Website:Click here
Results by: Adkins Trak Timing
Girl's 5000 Meter Run 15-18 year old
66 Runners 2 Mile
66 Runners Finish
65 Runners
Place Athlete Name Time Split Move Points
1
Div Pl: 1 Gabrielle Jennings
17 - Southeast Louisiana Roadrunner 18:12.8 6:31.4 ?
2
Div Pl: 1 Abigail Little
15 - Team Eagles 18:23.6 6:37.0 ? 1 1
3
Div Pl: 2 Natalie Graber
15 - Team Eagles 18:36.0 6:50.2 ? 1 2
4
Div Pl: 3 Samantha Saenz
15 - Unattached 18:44.9 6:55.9 ? 1
5
Div Pl: 4 Tori Willis
15 - Unattached 18:47.4 7:00.1 ? 1
6
Div Pl: 5 Madison Distelrath
16 - Indiana BLAST 18:50.6 6:59.1 ? 3
7
Div Pl: 6 Lauren Sickmiller
15 - Unattached 18:57.7 7:02.3 ?
8
Div Pl: 2 Megan Theismann
17 - Indiana BLAST 19:00.1 6:56.1 ? 1 4
9
Div Pl: 3 Paige Boatright
17 - Team Bird Elite 19:04.4 7:05.0 ? 1
10
Div Pl: 7 Hannah Martin
16 - Team Eagles 19:13.7 6:50.8 ? 3 5
11
Div Pl: 8 Haven Marshall
16 - Rosedale Racers 19:16.8 7:08.9 ? 1 6
12
Div Pl: 9 Faith Baer
16 - Team Eagles 19:25.1 7:02.4 ? 7
13
Div Pl: 10 Grace Baer
15 - Team Eagles 19:29.1 7:04.6 ? 2 8
14
Div Pl: 11 Cassidy Stoltenberg
15 - Unattached 19:32.8 7:15.5 ? 3
15
Div Pl: 12 Mikayla Gallagher
15 - Team Eagles 19:39.8 7:16.6 ? 1 9
16
Div Pl: 13 Katherine Dombroski
16 - Team Eagles 19:42.4 7:13.7 ? 10
17
Div Pl: 4 Abigail Reburn
17 - Northeast Striders 19:43.2 7:03.3 ? 1
18
Div Pl: 14 Carmen Yoder
15 - Team Bird Elite 19:54.9 7:16.3 ? 1
19
Div Pl: 5 Ana Padilla
18 - Unattached 19:57.8 7:14.6 ? 2
20
Div Pl: 15 Denise Sosa
16 - Rosedale Racers 19:58.9 7:16.3 ? 1 11
21
Div Pl: 6 Megan Brelage
18 - Indiana BLAST 20:07.3 7:20.8 ? 1 12
22
Div Pl: 16 Katlyn Pizzo
16 - Unattached 20:09.0 7:25.9 ? 2
23
Div Pl: 17 Alexis Grider
16 - Indiana BLAST 20:17.0 7:29.6 ? 13
24
Div Pl: 18 Bella Thomas
15 - Unattached 20:21.3 7:29.0 ?
25
Div Pl: 7 Elizabeth Sheldrick
18 - Unattached 20:22.3 7:25.0 ? 5
26
Div Pl: 19 Madison Michels
15 - Unattached 20:25.0 7:23.0 ? 5
27
Div Pl: 20 Leahrose Mami
15 - Unattached 20:26.6 7:33.3 ? 2
28
Div Pl: 8 Alejandra Frausto
17 - Rosedale Racers 20:28.1 7:33.8 ? 2 14
29
Div Pl: 9 Kenzie Farrish
17 - Unattached 20:32.6 7:35.8 ?
30
Div Pl: 21 Sarah Hardgrave
15 - Montgomery YMCA Dream Team 20:34.4 7:37.9 ? 2
31
Div Pl: 22 Abigail Brelage
16 - Indiana BLAST 20:37.1 7:41.0 ? 4 15
32
Div Pl: 23 Megan Popple
15 - Lake Cities XC 20:49.8 7:39.0 ?
33
Div Pl: 24 Elizabeth Holcomb
15 - Unattached 20:52.6 7:37.1 ?
34
Div Pl: 25 Haley Dean
16 - Southeast Louisiana Roadrunner 21:06.5 7:34.6 ? 2
35
Div Pl: 26 Julia Ostberg
15 - Rosedale Racers 21:12.7 7:50.9 ? 1 16
36
Div Pl: 27 Audree Catlin
15 - Triangle Champions 21:15.9 7:48.2 ? 1
37
Div Pl: 10 Alexandria Morales
17 - Elite Feet 21:48.6 7:53.3 ? 3
38
Div Pl: 28 Camille Ruggles
16 - Viking TC 21:50.4 7:45.1 ? 7 17
39
Div Pl: 29 Samantha Burns
16 - Unattached 21:52.3 8:09.8 ? 1
40
Div Pl: 11 Kristain Proctor
18 - Southern Indiana Running Club 21:54.3 8:06.5 ? 1 18
41
Div Pl: 30 Natalie Witmer
15 - Indiana BLAST 21:54.7 7:58.7 ? 19
42
Div Pl: 31 Pierce Brandonisio
16 - Unattached 21:58.1 8:19.2 ? 5
43
Div Pl: 32 Sophia Bradley
16 - Triangle Champions 22:07.1 8:10.2 ? 1
44
Div Pl: 33 Lisbeth Britt
15 - Texas Thunder Track Club 22:19.9 8:11.7 ? 2
45
Div Pl: 34 Josey Noel
16 - Southern Indiana Running Club 22:23.0 8:06.4 ? 4 20
46
Div Pl: 35 Katelyn Cowie
16 - Unattached 22:25.1 8:20.7 ? 2
47
Div Pl: 12 Bianca Frausto
17 - Rosedale Racers 22:30.3 8:14.2 ? 1 21
48
Div Pl: 36 Bailey Bowen
15 - Indiana BLAST 22:37.9 8:36.2 ? 5 22
49
Div Pl: 13 Kendall Long
17 - Memphis Jaguars Track Club 22:41.1 8:31.0 ? 2
50
Div Pl: 37 Allysa Holcomb
16 - Team Bird Elite 22:43.0 8:18.8 ? 1
51
Div Pl: 38 Makenna Leathers
16 - Unattached 22:44.9 8:23.8 ? 1
52
Div Pl: 39 Brooke Mcdonald
15 - Unattached 23:14.4 8:31.4 ?
53
Div Pl: 40 Brianna Medcalf
15 - Southern Indiana Running Club 23:31.3 8:34.7 ? 23
54
Div Pl: 14 Melissa Mayfield
17 - Southern Indiana Running Club 23:50.8 8:49.7 ? 24
55
Div Pl: 15 Ashley Carter
17 - Viking TC 23:54.2 8:39.9 ? 25
56
Div Pl: 41 Anna Woolridge
16 - Jackrabbit Running Club 23:56.2 8:30.1 ? 1
57
Div Pl: 16 Yosedit Romero
17 - Viking TC 24:14.9 8:58.5 ? 1 26
58
Div Pl: 42 Makenzie Ryan
15 - Rosedale Racers 24:15.2 8:45.8 ? 27
59
Div Pl: 17 Hannah Pfeiffle
17 - Rockford Wildcats 25:03.7 8:58.9 ? 1
60
Div Pl: 43 Mary Cory
16 - Southern Indiana Running Club 25:17.3 9:23.9 ? 1 28
61
Div Pl: 18 Rachel Clardy
18 - Unattached 25:25.6 9:18.2 ?
62
Div Pl: 19 Alma Maldonado
17 - Viking TC 25:41.1 9:21.6 ? 29
63
Div Pl: 44 Shania Aguilar
16 - Viking TC 25:41.3 9:20.7 ? 30
64
Div Pl: 45 Aspen Paiz
16 - Viking TC 26:41.6 10:04.2 ? 31
65
Div Pl: 46 Luca Haeseler
16 - Blazers Track Club-Michigan 26:45.5 9:56.5 ?
Place Team Points
1 Team Eagles 23
2 Indiana BLAST 47
3 Rosedale Racers 68
4 Southern Indiana Running Club 113
5 Viking TC 127
Boy's 5000 Meter Run 15-18 year old
127 Runners 2 Mile
127 Runners Finish
127 Runners
Place Athlete Name Time Split Move Points
1
Div Pl: 1 Parker Jones
16 - Indiana BLAST 15:38.1 5:47.0 ? 1
2
Div Pl: 1 Hayden Harrison
18 - Unattached 15:53.4 5:48.1 ?
3
Div Pl: 2 Sergio Armendariz
17 - Park Cities XC Running Club 16:00.4 5:36.3 ? 10 2
4
Div Pl: 2 Cameron Cooper
16 - Motor City Track Club 16:01.0 5:48.6 ?
5
Div Pl: 3 Pedro Cruz
17 - Rosedale Racers 16:01.9 5:51.4 ? 2 3
6
Div Pl: 3 Eric Hoffman
16 - Indiana BLAST 16:02.3 5:49.1 ? 1 4
7
Div Pl: 4 Caleb Futter
15 - Southern Indiana Running Club 16:09.9 5:51.9 ? 4
8
Div Pl: 5 Hunter Boyer
16 - Indiana BLAST 16:10.6 5:45.9 ? 6 5
9
Div Pl: 4 Cameron Corbin
17 - Happy Feet Running 16:11.6 5:57.5 ? 3 6
10
Div Pl: 6 Michal Swepson
16 - Triangle Champions 16:11.9 5:54.0 ?
11
Div Pl: 5 Sena Murray
18 - Memphis Jaguars Track Club 16:12.6 5:57.0 ? 3 7
12
Div Pl: 7 Caleb McCurdy
16 - Unattached 16:12.8 5:57.9 ? 5
13
Div Pl: 8 Noah Quintana
16 - Break Away Track Club 16:15.2 5:52.9 ? 1 8
14
Div Pl: 9 Cutbesto Salgato
16 - Rosedale Racers 16:18.8 5:52.9 ? 3 9
15
Div Pl: 10 Noah Steffen
16 - Indiana BLAST 16:21.3 5:56.3 ? 10
16
Div Pl: 6 Robert Weiford
17 - Unattached 16:23.8 6:07.4 ? 7
17
Div Pl: 7 Hunter Kimball
17 - Unattached 16:28.1 5:59.3 ? 2
18
Div Pl: 8 Christopher Walls
17 - Memphis Jaguars Track Club 16:32.2 5:59.9 ? 5 11
19
Div Pl: 9 William Emery
17 - Indiana BLAST 16:32.8 6:00.3 ? 5 12
20
Div Pl: 11 Troy Wiles
16 - Park Cities XC Running Club 16:32.8 6:00.3 ? 5 13
21
Div Pl: 12 James Tisdale
15 - Texas Thunder Track Club 16:32.9 6:05.0 ? 3
22
Div Pl: 10 Josh Akin
17 - Park Cities XC Running Club 16:37.4 6:06.5 ? 1 14
23
Div Pl: 13 Logan Gwinn
16 - Park Cities XC Running Club 16:43.4 6:12.8 ? 3 15
24
Div Pl: 14 Milan Jones
15 - Team Eagles 16:43.4 6:03.9 ? 7
25
Div Pl: 11 Hunter Ingle
18 - Indiana BLAST 16:44.0 6:12.9 ? 3 16
26
Div Pl: 12 Zachary Clark
17 - Unattached 16:45.1 6:04.0 ? 6
27
Div Pl: 13 Ty Rolen
17 - Happy Feet Running 16:50.6 6:11.7 ? 3 17
28
Div Pl: 14 David Hall
17 - Epitome 16:51.9 6:26.2 ? 12
29
Div Pl: 15 Justin Detgen
17 - Blazers Track Club-Michigan 16:52.2 6:10.4 ? 4
30
Div Pl: 15 Devin Boyle
15 - Central Florida Gliders 16:56.3 6:17.4 ? 1
31
Div Pl: 16 Shane Andrews
15 - Unattached 16:56.7 6:08.6 ? 11
32
Div Pl: 17 Emerson Wells
15 - Derby City Athletic Club 16:57.1 6:23.6 ? 6 18
33
Div Pl: 18 Clayton Casner
15 - Park Cities XC Running Club 16:57.3 6:09.7 ? 8 19
34
Div Pl: 16 Alex Amaro
17 - Indiana BLAST 16:57.8 6:11.0 ? 6 20
35
Div Pl: 19 Nathan Glastetter
16 - St Louis Blazers 16:59.5 6:17.0 ? 1
36
Div Pl: 17 Jacob Crouch
18 - Smiths Track Club 16:59.7 6:09.0 ? 8 21
37
Div Pl: 20 Porter Bradley
15 - Unattached 17:00.1 6:14.8 ?
38
Div Pl: 18 Joel Lopez
18 - Rosedale Racers 17:01.9 6:17.1 ? 2 22
39
Div Pl: 21 Charlie Mcintyre
16 - Unattached 17:02.3 6:24.0 ? 11
40
Div Pl: 22 Negesse Kishpaugh
15 - Team Eagles 17:03.6 6:08.9 ? 7
41
Div Pl: 23 Elijah Cardenas
16 - Lake Cities XC 17:03.9 6:14.9 ? 2
42
Div Pl: 19 Bryson Tretter
17 - Indiana BLAST 17:08.6 6:22.9 ? 4
43
Div Pl: 24 Joseph Dominguez
16 - Rosedale Racers 17:09.3 6:24.9 ? 8 23
44
Div Pl: 25 Tyler Harman
16 - Smiths Track Club 17:09.9 6:18.9 ? 1 24
45
Div Pl: 26 William Rone
16 - Memphis Jaguars Track Club 17:10.9 6:24.8 ? 6 25
46
Div Pl: 27 Jorge Mariscal
15 - Rosedale Racers 17:11.3 6:09.1 ? 16 26
47
Div Pl: 28 Demitr Mancini
16 - Break Away Track Club 17:18.6 6:22.1 ? 2 27
48
Div Pl: 29 Dewan Hawthorne
16 - Motor City Track Club 17:19.2 6:19.8 ? 5
49
Div Pl: 30 William Mcelgunn
16 - Unattached 17:19.7 6:42.4 ? 22
50
Div Pl: 31 Garrett Sheets
15 - Unattached 17:20.3 6:19.4 ? 9
51
Div Pl: 32 Matthew Ruppert
16 - Indiana BLAST 17:20.4 6:21.1 ? 1
52
Div Pl: 20 Nathaniel Witmer
17 - Indiana BLAST 17:21.2 6:19.7 ? 8
53
Div Pl: 21 Nicholas Socha
17 - Unattached 17:22.1 6:19.7 ? 10
54
Div Pl: 33 Ethan Deffke
15 - Unattached 17:22.4 6:26.4 ? 6
55
Div Pl: 22 Raul Mendez
17 - newark benfica 17:25.4 6:28.3 ? 5 28
56
Div Pl: 23 De'Karyea Freeman
17 - Motor City Track Club 17:30.4 6:38.7 ? 10
57
Div Pl: 34 Jeffrey Whicker
16 - Indiana BLAST 17:31.5 6:30.6 ? 1
58
Div Pl: 35 Kyle Charles
16 - Team Bird Elite 17:32.5 6:21.1 ? 11
59
Div Pl: 24 Heriberto Chaparro-Gonzalez
17 - Viking TC 17:33.5 6:33.3 ? 3
60
Div Pl: 36 Jordan Lahr
16 - Team Bird Elite 17:34.1 6:16.8 ? 16
61
Div Pl: 37 William Lester
16 - Unattached 17:34.2 6:23.2 ? 7
62
Div Pl: 38 Hashane Abeyagunawardene
15 - Unattached 17:34.4 6:32.5 ? 1
63
Div Pl: 25 Johnathon Rivera
17 - newark benfica 17:34.8 6:31.9 ? 2 29
64
Div Pl: 39 Darius Gordon
16 - Velocity Track Club New York 17:39.5 6:38.9 ? 7
65
Div Pl: 40 John Mitchell
15 - Peak Performance Track Club 17:40.6 6:40.6 ? 11
66
Div Pl: 41 Cyrus Felger
15 - Team Bird Elite 17:40.8 6:24.2 ? 8
67
Div Pl: 42 Thomas Kessman
15 - Blazers Track Club-Michigan 17:42.2 6:33.1 ? 1
68
Div Pl: 43 Caleb Harrington
15 - Team Eagles 17:44.3 6:33.7 ? 1
69
Div Pl: 44 Seth Mattocks
16 - Smiths Track Club 17:45.1 6:28.2 ? 6 30
70
Div Pl: 45 Daniel Mikovits
16 - Unattached 17:46.1 6:31.7 ? 1
71
Div Pl: 46 Keaton Jones
16 - Memphis Jaguars Track Club 17:46.1 6:47.7 ? 20 31
72
Div Pl: 26 Cameron Covington
17 - The Thunderbolts 17:46.2 6:32.9 ? 2 32
73
Div Pl: 47 Colin Jones
16 - Memphis Jaguars Track Club 17:47.7 6:45.1 ? 9 33
74
Div Pl: 48 Austin Corbett
15 - Derby City Athletic Club 17:50.1 6:34.4 ? 2 34
75
Div Pl: 27 Brannen Long
17 - Smiths Track Club 17:50.6 6:32.1 ? 4 35
76
Div Pl: 49 Dimitrios Margaritidis
15 - Team Eagles 17:55.4 6:39.3 ? 3
77
Div Pl: 50 Grady Shiflet
15 - Derby City Athletic Club 17:57.6 6:39.9 ? 36
78
Div Pl: 51 Ian Cortes
15 - Break Away Track Club 17:57.8 6:34.5 ? 4 37
79
Div Pl: 52 Syon Lewis
15 - Miami Elite Track Club 17:59.6 6:35.9 ? 4
80
Div Pl: 53 Edgar Sanchez
16 - Rosedale Racers 18:01.6 6:35.9 ? 6 38
81
Div Pl: 54 Daniel Hein
16 - Indiana BLAST 18:02.8 6:44.8 ? 3
82
Div Pl: 55 Blake Chaloupka
15 - Happy Feet Running 18:03.1 6:40.8 ? 1 39
83
Div Pl: 56 Logan Lucas
15 - Southeast Louisiana Roadrunner 18:04.7 6:44.6 ? 3 40
84
Div Pl: 28 Eliott Beaufils
17 - Prospect Park Youth Running Cl 18:12.2 6:40.2 ? 6
85
Div Pl: 29 Arturo Flores
17 - newark benfica 18:16.6 6:52.4 ? 1 41
86
Div Pl: 30 Nicholas Randazzo
17 - Southeast Louisiana Roadrunner 18:18.0 6:41.2 ? 9 42
87
Div Pl: 57 Caleb Kidd
15 - Indiana BLAST 18:19.3 6:54.1 ? 2
88
Div Pl: 31 Hunter Dupre
18 - Southeast Louisiana Roadrunner 18:20.2 6:51.0 ? 1 43
89
Div Pl: 58 Thomas Sandargas
16 - Break Away Track Club 18:24.6 6:52.0 ? 2 44
90
Div Pl: 59 William Perrone
15 - Derby City Athletic Club 18:25.0 6:43.4 ? 8 45
91
Div Pl: 60 Jose Recinos
16 - newark benfica 18:25.2 6:58.7 ? 4 46
92
Div Pl: 61 Samuel Dechamplain
15 - Unattached 18:26.5 6:49.0 ? 4
93
Div Pl: 62 Henry Wilmes
15 - Derby City Athletic Club 18:26.5 6:44.7 ? 6 47
94
Div Pl: 63 David Lopez
15 - newark benfica 18:28.6 6:55.4 ? 2 48
95
Div Pl: 32 Terry Varicelly
17 - newark benfica 18:32.6 6:53.9 ? 2 49
96
Div Pl: 64 Nicholas Holcomb
16 - Unattached 18:34.7 6:59.0 ? 2
97
Div Pl: 65 Mohamed Boutaleb
15 - Unattached 18:38.3 7:03.3 ? 4
98
Div Pl: 66 Jacob Taylor
16 - Happy Feet Running 18:38.3 6:56.2 ? 2 50
99
Div Pl: 33 Jesus Caballero
18 - Elite Feet 18:39.0 7:10.4 ? 11
100
Div Pl: 34 Trevor Willis
17 - Unattached 18:39.7 6:56.1 ? 2
101
Div Pl: 67 Samuel Stage
15 - Unattached 18:40.7 6:57.8 ?
102
Div Pl: 68 David Anthon
15 - Southeast Louisiana Roadrunner 18:49.6 6:54.2 ? 4 51
103
Div Pl: 69 Chris Webber
15 - Unattached 18:51.3 6:56.7 ? 2
104
Div Pl: 70 Dain Miller
15 - Happy Feet Running 18:54.2 7:54.2 ? 50 52
105
Div Pl: 35 Giovanni Avila
17 - Smiths Track Club 18:54.7 6:56.7 ? 3 53
106
Div Pl: 71 Ryan Harmon
16 - Cool running track club 19:00.3 7:08.4 ? 3
107
Div Pl: 72 Jude Vitrano
16 - Southeast Louisiana Roadrunner 19:08.1 7:11.1 ? 54
108
Div Pl: 36 Chris Freese
18 - Southeast Louisiana Roadrunner 19:18.6 7:24.9 ? 4 55
109
Div Pl: 73 Leonardo Cabrera
16 - Break Away Track Club 19:21.8 7:21.8 ? 56
110
Div Pl: 74 Hunter Day
15 - Southern Indiana Running Club 19:24.6 7:14.9 ? 1
111
Div Pl: 75 Zachary Day
15 - Southern Indiana Running Club 19:30.3 7:30.3 ? 2
112
Div Pl: 76 Garrett Foust
15 - Smiths Track Club 19:31.3 7:11.3 ? 57
113
Div Pl: 77 Elijah Carlstrom
16 - Unattached 19:46.0 7:19.3 ?
114
Div Pl: 37 Jonathan Booker
17 - The Thunderbolts 19:54.2 7:18.4 ? 58
115
Div Pl: 78 Cameron White
15 - The Thunderbolts 19:55.9 7:17.0 ? 59
116
Div Pl: 79 Caleb Emory
15 - Smiths Track Club 19:56.3 7:10.3 ? 60
117
Div Pl: 38 Logan Webster
17 - The Thunderbolts 20:14.0 7:19.9 ? 61
118
Div Pl: 80 Justin Chedrick
16 - Smiths Track Club 20:14.9 7:14.4 ? 2
119
Div Pl: 81 Jacob Woloszyn
15 - Rockford Wildcats 21:00.5 7:31.9 ? 2
120
Div Pl: 82 Caleb Horn
15 - The Thunderbolts 21:30.5 8:30.5 ? 2 62
121
Div Pl: 83 Stephen Bush
15 - Unattached 22:01.2 8:14.6 ? 1
122
Div Pl: 84 Terrell Williams
15 - Jersey Heat Track Club 22:16.2 9:16.2 ? 4
123
Div Pl: 85 Isaiah Mccrae
15 - Durham Striders Track Club 22:47.8 8:57.5 ?
124
Div Pl: 39 Kendall Vance
17 - Viking TC 23:10.8 9:10.8 ?
125
Div Pl: 86 Peter Poythress
16 - Unattached 23:24.6 8:59.3 ?
126
Div Pl: 87 Alec Rogers
16 - The Thunderbolts 23:47.1 8:59.9 ? 63
127
Div Pl: 88 Daniel Richardson
16 - The Thunderbolts 24:05.7 9:02.5 ? 64
Place Team Points
1 Indiana BLAST 32
2 Park Cities XC Running Club 63
3 Rosedale Racers 83
4 Memphis Jaguars Track Club 107
5 Smiths Track Club 163
6 Happy Feet Running 164
7 Break Away Track Club 172
8 Derby City Athletic Club 180
9 newark benfica 192
10 Southeast Louisiana Roadrunner 230
11 The Thunderbolts 272
Girl's 4000 Meter Run 13-14 year old
164 Runners Finish
164 Runners
Place Athlete Name Time Split Move Points
1
Div Pl: 1 Natalie Varela
13 - Miami Elite Track Club 14:25.8 1
2
Div Pl: 1 Mckenna Cavanaugh
14 - Southern Indiana Running Club 14:40.9 2
3
Div Pl: 2 Valerie Lastra
13 - Miami Elite Track Club 14:44.0 3
4
Div Pl: 3 Makena Gates
13 - Georgia Elite 14:46.4 4
5
Div Pl: 4 London Culbreath
13 - Happy Feet Running 14:49.7 5
6
Div Pl: 5 Camila Vicens
13 - Track Houston 14:52.0
7
Div Pl: 6 Nyah Hernandez
13 - Georgia Elite 14:54.4 6
8
Div Pl: 2 Kathryn Rathman
14 - Marlton Track Club 14:54.5 7
9
Div Pl: 7 Isabella Pawloski
13 - Unattached 14:54.6
10
Div Pl: 3 Karenna Bowen
14 - Unattached 14:55.2
11
Div Pl: 8 Sophia Muccini
13 - TSC Track Club 14:58.0
12
Div Pl: 4 Sydney Runyan
14 - Georgia Elite 14:58.7 8
13
Div Pl: 9 Ciara Martinez
13 - Elite Feet 14:59.2 9
14
Div Pl: 5 Grace Ellsworth
14 - Georgia Elite 14:59.6 10
15
Div Pl: 6 Vera Thompson
14 - Lake Cities XC 15:04.0
16
Div Pl: 10 Katelyn Wasson
13 - Zionsville XC Club 15:06.4
17
Div Pl: 7 Sydney Haines
14 - Carmel Distance Project 15:07.4 11
18
Div Pl: 8 Natalia Saenz
14 - South Austin Steel 15:08.3 12
19
Div Pl: 9 Elayna Bahr
14 - Central Florida Gliders 15:08.6 13
20
Div Pl: 11 Alexandra Green
13 - Indiana BLAST 15:10.7 14
21
Div Pl: 10 Sarah Wilkinson
14 - Derby City Athletic Club 15:12.2 15
22
Div Pl: 11 Jordyn Boyer
14 - Indiana BLAST 15:12.2 16
23
Div Pl: 12 Ashley Klingenberg
13 - Central Florida Gliders 15:14.9 17
24
Div Pl: 13 Abigail Parker
13 - Carmel Distance Project 15:15.0 18
25
Div Pl: 14 Lesley Viveros
13 - Wolf Pack 15:15.5
26
Div Pl: 12 Katherine Vuckovic
14 - Unattached 15:16.2
27
Div Pl: 15 Lillian Oddou
13 - Indiana BLAST 15:17.5 19
28
Div Pl: 16 Jordan Mathis
13 - 620 Running 15:17.9
29
Div Pl: 17 Josephine Scanlan
13 - Derby City Athletic Club 15:19.5 20
30
Div Pl: 13 Alyssa Mayhew
14 - Wolf Pack 15:20.6
31
Div Pl: 14 Alicia Repka
14 - Rockford Wildcats 15:21.1
32
Div Pl: 18 Abigail Bohn
13 - Derby City Athletic Club 15:24.2 21
33
Div Pl: 19 Monroe Fruchey
13 - Indiana BLAST 15:24.3 22
34
Div Pl: 15 Mackenzie Czurak
14 - Central Florida Gliders 15:25.0 23
35
Div Pl: 20 Mary Yell
13 - Triangle Champions 15:26.4
36
Div Pl: 21 Mia Herring
13 - South Austin Steel 15:26.6 24
37
Div Pl: 16 Skylar Boogerd
14 - Memphis Jaguars Track Club 15:28.6
38
Div Pl: 17 Tatum Castillo
14 - Lake Cities XC 15:30.8
39
Div Pl: 22 Zoe Smith
13 - PTC FLASH 15:36.5
40
Div Pl: 23 Sara Jarman
13 - Green Flash XC 15:37.4 25
41
Div Pl: 24 Victoria Heard
13 - Unattached 15:38.7
42
Div Pl: 18 Kendall Hayes
14 - Derby City Athletic Club 15:39.6 26
43
Div Pl: 19 Brin Strouse
14 - Green Flash XC 15:39.9 27
44
Div Pl: 25 Reese Saddler
13 - Jackrabbit Running Club 15:42.5 28
45
Div Pl: 20 Kara Krol
14 - Unattached 15:43.5
46
Div Pl: 21 Courtney Brown
14 - Indiana BLAST 15:44.7 29
47
Div Pl: 22 Kinga Parrish
14 - South Austin Steel 15:47.7 30
48
Div Pl: 23 Madelyn Kopec
14 - Unattached 15:47.7
49
Div Pl: 26 Jordan Shapiro
13 - Miami Elite Track Club 15:48.9 31
50
Div Pl: 27 Rebecca Bergnes
13 - Miami Elite Track Club 15:50.2 32
51
Div Pl: 24 Victoria Penney
14 - St Louis Blazers 15:51.1
52
Div Pl: 28 Reagan Mccooey
13 - Zionsville XC Club 15:52.9
53
Div Pl: 29 Allison Mopsik
13 - 620 Running 15:53.4
54
Div Pl: 30 Isabella Green
13 - Indiana BLAST 15:54.3 33
55
Div Pl: 25 Bridget Lyons
14 - Marlton Track Club 15:54.6 34
56
Div Pl: 31 Paola Bencosme
13 - Miami Elite Track Club 15:58.4 35
57
Div Pl: 26 Taylor Gregory
14 - Team Eagles 15:59.3 36
58
Div Pl: 32 Natalie Clare
13 - Southern Indiana Running Club 15:59.5 37
59
Div Pl: 33 Kelsey Vogel
13 - Cool Kids Run 16:00.2
60
Div Pl: 34 Madelynn Madison
13 - Unattached 16:03.9
61
Div Pl: 27 Allyson Gooden
14 - St Louis Blazers 16:04.3
62
Div Pl: 28 Ellen Chamberlain
14 - Georgia Elite 16:06.1 38
63
Div Pl: 35 Ainsley Mitten
13 - Elite Feet 16:06.5 39
64
Div Pl: 36 Madison Bennett
13 - Elite Feet 16:08.5 40
65
Div Pl: 37 Emily Daniel
13 - XC 2 Xtreme 16:09.4 41
66
Div Pl: 38 Desiland Almaguer
13 - Elite Feet 16:09.6 42
67
Div Pl: 29 Sydney Liddle
14 - Southern Indiana Running Club 16:10.5 43
68
Div Pl: 30 Cadi Rowe
14 - Break Away Track Club 16:10.9
69
Div Pl: 39 Lily Mcandrews
13 - Carmel Distance Project 16:11.5 44
70
Div Pl: 31 Elizabeth Welpott
14 - Team Eagles 16:12.1 45
71
Div Pl: 40 Jane Mallach
13 - Unattached 16:13.2
72
Div Pl: 41 Ashlyn Smith
13 - South Austin Steel 16:13.9 46
73
Div Pl: 42 Emily Assemany
13 - Waza Track Club 16:14.6
74
Div Pl: 43 Leah Simpson
13 - Derby City Athletic Club 16:16.0 47
75
Div Pl: 32 Cerys Mclean
14 - Buffalo Chips Running Club 16:16.8 48
76
Div Pl: 44 Angela Arnett
13 - Marlton Track Club 16:17.4 49
77
Div Pl: 33 Isabel Borrego
14 - Unattached 16:17.7
78
Div Pl: 45 Natalia Martino
13 - Rockford Wildcats 16:18.0
79
Div Pl: 46 Eden Oddou
13 - Indiana BLAST 16:21.5 50
80
Div Pl: 34 Gabrielle Carbonara
14 - Marlton Track Club 16:22.7 51
81
Div Pl: 35 Emily Trevino
14 - Elite Feet 16:24.3 52
82
Div Pl: 47 Lucinda Doogan
13 - Prospect Park Youth Running Cl 16:24.7
83
Div Pl: 36 Kylah Stout
14 - Team Eagles 16:25.9 53
84
Div Pl: 48 Kayden Casey
13 - Indiana BLAST 16:28.3
85
Div Pl: 37 Kendall Smith
14 - Elite Feet 16:29.5 54
86
Div Pl: 49 Cassidy Beard
13 - South Austin Steel 16:30.8 55
87
Div Pl: 50 Megan Porter
13 - Team Eagles 16:31.0 56
88
Div Pl: 38 Delaynie Grove
14 - Team Eagles 16:31.3 57
89
Div Pl: 51 Martha Hunter
13 - Carmel Distance Project 16:31.4 58
90
Div Pl: 39 Anna Scheeser
14 - Unattached 16:34.2
91
Div Pl: 52 Alaina O'Rear
13 - Carmel Distance Project 16:40.1 59
92
Div Pl: 53 Ally Amerson
13 - XC 2 Xtreme 16:41.3 60
93
Div Pl: 54 Emma Orloff
13 - Bullseye Running/HoCo Striders 16:41.7
94
Div Pl: 55 Amber Lupton
13 - Marlton Track Club 16:41.9 61
95
Div Pl: 40 Sarah Petersen
14 - Zionsville XC Club 16:42.2
96
Div Pl: 56 Chelsea Gaesser
13 - Derby City Athletic Club 16:44.2 62
97
Div Pl: 57 Riley Bradshaw
13 - Jackrabbit Running Club 16:45.6 63
98
Div Pl: 58 Chloe Loftus
13 - Southern Indiana Running Club 16:46.0 64
99
Div Pl: 59 Brooklynn Edwards
13 - Carmel Distance Project 16:49.1 65
100
Div Pl: 41 Alison Kocsis
14 - Happy Feet Running 16:50.8 66
101
Div Pl: 60 Emma Strickland
13 - Catoctin 16:51.1
102
Div Pl: 42 Madison Woolley
14 - Lake Cities XC 16:52.0
103
Div Pl: 43 Jamie Zeigler
14 - Team Bird Elite 16:52.5
104
Div Pl: 61 Emma Powell
13 - Central Florida Gliders 16:52.8 67
105
Div Pl: 62 Carly Nicholson
13 - Marlton Track Club 16:53.6 68
106
Div Pl: 63 Sheridan Eggers
13 - Zionsville XC Club 16:53.9
107
Div Pl: 64 Abigail Greene
13 - Derby City Athletic Club 16:55.8 69
108
Div Pl: 65 Paige Ohrvall
13 - Carmel Distance Project 16:56.6 70
109
Div Pl: 44 Haley Ulmer
14 - Indiana BLAST 16:57.2
110
Div Pl: 66 Elizabeth Lalonde
13 - Indiana BLAST 16:59.0
111
Div Pl: 45 Alaysia Gutierrez
14 - Blazers Track Club-Michigan 16:59.1
112
Div Pl: 46 Amelia Smith
14 - Marlton Track Club 17:01.6 71
113
Div Pl: 47 Anastasia Newsome
14 - Derby City Athletic Club 17:02.7
114
Div Pl: 48 Josslin Scull
14 - Wolf Pack 17:03.3
115
Div Pl: 67 Mikayla Dudley
13 - Jackrabbit Running Club 17:03.9 72
116
Div Pl: 49 Najiyah King
14 - Jackrabbit Running Club 17:05.0 73
117
Div Pl: 68 Olivia Snodgrass
13 - Derby City Athletic Club 17:09.9
118
Div Pl: 69 Casie Mcclure
13 - Happy Feet Running 17:15.0 74
119
Div Pl: 70 Elisabeth Ragan
13 - St Louis Blazers 17:15.1
120
Div Pl: 50 Sydney Caromano
14 - Marlton Track Club 17:18.1
121
Div Pl: 51 Taylor Hibel
14 - Central Florida Gliders 17:19.5 75
122
Div Pl: 71 Erin Mcaneny
13 - Unattached 17:20.8
123
Div Pl: 72 Cemone McGee
13 - Buffalo Chips Running Club 17:24.8 76
124
Div Pl: 73 Ashley Alderman
13 - Team Eagles 17:25.9 77
125
Div Pl: 74 Jessica Casas
13 - Elite Feet 17:25.9 78
126
Div Pl: 75 Mallory Gray
13 - Derby City Athletic Club 17:31.1
127
Div Pl: 76 Dagny Edwards
13 - Central CT Jaguars 17:33.6
128
Div Pl: 77 Julia Weiner
13 - Central Florida Gliders 17:33.9 79
129
Div Pl: 78 Sarah Trail
13 - Green Flash XC 17:35.3 80
130
Div Pl: 52 Karisma Singh
14 - Jackrabbit Running Club 17:41.1 81
131
Div Pl: 53 Dolores Estrada-Hernandez
14 - Viking TC 17:44.2
132
Div Pl: 79 Alexandra Dean
13 - Green Flash XC 17:45.5 82
133
Div Pl: 54 Kenzie Burfield
14 - XC 2 Xtreme 17:46.1 83
134
Div Pl: 80 Gretchen Witmer
13 - Indiana BLAST 17:46.9
135
Div Pl: 81 Sarah Rash
13 - Green Flash XC 17:51.5 84
136
Div Pl: 82 Bella Falotico
13 - Prospect Park Youth Running Cl 17:56.1
137
Div Pl: 55 Kaila Orines
14 - Elite Feet 18:00.1
138
Div Pl: 83 Joanna-Jorja Nelvis
13 - Memphis Jaguars Track Club 18:00.8
139
Div Pl: 56 Brittney Nelson
14 - Happy Feet Running 18:01.0 85
140
Div Pl: 84 Cassie Mcclure
13 - Happy Feet Running 18:04.9 86
141
Div Pl: 57 Ashlyn Mccarty
14 - Southern Indiana Running Club 18:09.5 87
142
Div Pl: 85 Halle Phillips
13 - XC 2 Xtreme 18:11.7 88
143
Div Pl: 86 Lilly Cowley
13 - Unattached 18:15.1
144
Div Pl: 58 Alaina Baxter
14 - Buffalo Chips Running Club 18:20.4 89
145
Div Pl: 87 Ana Parker
13 - Unattached 18:29.1
146
Div Pl: 59 Marcela Rodriguez
14 - Buffalo Chips Running Club 18:31.4 90
147
Div Pl: 60 Sydney Gunderson
14 - Buffalo Chips Running Club 18:33.8 91
148
Div Pl: 88 Alyssa Villarreal
13 - Elite Feet 18:34.6
149
Div Pl: 61 Adrianna Weaver
14 - Break Away Track Club 18:42.0
150
Div Pl: 62 Kayla Quimby
14 - Team Eagles 18:47.1 92
151
Div Pl: 89 Jessie Connick
13 - Unattached 19:09.4
152
Div Pl: 90 Haley Roat
13 - Central Florida Gliders 19:21.1 93
153
Div Pl: 91 Journey Sutton
13 - XC 2 Xtreme 19:42.5 94
154
Div Pl: 92 Madeline Hartsog
13 - Jackrabbit Running Club 19:45.2 95
155
Div Pl: 93 Rachael Lemaster
13 - Team Eagles 20:14.8
156
Div Pl: 94 Jamie Lester
13 - Unattached 20:18.6
157
Div Pl: 95 Amy Graham
13 - Unattached 20:32.7
158
Div Pl: 96 Taylor Snow
13 - The Thunderbolts 21:08.0
159
Div Pl: 97 Brianna Quails
13 - XC 2 Xtreme 21:20.1 96
160
Div Pl: 98 Katerina Karamanis
13 - Central Florida Gliders 21:23.8
161
Div Pl: 99 Amira Dixon
13 - Prospect Park Youth Running Cl 21:58.3
162
Div Pl: 100 Natalie Camp
13 - The Thunderbolts 22:09.9
163
Div Pl: 101 Gabriela Marrero
13 - Pirate Runners 22:13.7
164
Div Pl: 102 Kailyn Castro
13 - Pirate Runners 22:31.9
Place Team Points
1 Georgia Elite 66
2 Indiana BLAST 100
3 Miami Elite Track Club 102
4 Derby City Athletic Club 129
5 South Austin Steel 167
6 Elite Feet 182
7 Carmel Distance Project 190
8 Central Florida Gliders 195
9 Marlton Track Club 202
10 Southern Indiana Running Club 233
11 Team Eagles 247
12 Green Flash XC 298
13 Happy Feet Running 316
14 Jackrabbit Running Club 317
15 XC 2 Xtreme 366
16 Buffalo Chips Running Club 394
Boy's 4000 Meter Run 13-14 year old
200 Runners Finish
200 Runners
Place Athlete Name Time Split Move Points
1
Div Pl: 1 Acasio Pinheiro
14 - newark benfica 12:29.7 7:36.3 ?
2
Div Pl: 2 Lucas Upton
14 - Team Eagles 12:31.4 7:37.9 ? 1 1
3
Div Pl: 3 Michael Abeyta
14 - El Paso Striders 12:48.3 7:54.0 ? 2
4
Div Pl: 4 Jeron Jordan
14 - Transy East 12:55.1 8:01.7 ? 2
5
Div Pl: 5 Michael Taylor
14 - Team Eagles 13:01.2 8:00.3 ? 2 2
6
Div Pl: 6 Nicholas Hruskoci
14 - Northside Saints 13:09.4 8:15.5 ? 2 3
7
Div Pl: 7 Darren Yates
14 - Carmel Distance Project 13:12.7 8:10.4 ? 3 4
8
Div Pl: 8 Quinn Gallagher
14 - Northside Saints 13:13.8 8:11.5 ? 1 5
9
Div Pl: 9 Brandon Boyd
14 - Unattached 13:20.4 8:18.8 ? 1
10
Div Pl: 10 Jefferson Bushur
14 - Unattached 13:20.9 8:22.8 ? 4
11
Div Pl: 1 Luke Combs
13 - Team Eagles 13:24.8 8:21.5 ? 6
12
Div Pl: 11 Ermiyas Harper
14 - Prospect Park Youth Running Cl 13:28.3 8:17.5 ? 13 7
13
Div Pl: 12 Canaan St Lewis
14 - Central Florida Gliders 13:29.6 8:16.2 ? 15
14
Div Pl: 13 Patrick Campbell
14 - Carmel Distance Project 13:30.2 8:20.0 ? 7 8
15
Div Pl: 14 Noah Flynn
14 - Huntsville Metro Track Club 13:31.8 8:21.0 ? 9
16
Div Pl: 15 Demain Scott
14 - Prospect Park Youth Running Cl 13:32.0 8:21.0 ? 10 9
17
Div Pl: 16 James Cain
14 - Excalibur 13:33.4 8:25.0 ? 1
18
Div Pl: 2 Tristan Olpin
13 - Rockford Wildcats 13:34.5 8:26.4 ? 1
19
Div Pl: 17 Silas Franklin
14 - Smiths Track Club 13:35.7 8:26.6 ? 1
20
Div Pl: 18 Nathan Enfield
14 - Carmel Distance Project 13:35.9 8:21.7 ? 11 10
21
Div Pl: 19 Preston Coots
14 - Southern Indiana Running Club 13:36.1 8:27.6 ? 2 11
22
Div Pl: 3 Wilson Whicker
13 - Indiana BLAST 13:37.4 8:30.4 ? 9
23
Div Pl: 20 Jaden Hardesty
14 - Southern Indiana Running Club 13:37.8 8:29.8 ? 7 12
24
Div Pl: 21 Robert Pratt
14 - Zionsville XC Club 13:41.9 8:26.3 ? 11
25
Div Pl: 22 Alex Ponce
14 - Unattached 13:43.5 8:31.8 ? 2
26
Div Pl: 23 Kaleb Patterson
14 - Derby City Athletic Club 13:44.0 8:29.2 ? 7 13
27
Div Pl: 24 Bryce Dunn
14 - Southern Indiana Running Club 13:44.3 8:39.5 ? 15 14
28
Div Pl: 4 Logan Cole
13 - Zionsville XC Club 13:45.0 8:21.9 ? 23
29
Div Pl: 5 Kyle James-Heer
13 - Ann Arbor Track Club 13:45.0 8:30.9 ? 1
30
Div Pl: 6 Akshay Reddy
13 - Waza Track Club 13:45.2 8:37.2 ? 15
31
Div Pl: 7 Tamrat Snyder
13 - Green Flash XC 13:48.1 8:34.1 ? 2
32
Div Pl: 25 Aaron Ditsworth
14 - Team Eagles 13:48.2 8:28.2 ? 8 15
33
Div Pl: 26 Jayden Wenning
14 - Team Eagles 13:49.0 8:41.8 ? 19 16
34
Div Pl: 27 Tobias Zinner
14 - Prospect Park Youth Running Cl 13:50.6 8:34.0 ? 2 17
35
Div Pl: 8 David Heinemann
13 - Southern Indiana Running Club 13:51.9 8:41.7 ? 13 18
36
Div Pl: 9 Erik Halldorson
13 - Lake Cities XC 13:53.2 8:32.6 ? 8 19
37
Div Pl: 28 Joseph Tiller
14 - Lake Cities XC 13:55.0 8:32.7 ? 11 20
38
Div Pl: 10 Anish Nanjappa
13 - Bullseye Running/HoCo Striders 13:56.7 8:42.5 ? 6
39
Div Pl: 11 Luke Heinemann
13 - Southern Indiana Running Club 13:58.7 8:43.4 ? 5 21
40
Div Pl: 12 Gunnison Hays
13 - Lake Cities XC 13:58.7 8:36.0 ? 9 22
41
Div Pl: 13 Sean Roan
13 - Team Eagles 13:59.6 8:38.7 ? 5 23
42
Div Pl: 29 Timothy Haughton
14 - Cool Kids Run 14:00.7 8:36.0 ? 14 24
43
Div Pl: 14 Oliver Branham-Upton
13 - Prospect Park Youth Running Cl 14:01.7 8:42.3 ? 5 25
44
Div Pl: 30 Elijah Alexander-Macias
14 - Unattached 14:03.5 8:53.0 ? 21
45
Div Pl: 31 Borru Kishpaugh
14 - Team Eagles 14:03.8 8:42.2 ? 2 26
46
Div Pl: 15 Samuel Kirkpatrick
13 - Tri-cities Youth 14:04.9 8:45.1 ? 7
47
Div Pl: 16 John Malach
13 - Cool Kids Run 14:12.4 8:51.5 ? 2 27
48
Div Pl: 17 Landon Hendrickson
13 - Springfield Track Club 14:12.7 8:48.1 ? 7 28
49
Div Pl: 18 Michael Moon
13 - Carmel Distance Project 14:12.8 8:43.5 ? 17 29
50
Div Pl: 19 Owen Daugherty
13 - 620 Running 14:12.9 8:50.0 ?
51
Div Pl: 32 Tallon Hairston
14 - Smiths Track Club 14:14.8 8:54.6 ? 10
52
Div Pl: 33 Nicholas Schuster
14 - Carmel Distance Project 14:15.3 8:46.0 ? 13 30
53
Div Pl: 34 Kyle Smith
14 - Unattached 14:15.4 8:55.0 ? 10
54
Div Pl: 20 Tait Ellingson
13 - Unattached 14:15.4 8:48.6 ? 7
55
Div Pl: 35 Joshua Tajiri
14 - Buffalo Chips Running Club 14:15.7 8:57.1 ? 18
56
Div Pl: 36 Liam Quintana
14 - Break Away Track Club 14:18.2 8:50.2 ? 6
57
Div Pl: 37 Liam Duffy
14 - Marlton Track Club 14:18.5 8:50.2 ? 6 31
58
Div Pl: 38 Nicholas Ondr
14 - Springfield Track Club 14:22.5 8:57.9 ? 4 32
59
Div Pl: 39 Javonne Kirksey
14 - Motor City Track Club 14:23.7 8:59.4 ? 7
60
Div Pl: 21 Andrew Alden
13 - Carmel Distance Project 14:24.8 8:55.4 ? 7 33
61
Div Pl: 40 Elko Gerville-Reache
14 - Prospect Park Youth Running Cl 14:25.2 8:51.8 ? 16 34
62
Div Pl: 22 Ethan Rice
13 - Prospect Park Youth Running Cl 14:25.8 9:01.3 ? 9 35
63
Div Pl: 41 Alexander Brisben
14 - Northside Saints 14:26.2 9:00.1 ? 5 36
64
Div Pl: 42 Connor Heller
14 - Unattached 14:30.5 9:00.4 ? 6
65
Div Pl: 23 Noah Futter
13 - Southern Indiana Running Club 14:30.8 9:00.5 ? 6 37
66
Div Pl: 24 Jakob Gunter
13 - Elite Feet 14:31.0 9:10.7 ? 24
67
Div Pl: 25 John Hurley
13 - Unattached 14:32.8 9:00.0 ? 7
68
Div Pl: 43 Spencer Paragas
14 - New Haven Age Group Track Club 14:34.6 8:55.0 ? 25
69
Div Pl: 44 Merlin Beaufils
14 - Prospect Park Youth Running Cl 14:34.9 9:06.0 ? 5 38
70
Div Pl: 45 Kurt Stephens
14 - Carmel Distance Project 14:35.3 9:00.9 ? 9 39
71
Div Pl: 26 Ashton Still
13 - Southern Indiana Running Club 14:35.3 9:10.5 ? 14 40
72
Div Pl: 27 Judson Greer
13 - Happy Feet Running 14:35.4 8:58.9 ? 14 41
73
Div Pl: 28 Jacob Ricks
13 - Lake Cities XC 14:35.4 9:03.9 ? 1 42
74
Div Pl: 29 Anthony Garcia
13 - Lake Cities XC 14:35.7 8:50.1 ? 45 43
75
Div Pl: 30 Dylan Odud
13 - Marlton Track Club 14:36.4 8:55.2 ? 27 44
76
Div Pl: 46 Edward Norvell
14 - Lake Cities XC 14:36.9 8:49.8 ? 47 45
77
Div Pl: 31 Noah Walker
13 - Cool Kids Run 14:38.7 9:03.0 ? 6 46
78
Div Pl: 47 Marshall Varner
14 - Happy Feet Running 14:41.5 9:11.8 ? 10 47
79
Div Pl: 48 Carlos Catala
14 - Miami Elite Track Club 14:41.7 9:06.6 ? 2 48
80
Div Pl: 32 Juan Palma
13 - Rosedale Racers 14:42.2 9:03.2 ? 10
81
Div Pl: 33 Andrew Anderson
13 - Northside Saints 14:42.2 9:08.9 ? 5 49
82
Div Pl: 34 Austin San Juan
13 - Miami Elite Track Club 14:42.4 8:57.2 ? 35 50
83
Div Pl: 35 Boland Grayson
13 - Derby City Athletic Club 14:42.9 8:58.6 ? 31 51
84
Div Pl: 36 Zedekiah Williams
13 - Prospect Park Youth Running Cl 14:44.6 9:14.7 ? 15
85
Div Pl: 49 John Brodzik
14 - Marlton Track Club 14:44.8 9:02.8 ? 21 52
86
Div Pl: 50 Gabriel Nunes
14 - Miami Elite Track Club 14:44.9 9:01.9 ? 23 53
87
Div Pl: 37 Will Murphy
13 - Carmel Distance Project 14:46.4 9:12.4 ? 9
88
Div Pl: 51 John Hawes
14 - Northside Saints 14:47.7 9:08.3 ? 4 54
89
Div Pl: 38 Tyler Dierckman
13 - Carmel Distance Project 14:48.3 9:00.6 ? 36
90
Div Pl: 39 David Dechamplain
13 - Unattached 14:48.5 9:06.8 ? 14
91
Div Pl: 52 Andre Gonzales
14 - Elite Feet 14:49.9 9:23.6 ? 32
92
Div Pl: 40 Hayden Podlin
13 - Unattached 14:51.2 9:11.1 ? 4
93
Div Pl: 53 Alec Collado
14 - Miami Elite Track Club 14:51.2 9:05.7 ? 25 55
94
Div Pl: 41 Owen Urtel
13 - Carmel Distance Project 14:52.3 9:05.8 ? 28
95
Div Pl: 42 Jackson Williams
13 - Unattached 14:52.4 9:09.6 ? 13
96
Div Pl: 43 Peter Cembalest
13 - Prospect Park Youth Running Cl 14:53.5 9:13.6 ? 2
97
Div Pl: 54 Garrett Gularson
14 - Green Flash XC 14:53.7 9:20.7 ? 22
98
Div Pl: 44 John Grow
13 - Cool Kids Run 14:54.2 9:15.9 ? 9 56
99
Div Pl: 45 David Amat
13 - Miami Elite Track Club 14:54.8 9:11.5 ? 11 57
100
Div Pl: 55 Ryan Kear
14 - Unattached 14:55.2 9:11.3 ? 12
101
Div Pl: 56 Zachary Spergel
14 - Unattached 14:56.0 9:14.5 ? 2
102
Div Pl: 46 Derek Ruiz-Webb
13 - Elite Runners Tc 14:56.3 9:16.3 ? 7
103
Div Pl: 47 William Tripp
13 - Bullseye Running/HoCo Striders 14:57.1 9:17.8 ? 12
104
Div Pl: 48 Leart Bakraqi
13 - Tailwind Track Club 14:58.5 9:18.2 ? 6
105
Div Pl: 49 Paul Sherrill
13 - Texas Thunder Track Club 15:00.6 9:18.0 ? 2
106
Div Pl: 57 Octavio Vasquez-Tilley
14 - Unattached 15:00.9 9:23.5 ? 19
107
Div Pl: 50 Ethan Selph
13 - Unattached 15:04.2 9:23.8 ? 8
108
Div Pl: 51 Stephen Scaletty
13 - Springfield Track Club 15:04.4 9:29.8 ? 28 58
109
Div Pl: 58 Pierce Wells
14 - Derby City Athletic Club 15:05.9 9:39.4 ? 49 59
110
Div Pl: 52 Ethan Wechsler
13 - Marlton Track Club 15:05.9 9:34.3 ? 37 60
111
Div Pl: 53 Marc Olson
13 - Cool Kids Run 15:09.9 9:29.6 ? 14 61
112
Div Pl: 54 Spencer Jyawook
13 - Ann Arbor Track Club 15:11.4 9:36.0 ? 30
113
Div Pl: 59 Jamieson Nelvis
14 - Memphis Jaguars Track Club 15:13.7 9:28.5 ? 3
114
Div Pl: 55 Immanuel Edwards
13 - Texas Thunder Track Club 15:14.0 9:32.3 ? 9
115
Div Pl: 60 Collin Krapf
14 - Unattached 15:14.6 9:28.2 ? 6
116
Div Pl: 61 Treavis Batson
14 - Springfield Track Club 15:15.6 9:31.9 ? 5 62
117
Div Pl: 56 Robert Lohman
13 - Indiana BLAST 15:17.7 9:23.5 ? 17
118
Div Pl: 57 Ben Coco
13 - Happy Feet Running 15:19.6 9:22.4 ? 21 63
119
Div Pl: 62 Shawn Payne
14 - Derby City Athletic Club 15:21.8 9:33.5 ? 9 64
120
Div Pl: 58 Michael Grow
13 - Cool Kids Run 15:22.3 9:34.5 ? 7 65
121
Div Pl: 59 Chase Miller
13 - Marlton Track Club 15:27.4 9:36.1 ? 9 66
122
Div Pl: 60 Tahje Flemming
13 - Prospect Park Youth Running Cl 15:29.0 9:48.1 ? 21
123
Div Pl: 61 Andrew Alderman
13 - Team Eagles 15:30.5 9:29.2 ? 21
124
Div Pl: 63 Bishopp Boutin
14 - Prospect Park Youth Running Cl 15:30.8 9:43.4 ?
125
Div Pl: 62 Johnathan Dominguez
13 - Rosedale Racers 15:31.0 9:55.0 ? 40
126
Div Pl: 64 Michael Gavio
14 - Marlton Track Club 15:33.1 9:40.4 ? 6 67
127
Div Pl: 63 Adam Kromish
13 - Marlton Track Club 15:33.1 9:41.4 ? 4 68
128
Div Pl: 64 Donovan Wilson
13 - Southern Indiana Running Club 15:35.6 9:49.3 ? 8
129
Div Pl: 65 Matthew Sozzi
14 - Southern Indiana Running Club 15:36.2 9:52.1 ? 16
130
Div Pl: 65 Christian Nicolas
13 - Prospect Park Youth Running Cl 15:36.3 9:55.6 ? 30
131
Div Pl: 66 Joseph Roberts
13 - Southern Indiana Running Club 15:37.3 9:43.8 ? 2
132
Div Pl: 67 Preston Duesing
13 - Lake Cities XC 15:40.1 9:43.0 ? 6 69
133
Div Pl: 68 James Spencer
13 - Tailwind Track Club 15:42.0 9:37.1 ? 16
134
Div Pl: 69 Brett Shea
13 - Marlton Track Club 15:42.9 9:46.3 ? 3
135
Div Pl: 66 Alex Shah
14 - Unattached 15:44.3 10:06.4 ? 47
136
Div Pl: 67 Thomas Bibb
14 - Happy Feet Running 15:47.6 9:53.0 ? 1 70
137
Div Pl: 68 Noah Bergsma
14 - Carmel Distance Project 15:48.5 9:47.7 ? 6
138
Div Pl: 70 Anoop Braich
13 - Lake Cities XC 15:53.2 9:49.3 ? 9
139
Div Pl: 69 Ricardo Allen
14 - Pirate Runners 15:54.8 9:46.6 ? 18 71
140
Div Pl: 70 Luke Roland
14 - Southern Indiana Running Club 15:55.0 9:58.8 ? 4
141
Div Pl: 71 Nolan Miller
13 - Hurley YMCA Warriors T&F/ XC 15:56.0 9:55.5 ?
142
Div Pl: 71 Jevon Leonard
14 - Premier Athletics 15:57.0 10:06.7 ? 13
143
Div Pl: 72 Zane Edwards
14 - Springfield Track Club 15:57.0 10:21.1 ? 59 72
144
Div Pl: 72 Adolfo Vazquez
13 - Pirate Runners 15:59.1 9:51.1 ? 12 73
145
Div Pl: 73 Emmanuel Navarrete
14 - Southern Indiana Running Club 15:59.5 10:11.7 ? 19
146
Div Pl: 73 Tristen Ohonde
13 - PTC FLASH 16:02.5 9:59.1 ?
147
Div Pl: 74 Laith Qushair
14 - Unattached 16:05.8 10:05.4 ? 5
148
Div Pl: 74 Roger Baldwin
13 - New Haven Age Group Track Club 16:05.8 10:00.8 ? 2
149
Div Pl: 75 Noah Silva
13 - Break Away Track Club 16:12.7 10:09.9 ? 4
150
Div Pl: 75 Westin Pitlik
14 - Happy Feet Running 16:15.9 10:07.3 ? 8 74
151
Div Pl: 76 Gabriel Da Silva
13 - Pirate Runners 16:17.8 10:07.3 ? 12 75
152
Div Pl: 77 Elliott Kliesner
13 - Unattached 16:20.1 10:13.5 ?
153
Div Pl: 78 Dylan Lane
13 - Prospect Park Youth Running Cl 16:23.3 10:17.4 ? 2
154
Div Pl: 79 Ricardo Ortiz
13 - Pirate Runners 16:24.6 10:13.4 ? 10 76
155
Div Pl: 76 Owen Novak
14 - Lake Cities XC 16:25.3 10:04.3 ? 16
156
Div Pl: 77 Joseph Buechler
14 - Derby City Athletic Club 16:26.4 10:18.5 ? 1 77
157
Div Pl: 80 Bryce Colbert
13 - Peak Performance Track Club 16:27.1 10:06.9 ? 12
158
Div Pl: 78 Peter Agate
14 - TSC Track Club 16:29.6 10:19.5 ? 3
159
Div Pl: 81 Andrew Dollins
13 - Zionsville XC Club 16:30.7 10:23.4 ? 5
160
Div Pl: 79 Griffin Webster
14 - The Thunderbolts 16:31.9 10:03.8 ? 18
161
Div Pl: 82 Aaron Ruth
13 - Derby City Athletic Club 16:33.3 10:24.3 ? 1 78
162
Div Pl: 83 Marcellus Sells
13 - Lightning Spikes Track Club 16:35.1 10:08.1 ? 15
163
Div Pl: 84 Kenneth Jennings
13 - Lake Cities XC 16:40.3 10:17.7 ? 11
164
Div Pl: 85 Isaac Durbin
13 - FCA Track Club 16:47.3 10:28.8 ? 4
165
Div Pl: 86 Robert Matias
13 - Pirate Runners 16:47.4 10:38.4 ? 6 79
166
Div Pl: 87 Blazek Skucius
13 - Houston Christian Track Club 16:47.6 10:49.3 ? 26
167
Div Pl: 88 Quinton Hosler
13 - Park Cities XC Running Club 16:51.6 10:34.5 ?
168
Div Pl: 89 Justin Gomez
13 - Pirate Runners 16:54.7 10:44.4 ? 6 80
169
Div Pl: 80 Rajesh Patel
14 - Unattached 17:01.3 10:31.8 ? 10
170
Div Pl: 81 Michael Pizzo
14 - Unattached 17:02.9 10:38.9 ? 5
171
Div Pl: 90 Justin Tolbert
13 - Gastonia Eagles Track Team 17:07.0 10:37.1 ? 9
172
Div Pl: 82 Jacob Wohl
14 - Miami Elite Track Club 17:07.3 10:44.7 ? 1 81
173
Div Pl: 91 Nolan Worley
13 - St Louis Blazers 17:07.5 10:45.9 ? 1
174
Div Pl: 92 Bryce Sevarino
13 - Happy Feet Running 17:13.4 11:06.1 ? 21 82
175
Div Pl: 83 Brayden Cosby
14 - Southern Indiana Running Club 17:16.4 11:11.5 ? 27
176
Div Pl: 93 Glenn Shelton
13 - Pirate Runners 17:19.7 11:04.1 ? 10 83
177
Div Pl: 94 Joshua Woloszyn
13 - Rockford Wildcats 17:27.3 11:00.4 ? 1
178
Div Pl: 84 John Sokolowski
14 - Hurley YMCA Warriors T&F/ XC 17:30.9 10:56.0 ? 6
179
Div Pl: 95 Nacari Heron
13 - Prospect Park Youth Running Cl 17:32.3 11:19.9 ? 14
180
Div Pl: 96 Gabe Harney
13 - Derby City Athletic Club 17:33.3 10:59.0 ? 3 84
181
Div Pl: 97 Ben Myers
13 - Carmel Distance Project 17:34.5 11:13.6 ? 11
182
Div Pl: 98 Jalen Romeo
13 - Prospect Park Youth Running Cl 17:51.4 11:19.8 ? 1
183
Div Pl: 85 George Graham
14 - Memphis Jaguars Track Club 17:54.4 11:08.4 ? 5
184
Div Pl: 86 Noah Cole
14 - Jackrabbit Running Club 17:54.6 11:05.0 ? 5
185
Div Pl: 99 Jaizon Smith
13 - Northside Striders Aldine Yout 17:54.6 11:22.9 ? 3
186
Div Pl: 100 Blake O'Clery
13 - Green Flash XC 18:02.4 10:51.0 ? 7
187
Div Pl: 101 Jackson Price
13 - Hurley YMCA Warriors T&F/ XC 18:04.0 11:21.1 ? 2
188
Div Pl: 87 Elijah Bernal
14 - Elite Feet 18:20.4 12:35.8 ? 73
189
Div Pl: 88 Daniel Stoltzfus
14 - Happy Feet Running 18:21.6 11:37.3 ? 2 85
190
Div Pl: 89 Alejandro Mata
14 - North DeKalb Blaze Track & Fie 18:33.3 11:49.3 ? 4
191
Div Pl: 102 Mark Duncan
13 - Buffalo Chips Running Club 18:40.3 11:33.4 ?
192
Div Pl: 90 Daniel Fowler
14 - The Thunderbolts 18:46.9 11:35.0 ? 2
193
Div Pl: 91 Jason Osborn
14 - Unattached 18:47.9 11:30.2 ? 3
194
Div Pl: 92 Damien Ravelo
14 - Pirate Runners 18:50.7 11:43.4 ? 2
195
Div Pl: 103 Jesuel Caraballo
13 - Pirate Runners 18:53.6 11:58.2 ? 5
196
Div Pl: 104 Mason Harville
13 - Unattached 18:56.9 11:41.7 ? 1
197
Div Pl: 105 Yandel Rivera
13 - Pirate Runners 19:38.6 12:10.2 ?
198
Div Pl: 106 Conor Reid
13 - The Thunderbolts 21:39.8 13:39.7 ? 1
199
Div Pl: 107 Jarrett Kotalik
13 - Unattached 22:04.2 13:59.5 ? 1
200
Div Pl: 93 Sebastin Val
14 - Jersey Heat Track Club 22:04.9 14:20.9 ? 2
Place Team Points
1 Team Eagles 40
2 Southern Indiana Running Club 76
3 Carmel Distance Project 81
4 Prospect Park Youth Running Cl 92
5 Lake Cities XC 146
6 Northside Saints 147
7 Cool Kids Run 214
8 Springfield Track Club 252
9 Marlton Track Club 253
10 Miami Elite Track Club 263
11 Derby City Athletic Club 264
12 Happy Feet Running 295
13 Pirate Runners 374
Girl's 3000 Meter Run 11- 12 year old
154 Runners
Place Athlete Name Time Split Move Points
1
Div Pl: 1 Lauryn Heskin
12 - TSC Track Club 10:24.8
2
Div Pl: 2 Heidi Nielson
12 - Track Houston 10:46.6
3
Div Pl: 1 Siena Muccini
11 - TSC Track Club 10:50.5
4
Div Pl: 3 Abigail Jones
12 - Derby City Athletic Club 10:50.9 1
5
Div Pl: 4 Caroline Murrell
12 - Triangle Champions 10:55.5
6
Div Pl: 5 Carmen Alder
12 - The Sandhills Track Club 10:57.2
7
Div Pl: 6 Lucy Westlake
12 - Northeast Striders 10:58.0
8
Div Pl: 7 Anna Christie
12 - Carmel Distance Project 10:58.3 2
9
Div Pl: 8 Alyssa Harris
12 - Lake Cities XC 11:01.1 3
10
Div Pl: 2 Sofia Abrego
11 - California Comets 11:02.4
11
Div Pl: 9 Keleigh Scallon
12 - Unattached 11:04.1
12
Div Pl: 10 Victoria Swepson
12 - Triangle Champions 11:04.8
13
Div Pl: 3 Annabella Veltcheva
11 - Unattached 11:06.5
14
Div Pl: 4 Bridget Gallagher
11 - Northside Saints 11:14.5 4
15
Div Pl: 11 Shelby Christman
12 - Indiana BLAST 11:17.9
16
Div Pl: 12 Julianne Yotov
12 - Prospect Park Youth Running Cl 11:21.8 5
17
Div Pl: 5 Riley Chamberlain
11 - Buffalo Chips Running Club 11:22.6 6
18
Div Pl: 6 Macey Ruth
11 - Derby City Athletic Club 11:23.0 7
19
Div Pl: 13 Tabitha Bevan
12 - St Louis Blazers 11:24.9 8
20
Div Pl: 14 Anna Vogtmann
12 - Buffalo Chips Running Club 11:27.8 9
21
Div Pl: 15 Julianne Kopec
12 - Unattached 11:27.8
22
Div Pl: 7 Anna Harden
11 - Unattached 11:28.3
23
Div Pl: 16 Skye James
12 - Prospect Park Youth Running Cl 11:28.9 10
24
Div Pl: 8 Larra Arnold
11 - Northeast Striders 11:29.5
25
Div Pl: 0 Lilian Rose
12 - Northside Saints 11:30.6 11
26
Div Pl: 9 Lauren Tolbert
11 - Gastonia Eagles Track Team 11:32.8
27
Div Pl: 17 Caroline Ross
12 - Cool Kids Run 11:32.9
28
Div Pl: 18 Elyza Nieves
12 - Prospect Park Youth Running Cl 11:33.3 12
29
Div Pl: 10 Reilly Boyer
11 - Calumet Region Striders 11:34.2
30
Div Pl: 19 Michaela Rose
12 - F.I.A. Ambassadors 11:34.3
31
Div Pl: 20 Felicity Bost
12 - Unattached 11:35.1
32
Div Pl: 11 Ella Mickler
11 - Unattached 11:35.8
33
Div Pl: 21 Alexis Roddy
12 - Texas Thunder Track Club 11:36.1
34
Div Pl: 12 Simone Isip
11 - Prospect Park Youth Running Cl 11:39.6 13
35
Div Pl: 22 Raegan Bohbrink
12 - Northside Saints 11:40.4 14
36
Div Pl: 13 Asydiah Pray-Brown
11 - Jackrabbit Running Club 11:42.1 15
37
Div Pl: 23 Ginger Mullen
12 - Prospect Park Youth Running Cl 11:42.3 16
38
Div Pl: 24 Cambron Mcintyre
12 - Derby City Athletic Club 11:42.5 17
39
Div Pl: 14 Alexandria Woods
11 - Derby City Athletic Club 11:43.2 18
40
Div Pl: 25 Allison Kruger
12 - St Charles County Cyclones 11:43.3
41
Div Pl: 15 Lauren Cantrell
11 - Derby City Athletic Club 11:46.9 19
42
Div Pl: 16 Jennifer Woollery
11 - Lightning Spikes Track Club 11:48.4
43
Div Pl: 17 Ella Fajardo-Wilde
11 - Prospect Park Youth Running Cl 11:48.9 20
44
Div Pl: 18 Raelyn Willman
11 - Derby City Athletic Club 11:49.2 21
45
Div Pl: 26 Karsten Bobb
12 - South Austin Steel 11:51.7
46
Div Pl: 19 Caroline Yell
11 - Triangle Champions 11:51.8
47
Div Pl: 20 Megan Moulton
11 - Carmel Distance Project 11:52.9 22
48
Div Pl: 21 Eve Spencer
11 - Tailwind Track Club 11:53.0
49
Div Pl: 27 Breanna Becerra
12 - Southeast Louisiana Roadrunner 11:55.3
50
Div Pl: 28 Brenna Hazen
12 - Tailwind Track Club 11:56.7
51
Div Pl: 22 Mariah Gamez
11 - Elite Feet 11:56.9
52
Div Pl: 23 Marleena Mickel
11 - South Austin Steel 11:57.6
53
Div Pl: 24 Natalie Wieland
11 - Buffalo Chips Running Club 11:58.4 23
54
Div Pl: 29 Beatriz Perez
12 - Northside Saints 11:59.0 24
55
Div Pl: 30 Lauren Moon
12 - Carmel Distance Project 11:59.1 25
56
Div Pl: 31 Trinity Ostberg
12 - Rosedale Racers 11:59.4
57
Div Pl: 32 Alexa Baker
12 - Unattached 12:00.0
58
Div Pl: 33 Delaney Klee
12 - Northside Saints 12:02.3 26
59
Div Pl: 25 Aaleiyah Bonner
11 - Jackrabbit Running Club 12:03.4 27
60
Div Pl: 26 Olivia Durbin
11 - FCA Track Club 12:03.4
61
Div Pl: 34 Joelle Sadd
12 - Green Flash XC 12:05.4 28
62
Div Pl: 35 Ariel Ellis
12 - Alpha Crush Running Club 12:05.8
63
Div Pl: 36 Hattie-Alice Rydinsky
12 - Unattached 12:05.9
64
Div Pl: 37 Sarah Mcvey
12 - Unattached 12:06.7
65
Div Pl: 27 Keegan Bluette
11 - St Louis Blazers 12:06.9 29
66
Div Pl: 38 Porsha Peck
12 - Elite Feet 12:10.3
67
Div Pl: 39 Kitty Simmonds
12 - Miami Elite Track Club 12:11.2
68
Div Pl: 28 Delilah Bichara
11 - Miami Elite Track Club 12:12.1
69
Div Pl: 40 Lydia Snopek
12 - Peak Performance Track Club 12:12.8
70
Div Pl: 41 Anna Lombardo
12 - St Louis Blazers 12:13.2 30
71
Div Pl: 42 Kourtney Kawata
12 - Derby City Athletic Club 12:14.3 31
72
Div Pl: 29 Avionne Barnes
11 - VO2MAX Track Club Inc. 12:15.9
73
Div Pl: 43 Marie Prindiville
12 - St Louis Blazers 12:23.5 32
74
Div Pl: 30 Isabella Edwards
11 - Texas Thunder Track Club 12:25.4
75
Div Pl: 44 Alivia Romaniuk
12 - Carmel Distance Project 12:26.3 33
76
Div Pl: 31 Bela Hernandez
11 - Alpha Crush Running Club 12:26.7
77
Div Pl: 45 Madeline Powell
12 - Derby City Athletic Club 12:27.7
78
Div Pl: 32 Annalise Green
11 - Unattached 12:29.0
79
Div Pl: 33 Emma Calvert
11 - Cougars Elite 12:31.2
80
Div Pl: 34 Alexis Baker
11 - Derby City Athletic Club 12:32.5
81
Div Pl: 46 Elle Slater
12 - Unattached 12:33.1
82
Div Pl: 35 Ashleigh Gonzales
11 - VO2MAX Track Club Inc. 12:33.4
83
Div Pl: 47 Taylor Mathis
12 - 620 Running 12:36.6
84
Div Pl: 48 Sofia Ballesteros
12 - Wolf Pack 12:40.9
85
Div Pl: 49 Katie Collins
12 - Carmel Distance Project 12:42.9 34
86
Div Pl: 50 Michelle Weaver
12 - Bullseye Running/HoCo Striders 12:44.4
87
Div Pl: 51 Sophia Bruno
12 - Prospect Park Youth Running Cl 12:44.4 35
88
Div Pl: 52 Skylar Adwell
12 - Southern Indiana Running Club 12:44.7
89
Div Pl: 36 Reganne Mcmain
11 - Derby City Athletic Club 12:47.0
90
Div Pl: 53 Amanda Hogan
12 - Unattached 12:47.1
91
Div Pl: 37 Abigail Acton
11 - Green Flash XC 12:47.4 36
92
Div Pl: 54 Aniella Zaslavsky
12 - Prospect Park Youth Running Cl 12:47.6
93
Div Pl: 38 Maddie Marshe
11 - Unattached 12:47.9
94
Div Pl: 39 Mary Harris
11 - Lake Cities XC 12:50.8 37
95
Div Pl: 40 Katherine Blurton
11 - Jackrabbit Running Club 12:54.0 38
96
Div Pl: 55 Jubilee Rukin
12 - Rockford Wildcats 12:54.5
97
Div Pl: 41 Andee Mackiewicz
11 - All 4 One 12:55.2
98
Div Pl: 56 Lydia Fritter
12 - St Louis Blazers 12:56.4 39
99
Div Pl: 42 Isabel Erdmann
11 - St Louis Blazers 12:57.0 40
100
Div Pl: 43 Lexi Reynolds
11 - Derby City Athletic Club 12:57.1
101
Div Pl: 44 Isabel Odle
11 - Southern Indiana Running Club 13:02.0
102
Div Pl: 57 Haley Clark
12 - Lake Cities XC 13:02.6 41
103
Div Pl: 45 Talya Karmen-Chan
11 - Prospect Park Youth Running Cl 13:03.1
104
Div Pl: 58 Paris Alsup
12 - PTC FLASH 13:05.1
105
Div Pl: 46 Ella Branham-Upton
11 - Prospect Park Youth Running Cl 13:05.4
106
Div Pl: 59 Allison Wilson
12 - Lake Cities XC 13:07.3 42
107
Div Pl: 60 Nanci Anderson
12 - Lake Cities XC 13:09.5 43
108
Div Pl: 47 Anneliese Pecunia
11 - Lake Cities XC 13:09.7 44
109
Div Pl: 48 Alana Shepherd
11 - Jackrabbit Running Club 13:10.6 45
110
Div Pl: 61 Rachel Hurley
12 - Unattached 13:11.4
111
Div Pl: 49 Sasha Badner
11 - Prospect Park Youth Running Cl 13:12.3
112
Div Pl: 50 Lela Wang
11 - Prospect Park Youth Running Cl 13:12.5
113
Div Pl: 62 Agatha Edwards
12 - Prospect Park Youth Running Cl 13:12.5
114
Div Pl: 51 Molly Walker
11 - Derby City Athletic Club 13:13.2
115
Div Pl: 52 Rebecca Herzberg
11 - Tailwind Track Club 13:15.3
116
Div Pl: 63 Mikayla Peter
12 - Elite Feet 13:20.3
117
Div Pl: 53 Emma Adair
11 - Unattached 13:34.2
118
Div Pl: 54 Jaspreet Braich
11 - Lake Cities XC 13:39.0 46
119
Div Pl: 64 Colleen Meighan
12 - Bullseye Running/HoCo Striders 13:41.0
120
Div Pl: 65 Caroline Chun
12 - TSC Track Club 13:42.2
121
Div Pl: 66 Hannah Jyawook
12 - Ann Arbor Track Club 13:50.0
122
Div Pl: 67 Emily Lawing
12 - Unattached 13:52.9
123
Div Pl: 55 Jorden Woods
11 - Unattached 13:55.7
124
Div Pl: 56 Paxton Gartman
11 - Derby City Athletic Club 13:59.1
125
Div Pl: 57 Beatriz De Los Heros
11 - Unattached 14:07.2
126
Div Pl: 58 Sophia Martino
11 - Rockford Wildcats 14:07.3
127
Div Pl: 59 Taylor Williams
11 - Unattached 14:18.0
128
Div Pl: 60 Susan Long
11 - Jackrabbit Running Club 14:19.5 47
129
Div Pl: 61 Jaime Shelton
11 - Jackrabbit Running Club 14:21.3 48
130
Div Pl: 68 Bailey Harter-Martin
12 - Evansville Speedsters Track Cl 14:23.2
131
Div Pl: 62 Riley Mccooey
11 - Zionsville XC Club 14:26.4
132
Div Pl: 63 Savannah Williams
11 - Unattached 14:26.8
133
Div Pl: 64 Allie Martin
11 - Unattached 14:26.9
134
Div Pl: 65 Piper Barker
11 - Evansville Speedsters Track Cl 14:28.4
135
Div Pl: 69 Autum Sandefer
12 - Southern Indiana Running Club 14:33.6
136
Div Pl: 0 Rachel Clardy
18 - Unattached 14:41.3
137
Div Pl: 66 Gabriella Papillo
11 - Green Flash XC 14:43.2 49
138
Div Pl: 67 Victoria Bergstrom
11 - Green Flash XC 14:47.4 50
139
Div Pl: 70 Kidada Bekoe
12 - Prospect Park Youth Running Cl 14:58.1
140
Div Pl: 71 Jazmynn Valadez-Gonzalez
12 - Viking TC 14:59.9
141
Div Pl: 68 Charlotte Sheya
11 - Buffalo Chips Running Club 15:01.7 51
142
Div Pl: 69 Neeva Deacon
11 - Buffalo Chips Running Club 15:03.2 52
143
Div Pl: 70 Cameran Comollo
11 - Elite Runners Tc 15:05.7
144
Div Pl: 71 Alexis Sevarino
11 - Happy Feet Running 15:09.5
145
Div Pl: 72 Danielle Roberts
11 - Southern Indiana Running Club 15:20.5
146
Div Pl: 72 Sophia Dennison-Murray
12 - Prospect Park Youth Running Cl 15:40.2
147
Div Pl: 73 Evelyn Ose
12 - Bullseye Running/HoCo Striders 15:41.8
148
Div Pl: 73 Chloe E. De La Vega
11 - Green Flash XC 15:43.1 53
149
Div Pl: 74 Sarah Redshaw
12 - Green Flash XC 16:39.0 54
150
Div Pl: 74 Amy Connick
11 - Unattached 16:40.6
151
Div Pl: 75 Gabrielle Hargrave
11 - Durham Striders Track Club 16:51.5
152
Div Pl: 76 Katie Jett
11 - Unattached 16:57.9
153
Div Pl: 77 Carol Paul
11 - Elite Runners Tc 18:06.5
154
Div Pl: 0 Sanaa Bekoe
11 - Prospect Park Youth Running Cl 19:29.8
Place Team Points
1 Prospect Park Youth Running Cl 56
2 Derby City Athletic Club 62
3 Northside Saints 79
4 Carmel Distance Project 116
5 St Louis Blazers 138
6 Buffalo Chips Running Club 141
7 Lake Cities XC 166
8 Jackrabbit Running Club 172
9 Green Flash XC 216
Boy's 3000 Meter Run 11- 12 year old
155 Runners
Place Athlete Name Time Split Move Points
1
Div Pl: 1 Kevin Curry
12 - Unattached 9:57.2
2
Div Pl: 2 Wesley Haws
12 - Cool Kids Run 10:04.1
3
Div Pl: 3 Azaan Dawson
12 - New Haven Age Group Track Club 10:05.3 1
4
Div Pl: 4 Adrian Bichara
12 - Miami Elite Track Club 10:10.0 2
5
Div Pl: 5 Eads Fouche
12 - Carmel Distance Project 10:10.2 3
6
Div Pl: 6 Sullivan Shelton
12 - Unattached 10:11.6
7
Div Pl: 7 George Blanco
12 - St Louis Blazers 10:14.4 4
8
Div Pl: 8 Connor Hayes
12 - Derby City Athletic Club 10:16.5 5
9
Div Pl: 1 Parker Paragas
11 - New Haven Age Group Track Club 10:23.7 6
10
Div Pl: 9 Alvaro Canarte
12 - Miami Elite Track Club 10:24.6 7
11
Div Pl: 10 Xavier Cerda
12 - Northside Striders Aldine Yout 10:34.1
12
Div Pl: 11 James Gastineau
12 - Carmel Distance Project 10:35.5 8
13
Div Pl: 12 Caleb Bolden
12 - New Haven Age Group Track Club 10:35.8 9
14
Div Pl: 2 Thor Newsome
11 - Derby City Athletic Club 10:36.8 10
15
Div Pl: 13 Darryn Schnieders
12 - Derby City Athletic Club 10:37.2 11
16
Div Pl: 3 Joseph Vos
11 - Alpha Crush Running Club 10:40.3
17
Div Pl: 14 Henry Domine
12 - Unattached 10:41.8
18
Div Pl: 15 Josh Meiman
12 - Derby City Athletic Club 10:41.8 12
19
Div Pl: 16 Owen Hassler
12 - Prospect Park Youth Running Cl 10:42.2 13
20
Div Pl: 17 Tristan Amell
12 - Prospect Park Youth Running Cl 10:45.6 14
21
Div Pl: 18 Aiden Lyons
12 - Lake Cities XC 10:47.2 15
22
Div Pl: 19 Jack Shade
12 - Lassiter Jr XC 10:47.7
23
Div Pl: 20 Javier Vento
12 - Miami Elite Track Club 10:48.9 16
24
Div Pl: 4 Jacob Line
11 - Derby City Athletic Club 10:49.8 17
25
Div Pl: 5 Akash Mallady
11 - Ultimate Speed Academy 10:50.0
26
Div Pl: 21 Bingham Hudson
12 - Carmel Distance Project 10:52.7 18
27
Div Pl: 22 Anton Matchev
12 - Unattached 10:52.8
28
Div Pl: 23 Adam Magoulas
12 - Miami Elite Track Club 10:54.2 19
29
Div Pl: 24 Kyle Webb
12 - Northeast Striders 10:55.1
30
Div Pl: 25 Gavin Mcdonald
12 - Lake Cities XC 11:01.9 20
31
Div Pl: 6 Max Fujimori
11 - New Haven Age Group Track Club 11:02.9 21
32
Div Pl: 7 Enrique Borrego
11 - Unattached 11:03.3
33
Div Pl: 8 Reese Taylor
11 - Northeast Striders 11:03.3
34
Div Pl: 26 Samuel Navarro III
12 - Northside Striders Aldine Yout 11:04.9
35
Div Pl: 9 Chase Nicolas
11 - Prospect Park Youth Running Cl 11:05.6 22
36
Div Pl: 10 Owen O'Donnell
11 - TSC Track Club 11:06.5
37
Div Pl: 11 Anthony Torricella
11 - Tailwind Track Club 11:07.0
38
Div Pl: 12 Angel Perz
11 - New Haven Age Group Track Club 11:08.0 23
39
Div Pl: 27 Gabriel Peacock
12 - PTC FLASH 11:08.4
40
Div Pl: 28 George Montgomery
12 - Derby City Athletic Club 11:09.1 24
41
Div Pl: 13 Nick Brooks
11 - Northeast Striders 11:09.4
42
Div Pl: 29 Grant Brawley
12 - St Louis Blazers 11:10.5 25
43
Div Pl: 30 Peter Huerta
12 - Buffalo Chips Running Club 11:10.6 26
44
Div Pl: 14 Logan Brewer
11 - Zionsville XC Club 11:10.9
45
Div Pl: 15 Bryson Gates
11 - Unattached 11:11.0
46
Div Pl: 31 Jack Carpenter
12 - Buffalo Chips Running Club 11:11.0 27
47
Div Pl: 32 Nicolas Raffinengo
12 - Miami Elite Track Club 11:11.2 28
48
Div Pl: 33 Kendall Phillips
12 - Bullseye Running/HoCo Striders 11:12.9 29
49
Div Pl: 34 Owen Martin
12 - Unattached 11:13.8
50
Div Pl: 16 Miles Danielksi
11 - Prospect Park Youth Running Cl 11:13.9 30
51
Div Pl: 35 Lucas Bekele
12 - Alpha Crush Running Club 11:14.1
52
Div Pl: 36 Elijah Mccartney
12 - Team Eagles 11:17.3
53
Div Pl: 37 Sebastian John
12 - Prospect Park Youth Running Cl 11:21.6 31
54
Div Pl: 38 Daniel Kanz
12 - Happy Feet Running 11:22.1
55
Div Pl: 39 Parker Sines
12 - Unattached 11:23.9
56
Div Pl: 40 Juan Torrez
12 - Rosedale Racers 11:24.0
57
Div Pl: 41 Grant Thomas
12 - Lake Cities XC 11:25.2 32
58
Div Pl: 42 Leo-Paul Palacio
12 - Derby City Athletic Club 11:25.4 33
59
Div Pl: 43 Blake Pope
12 - Bullseye Running/HoCo Striders 11:28.7 34
60
Div Pl: 17 Alex Blakely
11 - F.I.A. Ambassadors 11:30.3
61
Div Pl: 44 Noah Julian
12 - Hurley YMCA Warriors T&F/ XC 11:31.4
62
Div Pl: 18 Jared Guera
11 - 620 Running 11:31.7 35
63
Div Pl: 45 Bo Anderson
12 - Waza Track Club 11:33.7
64
Div Pl: 19 Evan Migdole
11 - New Haven Age Group Track Club 11:34.5 36
65
Div Pl: 46 Roger Mazurek
12 - Jackrabbit Running Club 11:35.8 37
66
Div Pl: 20 Maxim Snitko
11 - Unattached 11:35.9
67
Div Pl: 21 Noah Demasters
11 - Derby City Athletic Club 11:36.1
68
Div Pl: 22 Hayden Squires
11 - Jackrabbit Running Club 11:38.7 38
69
Div Pl: 47 Jake Dyer
12 - Rockford Wildcats 11:38.8 39
70
Div Pl: 48 Logan Kim
12 - Bullseye Running/HoCo Striders 11:39.0 40
71
Div Pl: 49 Daniel Smaldone V
12 - Northeast Striders 11:41.1
72
Div Pl: 23 Emerson Lack
11 - St Louis Blazers 11:41.6 41
73
Div Pl: 24 Max Grangier
11 - Southern Indiana Running Club 11:43.4 42
74
Div Pl: 50 Ryan Brisben
12 - Northside Saints 11:43.6
75
Div Pl: 51 Will Gregorio
12 - Green Flash XC 11:45.1
76
Div Pl: 52 Evan Patel
12 - Derby City Athletic Club 11:45.6
77
Div Pl: 25 Vincent Young
11 - Derby City Athletic Club 11:47.3
78
Div Pl: 53 Elijah Wolsefer
12 - Break Away Track Club 11:47.9
79
Div Pl: 26 Cody Akridge
11 - Derby City Athletic Club 11:50.1
80
Div Pl: 54 Mitchell Long
12 - Bullseye Running/HoCo Striders 11:51.0 43
81
Div Pl: 55 Ryan Rodriguez
12 - Lassiter Jr XC 11:52.5
82
Div Pl: 27 Alex Pellegrino
11 - Carmel Distance Project 11:53.1 44
83
Div Pl: 56 Anders Gunderson
12 - Buffalo Chips Running Club 11:54.2 45
84
Div Pl: 57 Kevin Lasalle
12 - Buffalo Chips Running Club 11:54.5 46
85
Div Pl: 28 Cannon Reid
11 - Derby City Athletic Club 11:54.7
86
Div Pl: 58 Ryan Hepler
12 - Bullseye Running/HoCo Striders 11:56.1 47
87
Div Pl: 59 Noah Ebbert
12 - Carmel Distance Project 11:57.8 48
88
Div Pl: 60 Justin Kimball
12 - 620 Running 12:02.9 49
89
Div Pl: 29 Ryan Stell
11 - St Louis Blazers 12:03.7 50
90
Div Pl: 30 Jeffrey Heiges
11 - Bullseye Running/HoCo Striders 12:03.9 51
91
Div Pl: 31 Ryan Anderson
11 - Team Green Running 12:08.1
92
Div Pl: 32 Marky Trevino
11 - Elite Feet 12:10.6
93
Div Pl: 61 Gavin Hether
12 - Southern Indiana Running Club 12:10.7 52
94
Div Pl: 33 Luke Thomasson
11 - Buffalo Chips Running Club 12:11.9 53
95
Div Pl: 62 Colin Bell
12 - 620 Running 12:13.4 54
96
Div Pl: 34 Andrew Hartsog
11 - Jackrabbit Running Club 12:13.6 55
97
Div Pl: 63 Charles Pedraza
12 - California Comets 12:14.2
98
Div Pl: 64 Zeller Moore
12 - Lassiter Jr XC 12:16.1
99
Div Pl: 65 Carson Prather
12 - Cool Kids Run 12:16.6
100
Div Pl: 35 Angel Gonzalez
11 - Texas Thunder Track Club 12:17.0
101
Div Pl: 36 Nicholas Anderson
11 - Lake Cities XC 12:17.8 56
102
Div Pl: 66 Nicholas Moyer
12 - Green Flash XC 12:19.8
103
Div Pl: 37 Ben Owens
11 - Peak Performance Track Club 12:22.2
104
Div Pl: 38 William Wylie
11 - Houston Christian Track Club 12:23.1
105
Div Pl: 39 Zachary Moore
11 - The Thunderbolts 12:24.3
106
Div Pl: 40 Landon Harwell
11 - St Louis Blazers 12:24.9 57
107
Div Pl: 67 Kaelin Reynolds
12 - Derby City Athletic Club 12:25.0
108
Div Pl: 0 David Birkhofer Jr
11 - Unattached 12:25.2
109
Div Pl: 68 Carson Ross
12 - Happy Feet Running 12:26.9
110
Div Pl: 69 Nolan Carroll
12 - Lassiter Jr XC 12:27.1
111
Div Pl: 70 Robert White
12 - Evansville Speedsters Track Cl 12:28.6
112
Div Pl: 71 Ross McElmurry
12 - 620 Running 12:29.2 58
113
Div Pl: 41 Connor Gaesser
11 - Derby City Athletic Club 12:30.2
114
Div Pl: 42 Carter Brown
11 - 620 Running 12:31.0 59
115
Div Pl: 43 Pablo Abrego
11 - California Comets 12:31.8
116
Div Pl: 44 Steven Camp
11 - The Thunderbolts 12:38.3
117
Div Pl: 72 Jackson Hellums
12 - Unattached 12:39.4
118
Div Pl: 45 Phllip Gill
11 - Southern Indiana Running Club 12:39.5 60
119
Div Pl: 46 Ryan Lucas
11 - Southern Indiana Running Club 12:40.4 61
120
Div Pl: 73 Sam Oliveri
12 - Rockford Wildcats 12:41.3 62
121
Div Pl: 47 Connor Croft
11 - Bullseye Running/HoCo Striders 12:42.3 63
122
Div Pl: 48 Oliver Brill
11 - Prospect Park Youth Running Cl 12:43.6 64
123
Div Pl: 49 Gregory Aalgaard
11 - E-1 Track Club 12:44.1
124
Div Pl: 74 Decatur Dell
12 - Zionsville XC Club 12:46.0
125
Div Pl: 0 Shaw Edwards
9 - Prospect Park Youth Running Cl 12:47.7 65
126
Div Pl: 50 Andrew Cole
11 - E-1 Track Club 12:48.4
127
Div Pl: 51 Nate Shaffer
11 - Hurley YMCA Warriors T&F/ XC 12:52.2
128
Div Pl: 75 Bailey Salmon
12 - Unattached 12:54.2
129
Div Pl: 76 Garrett Lengefeld
12 - Alpha Crush Running Club 13:01.9
130
Div Pl: 77 Tyler Rock
12 - PTC FLASH 13:03.6
131
Div Pl: 52 Matthew Burroughs
11 - Hurley YMCA Warriors T&F/ XC 13:04.6
132
Div Pl: 78 Matthew Greenwell
12 - Southern Indiana Running Club 13:06.9 66
133
Div Pl: 53 Micah Yankey
11 - Southern Indiana Running Club 13:10.1 67
134
Div Pl: 79 William Weaver
12 - Gastonia Eagles Track Team 13:12.2
135
Div Pl: 80 Jonah Pardue
12 - Buffalo Chips Running Club 13:12.4 68
136
Div Pl: 54 Michael Lynch
11 - Rockford Wildcats 13:14.0 69
137
Div Pl: 55 Dylan Fichera
11 - 620 Running 13:16.1 70
138
Div Pl: 56 Flair Popetsaitke
11 - Unattached 13:17.2
139
Div Pl: 81 Joseph Van Cleave
12 - The Sandhills Track Club 13:24.8
140
Div Pl: 57 Michael Collins
11 - The Thunderbolts 13:26.9
141
Div Pl: 82 Tyler Weiford
12 - Unattached 13:30.1
142
Div Pl: 58 Aidan Orines
11 - Unattached 13:30.6
143
Div Pl: 59 Jordan Woloszyn
11 - Rockford Wildcats 13:30.6 71
144
Div Pl: 60 Nicholas Redman
11 - Green Flash XC 13:35.9
145
Div Pl: 61 Dave Roberts
11 - Peak Performance Track Club 13:39.5
146
Div Pl: 83 Ian Cox
12 - Lake Cities XC 13:44.5 72
147
Div Pl: 62 Conrad Burns
11 - Unattached 13:47.6
148
Div Pl: 84 Spencer Connick
12 - Unattached 13:47.7
149
Div Pl: 85 Brandon Bagley
12 - Unattached 13:50.7
150
Div Pl: 63 Cole Allen
11 - Buffalo Chips Running Club 14:06.0 73
151
Div Pl: 64 Asa Habibion
11 - Prospect Park Youth Running Cl 14:19.8
152
Div Pl: 65 Joseph Woloszyn
11 - Rockford Wildcats 15:16.9 74
153
Div Pl: 66 Hudson McDonald
11 - Elite Striders 15:35.0
154
Div Pl: 86 Caleb Harrell
12 - Jackrabbit Running Club 16:03.6 75
155
Div Pl: 67 Camden Harsh
11 - Jackrabbit Running Club 16:28.4 76
Place Team Points
1 Derby City Athletic Club 55
2 New Haven Age Group Track Club 60
3 Miami Elite Track Club 72
4 Prospect Park Youth Running Cl 110
5 Carmel Distance Project 121
6 St Louis Blazers 177
7 Bullseye Running/HoCo Striders 193
8 Lake Cities XC 195
9 Buffalo Chips Running Club 197
10 620 Running 255
11 Jackrabbit Running Club 281
12 Southern Indiana Running Club 281
13 Rockford Wildcats 315
Girl's 3000 Meter Run 9-10 year old
110 Runners
Place Athlete Name Time Split Move Points
1
Div Pl: 1 Angelle Wrobel
9 - Unattached 11:16.2
2
Div Pl: 2 Clara James-Heer
9 - Ann Arbor Track Club 11:18.6
3
Div Pl: 1 Danica Wrobel
10 - Unattached 11:24.0
4
Div Pl: 3 Brooklyn Campisano
9 - Derby City Athletic Club 11:28.6 1
5
Div Pl: 2 Vanessa Alder
10 - The Sandhills Track Club 11:32.6
6
Div Pl: 3 Catherine Desousa
10 - Unattached 11:47.5
7
Div Pl: 4 Tamera Rodriques
10 - VO2MAX Track Club Inc. 11:50.2 2
8
Div Pl: 5 Kyleigh Darrow
10 - Northeast Striders 11:56.5
9
Div Pl: 6 Katherine Smith
10 - Derby City Athletic Club 11:58.7 3
10
Div Pl: 7 Reese Bramer
10 - Derby City Athletic Club 12:05.8 4
11
Div Pl: 4 Addison Tilley
9 - Marietta Track Club 12:06.9
12
Div Pl: 8 Amanda Heltibrand
10 - St Louis Blazers 12:08.1
13
Div Pl: 9 Josephine Mundell
10 - Derby City Athletic Club 12:08.6 5
14
Div Pl: 10 Logan Ortega
10 - Derby City Athletic Club 12:09.3 6
15
Div Pl: 5 Genesis Navarro
9 - Northside Striders Aldine Yout 12:10.1
16
Div Pl: 11 Sydney O'Clery
10 - Green Flash XC 12:10.4 7
17
Div Pl: 12 Lianna Guerra
10 - Rosedale Racers 12:10.8
18
Div Pl: 13 Emma Endress
10 - Derby City Athletic Club 12:12.2 8
19
Div Pl: 14 Ruth Dechamplain
10 - Unattached 12:15.1
20
Div Pl: 15 Skye Newsome
10 - Derby City Athletic Club 12:18.0 9
21
Div Pl: 16 Kenia Irisha-Bramble
10 - VO2MAX Track Club Inc. 12:19.8 10
22
Div Pl: 6 Sarah Henry
9 - Jackrabbit Running Club 12:20.5 11
23
Div Pl: 17 Isabelle Kanz
10 - Happy Feet Running 12:20.5
24
Div Pl: 7 Sarah-Corrine Collins
9 - Jackrabbit Running Club 12:21.0 12
25
Div Pl: 18 Olivia Huerta
10 - Buffalo Chips Running Club 12:22.6 13
26
Div Pl: 8 Caroline Bergstrom
9 - Green Flash XC 12:23.7 14
27
Div Pl: 9 Katie Marshall
9 - Lake Cities XC 12:24.0
28
Div Pl: 19 Addyson Bean
10 - Okemah Track & Running Club 12:27.3 15
29
Div Pl: 10 Kathe Ostberg
9 - Rosedale Racers 12:29.5
30
Div Pl: 20 Mary Kathryn French
10 - Northeast Striders 12:30.5
31
Div Pl: 21 Elyssa Rodarte
10 - High Velocity 12:31.9
32
Div Pl: 11 Megan Trapp
9 - Northeast Striders 12:33.8
33
Div Pl: 12 Lauren Fath
9 - Unattached 12:37.7
34
Div Pl: 13 Jolynn Rodriguez
9 - Unattached 12:40.0
35
Div Pl: 22 Shalyn Edmondson
10 - Okemah Track & Running Club 12:41.5 16
36
Div Pl: 23 Mia Martinez
10 - Miami Elite Track Club 12:44.0
37
Div Pl: 14 Gaselle Taylor
9 - VO2MAX Track Club Inc. 12:47.7 17
38
Div Pl: 15 Karissa Chamberlain
9 - Buffalo Chips Running Club 12:51.4 18
39
Div Pl: 16 Jasmeet Braich
9 - Lake Cities XC 12:54.3
40
Div Pl: 24 Elise Moore
10 - E-1 Track Club 12:56.8
41
Div Pl: 25 Bre Washington
10 - VO2MAX Track Club Inc. 12:56.9 19
42
Div Pl: 17 Cameryn Polk
9 - PTC FLASH 12:57.3
43
Div Pl: 26 Gabrielle Comsudes
10 - Unattached 12:57.5
44
Div Pl: 27 Adaria Reaves
10 - VO2MAX Track Club Inc. 12:58.1 20
45
Div Pl: 28 Elizabeth Schlamel
10 - Happy Feet Running 12:58.2
46
Div Pl: 29 Avery Proctor
10 - Southern Indiana Running Club 13:01.7 21
47
Div Pl: 30 Madalyn Gaxiola
10 - Okemah Track & Running Club 13:01.7 22
48
Div Pl: 31 Christa Sadd
10 - Green Flash XC 13:02.1 23
49
Div Pl: 32 Valiese Thomas
10 - VO2MAX Track Club Inc. 13:03.0 24
50
Div Pl: 18 Riley Slootsky
9 - Prospect Park Youth Running Cl 13:03.4 25
51
Div Pl: 19 Emily Miles
9 - Mobile City Speed 13:03.6
52
Div Pl: 20 Zoe Dunand
9 - Tailwind Track Club 13:05.2
53
Div Pl: 21 Elyse Tucker
9 - High Velocity 13:06.6
54
Div Pl: 33 Taylor Howell
10 - Northeast Striders 13:09.2
55
Div Pl: 34 Julia Ray
10 - St Charles County Cyclones 13:09.9
56
Div Pl: 22 Keelie Speir
9 - Okemah Track & Running Club 13:11.0 26
57
Div Pl: 35 Jules Sadang
10 - Buffalo Chips Running Club 13:12.0 27
58
Div Pl: 23 Cassie Scott
9 - Prospect Park Youth Running Cl 13:12.3 28
59
Div Pl: 24 Keelan Ritchie
9 - Buffalo Chips Running Club 13:14.8 29
60
Div Pl: 25 Payton Boyer
9 - Calumet Region Striders 13:15.4
61
Div Pl: 36 Lilli Hoffmeister
10 - Derby City Athletic Club 13:15.5
62
Div Pl: 26 Iliana Ensley
9 - Track Houston 13:16.6
63
Div Pl: 37 Ana Gonzalez
10 - Buffalo Chips Running Club 13:18.0 30
64
Div Pl: 27 Angeline Gutierrez
9 - Buffalo Chips Running Club 13:19.2 31
65
Div Pl: 38 Abigail Calvert
10 - Cougars Elite 13:20.1
66
Div Pl: 28 Hannah Robison
9 - Okemah Track & Running Club 13:21.3 32
67
Div Pl: 29 Rachel Tolbert
9 - Gastonia Eagles Track Team 13:21.6
68
Div Pl: 39 Anna Bonapace
10 - Green Flash XC 13:26.8 33
69
Div Pl: 30 Lillian Bell
9 - Unattached 13:29.4
70
Div Pl: 31 Jaileen Rivera
9 - Prospect Park Youth Running Cl 13:30.5 34
71
Div Pl: 40 Brighton Moore
10 - Lassiter Jr XC 13:32.2
72
Div Pl: 41 Kaitlyn McKnight
10 - Unattached 13:33.6
73
Div Pl: 42 Paulina Smith
10 - Jackrabbit Running Club 13:34.2 35
74
Div Pl: 43 Kaya Bruno
10 - Prospect Park Youth Running Cl 13:40.4 36
75
Div Pl: 32 Taryn Hunter
9 - Southern Indiana Running Club 13:41.5 37
76
Div Pl: 33 Kameran Bluette
9 - St Louis Blazers 13:42.0
77
Div Pl: 34 Karson Bluette
9 - St Louis Blazers 13:42.2
78
Div Pl: 44 Claire Bibb
10 - Happy Feet Running 13:43.2
79
Div Pl: 45 Erika Mosley
10 - Bullseye Running/HoCo Striders 13:45.9
80
Div Pl: 35 Megan Neal
9 - Derby City Athletic Club 13:54.8
81
Div Pl: 36 Macy Miller
9 - Hurley YMCA Warriors T&F/ XC 13:58.7
82
Div Pl: 37 Danielle Jefferson
9 - Prospect Park Youth Running Cl 14:00.1 38
83
Div Pl: 38 Mackenzie Theriault
9 - Unattached 14:08.3
84
Div Pl: 46 Emily Keck
10 - St Louis Blazers 14:10.3
85
Div Pl: 47 Lainey Spencer
10 - Tailwind Track Club 14:11.9
86
Div Pl: 48 Kennedy Pease
10 - Southern Indiana Running Club 14:12.4 39
87
Div Pl: 39 Valeria Castillo
9 - Miami Elite Track Club 14:20.3
88
Div Pl: 49 April Scepurek
10 - The Sandhills Track Club 14:23.8
89
Div Pl: 50 Samantha Gregorio
10 - Green Flash XC 14:26.1 40
90
Div Pl: 51 Alexis Farris
10 - Okemah Track & Running Club 14:52.3 41
91
Div Pl: 40 Robyn Finley
9 - Jackrabbit Running Club 14:53.0 42
92
Div Pl: 41 Olivia Metzger
9 - Southern Indiana Running Club 14:55.3 43
93
Div Pl: 52 Tiyjah Mosley
10 - F.I.A. Ambassadors 15:15.1
94
Div Pl: 42 Peyton Kruger
9 - St Charles County Cyclones 15:16.4
95
Div Pl: 43 Nyla Liburd
9 - Prospect Park Youth Running Cl 15:23.4 44
96
Div Pl: 53 Natalia Stewart
10 - Prospect Park Youth Running Cl 15:24.6 45
97
Div Pl: 54 Natalie Meyer
10 - Prospect Park Youth Running Cl 15:54.0
98
Div Pl: 55 Emilia Scanlon
10 - Prospect Park Youth Running Cl 15:55.1
99
Div Pl: 56 Veronica Ramsey
10 - Okemah Track & Running Club 15:58.1 46
100
Div Pl: 44 Ipsita Das
9 - Elite Runners Tc 16:13.5
101
Div Pl: 57 Ariel Blackwood
10 - Okemah Track & Running Club 16:22.9
102
Div Pl: 45 Hannah Mayfield
9 - Lassiter Jr XC 16:33.4
103
Div Pl: 46 Cheyenne Middleton
9 - Southern Indiana Running Club 17:00.2 47
104
Div Pl: 58 Elizabeth Andrews
10 - Prospect Park Youth Running Cl 17:14.5
105
Div Pl: 59 Kylee Kee
10 - Montgomery YMCA Dream Team 17:41.9
106
Div Pl: 60 Kayla McKnight
10 - Unattached 17:45.1
107
Div Pl: 61 Kennedi Hawkins
10 - Montgomery YMCA Dream Team 18:05.8
108
Div Pl: 62 Suhani Singh
10 - Prospect Park Youth Running Cl 18:16.3
109
Div Pl: 47 Rachel Carpenter
9 - Peak Performance Track Club 18:22.0
110
Div Pl: 63 Kaitlyn Hale
10 - Jackrabbit Running Club 18:50.0 48
Place Team Points
1 Derby City Athletic Club 19
2 VO2MAX Track Club Inc. 68
3 Okemah Track & Running Club 111
4 Green Flash XC 117
5 Buffalo Chips Running Club 117
6 Jackrabbit Running Club 148
7 Prospect Park Youth Running Cl 161
8 Southern Indiana Running Club 187
Boy's 3000 Meter Run 9-10 year old
113 Runners
Place Athlete Name Time Split Move Points
1
Div Pl: 1 Riley Nedrow
10 - Lake Cities XC 10:24.0
2
Div Pl: 2 William Mccoy
10 - Buffalo Chips Running Club 10:34.1 1
3
Div Pl: 3 Adam Patel
10 - Derby City Athletic Club 10:50.3 2
4
Div Pl: 4 Reese Vannerson
10 - High Velocity 10:57.7
5
Div Pl: 5 William Venable
10 - Cool Kids Run 10:58.2
6
Div Pl: 6 Dontae Lindo
10 - Velocity Track Club New York 10:59.0
7
Div Pl: 7 Judah Alexander-Macias
10 - Unattached 11:00.7
8
Div Pl: 8 Alexander Addison
10 - TSC Track Club 11:00.8
9
Div Pl: 9 Eli Julian
10 - Hurley YMCA Warriors T&F/ XC 11:04.4 3
10
Div Pl: 10 Tristan Hindorff
10 - Derby City Athletic Club 11:06.0 4
11
Div Pl: 11 Stone Smith
10 - Mobile City Speed 11:08.5
12
Div Pl: 1 Triston Rabon
9 - Hurley YMCA Warriors T&F/ XC 11:12.9 5
13
Div Pl: 12 Dylan Core
10 - Cool Kids Run 11:13.1
14
Div Pl: 13 Nate Boutin
10 - Prospect Park Youth Running Cl 11:18.2 6
15
Div Pl: 2 Tyler Anderson
9 - Ultimate Speed Academy 11:19.2
16
Div Pl: 3 Cale Eldredge
9 - St Charles County Cyclones 11:20.3
17
Div Pl: 4 Kylan Cook
9 - Unattached 11:31.9
18
Div Pl: 5 Jamir Brown
9 - Jersey Heat Track Club 11:34.9
19
Div Pl: 14 Isaac Moreno
10 - Texas Thunder Track Club 11:37.2
20
Div Pl: 6 Caleb Lucas
9 - Southern Indiana Running Club 11:37.8 7
21
Div Pl: 7 Connor Price
9 - Hurley YMCA Warriors T&F/ XC 11:40.7 8
22
Div Pl: 15 Jonathon Williams
10 - Unattached 11:41.0
23
Div Pl: 16 Brian Workman
10 - Unattached 11:41.2
24
Div Pl: 17 Harsit Mittal
10 - Elite Runners Tc 11:41.4 9
25
Div Pl: 8 Corbin Squires
9 - Jackrabbit Running Club 11:41.9
26
Div Pl: 9 Zackary Haseley
9 - Tailwind Track Club 11:45.4
27
Div Pl: 18 Jacob Swicegood
10 - Hurley YMCA Warriors T&F/ XC 11:47.0 10
28
Div Pl: 10 Philip Matchev
9 - Unattached 11:48.2
29
Div Pl: 19 Aiden Johnson
10 - Unattached 11:49.4
30
Div Pl: 11 Aidan Franks
9 - Southeast Louisiana Roadrunner 11:49.9
31
Div Pl: 12 Connor Franks
9 - Southeast Louisiana Roadrunner 11:52.2
32
Div Pl: 20 Jackson Hankins
10 - Jackrabbit Running Club 11:53.1
33
Div Pl: 21 Andrei Stancescu
10 - Unattached 11:53.9
34
Div Pl: 22 Vlad Stancescu
10 - Unattached 11:54.2
35
Div Pl: 23 Michail Rose
10 - F.I.A. Ambassadors 11:54.4
36
Div Pl: 24 William Conway
10 - Southern Indiana Running Club 11:57.2 11
37
Div Pl: 13 Owen Walker
9 - Derby City Athletic Club 11:57.6 12
38
Div Pl: 25 John Pokorny
10 - Lassiter Jr XC 12:00.1
39
Div Pl: 26 Thomas Martin
10 - Elite Runners Tc 12:00.7 13
40
Div Pl: 27 Noah Harned
10 - Northeast Striders 12:09.2
41
Div Pl: 28 Daniel Mata
10 - North DeKalb Blaze Track & Fie 12:11.9
42
Div Pl: 14 Landon Whitfield
9 - E-1 Track Club 12:13.7
43
Div Pl: 15 Ethan Hennig
9 - Derby City Athletic Club 12:15.1 14
44
Div Pl: 29 Nino Fulbright
10 - Rockford Wildcats 12:17.9
45
Div Pl: 16 Luke Hurley
9 - Unattached 12:18.8
46
Div Pl: 30 Duffy Oakley
10 - Derby City Athletic Club 12:20.6 15
47
Div Pl: 31 Zebediah Stewart
10 - Prospect Park Youth Running Cl 12:21.5 16
48
Div Pl: 32 Reed Coco
10 - Happy Feet Running 12:21.7
49
Div Pl: 17 Timothy Thomasson
9 - Buffalo Chips Running Club 12:22.0 17
50
Div Pl: 33 Kenneth Bibb
10 - Happy Feet Running 12:22.0
51
Div Pl: 18 Kyle Jacobosky
9 - Buffalo Chips Running Club 12:23.5 18
52
Div Pl: 34 Joshua Sleight
10 - E-1 Track Club 12:26.0
53
Div Pl: 35 Ry Ellingson
10 - Unattached 12:29.5
54
Div Pl: 19 Cyrus Enschede
9 - Prospect Park Youth Running Cl 12:30.2 20
54
Div Pl: 19 Jacob Shackleford
9 - Southern Indiana Running Club 12:30.2 19
56
Div Pl: 21 Mitchell Sellers
9 - PTC FLASH 12:34.5
57
Div Pl: 36 Dean Harper
10 - All 4 One 12:35.4
58
Div Pl: 37 Isaac Bush
10 - Unattached 12:35.8
59
Div Pl: 38 Jared Nielson
10 - Track Houston 12:36.7
60
Div Pl: 39 Jalen Edwards
10 - Elite Runners Tc 12:37.0 21
61
Div Pl: 40 Varun Panjeti
10 - Elite Runners Tc 12:38.4 22
62
Div Pl: 41 Arsh Koneru-Ansari
10 - Buffalo Chips Running Club 12:38.8 23
63
Div Pl: 42 Samuel Krasner
10 - Elite Runners Tc 12:39.2 24
64
Div Pl: 43 Logan Burley
10 - Rockford Wildcats 12:41.2
65
Div Pl: 44 Zayden Williams
10 - Prospect Park Youth Running Cl 12:41.3 25
66
Div Pl: 45 Hudson Murray
10 - Texas Thunder Track Club 12:41.7
67
Div Pl: 22 Jacob Bohn
9 - Derby City Athletic Club 12:41.8 26
68
Div Pl: 46 August Hennegan
10 - Prospect Park Youth Running Cl 12:44.5 27
69
Div Pl: 47 Samuel Lehmann
10 - Northside Saints 12:46.7
70
Div Pl: 23 Andrew Vilarin
9 - Unattached 12:48.4
71
Div Pl: 24 Grayson Steedley
9 - Hurley YMCA Warriors T&F/ XC 12:49.1 28
72
Div Pl: 48 Cole Bagshaw
10 - Southern Indiana Running Club 12:50.3 29
73
Div Pl: 25 Jaymes Saunders
9 - Technique Track Club 12:51.5
74
Div Pl: 26 Samuel Baker
9 - Derby City Athletic Club 12:54.0 30
75
Div Pl: 27 Fabian Torres
9 - Elite Runners Tc 12:56.8 31
76
Div Pl: 49 Jorwally Santana
10 - Elite Runners Tc 12:58.9 32
77
Div Pl: 28 Brock Rose
9 - Northside Saints 13:00.9
78
Div Pl: 50 Julian Caldwell
10 - Velocity Track Club New York 13:04.5
79
Div Pl: 51 Nicholas Young
10 - Derby City Athletic Club 13:06.1
80
Div Pl: 29 Josiah Moore
9 - E-1 Track Club 13:18.6
81
Div Pl: 52 Akshay Iyer
10 - Elite Runners Tc 13:20.8
82
Div Pl: 53 Aidan Martin
10 - Unattached 13:27.0
83
Div Pl: 30 William Fleming
9 - Southern Indiana Running Club 13:27.6 33
84
Div Pl: 31 Noah Shaw-Sanchez
9 - Prospect Park Youth Running Cl 13:30.8 34
85
Div Pl: 54 Jake Hayden
10 - Bullseye Running/HoCo Striders 13:36.3
86
Div Pl: 55 Jaire Lewis
10 - Montgomery YMCA Dream Team 13:48.8
87
Div Pl: 56 Skyler Cole
10 - Zionsville XC Club 13:49.4
88
Div Pl: 32 Nicholas Robertson
9 - Tailwind Track Club 13:50.4
89
Div Pl: 33 Connor Polk
9 - PTC FLASH 13:56.0
90
Div Pl: 57 Connor Ronan
10 - TSC Track Club 13:58.9
91
Div Pl: 58 Dominick Dell
10 - Zionsville XC Club 14:01.1
92
Div Pl: 59 Tyler Branstetter
10 - Happy Feet Running 14:10.1
93
Div Pl: 60 Ashtun Dean
10 - Montgomery YMCA Dream Team 14:15.1
94
Div Pl: 61 Massai Samuel
10 - Prospect Park Youth Running Cl 14:18.4 35
95
Div Pl: 34 Brandon Will
9 - PTC FLASH 14:19.8
96
Div Pl: 62 Isaac Rukins
10 - Rockford Wildcats 14:22.9
97
Div Pl: 63 Ayden Quinones
10 - Buffalo Chips Running Club 14:30.8 36
98
Div Pl: 64 Griffin Miller
10 - Southern Indiana Running Club 14:34.3 37
99
Div Pl: 35 Judah Edwards
9 - Texas Thunder Track Club 14:34.6
100
Div Pl: 36 Parker Brooks
9 - Buffalo Chips Running Club 14:37.3 38
101
Div Pl: 37 David Bohn
9 - Derby City Athletic Club 14:48.7
102
Div Pl: 38 Christopher Whiteis
9 - Okemah Track & Running Club 14:58.2
103
Div Pl: 65 Gabriel Cabrera
10 - Buffalo Chips Running Club 15:09.3 39
104
Div Pl: 66 Andrew Addison
10 - TSC Track Club 15:18.6
105
Div Pl: 39 Quentin Ferrao
9 - Elite Runners Tc 15:20.0
106
Div Pl: 67 Eliot Hassler
10 - Prospect Park Youth Running Cl 15:21.1
107
Div Pl: 68 Ricky Torres
10 - Prospect Park Youth Running Cl 15:24.7
108
Div Pl: 40 Nate Redshaw
9 - Green Flash XC 15:30.1
109
Div Pl: 41 Valentine Snitko
9 - Unattached 15:41.2
110
Div Pl: 69 Ryder Culbreath
10 - Unattached 16:52.6
111
Div Pl: 70 Nicholas Busbin
10 - E-1 Track Club 17:00.4
112
Div Pl: 71 Haadi Mir
10 - Elite Runners Tc 18:02.0
113
Div Pl: 42 Dylan Love
9 - Southern Indiana Running Club 18:11.0 40
Place Team Points
1 Derby City Athletic Club 47
2 Hurley YMCA Warriors T&F/ XC 54
3 Elite Runners Tc 89
4 Prospect Park Youth Running Cl 94
5 Buffalo Chips Running Club 95
6 Southern Indiana Running Club 99
Girl's 2000 Meter Run 7-8 year old
53 Runners
Place Athlete Name Time Split Move Points
1
Div Pl: 1 Taylin Bowen
8 - Unattached 7:53.9
2
Div Pl: 2 Lily Alder
8 - The Sandhills Track Club 7:57.4
3
Div Pl: 3 Arethea Roddy
8 - Texas Thunder Track Club 8:03.9
4
Div Pl: 1 Michailyn Rose
7 - F.I.A. Ambassadors 8:23.2
5
Div Pl: 4 Kristian Bohn
8 - Derby City Athletic Club 8:23.5 1
6
Div Pl: 5 Brynn Schlaupitz
8 - Alpha Crush Running Club 8:24.1
7
Div Pl: 6 Waverly Woolever
8 - Unattached 8:25.5
8
Div Pl: 7 Kate Carpenter
8 - Buffalo Chips Running Club 8:29.9
9
Div Pl: 8 Karina Griffin
8 - Ultimate Speed Academy 8:34.4
10
Div Pl: 9 Kaia Lam
8 - Prospect Park Youth Running Cl 8:38.3 2
11
Div Pl: 10 Jordan Weiner
8 - Tailwind Track Club 8:39.0
12
Div Pl: 11 Sofia Jimenez
8 - Ann Arbor Track Club 8:43.9
13
Div Pl: 12 Ava Breuer
8 - St Charles County Cyclones 8:47.4
14
Div Pl: 13 Simone Bessong
8 - Derby City Athletic Club 8:48.2 3
15
Div Pl: 2 Kenese Irish-Bramble
7 - VO2MAX Track Club Inc. 8:50.5
16
Div Pl: 14 Maria Anderson
8 - Tailwind Track Club 8:57.8
17
Div Pl: 3 Bailee Montgomery
7 - Derby City Athletic Club 9:03.9 4
18
Div Pl: 4 Emma Martin
7 - Transy East 9:04.6
19
Div Pl: 5 Kameron Patterson
7 - Derby City Athletic Club 9:14.4 5
20
Div Pl: 15 Melanie Mercado
8 - Wolf Pack 9:17.1
21
Div Pl: 16 Kamoree Curtis
8 - Jackrabbit Running Club 9:18.1
22
Div Pl: 17 Kirlan-Loryn Williams
8 - Montgomery YMCA Dream Team 9:18.3
23
Div Pl: 6 Alannah Brody
7 - Derby City Athletic Club 9:18.4 6
24
Div Pl: 7 Mia Ensley
7 - Track Houston 9:22.2
25
Div Pl: 18 Caralinn Becker
8 - TSC Track Club 9:22.9
26
Div Pl: 8 Sasha Mcdowell
7 - Durham Striders Track Club 9:24.8
27
Div Pl: 9 Cora Nielson
7 - Track Houston 9:27.0
28
Div Pl: 10 Katherine Roper
7 - Derby City Athletic Club 9:40.0 7
29
Div Pl: 19 Caleah Baker
8 - Prospect Park Youth Running Cl 9:40.3 8
30
Div Pl: 20 Megan Ohonde
8 - PTC FLASH 9:41.5
31
Div Pl: 21 Jane Mundell
8 - Derby City Athletic Club 9:44.1 9
32
Div Pl: 22 Sarah North
8 - Elite Striders 9:56.1
33
Div Pl: 11 Cambrie Woolever
7 - Unattached 9:58.5
34
Div Pl: 23 Mia Branstetter
8 - Happy Feet Running 9:58.7
35
Div Pl: 12 Lyla Conway
7 - Southern Indiana Running Club 10:15.0
36
Div Pl: 13 Mary Helen Oliver
7 - Unattached 10:18.5
37
Div Pl: 14 Ailish Grens
7 - Rosedale Racers 10:21.8
38
Div Pl: 24 Maddie Fulbright
8 - Rockford Wildcats 10:22.7
39
Div Pl: 15 Malaysia Dillard
7 - Hurley YMCA Warriors T&F/ XC 10:26.0
40
Div Pl: 16 Olivia Fulbright
7 - Rockford Wildcats 10:31.6
41
Div Pl: 25 Annasophia(Sophie) Mudd
8 - Derby City Athletic Club 10:33.5
42
Div Pl: 17 Eva Cardwell
7 - Derby City Athletic Club 10:34.9
43
Div Pl: 18 Lucy Cook
7 - Peak Performance Track Club 10:37.3
44
Div Pl: 26 Aniya Dixon
8 - Prospect Park Youth Running Cl 10:39.3 10
45
Div Pl: 19 Myah Al-Ghani
7 - Jackrabbit Running Club 10:45.1
46
Div Pl: 20 Rylee Kruer
7 - Southern Indiana Running Club 10:54.7
47
Div Pl: 21 Niera Eugene
7 - Prospect Park Youth Running Cl 10:59.7 11
48
Div Pl: 22 Charlotte Torres
6 - Prospect Park Youth Running Cl 11:08.7 12
49
Div Pl: 27 Charisse Smith
8 - Montgomery YMCA Dream Team 11:10.7
50
Div Pl: 28 Lacey Moore
8 - Montgomery YMCA Dream Team 11:15.4
51
Div Pl: 29 Gracie Sullivan-Hernandez
8 - Elite Runners Tc 11:42.5
52
Div Pl: 23 Vivian Anderson
7 - PTC FLASH 11:46.4
53
Div Pl: 30 Emily Miller
8 - Southern Indiana Running Club 12:24.2
Place Team Points
1 Derby City Athletic Club 19
2 Prospect Park Youth Running Cl 43
Boy's 2000 Meter Run 7-8 year old
68 Runners
Place Athlete Name Time Split Move Points
1
Div Pl: 1 Grattan O'Neill
8 - TeamONeill 7:29.4
2
Div Pl: 2 Tristan Petillon
8 - Miami Elite Track Club 7:34.7
3
Div Pl: 3 Clark Thompson
8 - PTC FLASH 7:39.3
4
Div Pl: 4 Stephen Dechamplain
8 - Unattached 7:50.6
5
Div Pl: 5 Alejandro Pinheiro
8 - newark benfica 7:51.8
6
Div Pl: 6 Jaden Elgin
8 - Lake Cities XC 7:52.6
7
Div Pl: 7 Raymond Cobb
8 - Green Flash XC 7:53.0 1
8
Div Pl: 8 Ari Bakraqi
8 - Tailwind Track Club 7:58.5
9
Div Pl: 9 Nicolai Martino
8 - Rockford Wildcats 8:03.9
10
Div Pl: 10 Aaron Sadd
8 - Green Flash XC 8:09.1 2
11
Div Pl: 11 Lucas Muccini
8 - TSC Track Club 8:12.6
12
Div Pl: 12 Alexander Busbin
8 - E-1 Track Club 8:13.5
13
Div Pl: 1 Samuel Comsudes
7 - Unattached 8:15.7
14
Div Pl: 13 Elias Boutaleb
8 - Unattached 8:15.9
15
Div Pl: 14 Carter Dean
8 - Peak Performance Track Club 8:18.6
16
Div Pl: 15 Bowen McDonald
8 - Elite Striders 8:19.1
17
Div Pl: 16 Adrian Mackey
8 - Unattached 8:22.7
18
Div Pl: 17 Marco Larocco
8 - Green Flash XC 8:23.4 3
19
Div Pl: 2 Chester Kawczynski
7 - Prospect Park Youth Running Cl 8:23.4 4
20
Div Pl: 18 Luca Danielski
8 - Prospect Park Youth Running Cl 8:23.4 5
21
Div Pl: 19 Geoffrey Williams
8 - Unattached 8:23.9
22
Div Pl: 20 Matthew Acton
8 - Green Flash XC 8:29.9 6
23
Div Pl: 21 Gavin Gartman
8 - Derby City Athletic Club 8:30.3 7
24
Div Pl: 22 Thomas Elliott
8 - Derby City Athletic Club 8:34.4 8
25
Div Pl: 23 Brady Dinsmore
8 - Derby City Athletic Club 8:36.2 9
26
Div Pl: 24 Leyton Proctor
8 - Southern Indiana Running Club 8:38.3 10
27
Div Pl: 25 Adam Seymour
8 - Southern Indiana Running Club 8:39.5 11
28
Div Pl: 26 Caylan George
8 - Prospect Park Youth Running Cl 8:40.3 12
29
Div Pl: 27 Zachary Youngblood
8 - Peak Performance Track Club 8:40.4
30
Div Pl: 28 Adam Moore
8 - The Thunderbolts 8:42.4
31
Div Pl: 3 Evan Bonapace
7 - Green Flash XC 8:46.5 13
32
Div Pl: 4 Pierce Parker
7 - Velocity Track Club New York 8:49.6
33
Div Pl: 29 Easton Granger
8 - Happy Feet Running 8:51.2 14
34
Div Pl: 5 Gage Coco
7 - Happy Feet Running 8:51.7 15
35
Div Pl: 6 Liam Finan
7 - Happy Feet Running 8:54.8 16
36
Div Pl: 7 Case Colvin
7 - Unattached 8:54.9
37
Div Pl: 30 Cameron Nicolas
8 - Prospect Park Youth Running Cl 8:58.3 17
38
Div Pl: 8 Casey Anderson
7 - Ultimate Speed Academy 8:58.9
39
Div Pl: 9 Gabriel Quinones
7 - Buffalo Chips Running Club 9:00.2
40
Div Pl: 31 Taye Newman
8 - Unattached 9:04.7
41
Div Pl: 32 Derek Schlamel
8 - Happy Feet Running 9:04.8 18
42
Div Pl: 10 Vance Lalli
7 - Green Flash XC 9:08.0 19
43
Div Pl: 33 Keanu Kawata
8 - Derby City Athletic Club 9:15.9 20
44
Div Pl: 11 Dwight Erdmann
7 - St Louis Blazers 9:17.9
45
Div Pl: 12 Caleb Bohn
7 - Derby City Athletic Club 9:21.6 21
46
Div Pl: 34 Riley Edwards
8 - Peak Performance Track Club 9:26.8
47
Div Pl: 35 Nasir Mason
8 - Prospect Park Youth Running Cl 9:28.5 22
48
Div Pl: 36 Aidan Cole
8 - Zionsville XC Club 9:31.0
49
Div Pl: 13 Thijs Ellingson
7 - Unattached 9:31.4
50
Div Pl: 37 Malachi Makoso
8 - Prospect Park Youth Running Cl 9:37.1 23
51
Div Pl: 38 Dante Ballou
8 - Prospect Park Youth Running Cl 9:40.0 24
52
Div Pl: 14 Jade Mehio
7 - PTC FLASH 9:41.4
53
Div Pl: 39 Noah Dudley
8 - St Louis Blazers 9:46.0
54
Div Pl: 15 Gabriel Wylie
7 - Houston Christian Track Club 9:49.8
55
Div Pl: 40 Cooper Nurrenbern
8 - Evansville Speedsters Track Cl 9:52.7
56
Div Pl: 41 Owen Cassady
8 - Southern Indiana Running Club 9:54.0 25
57
Div Pl: 42 Zach Foust
8 - Happy Feet Running 9:55.9 26
58
Div Pl: 43 Aiden Farley
8 - Prospect Park Youth Running Cl 10:01.2
59
Div Pl: 44 Kason Granger
8 - Happy Feet Running 10:16.7 27
60
Div Pl: 45 Rylan Stoltzfus
8 - Happy Feet Running 10:17.0 28
61
Div Pl: 16 Dakota Middleton
7 - Southern Indiana Running Club 10:19.1 29
62
Div Pl: 17 Riley Rolen
7 - Happy Feet Running 10:44.4
63
Div Pl: 18 Mateus Griffin
7 - Buffalo Chips Running Club 10:56.2
64
Div Pl: 19 Kaiden Romeo
5 - Prospect Park Youth Running Cl 12:05.2
65
Div Pl: 46 Evan Cockrell
8 - Montgomery YMCA Dream Team 12:18.9
66
Div Pl: 20 Tommy Sandefer
7 - Southern Indiana Running Club 13:04.2 30
67
Div Pl: 21 Jalon Bonner
7 - Montgomery YMCA Dream Team 13:45.7
68
Div Pl: 22 Aiden McEntire
7 - Gastonia Eagles Track Team 16:05.7
Place Team Points
1 Green Flash XC 25
2 Prospect Park Youth Running Cl 60
3 Derby City Athletic Club 65
4 Happy Feet Running 89
5 Southern Indiana Running Club 105
Girl's 1000 Meter Run 6 & under
14 Runners
Place Athlete Name Time Split Move Points
1
Div Pl: 0 Emma Curran
6 - Tailwind Track Club 4:39.5
2
Div Pl: 0 Hope Julian
6 - Hurley YMCA Warriors T&F/ XC 4:40.3
3
Div Pl: 0 Claire Reburn
6 - Northeast Striders 4:43.2
4
Div Pl: 0 Honor Bigda
6 - Lassiter Jr XC 4:44.1
5
Div Pl: 0 Casey Parris
6 - Unattached 4:59.9
6
Div Pl: 0 Elizabeth Spencer
6 - Tailwind Track Club 5:03.0
7
Div Pl: 0 Aisha Wajid
5 - VO2MAX Track Club Inc. 5:09.0
8
Div Pl: 0 Layyan Witten
6 - Jackrabbit Running Club 5:14.6
9
Div Pl: 0 Mia Abrego
5 - California Comets 5:17.9
10
Div Pl: 0 Williow Love
5 - Southern Indiana Running Club 6:14.2
11
Div Pl: 0 Laila Theriault
5 - Unattached 6:16.6
12
Div Pl: 0 Josie Sleight
4 - E-1 Track Club 7:22.4
13
Div Pl: 0 Ginnie Burfield
12 - Unattached 9:08.9
14
Div Pl: 0 Kenna Borras
5 - Derby City Athletic Club 11:59.6
Boy's 1000 Meter Run 6 & under
17 Runners
Place Athlete Name Time Split Move Points
1
Div Pl: 0 Daniel Navarro
6 - Northside Striders Aldine Yout 4:01.2
2
Div Pl: 0 Miles Cash
6 - Durham Striders Track Club 4:25.0
3
Div Pl: 0 Jacoby Woolever
5 - Unattached 4:26.3
4
Div Pl: 0 Reed Kotalik
6 - Unattached 4:38.8
5
Div Pl: 0 Gianni Martin
6 - Unattached 4:41.5
6
Div Pl: 0 Brighton Lack
5 - St Louis Blazers 4:41.9
7
Div Pl: 0 Isaiah Edwards
6 - Texas Thunder Track Club 4:45.0
8
Div Pl: 0 Anderson Rodriguez
6 - Unattached 4:49.1
9
Div Pl: 0 Michael Alder
5 - The Sandhills Track Club 4:49.8
10
Div Pl: 0 Bryce Northcutt
6 - Jackrabbit Running Club 5:03.5
11
Div Pl: 0 Jonah Woloszyn
6 - Rockford Wildcats 5:13.8
12
Div Pl: 0 Douglas Finley
6 - Jackrabbit Running Club 5:14.8
13
Div Pl: 0 Daniel Dechamplain
6 - Unattached 5:22.4
14
Div Pl: 0 Atticus Lack
5 - St Louis Blazers 5:42.0
15
Div Pl: 0 Michael Reid
6 - Unattached 6:24.0
16
Div Pl: 0 William Bell, III
5 - Unattached 7:12.1
17
Div Pl: 0 Jonathon Woloszyn
4 - Rockford Wildcats 8:31.5