberlain HS 22:21.60 22
23 #254 Camargo, Victoria Florida Chri 22:24.00
24 #210 Melnick, Taylor Circle Chris 22:24.00 23
25 #995 Greenlees, Kai Shorecrest Prep 22:26.20 24
26 #847 Thompson, Jenna Palm Harbor 22:29.00 25
27 #794 Parios, Audrey Olympia HS 22:35.70 26
28 #1201 Shriner, Laura The Geneva School 22:38.50 27
29 #491 Baker, Ellen Lake Mary HS 22:44.70 28
30 #846 Swallow, Sarah Palm Harbor 22:46.10 29
31 #802 Watson, Taylor Olympia HS 22:48.30
32 #1191 Downward, Shelley The Geneva School 22:54.40 30
33 #788 Furey, Ellie Olympia HS 22:57.40
34 #845 Smith, Taylor Palm Harbor 23:11.10 31
35 #185 Mayer, Mackenzie Chamberlain HS 23:13.80 32
36 #20 Lynch, Siobhan Academy of H 23:19.00 33
37 #840 Harley, Sarah Palm Harbor 23:19.50
38 #1193 Goble, Cassidy The Geneva School 23:26.00 34
39 #585 Lewis, Brittany Lakeland Chr 23:28.40 35
40 #927 Martin, Zierrah Ridge Community HS 23:29.30 36
41 #589 Skladanek, Breanna Lakeland Chr 23:29.90 37
42 #1086 Miller, Lina St. Petersburg HS 23:35.80 38
43 #199 Beasley, Teresa Circle Chris 23:37.00 39
44 #81 Hopper, Morgan Bartow HS 23:38.30 40
45 #583 Fuller, Jessica Lakeland Chr 23:46.00 41
46 #556 Soto, Julia Lake Region HS 23:46.10 42
47 #900 Whitmore, Hannah Plant City HS 23:48.20 43
48 #757 Lameyer, Mara Northside Christian 23:51.40 44
49 #725 Stroud, Savannah McKeel Academy 23:53.90 45
50 #714 Henrikson, Ashton McKeel Academy 23:57.70 46
51 #551 Rodriguez, Jessica Lake Region HS 24:00.10 47
52 #4 Barreda, Virginia Academy of H 24:09.00 48
53 #1198 Hunter, Taylor The Geneva School 24:09.00 49
54 #888 Corzine, Diana Plant City HS 24:09.70 50
55 #7 Calka, Lindsay Academy of H 24:10.70 51
56 #1109 McLaughlin, Mikayl Tampa Bay Heat 24:12.80
57 #1138 Chadwick, Erin Tampa Catholic HS 24:14.80
58 #1202 Sloan, Carrie The Geneva School 24:27.10 52
59 #219 Stevenson, Autumn Circle Chris 24:31.20 53
60 #1153 Simonsen, Grace Tenoroc HS 24:33.50
61 #588 Riley, Abby Lakeland Chr 24:33.50 54
62 #189 Szydlowski, Caroly Chamberlain HS 24:36.20 55
63 #839 Hamilton, Anna Palm Harbor 24:37.50
64 #894 Manley, Madison Plant City HS 24:38.00 56
65 #926 Hoffmann, Laura Ridge Community HS 24:39.00 57
66 #896 Molina-Ramierez, K Plant City HS 24:39.60 58
67 #898 Podsiad, Kristin Plant City HS 24:41.30 59
68 #891 Felix, Crystal Plant City HS 24:42.20
69 #756 Kellogg, Kelly Northside Christian 24:46.10 60
70 #1192 Goble, Amanda The Geneva School 24:48.90
71 #630 Cashman, Kaylee Lakeland HS 24:51.00 61
72 #258 Forte, Janelle Florida Chri 24:51.50
73 #451 Orellana, Sophia Kathleen HS 24:52.30
74 #1008 Sobota, Caya Shorecrest Prep 24:52.40 62
75 #17 Kuizon, Carmelle Academy of H 24:53.10 63
76 #14 Dolan, Elizabeth Academy of H 24:58.10 64
77 #454 Stevens, Shaniqua Kathleen HS 25:00.00
78 #378 Pierre-Louis, Dest Haines City HS 25:04.80 65
79 #985 Benjamin, Peninah Shorecrest Prep 25:05.80
80 #755 Heron, Caillin Northside Christian 25:06.80 66
81 #999 Knauf, Rachel Shorecrest Prep 25:08.30
82 #542 Clark, Brooke Lake Region HS 25:18.60 67
83 #639 Zinninger, Alana Lakeland HS 25:22.40 68
84 #546 Lunsford, Sarah Lake Region HS 25:23.30 69
85 #354 Self, Victoria Foundation C 25:25.30
86 #217 Smith, Sarah Circle Chris 25:27.80
87 #411 Santa Ana, Jacquel Howard W. Blake HS 25:38.80
88 #1306 Catrett, Brooke Winter Haven HS 25:38.80
89 #590 Warren, Hannah Lakeland Chr 25:42.90
90 #1084 Hartford, Hannah St. Petersburg HS 25:46.30 70
91 #509 Samaan, Dina Lake Mary HS 25:46.90
92 #26 Santos, Eleeza Academy of H 25:47.70
93 #1087 Miller, Naomi St. Petersburg HS 25:51.10 71
94 #6 Boos, Lindsay Academy of H 25:58.60
95 #703 Carithers, Clover McKeel Academy 26:01.30 72
96 #587 Musick, Britain Lakeland Chr 26:09.70
97 #928 Moran, Rubyselda Ridge Community HS 26:14.00 73
98 #159 Falconer, Tori Cambridge (C 26:20.40 74
99 #375 Hillman, Deja Haines City HS 26:26.30 75
100 #902 Zenteno, Nancy Plant City HS 26:26.40
101 #1088 Quin, Sydney St. Petersburg HS 26:30.70 76
102 #566 Carcano, Natasha Lake Wales HS 26:34.80
103 #637 Santana, Erika Lakeland HS 26:35.70 77
104 #220 Wonderly, Blaire Circle Chris 26:38.40
105 #173 Barry, Rachel Celebration HS 26:50.80
106 #1082 Deson, Hannah St. Petersburg HS 27:00.10
107 #260 Piheiro, Gabriela Florida Chri 27:03.90
108 #713 Gullifer, Macy McKeel Academy 27:27.90 78
109 #544 Gonzalez, Diana Lake Region HS 27:30.80
110 #176 Infantolino, Chris Celebration HS 27:31.50
111 #1096 Adkins, Savannah Tampa Bay Heat 27:34.40
112 #440 Atkinson, Amanda Kathleen HS 27:38.80
113 #754 Greenleaf, Gabby Northside Christian 27:42.10 79
114 #924 Cranston, Tiffany Ridge Community HS 27:48.00 80
115 #1103 Kennedy, Kara Tampa Bay Heat 27:48.80
116 #761 Provard, Cassidy Northside Christian 27:50.10 81
117 #718 Marchant, Jada McKeel Academy 27:55.90 82
118 #165 Zanghi, Monica Cambridge (C 28:00.10 83
119 #377 Patterson, Savanna Haines City HS 28:31.50 84
120 #177 Wheeler, Jane Celebration HS 28:35.20
121 #78 Fitzhugh, Haley Bartow HS 28:36.20 85
122 #1308 Lopez, Lizabeth Winter Haven HS 28:37.00
123 #374 Florence, Vanessa Haines City HS 28:51.00 86
124 #82 Mcdaniel, Riley Bartow HS 29:03.20 87
125 #46 Dieujuste, Bedine Auburndale HS 29:04.90 88
126 #1307 Long, Hannah Winter Haven HS 29:12.10
127 #925 Hanna, Krystal Ridge Community HS 29:14.80
128 #77 Adeyemo, Abisola Bartow HS 29:15.90 89
129 #162 Marra, Regan Cambridge (C 29:18.60 90
130 #552 Sanchez, Bianey Lake Region HS 29:34.30
131 #629 Baker, Ashley Lakeland HS 29:37.10 91
132 #473 Woodard, Faith Lake Gibson HS 29:51.80 92
133 #723 Sanchez, Hannah McKeel Academy 29:54.70
134 #759 Moir, Taylor Northside Christian 30:00.90
135 #163 Quintana, Katie Cambridge (C 30:02.00 93
136 #85 Sampson, Kailyn Bartow HS 30:05.10 94
137 #638 Zimmerman, Olivia Lakeland HS 30:18.40 95
138 #352 Self, Kristen Foundation C 30:24.70
139 #79 Fitzhugh, Hannah Bartow HS 30:54.00
140 #51 Willard, Rachel Auburndale HS 30:55.00 96
141 #174 Doud, Victoria Celebration HS 30:58.80
142 #1137 Carson, Kaylyn Tampa Catholic HS 31:07.00
143 #253 Alvarez, Vanessa Florida Chri 31:20.30
144 #190 Waugh, Meredith Chamberlain HS 31:21.30
145 #634 Lewis, Camryn Lakeland HS 31:23.10
146 #47 Jacques, Cidney Auburndale HS 32:00.00 97
147 #157 Baker, Danielle Cambridge (C 32:17.00 98
148 #410 Rodriguez, Jaleni Howard W. Blake HS 32:30.00
149 #376 Keown, Zoe Haines City HS 32:31.70 99
150 #470 Thomas, Tierra Lake Gibson HS 32:40.00 100
151 #452 Pierpont, Deja Kathleen HS 32:45.30
152 #48 Johnson, Michelle Auburndale HS 33:03.00 101
153 #412 Visser, Alexis Howard W. Blake HS 33:17.00
154 #1143 Pope, Caroline Tampa Catholic HS 33:21.00
155 #87 Tamayo, Abbie Bartow HS 34:10.50
156 #409 Puente, Yasmine Howard W. Blake HS 34:59.00
157 #467 Munoz, Cassandra Lake Gibson HS 35:11.00 102
158 #1309 Vega, Kathy Winter Haven HS 35:23.30
159 #1113 White, Meagan Tampa Bay Heat 35:43.00
160 #356 Thelen, Morgan Foundation C 35:46.00
161 #353 Self, Vanessa Foundation C 36:11.00
162 #50 Tumlin, Kayla Auburndale HS 38:30.00 103
163 #471 Towland, Amber Lake Gibson HS 40:17.00 104
164 #469 Smith, Kiasia Lake Gibson HS 50:00.00 105
Team Scores
======================================================================================
Rank Team Runner 1 Runner 2 Runner 3 Runner 4 Runner 5
======================================================================================
1 Lake Mary HS 20:17.30 20:50.30 20:52.40 21:42.70 22:44.70
Total Time: 1:46:27.40
Average: 21:17.48
2 Olympia HS 19:12.80 21:10.50 21:43.70 22:10.90 22:35.70
Total Time: 1:46:53.60
Average: 21:22.72
3 Shorecrest Prep 19:45.00 20:17.80 20:43.60 22:26.20 24:52.40
Total Time: 1:48:05.00
Average: 21:37.00
4 Circle Christian School 19:13.50 20:27.90 22:24.00 23:37.00 24:31.20
Total Time: 1:50:13.60
Average: 22:02.72
5 Palm Harbor University HS 20:39.20 21:56.30 22:29.00 22:46.10 23:11.10
Total Time: 1:51:01.70
Average: 22:12.34
6 Chamberlain HS 20:05.70 21:45.40 22:21.60 23:13.80 24:36.20
Total Time: 1:52:02.70
Average: 22:24.54
7 Lakeland Christian School 22:13.40 23:28.40 23:29.90 23:46.00 24:33.50
Total Time: 1:57:31.20
Average: 23:30.24
8 The Geneva School 22:38.50 22:54.40 23:26.00 24:09.00 24:27.10
Total Time: 1:57:35.00
Average: 23:31.00
9 Lake Region HS 21:32.80 23:46.10 24:00.10 25:18.60 25:23.30
Total Time: 2:00:00.90
Average: 24:00.18
10 Academy of Holy Names HS 23:19.00 24:09.00 24:10.70 24:53.10 24:58.10
Total Time: 2:01:29.90
Average: 24:17.98
11 Plant City HS 23:48.20 24:09.70 24:38.00 24:39.60 24:41.30
Total Time: 2:01:56.80
Average: 24:23.36
12 St. Petersburg HS 21:29.60 23:35.80 25:46.30 25:51.10 26:30.70
Total Time: 2:03:13.50
Average: 24:38.70
13 Ridge Community HS 22:13.90 23:29.30 24:39.00 26:14.00 27:48.00
Total Time: 2:04:24.20
Average: 24:52.84
14 Northside Christian 23:51.40 24:46.10 25:06.80 27:42.10 27:50.10
Total Time: 2:09:16.50
Average: 25:51.30
15 McKeel Academy 23:53.90 23:57.70 26:01.30 27:27.90 27:55.90
Total Time: 2:09:16.70
Average: 25:51.34
16 Lakeland HS 24:51.00 25:22.40 26:35.70 29:37.10 30:18.40
Total Time: 2:16:44.60
Average: 27:20.92
17 Bartow HS 23:38.30 28:36.20 29:03.20 29:15.90 30:05.10
Total Time: 2:20:38.70
Average: 28:07.74
18 Haines City HS 25:04.80 26:26.30 28:31.50 28:51.00 32:31.70
Total Time: 2:21:25.30
Average: 28:17.06
19 Cambridge (Christian) Sch 26:20.40 28:00.10 29:18.60 30:02.00 32:17.00
Total Time: 2:25:58.10
Average: 29:11.62
20 Auburndale HS 29:04.90 30:55.00 32:00.00 33:03.00 38:30.00
Total Time: 2:43:32.90
Average: 32:42.58
21 Lake Gibson HS 29:51.80 32:40.00 35:11.00 40:17.00 50:00.00
Total Time: 3:07:59.80
Average: 37:35.96
Elite Timing & Event Management - Contractor License HY-TEK's Meet Manager
Jim Ryun Invitational - 9/20/2013 to 9/21/2013
Holloway Park - Lakeland, FL
Last Completed Event
Event 20 Boys 5k Run CC JV
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Crenshaw, Quillen Olympia HS 18:33.40 1
2 Dye, Jeremy Lake Mary HS 19:00.40 2
3 Gordon, Isaac Olympia HS 19:05.10 3
4 Bolger, Mason Lake Mary HS 19:25.70 4
5 Williams, Kendal McKeel Academy 19:30.50 5
6 Hinkle, John Olympia HS 19:38.20 6
7 Albadrasawi, Fouad Olympia HS 19:53.10 7
8 Gutierrez, Marc Olympia HS 19:55.60 8
9 Prince, Jordan The Geneva School 20:13.20 9
10 Brinker, Jeremy Olympia HS 20:20.70 10
11 De Rezende, Eric Olympia HS 20:26.80 11
12 Davis, Matt Lake Mary HS 20:27.80 12
13 Good, Thomas McKeel Academy 20:28.40 13
14 Miller, Hunter The Geneva School 20:51.80 14
15 Durr, Richard Lake Mary HS 20:58.20 15
16 Haase, Lucas Liberty High School 21:02.90
17 Goldsmith, Ethan Lake Mary HS 21:11.30 16
18 Quinones, Joshua Liberty High School 21:18.50
19 Brown, Jordan Circle Chris 21:23.20 17
20 Ryan, Austin McKeel Academy 21:28.40 18
21 Gardner, Mathias McKeel Academy 21:30.50 19
22 Rojas, Nelson McKeel Academy 21:36.00 20
23 Carrion, David Lake Mary HS 21:46.50 21
24 Thomson, Brad Olympia HS 21:53.00
25 Hart, Grant Olympia HS 21:56.00
26 Richman, Justin Liberty High School 22:03.80
27 Webb, Charles Circle Chris 22:05.00 22
28 Miceli, Stephen The Geneva School 22:05.90 23
29 Melnick, Jonathon Circle Chris 22:13.60 24
30 Murphy, James Olympia HS 22:13.80
31 Field, Ryan Lake Mary HS 22:17.00 25
32 Johnson, Parker Lakeland HS 22:26.20
33 Nolen, Andy Lakeland HS 22:27.70
34 Lyons-Stafford, Ian Lakeland HS 22:28.20
35 Al-Obaidi, Naeem Olympia HS 22:36.00
36 Sun, Michael Plant City HS 22:40.40
37 Gerber, Adam Olympia HS 22:42.50
38 Brodrecht, Thomas The Geneva School 22:43.80 26
39 Butler, Trevor Olympia HS 22:55.90
40 Mayer, Jonathan Palm Harbor 22:58.80
41 Sotolongo, Brian Shorecrest Prep 22:59.80 27
42 Samuelson, Aidan Shorecrest Prep 23:00.10 28
43 Chamberlain, John Plant City HS 23:00.70
44 Carrion, Jose Lake Mary HS 23:04.10
45 Daza, Juan Lake Mary HS 23:06.90
46 Bronstein, Jb Shorecrest Prep 23:11.40 29
47 Smith, Brendan Shorecrest Prep 23:12.70 30
48 Goren, Davis Shorecrest Prep 23:13.30 31
49 Benjamin, Samuel Shorecrest Prep 23:14.30 32
50 Mixon, Armand Bell Creek H 23:20.80
51 Bermudez, Mathew Lake Mary HS 23:24.80
52 Johnson, Garrett Plant City HS 23:28.00
53 Stewart, Sam Circle Chris 23:34.20 33
54 Singleton, Jackson Circle Chris 23:48.00 34
55 Seiple, Austin Circle Chris 23:51.00 35
56 Santamaria, Harry The Geneva School 24:14.50 36
57 Clouse, Logan Tampa Bay Heat 24:31.60
58 Arguello, Zachary Liberty High School 24:32.90
59 Mullins, Kyle Shorecrest Prep 24:33.70 37
60 Ramirez, Sergio Lake Wales HS 24:40.80
61 Cardona, Cesar Palm Harbor 24:51.00
62 Martinez, Seth Lakeland Chr 24:54.20
63 Maloy, Tyler Lakeland Chr 24:56.80
64 Heeley, Conor The Geneva School 25:04.40 38
65 Behnke, Josh Palm Harbor 25:04.80
66 Hernandez, Jeremy Haines City HS 25:09.90
67 Riley, Sam Lakeland Chr 25:21.30
68 Ward, Logan Lake Mary HS 25:22.50
69 D'Agostino, John Shorecrest Prep 25:26.80
70 Grutchfield, Logan Palm Harbor 25:42.10
71 Molina, Alex Olympia HS 25:47.60
72 Vivio, Carter Shorecrest Prep 25:50.70
73 Santos, Jason Haines City HS 26:02.20
74 Cross, Reid Haines City HS 26:07.40
75 Gregory, Nicholas Bell Creek H 26:10.90
76 Williamson, Garrett Lakeland HS 26:20.10
77 Fuller, Alec McKeel Academy 26:35.20 39
78 Wu, Jeffery Olympia HS 26:35.60
79 Lennon, Ruxter Olympia HS 27:07.90
80 Sanchez, Garret McKeel Academy 27:12.10 40
81 Fishel, Quinn Lake Mary HS 27:13.40
82 Rogers, Grahm Lake Mary HS 27:17.10
83 Wall, Jonathan Tampa Bay Heat 27:33.60
84 Odell, Reed Circle Chris 27:43.00 41
85 Peterson, Cole Plant City HS 28:33.50
86 Magana, Joey Ridge Community HS 28:39.90
87 Leslie, Stephen McKeel Academy 28:56.80
88 Kostanski, Martin Bell Creek H 30:10.40
89 Anderson, Haskell Ridge Community HS 30:17.20
90 Montgomery, Connor Bell Creek H 30:19.00
91 Goren, Preston Shorecrest Prep 32:33.50
92 Messenger, Christian Lakeland Chr 32:53.70
93 Voltaire, Calib Haines City HS 34:16.30
94 Manings, Steven Shorecrest Prep 34:53.90
95 Nunez, Justin Florida Chri 37:55.50
Team Scores
=================================================================================
Rank Team Total 1 2 3 4 5 *6 *7 *8 *9
=================================================================================
1 Olympia HS 25 1 3 6 7 8 10 11
Total Time: 1:37:05.40
Average: 19:25.08
2 Lake Mary HS 49 2 4 12 15 16 21 25
Total Time: 1:41:03.40
Average: 20:12.68
3 McKeel Academy 75 5 13 18 19 20 39 40
Total Time: 1:44:33.80
Average: 20:54.76
4 The Geneva School 108 9 14 23 26 36 38
Total Time: 1:50:09.20
Average: 22:01.84
5 Circle Christian School 130 17 22 24 33 34 35 41
Total Time: 1:53:04.00
Average: 22:36.80
6 Shorecrest Prep 145 27 28 29 30 31 32 37
Total Time: 1:55:37.30
Average: 23:07.46
Event 19 Girls 5k Run CC JV
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
Results - Women
1 Dieck, Greta Academy of H 22:45.10
2 Withrow, Julia Palm Harbor 23:25.60
3 Lennie, Lucinda Academy of H 24:41.80
4 House, Julia Olympia HS 24:51.30
5 Anthony, Gillian Academy of H 25:14.50
6 Sreerama, Soumya Olympia HS 25:18.00
7 Stewart, Savannah Olympia HS 25:23.10
8 Madden, Amelia Lakeland HS 25:32.30
9 Boos, Ellie Academy of H 25:35.60
10 Davey, McKenna Academy of H 25:36.00
11 Bruce, Katlynn The Geneva S 25:52.50
12 Manganiello, Lauren Palm Harbor 26:02.50
13 Cloke, Moira The Geneva S 26:09.00
14 Cartwright, Kelly Academy of H 26:11.80
15 Schneider, Lilly Shorecrest P 26:17.90
16 Dorcena, Whiteney Olympia HS 26:21.80
17 Pearson, Kelsi Olympia HS 26:35.40
18 Hammontree, Karah Circle Chris 26:48.50
19 Fucci, Katherina Shorecrest P 26:52.90
20 Miller, Abigail Plant City H 27:10.30
21 Darrow, Alice Shorecrest P 27:37.70
22 Cobos, Kayla Palm Harbor 27:44.60
23 Simonelli, Alyssa Olympia HS 27:49.70
24 Baerwalde, Shelby Plant City H 27:53.60
25 Metzger, Julia Academy of H 27:56.80
26 Miller, Amber Circle Chris 27:58.20
27 Dao, Linda Olympia HS 28:06.40
28 Lippincott, Molly McKeel Acade 28:17.80
29 Smith, Katina McKeel Acade 28:41.10
30 Hodgson, Elizabeth Shorecrest P 28:41.30
31 Vesely, Mariah Shorecrest P 28:42.60
32 Cook, Dominique Plant City H 28:47.80
33 Callahan, Amy Palm Harbor 28:59.20
34 Boone, Lauren Circle Chris 29:02.80
35 Singleton, Valee Circle Chris 29:17.60
36 Lopez, Teresa Plant City H 29:24.90
37 Riley, Caiti Olympia HS 29:26.90
38 Milorme, Tarana Lake Region 29:31.90
39 Gibbons, Caroline Shorecrest P 29:34.30
40 Espaillat, Gabriela Plant City H 30:00.30
41 Meller, Kaylin Lake Mary HS 30:03.90
42 Meller, Lorrin Lake Mary HS 30:04.70
43 Langdale, Amber Lake Mary HS 30:05.40
44 Pope, Kendall Shorecrest P 30:09.10
45 Phonsana, Jacinda Plant City H 30:11.60
46 Baker, Chloe McKeel Acade 30:19.60
47 Patel, Maiya Lake Mary HS 30:23.20
48 Odell, Hallie Circle Chris 30:24.50
49 Fitzstevens, Marlee Lake Mary HS 30:30.90
50 Dierks, Avery Academy of H 30:45.20
51 Zamarripa, Samantha Lake Region 30:56.70
52 Blanding, Caitlin Shorecrest P 31:03.40
53 Evans, Regan Northside Ch 31:15.20
54 Davis, Rachel Lakeland HS 31:26.40
55 Rodriguez, Laney Academy of H 31:31.20
56 Oliva, Lily Academy of H 31:39.30
57 Rench, Catherine McKeel Acade 31:41.30
58 Armillei, Kristen Olympia HS 31:49.10
59 Figueiras, Christina Lake Mary HS 31:49.60
60 Spidell, Lauren Circle Chris 32:29.20
61 Overstreet, Jaycee Lakeland HS 32:38.90
62 Bahr, Sophia Academy of H 32:40.00
63 Lambert, Kelly Academy of H 32:44.50
64 DeJarnette, Phaedra Lakeland HS 32:47.80
65 Wyatt, Brooke Plant City H 32:51.20
66 Ramirez, Christina Lake Region 32:54.10
67 Self, Logan Plant City H 32:56.30
68 Short, Destiny Lake Region 33:34.10
69 Davis, Terion Kathleen HS 33:48.60
70 Bouie, Del'Laijha Kathleen HS 33:54.90
71 Alexander, Grace Academy of H 33:58.20
72 Ridgeway, Catherine Lake Mary HS 34:02.40
73 sheppard, Jamie Circle Chris 34:13.30
74 MacPherson, Katie Lake Mary HS 34:17.50
75 Allen, Kendra Plant City H 34:32.80
76 De La Rosa, Rosemary Plant City H 34:44.80
77 Lawton, Clara Shorecrest P 35:05.60
78 Blanton, Savannah Plant City H 35:16.00
79 Lopez, Maria Kathleen HS 35:40.20
80 Griffin, Robyn Kathleen HS 35:41.80
81 Laidler, Teondra Kathleen HS 35:45.40
82 Warren, Samantha Kathleen HS 35:50.60
83 Adams, Amy Northside Ch 37:09.30
84 Holland, Ashley Circle Chris 38:13.00
85 Carter, Destiny Kathleen HS 39:14.20
86 Oldfield, De'Aundra Kathleen HS 39:16.50
87 Altman, Esther Kathleen HS 39:45.80
88 Brosky, Olivia Plant City H 39:56.00
89 Nutter, Danielle Academy of H 40:39.10
90 Boone, Rachel Circle Chris 41:45.10
91 Pollard, Saffron The Geneva S 42:23.10
92 Thomas, Tamara Kathleen HS 47:54.70
Team Scores
=================================================================================
Rank Team Total 1 2 3 4 5 *6 *7 *8 *9
=================================================================================
Results - Women
1 Academy of Holy Names HS 22 1 2 4 7 8 9 19
Total Time: 2:03:53.00
Average: 24:46.60
2 Olympia HS 37 3 5 6 11 12 17 21
Total Time: 2:08:29.60
Average: 25:41.92
3 Shorecrest Prep 85 10 14 16 22 23 28 33
Total Time: 2:18:12.40
Average: 27:38.48
4 Plant City HS 113 15 18 24 27 29 34 40
Total Time: 2:23:16.90
Average: 28:39.38
5 Circle Christian School 120 13 20 25 26 36 39 44
Total Time: 2:23:31.60
Average: 28:42.32
6 Lake Mary HS 165 30 31 32 35 37 38 43
Total Time: 2:31:08.11
Average: 30:13.62
7 Kathleen HS 221 41 42 45 46 47 48 49
Total Time: 2:54:50.90
Average: 34:58.18
Like·Comment·Share·E-mail·232815 views
|